Stranica 6 od 59 PrviPrvi ... 456781656 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #251
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Jesmo li mi jedini koji se apsolutno ne snalaze? Jutros od 7 I pol do 14 su mm I petasica proveli uz tablet, on nista nije drugo obavio, rucak je bio u 14 I 30.
    Na Teams se nisu pola sata uspjeli ulogirati, jedan profesor iopce nije bio online unutar svojih 40 min, na izzi ne uspijeva uci, ja radim I pokusavam telefonski, zovemo po selu... meni je psihicko zdravlje moga djeteta bitnije od ovakve govan skole. Tablete su u nasoj skoli imali 2 mjeseca, u ta dva mjeseca nitko djeci nije nista objasnio o radu na njima, a kamo li roditeljima. I sad dijele ocjene na temelju sudjelovanja.
    Nek je bace, mozda nagodinu nesto I nauci osim kako da se sve lomi preko djece.
    Prvasica odgleda svoje, napise zadatke , mi slikamo, posaljemo I gotovo. Sve na jednom mjestu za nas informaticki nepismene. Visi razredi luda kuca, prepisivanje bez ucenja I mahnito pokusavanje da ulovimo rokove. Dosta vise.

  2. #252
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Mali (2.razred) danas dobio 5 stranica zadaće :rolleyes: i neki projekt za ovaj tjedan za petak.

    Ajd bar im neće manjkat znanja uz ovaj suludi tempo

    Al eno čujem ga iz sobe da piše i stenje

  3. #253
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

  4. #254
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Fućkaš ti te preporuke. Ja imam osjecaj da moj stariji 3.razred oš nekoliko sati sjedi za zadacama i gradivom. Ista skola samo u drugoj smjeni razred uciteljica salje zadace 2x tjedno u stilu..rijesite to i to strana ta i ta...dok nasa trazi sastavke, pjesmice, listice...nije mi jasno da su neli zakinuti i kasne jako s gradivom a drugi zatrpani. Uglavnom ludimo ... puno je toga i rekli smo to i uciteljici

  5. #255
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Fućkaš ti te preporuke. Ja imam osjecaj da moj stariji 3.razred oš nekoliko sati sjedi za zadacama i gradivom. Ista skola samo u drugoj smjeni razred uciteljica salje zadace 2x tjedno u stilu..rijesite to i to strana ta i ta...dok nasa trazi sastavke, pjesmice, listice...nije mi jasno da su neli zakinuti i kasne jako s gradivom a drugi zatrpani. Uglavnom ludimo ... puno je toga i rekli smo to i uciteljici
    Za 3. razred OŠ, ako je oko 5 sati ukupnog rada dnevno, onda je ok. Ja bih se zabrinula da sam majka učenice u drugoj smjeni i gotovo sigurno bih reagirala.
    Ne prvih tjedan-dva, ali kasnije sigurno bih.

  6. #256
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Meni su preporuke beskorisne jer radim, muz se trudi, njemu sam ih poslala, uz napomenu da zaboravi na poljoprivredu I ikakav rad mimo ovoga .

  7. #257
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    kod nas trećaš ima realno 2-3 sata dnevno posla što uključuje i likovni, glazbeni i tjelesni, tv povremeno gleda (većinom na tv-u kasne pa ne gleda)
    mislim da je to trećašima taman, s tim da dobiju dodatne zadatke tko želi - edukativne igrice i kreativne zadatke i to baš vole

    petaš bome ima dosta više, sigurno 5-6 sati dnevno posla ali teško je procijeniti jer sve stiže kroz cijeli dan i teško se probijamo na teamsima, ne možeš uploadati pa šteka, gubi se veza itd.
    na početku je bio zatrpan, sad ipak puno lakše ide, dobro su se uhodali i klinci i profesori
    imali su i video call s cijelim razredom, presretni su bili

  8. #258
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    5h dnevno ne naprave ni u skoli toliko zadataka...osim gradiva imaju i brdo zadaca....sami rade vjeronauk, engleski, uz to i glazbena i sviranje 1xtjedno i solfeggio...a salju i zadatke za boravak tko zeli...uz nas posao od doma jednostavno ne stizemo sve

  9. #259
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Moj ima Max tri sata s time da gleda TV sat vremena
    Njemački stiže jednim tjedno dva sata
    Vjeronauk prosljediš raska kad dobi
    Jučer došlo uključenje u matific stavila im tam neke zadatke iz matke dio kao za školski rad dio za DZ.neke stvari traže da se slika i pošalje

  10. #260
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Jelena.O
    O kojem sinu pričaš? Nisam shvatila.

  11. #261
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Fućkaš ti te preporuke. Ja imam osjecaj da moj stariji 3.razred oš nekoliko sati sjedi za zadacama i gradivom. Ista skola samo u drugoj smjeni razred uciteljica salje zadace 2x tjedno u stilu..rijesite to i to strana ta i ta...dok nasa trazi sastavke, pjesmice, listice...nije mi jasno da su neli zakinuti i kasne jako s gradivom a drugi zatrpani. Uglavnom ludimo ... puno je toga i rekli smo to i uciteljici

    Dugoročno je bolje ovo što radi vaša učiteljica. Ovi iz kontra smjene teško će se vratiti radnim navikama kad se okolnosti poprave. Kao nakon tromjesečnih ljetnih praznika. Moji su uvijek gunđali kad sam ih tlačila tijekom praznika, ali to se pokazalo super kad je krenula nova školska godina. Tako ti je i sad. Lakše će biti djeci koja više sada rade.

  12. #262
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Spominješ razrednicu ,a mladji ima učiteljicu šta ne?

  13. #263
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ma ja nju zovem raska brz obzira kaj je učiteljica

  14. #264
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dugoročno je bolje ovo što radi vaša učiteljica. Ovi iz kontra smjene teško će se vratiti radnim navikama kad se okolnosti poprave. Kao nakon tromjesečnih ljetnih praznika. Moji su uvijek gunđali kad sam ih tlačila tijekom praznika, ali to se pokazalo super kad je krenula nova školska godina. Tako ti je i sad. Lakše će biti djeci koja više sada rade.
    Bez obzira što su mi djeca sad preopterećena, ja mislim da je ovo za njih dobro i da će profitirati.
    Puno gore bi mi bilo da je druga krajnost em im prazni dani,em im treba tražit nešto dodatno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.03.2020. at 21:54

  15. #265
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Al ne pitajte me sutra kad ih opet nakrcaju sve je dobro dok ne traže profesori extra angažman roditelja
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.03.2020. at 21:56

  16. #266
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su te preporuke koma.
    To su sati i sati sjedenja pred ekranima ili za knjigom.
    Nije rad pred ekranom jednak radu u razredu. U razredu je interakcija sa djecom i profesorima, ovo je samo rad i piskaranje.
    Meni je jasno da se nije imalo izbora u ovoj situaciji, ali samo preslikati sustav iz razreda na racunalo , to je daleko od idealnog.
    Ali dobro, idemo dalje, samo da konacno zavrsimo ovu skolsku godinu.

  17. #267
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ima li netko dijete koje radi ili bi trebalo raditi po IP?
    Help!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #268
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko dijete koje radi ili bi trebalo raditi po IP?
    Help!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moje oboje IP. Mlada cak djelomicno PP.

  19. #269
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kćerka 5.razred je u petak učila cijeli dan 8-16:30 s kratkom pauzom za ručak 20-ak min. Jel to normalno?
    Normalnim skolskim danom moj je petas u skoli od 7i30 do 12i40… ako nema izbornu. Nakon sto dodje doma i pojede, zadace ima poprilicno i u kombinaciji s ucenjem za neki ispit bude i duze od tih 16i30.
    Sve to su vjv oni imali u planu odraditi u skoli. Sad samo mi to vidimo jer su doma.
    Bar se meni tako cini.

  20. #270
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno Online nastava

    Sirius, molim te očisti inbox, ne uspijevam ti poslati pp


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od LolaMo : 31.03.2020. at 22:58

  21. #271
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Meni nastava sa i medu zivim ljudima i virtualna nastava uopce nisu za usporedivanje. Isto tako ne bi se trebao uspredivati vremenski okvir. Meni osobno je to potpuni promaseno. Posebno jer moje dijete ima poteskoce i moram sudjelovati fizicki u 80 % njezine nastave .
    Danas smo.odradili 2 skolska predmeta u 3 suncana sata.
    Sa malom pauzom izmedu. Naravno , morala sam biti prisutna cijelo vrijeme. Nakon toga ju je boljela glava od buljenja u ekran i to je bilo to za danas.

  22. #272
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A znam da nije usporedivo.
    Moj petas sada ima puno vise vremena nego u nevirtualnoj skoli.
    A sedmasica uci po cijele dane, između ostalog i zato jer nema pametnijeg posla. Uci, vjezba i kuha

  23. #273
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Slažem se sa sirius, ne mogu se uspoređivati sati u školi sa satima samostalnog koncentriranog rada. Jer nastave sad praktički - nema (mojima).

  24. #274
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Meni je jučer digla živac opaska u e-dnevniku o ne izvršavanju zadataka u zadanom roku. Kako da to napravi uz preopterećene servere i konstantno padanje sustava.

  25. #275
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja se isto slazem sa Sirius. Meni stvarno nije jasno da ne može bolje od toga da nam napišu što se treba obraditi.
    Prvo to je nevjerovatna količina vremena- ja stvarno ne znam dugoročno kako to izdržati, pogotovo ako se radi van kuće- kao u zdravstvu, prodaji i slično. A drugo, ja uopće nemam potrebne pedagoške i ostale vještine da bi znala prenijeti znanje. Nevjerovatno mi je da ne možemo imati neki bolji sustav od ovoga- i mislim da ako je stvarno tako da bi trebali drastično rezati gradivo jer je očekivati da roditelji uz posao odrađuju dodatno posao učitelja stvarno van pameti.

  26. #276
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se sa sirius, ne mogu se uspoređivati sati u školi sa satima samostalnog koncentriranog rada. Jer nastave sad praktički - nema (mojima).
    Slažem se i ja. Dosad je to bilo samo davanje zadataka djeci (i rodteljma). Razočaravajuće.
    No zadnjih par dana sam ugodno iznenađena promjenom kod svoje kćeri.

    Neki profesori su se fakat iskazali. Prof. iz MAT inače jako zahtjevna, otpočetka je vrlo aktivna (za veliku većinu preaktivna, al mojoj maloj matematičarki je super), s prof iz HRV su imali 2x uživo nastavu preko ZOOM-a sad će to valjda nastavit prakticirat. Prof iz GEO i POV sama snima svoju nastavu/sebe i tako im predaje novo gradivo, ostala sam u pozitivnom šoku, još im je uz to napisala text kao da piše po ploči pa nju slušaju i prate napisano na "ploči"/ekranu (kao mentalne mape). Prof iz ENG šalje neke zanimljive kvizove za vježbanje.

    Mislim da su se ovi proaktivni profesori to samo dosjetili. Zaista ne znam jel postoji neka uputa od Min.znanosti o načinu prenošenja/usvajanja novog gradiva.

    E ovako bi ja zamišljaala on line nastavu.

    Kod sina 2. razred i dalje samo davanje zadataka, jako punoo zadataka
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.04.2020. at 22:51

  27. #277

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Jesmo li mi jedini koji se apsolutno ne snalaze? Jutros od 7 I pol do 14 su mm I petasica proveli uz tablet, on nista nije drugo obavio, rucak je bio u 14 I 30.
    Na Teams se nisu pola sata uspjeli ulogirati, jedan profesor iopce nije bio online unutar svojih 40 min, na izzi ne uspijeva uci, ja radim I pokusavam telefonski, zovemo po selu... meni je psihicko zdravlje moga djeteta bitnije od ovakve govan skole. Tablete su u nasoj skoli imali 2 mjeseca, u ta dva mjeseca nitko djeci nije nista objasnio o radu na njima, a kamo li roditeljima. I sad dijele ocjene na temelju sudjelovanja.
    Nek je bace, mozda nagodinu nesto I nauci osim kako da se sve lomi preko djece.
    Prvasica odgleda svoje, napise zadatke , mi slikamo, posaljemo I gotovo. Sve na jednom mjestu za nas informaticki nepismene. Visi razredi luda kuca, prepisivanje bez ucenja I mahnito pokusavanje da ulovimo rokove. Dosta vise.
    Šta bi značilo to - dosta više?
    Zar da ništa ne rade mjesec-dva dana? Zar da po cijele dane sjede i gledaju u igrice?

    Probajte dati djetetu nek se samo snađe u svim tim zadacima, nemojte sjediti s njom. Neka radi predmet po predmet. Napravite raspored, kao školski raspored. Neke stvari će stići, neke neće.
    Imaju možda i mobitel ili fiksni telefon pa nek nazove nekoga iz razreda.

    Vidim da i kod nas u roditeljskim grupama neki šize... Otvorite djeci gmail i nek sami slikaju i šalju. Ako mogu skidati sve moguće igrice, snimati poruke i toktokove i sl., mogu i sliku poslati.
    Ako se ne možete spojiti na internet, nije do komplicirane tehnologije, nego možda imate problem s mrežom. Provjerite brzinu interneta. Ukažite na taj problem razredniku i nek dijete radi svojim ritmom.
    Neće ju nitko srušiti, ako imate tehničkih poteškoća.

    I morate razumjeti da su se i nastavnici našli pred velikim izazovom. Te iste poteškoće koje vi imate s internetom ili s nesnalaženjem imaju i oni. Nije lako se prebaciti preko noći na drugi način rada. Neki se trude previše, neki možda malo manje. Kolektivni stres je isto prisutan.nŠto zbog bolesti, što zbog potresa, što zbog cijele situacije oko posla. Pa i njima je stalo da djeca nauče i da možemo svi dalje nastaviti s normalnim životom. 99% kadra u školama nije se školovalo za kriznu situaciju i kako preko noći prijeći na nastavu na daljinu ...

    Većina s kojima sam ja u kontaktu kažu da rade od jutra do sutra. Od slaganja materijala - više ili manje uspješno, do pregledavanja zadaća koje dolaze u svakakva vremena itd.

    Mi smo uvijek svi prepametni i sve znamo bolje i od bilokojeg ministra, nogometnog trenera, znanstvenika, ili pak učitelja ...

    Polako, sve će biti u redu. Prihvatite ovu situaciju pozitivno.
    Djeca će se naučiti biti samostalnija i napokon shvatiti da računala služe i nečem drugom osim youtubea, igrica i sl.; škole se više nikada neće u potpunosti vratiti na stari način rada ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 02.04.2020. at 01:57

  28. #278
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Meni tu nema nista pozitvno osim sto ce se zavrsiti skolska godina.
    Da mogu i zelim skolovati djecu kod kuce radila bih to po svom programu, u blok nastavi i sigurno ne vise od nekoliko sati (3-4 suncana).
    Ono zbog cega moja djeca vole skolu ( i idu u skolu , osim sto moraju ici) sada nemaju. Njima je ovo samo jedna beskrajna domaca zadaca ( mladoj iskljucivo uz mamu i tatu).
    Moram napomenuti da moja djeca najvise uce slusajuci i gledajuci , te u interakciji, tako da njima nastava :" ovo je lekcija, procitajte i napisite odgovore u biljeznicu" nije nastava nego domaca zadaca.
    Osim toga manja se apsolutni ne snalazi na svojoj platformi zbog disleksije , ona ju ne zeli niti otvoriti i gledati virtualni razred.

    Kao sto sam vec napisala meni je jasno da se nije imalo izbora i da zelimo da nam djeca zavrse godinu.
    Ali nazivati suhoparno sibanje zadataka bez interakcije i vizualnih sadrzaja: skolom, virtualnom skolom ili zamjenom za skolu...tesko.
    Sto je tu je. Nije da imamo izbora kako cemo zavrsiti godinu. Da me ovo treba posebno veseliti i ispunjavati srecom- tesko.
    Moram jos dodati jedan vazan element , a to je psihicko zdravlje .
    Moj stariji koji ne voli ucenje zaista pati zbog svoje rutine koja ukljucuje odlazak ( fizicki) u skolu, druzenje sa vrsnjacima i marende koje ukljucuju dostave brze hrane.
    Ima dana kad nema volje ukljuciti racunalo i poklikati da je prisutan, a samostalno odradivati projekte je misaona imenica. Jedina normala u njegovom zivotu je setnja 1,5 sat koju sam uvela s njim obavezno svaki dan da ga malo izvucem iz kuce i da malo razgovaramo.
    Mlada se ipak vise virtualni druzi , ali preko igrica i videopoziva jer se na tome snalazi. Njoj fale profesoli i njihove povratne informacije , ona ima izrazitu socijalnu inteligenciju , i bez normalnog okruzenja ovo na ovaj nacin provedeno joj ne znaci gotovo nista.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moram jos dodati jedan vazan element , a to je psihicko zdravlje .
    Moj stariji koji ne voli ucenje zaista pati zbog svoje rutine koja ukljucuje odlazak ( fizicki) u skolu, druzenje sa vrsnjacima i marende koje ukljucuju dostave brze hrane.
    Ima dana kad nema volje ukljuciti racunalo i poklikati da je prisutan, a samostalno odradivati projekte je misaona imenica. Jedina normala u njegovom zivotu je setnja 1,5 sat koju sam uvela s njim obavezno svaki dan da ga malo izvucem iz kuce i da malo razgovaramo.
    Mlada se ipak vise virtualni druzi , ali preko igrica i videopoziva jer se na tome snalazi. Njoj fale profesoli i njihove povratne informacije , ona ima izrazitu socijalnu inteligenciju , i bez normalnog okruzenja ovo na ovaj nacin provedeno joj ne znaci gotovo nista.
    Mislim da ta rutina i interakcija fali svoj djeci u ovoj situaciji, samo su se neki u tome bolje snašli, a neki taj manjak jače osjećaju.
    Moj npr. više puta izjavio da mu je ovako "baš dobro" i da bi "stalno mogao tako" (on NEMA izrazitu socijalnu inteligenciju ), a ipak između redaka vidim da mu fali društvo i komunikacija uživo, ne može se to u potpunosti nadomjestiti WhatsAppom. Sinoć mi je prije spavanja prepričavao situacije iz razreda od prije tri tjedna, dok su još išli u školu, pa što je ovaj rekao, a s kim se onaj druži, pa tko je "normalan", a tko nije... sve su to situacije koje njima jako puno znače, čak i onima koji su, kakti, nedruštveni. Ali u ovoj situaciji ne možemo ništa drugo napraviti nego da ih slušamo kad požele razgovarati.

    (U kvalitetu ovako naučenog gradiva ne želim se upuštati, vidim da stalno nešto radi za školu, ali ne znam koliko dobro. Kako će se to sve skupa posložiti u glavi kad jednog dana ponovo krenu u školu, tek će se vidjeti)

  30. #280
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    On line škola je kao i normalna škola utoliko što se vidi koji je nastavnik spretniji, voljniji, odgovorniji.
    Kod mojih to ide u ekstreme: od pasionirane matematičarke koja je kameru uperila u sebe i radi kao Toni Milun pišući flomićem po bijeloj ploči, a svaki zadatak iz domaće zadaće sljedeći sat analizira korak po korak, do nezainteresirane učiteljice prirode koja je u prva dva tjedna djeci poslala dvije identične poruke na platformu - draga djeco, gledajte STV! (koja za njihovim gradivom kasni cca mjesec dana).
    Ovaj treći tjedan krenula im je slati nečije materijale o životu u moru (iz kojeg su napisali test početkom ožujka .

  31. #281
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uglavnom sad je došlo na naplatu što se sustav svim silama godinama opirao bilo kakvim promjenama u smislu odmicanja od ploca-kreda-udzbenik-biljeznica načina rada, pa sad ono što je mogao godinama se polako prilagođavati i usavršavati je morao svladati u roku od par dana. Žao mi savjesnih i vrijednih pojedinaca koji su to već prije pokušavali pa ih otkantalo, no rekla bih da mi velike većine nije žao jer su si sami krivi.

    Isto kao i firme, one koju su od prije imala mogućnosti rada od doma imale su infrastrukturu i znanje i dosta su lako prešla na ovaj način rada.

    Osobno vidim jako puno prednosti virtualne nastave, od toga da si dijete može samo prilagoditi vrijeme rada (moja npr nije jutarnji tip i odgovara joj što ne počne ništa raditi prije devet), više samostalnosti u radu (i samim time više samopouzdanja i osjećaja vrijednosti ), mogućnost da neku lekciju vrati 5min nazad na dio koji nije razumjela pa ponovno posluša, raznih kvizove i metoda samoprovjeru znanja, ponavljanje temeljem materijala nekog kreativnog nastavnika a ne suhoparno čitanje istog grozno srocenog lošeg teksta u udžbenika itd...

    Sad me bas zanima kad se sve ovo smiri hoće li naši prosvjetari stvarno probati "vratiti duh u bocu" i probati sve vratiti na prethodno stanje, ili će napokon bar dio nastave preci na online a ne da ko dobili tegle svaki dan 10kg knjiga a mogu to sve imati na 200g tableta, ili da uvedu " online petak" pa bar jedan dan da ne moraju u školu (a ni ja na posao)

  32. #282
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    A evo, komentari moje djece su da im je lakše učiti iz udžbenika, nego gledati te iste materijale na ekranu

  33. #283
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Kako si prevrti lekciju?
    Mi samo dobivamo iskljucivo pisane materijale tj. upute da sami obrade lekciju iz knjige.
    Matematiku smo imali neke kratke prezentacije 2× ( samo brojevi koji se vrte, ne ljudi koji objasnjavaju).
    I engleski upute da prate proglam na tv-u.

  34. #284
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ocito je, kao i uvijek, pristup izrazito neujednacen.
    Mislim... prof tjelesnog, sibne neki link kruznog treninga i bok. I placa bude sjela :/
    Ima ih koji salju svoje snimke, koji pronalaze druge prezentacije, salju linkove koje treba pogledati, organiziraju kvizove...
    Moji imaju normalan raspored samo sa satnicom od 25 min i samo u to vrijeme dolaze zadaci.
    I odradjuju to kako treba. I uce. Petas je jucer naucio pridjeve i vec par dana ponavlja Grcku pet po pet pitanja. Sedmasica uci kemijske spojeve u valencije i da.. tu treba mene da joj pojasnim, al trebala bi ovako i onako.
    Tako da meni je jasno da ima nedostataka, da ne rade svi isto kvalitetno i da ima puno djece koja u danoj situaciji ne mogu puno bez puno upliva roditelja. Koji mogu ili ne mogu pomoci.
    Al sa potpunom sigurnoscu mogu reci da ovo sto moji uce, ce i usvojiti u zadovoljavajucoj kolicini i lezernije, bez svakodnevnog straha od usmenih ispitivanja i nikako ne zazivam kraj prerani skolske godine ili ponavljanje godine. Al govorim samo iz perspektive nase skole, moje djece i moje obitelji.

  35. #285
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Moja ce isto nauciti Grcku i lekciju "tlo " iz prirode. Ali nakon sto joj ja procitam lekciju ( upute-procitaj), odgovori na pitanja i napravi mentalnu mapu. Uz to povremeno nadem i prigodni dokumentarac da joj pustim.
    Ali potpuni je jasni da to nista ne radi samostalno, a ja sam ta koja organizira i vodi nastavu.
    Nije ona jedino dijete koje je diskriminirano nacinom izvodenja nastave.

  36. #286
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mene online skolovanke u HR trenutno podsjeca na uvodjenje ppt prezentacija na faksu.
    Pa je dio profesora imao skenirane svoje folije kao prezentaciju. A skenirali su ih asistenti.
    Dio je iskoristio sve m9gucnosti ppt pa su letile recenice i slike s lijeve strane. Pa su su slajdovi mijenjli kao zaluzine. Uglavnom sarenilo i letovi su skroz bit stavile u drugi plan.
    A naravno bilo je i onih koji su iksoristili alat u smislu napretka svojih predavanja.

  37. #287
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Sve to što pišete da ne valja apsolutno stoji. I to baš iz razloga koje sam navela - da se ogromna većina GODINAMA iz petnih žila opirala promjenama. I sad kad moraju raditi drugačije - ne znaju, ne stigunu (a mnoge i nije briga).

    Nije digitalni udžbenik samo pdf printanog izdanja, to je grafička priprema za tiska. Digitalni udžbenik mora biti prilagođen formatu, načinu prezentacije gradiva, načinu "prolaska kroz ekrane" i svemu ostalom digitalnom mediju, a ne papiru. Treba interaktivnost a ne samo šibanje ekrana. Plus, treba i mozgu da se prebaci na novi način rada (pogotovo ovim "utreniranim" na olovku i papir). Ali jednom kad se prebaci, ako se do maksimuma koriste mogućnosti digitalnih medija, puno je kvalitetniji za samooučenje od čitanja udžbenika.

    Tako da - mogli smo imati kvalitetno a ovako imamo svakakvo... ali nisam nimalo za otkazivanje nastave, ili da se ne ocjenjuje dalje itd. Nego trebamo kao društvo investirati vrijeme i trud da sad iskoristimo ovu priliku i uđemo u digitlno doba.

  38. #288
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja sam jučer svjedočila kako je moj mlađi sin (naturant) uredno imao nastavu matematike preko Teams-a. Obrađivali su novo gradivo. Imaju mladog profesora koji se bolje snašao s računalom nego što se snalazi s kredom u učionici. U terminu kad je trebao biti sat (popodnevna smjena) potrošili su cca pet minuta za povezivanje, a onda je krenula nastava. Nažalost, ne snalaze se svi jednako dobro, ali oni su i ranije imali dosta digitalizziranih materijala iz stručnih predmeta, pa sve to nekako ide. Nije sjajno, ali je zapravo bolje nego sam očekivala.

    Stariji također prati predavanja na FER-u. To ide. Problem su im laboratorijske vježbe, jednom i drugom. Stariji je dobio upute kako da doma napravi vježbe iz fizike (dovukla sam digitalnu vagu iz podruma, inače to baš ne koristim). Nisam vidjela kako se snašao, jer se trudim ne disati im za ovratnik, ali nekako ide.

    Njima je problem to što su u istoj sobi, pa si ponekad smetaju, ali to je tako i inače - ne samo kad je nastava u pitanju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.04.2020. at 10:43

  39. #289
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A evo, komentari moje djece su da im je lakše učiti iz udžbenika, nego gledati te iste materijale na ekranu
    Taj tip sam i ja. I na poslu kad imam puno za čitat uvijek isprintam, pa čitam s papira i podvlačim u bojama. Baš sam vizualac.

    Iako jako mi se svidjaju interaktivni materijali i kvizovi, vidim da ih i djeca jako vole.
    Moju kćer isto glava počne bolit od ekrana jer nije naviknula ni blizu ovoliko sjedit ispred ekrana.

    Ona inače ne igra igrice, ne bulji u mob kao velika većina ovih novih generacija. Takav je i sin. Al on ipak sad najviše dobiva na papiru za razliku od nje. J ase malo pribojavam i za njihov vid jer kad sam ja počela zbog posla više gledat u ekrane baš mi je vid otišao u pič mač...inače sam ko dijete operirala oko.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.04.2020. at 15:05

  40. #290
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Onako iskreno, da li vam je dosadila škola u kući?

    Gdje su nam one forumašice koje su nekada zagovarale homeschooling? http://forum.roda.hr/threads/61740-Homeschooling

  41. #291
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Onako iskreno, da li vam je dosadila škola u kući?

    Gdje su nam one forumašice koje su nekada zagovarale homeschooling? http://forum.roda.hr/threads/61740-Homeschooling
    Meni je ok.
    Ne bih nikad provodila homeschooling, ne provodim ga ni sada. Objasnim sto nije jasno, malo kontroliram, malo tjeram... Klasika.
    Ono sto izrazito primjećujem i sto mi je pozitivno jest nedostatak stresa kod djece. Kako ce to biti kad pocnu ocjenjivati, kako ce to provoditi, vidjet cemo.

  42. #292

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Zaključila sam da nama dođe na isto. Da je normalna situacija, bio bi po cijeli dan u školi (jednoj pa drugoj) i navečer bi došao doma. Ovako, cijeli dan je zatvoren u sobi s kompjutorom, a izađe iz sobe na ručak i na wc. Samo što mu tu i tamo ja upadnem u sobu da vidim koji predmet trenutno radi.
    Lako meni sa srednjoškolcem, ali vjerujem da osnovna škola nosi veće izazove.

    I da, jako me zanima kako će to ocjenjivanje nakon Uskrsa izgledati. Pročitala sam upute koje su danas objavljene, ali ne govori mi to puno - ipak su to upute, a konkretne situacije ipak će ovisiti o pojedinačnim profesorima.

  43. #293
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ok.
    Ne bih nikad provodila homeschooling, ne provodim ga ni sada. Objasnim sto nije jasno, malo kontroliram, malo tjeram... Klasika.
    Ono sto izrazito primjećujem i sto mi je pozitivno jest nedostatak stresa kod djece. Kako ce to biti kad pocnu ocjenjivati, kako ce to provoditi, vidjet cemo.
    Da ovo nema veze s homeschoolingom. Nastavnici imaju program, pripremaju materijale, zadaju zadaće, ocjenjuju (moja je već dobila ocjena od nastavnika). Ono što je na nama je nadzirati i pomagati kad neato nije jasno. Priznajem da to što ni mm-u ni meni tehnologija nije strana olakšava i tehničku pomoć, ne samo oko gradiva. Ali većina pomoći je zbog loše odabranog alata, no to je druga tema...

  44. #294

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Onako iskreno, da li vam je dosadila škola u kući?
    Pa nije baš da imamo izbora.

    Draže bi mi bilo da idu u pravu školu, da imaju interakciju s profesorima i drugom djecom uživo, ali i ovo je bolje od ničeg.

  45. #295
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Kod nas se pomoć svodi skoro isključivo na te (loše odabrane) IT alate. Djeca sama rade i obradjuju gradivo.

  46. #296
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Onako iskreno, da li vam je dosadila škola u kući?

    Gdje su nam one forumašice koje su nekada zagovarale homeschooling? http://forum.roda.hr/threads/61740-Homeschooling
    ja sam došla samo iskobečiti oči jer su nekada teme imale po 66 stranica

  47. #297
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evo me! Cetvero doma, troje je u skoli. Plus dvije glazbene. Ja bi to bolje od ovoga sto imaju!

  48. #298
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me! Cetvero doma, troje je u skoli. Plus dvije glazbene. Ja bi to bolje od ovoga sto imaju!
    Isto.
    Ali ovo je preslikana nastava iz razreda. To nije nikako model za skolovanje (moje misljenje) , a posebno ne za skolovanje kod kuce.

  49. #299
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Naravno da nije. Ovo sto se radi je da prostite neujednaceno sranje, čas proljev, čas zatvor. Neki funkcioniraju fantasticno i to oni za koje bi se reklo da ne mogu na daljinu nikako sljakat. Neki su, jos je rano, nisam nazivcirana, pa cu se suzdrzat.
    I ja bi to sve bolje, ponovit cu.
    HS ne fukcionira kao preslik skole u kuci. To nije ideja.

  50. #300
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me! Cetvero doma, troje je u skoli. Plus dvije glazbene. Ja bi to bolje od ovoga sto imaju!
    Ali to je druga tema. Pitanje je bilo jesmo li sad nakon (kakti ovog) homeschoolinga i dalje za to kao neki prije. Pa odgovaramo da ovo nije homeschooling.

    Što se tiče kvalitete rada, za mladjeg sam zadovoljna (kao i inače radom njegovih učiteljica), kod starije baš i ne.. To bi mogla sigurno i ja, možda i bolje, ali nema šanse da bi radije se bavila homeschoolingom nego mojim regularnim poslom.
    Da dobijemo na lotu, da karantena prođe i da npr možemo 3 mjeseca putovati po svijetu i dalje bi radije da skolu obavljaju online preko neke školske ustanove nego da se ja bakćem time. Ovako možemo cherrypicking i biramo one predmete i teme koji su nama zanimljive i bitne da ih pojasnimo (matematika, informatika, priroda, engleski) a s hrvatskim, povijesti i sl nek se gombaju profesori.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 04.04.2020. at 09:17

Stranica 6 od 59 PrviPrvi ... 456781656 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •