Stranica 53 od 59 PrviPrvi ... 3435152535455 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2601
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Na mom faksu je to konkretno bila sasvim ok preporuka. Najveći amfiteatar se zadnjih nekoliko godina nije koristio za nastavu, nego se uglavnom iznajmljivao i koristio za konferencije i slično.
    Stvarno? Zanimljivo!

    Što će sad te neke škole i sl. što su unajmljivale prostor od fakulteta...

  2. #2602
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno? Zanimljivo!

    Što će sad te neke škole i sl. što su unajmljivale prostor od fakulteta...
    Mislim da se taj prostor uglavnom za konferencije koristio. Bar su ga moji unajmili (ili najavili unajmiti) za konferenciju 2024. A sad i tako nema konferencija.

  3. #2603
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno? Zanimljivo!

    Što će sad te neke škole i sl. što su unajmljivale prostor od fakulteta...
    Pa kako su to bili sve povremeni događaji, onda ih neće održavati, ili barem neće tu.

  4. #2604

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku

    Neki su studenti dobili preporuke od svojih fakulteta, ne znam jesu li svi slali. Da dođu u zg i da će nastava biti kontaktna, po potrebi hibridna kontakt/online.
    kod nas nije još napravljen plan... više je scenarija ...

    studentima koji nisu iz ZG će biti baš nezgodno... morat će plaćati stanove ili dom, a može se dogoditi da tjedno imaju jedan ili dva sata u dvorani i ostalo online...

  5. #2605
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Već dve škole zatvorene na 14 dana

  6. #2606
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas nije još napravljen plan... više je scenarija ...

    studentima koji nisu iz ZG će biti baš nezgodno... morat će plaćati stanove ili dom, a može se dogoditi da tjedno imaju jedan ili dva sata u dvorani i ostalo online...
    Jedan frend od velikog ide u Škotsku studirati i reko je valjda će veći dio biti online,koliko je to gubitak love

  7. #2607

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Već dve škole zatvorene na 14 dana
    I?
    Da preostalih 2000 isto zatvorimo?!

  8. #2608
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nije počela nastava a već zatvorene ,to sam samo rekla
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.09.2020. at 19:52

  9. #2609
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    A sto nije bilo receno da se neka ne zatvaraju škole radi zaraza? Doduše mislim da su to rekli za ucenike

  10. #2610
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa cijela priča s mjerama je usmjerena na to da pozitivan učenik u jednom razredu ne pošalje cijelu školu u izolaciju, nego svoj razred i nastavnike koji su bili u kontaktu s tim razredom. Ako sve čistačice završe u izolaciji kao što se dogodilo u jednoj od tih zatvorenih škola, ili veći broj nastavnika, kako da se onda održava nastava?

  11. #2611

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kako će se djeca 8. razreda upisivati u srednju ako nisu svi prošli jednaku količinu gradiva?

    Samo dijete mi je reklo da u online nastavi 'nije ništa naučilo'.

    Jesu li djeca koja idu po B modelu zakinuta u odnosu na one koji idu po A modelu?

    Vjerojatno ih na prijemnima nitko neće pitati po kojem modelu su išli u školu .
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 06.09.2020. at 10:52

  12. #2612
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naravno da na primjenom neće pitati po kojem sistemu su išli,nisu ni sad.

  13. #2613
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    6 je skola vec odgodilo nastavu za dva tjedna.

  14. #2614

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da na primjenom neće pitati po kojem sistemu su išli,nisu ni sad.
    Pretpostavljam ipak da su manje više svi išli pod jednakim uvjetima, jer je kaos nastupio u isto vrijeme za sve.

  15. #2615
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ko zna kaj će biti ako bude i kad bude
    Nadamo se najboljem!spremni za najgore

  16. #2616
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    6 je skola vec odgodilo nastavu za dva tjedna.
    Prvo je rečeno da će ići online za početak,zašto odgoda?

  17. #2617
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ko zna kaj će biti ako bude i kad bude
    Nadamo se najboljem!spremni za najgore
    X
    E upravo tako
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.09.2020. at 14:46

  18. #2618

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam se samo dosla pojadati i pozaliti da mi je puna glava ovih facebook bojovnika koji jurisaju protiv maski, protiv ikakvih mjera u skolama, stavljaju deset upitnika i usklicnika na kraju recenice, postavljaju se kao da ce djecu u skolama docekati Bill Gates s rogovima i repom.. Nemrem vise :/ Danas su neki pokusali lagano vrsiti pritisak na uciteljice u skolskim grupama, dobila sam i kritike da zasto sutim.. Ono.. Manite me se ljudi. Gleda li vise itko interes djece u cijeloj ovoj prici ili su svi ovo uvidjeli kao priliku da postanu bitni i da se njihovo misljenje (jer to je mjera svega) cuje ?

  19. #2619

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Koje veselje jer je skola konacno pocela!!
    klinci su oko nas, a i nase dete isto, jedva docekali

    ma da pola skola zatvore, vredilo bude
    Posljednje uređivanje od mama pticica : 07.09.2020. at 22:52

  20. #2620
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Upravo tako! Nekako sve izgleda normalnije. Sviđa mi se raspored sa bloksatovima, manje je knjiga za nositi.

    Prvasici su kod nas imali priredbu za doček. Stariji učenici su nastupali na stepenicama ispred ulaza u školu, svi po metar i pol udaljeni. A prvasici i po jedan roditelj su imali u dvorištu složene stolice po dvije. U dnu dvorišta su bile none, nonici, drugi roditelji, braća. Sve po PSu. Vidjela sam slike
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 07.09.2020. at 23:55

  21. #2621
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Koje veselje jer je skola konacno pocela!!
    klinci su oko nas, a i nase dete isto, jedva docekali

    ma da pola skola zatvore, vredilo bude
    Pa realno je ocekivati da odredeni broj razreda i skola u nekom trenutku ode u samoizolaciju.
    I da se vrati nakon toga.
    Kod nas u bolnici povremeno zaposlenici ili dio odjela ode u samoizolaciju i vrate se nakon 2 tjedna. Sve radi normalno .

  22. #2622
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Kod nas djeca u hodniku i oko škole naravno i u busu moraju imati maske...bas tuzno dvoriste za vidjeti
    Posljednje uređivanje od mašnica : 08.09.2020. at 07:30

  23. #2623
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zašto i na dvorištu?

  24. #2624

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se samo dosla pojadati i pozaliti da mi je puna glava ovih facebook bojovnika koji jurisaju protiv maski, protiv ikakvih mjera u skolama, stavljaju deset upitnika i usklicnika na kraju recenice, postavljaju se kao da ce djecu u skolama docekati Bill Gates s rogovima i repom.. Nemrem vise :/ Danas su neki pokusali lagano vrsiti pritisak na uciteljice u skolskim grupama, dobila sam i kritike da zasto sutim.. Ono.. Manite me se ljudi. Gleda li vise itko interes djece u cijeloj ovoj prici ili su svi ovo uvidjeli kao priliku da postanu bitni i da se njihovo misljenje (jer to je mjera svega) cuje ?
    Verovatno sam poslednja osoba od koje ti treba podrška, ali imaš moju podršku jer je i kod nas isto, sa tim što su prva linija borbe protiv maski upravo prosvetni radnici.
    U četiri dana škole kao petašica moja je već upoznala ne samo svoje nastavnike već i njihovo detaljno mišljenje o svemu i svačemu vezanom za virus, što niti je predviđeno planom niti je uopšte tema za školu.
    Takođe je dobila uputstvo od nastavnika da smakne masku dok govori jer je nastavnik ne razume (a ona je valjda najgrlatije dete koje znam i savršene dikcije), uputstvo od nastavnika fizičkog da skine masku dok radi u sali (da, u sali od svog divnog vremena, ne u dvorištu) sa loptom bez razmaka među decom.
    Gle, preko vikenda se izgleda nečije roditeljsko mišljenje poklopilo sa mojim i stiglo dovoljno daleko i ove nedelje je ponovo diciplina kao prvog dana.

    Od mene je ćerka dobila detaljno uputstvo po koracima: ako nastavnik kaže da te ne razume, ponovi još glasnije i jasnije. Ako i dalje ne razume, traži dozvolu da mu priđeš ali drži razmak. Ako te i dalje ne razume traži dozvolu da napišeš. Ako insistira da skineš masku reci da je razredna rekla da će biti kažnjeni. Ako nastavi reci da ti roditelji zabranjuju, ako nastavi -ne znam, izađi sa časa i traži razrednu??? Mislim, ja zaista nemam razrađeno rešenje za ovaj tip školske situacije jer je nisam očekivala. I ono malo vere što sam imala u prosvetu je očigledno neutemeljeno.

  25. #2625
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Jel u vašim školama imaju osiguran ručak za učenike od 5. do 8. razreda?

  26. #2626
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    rucak ne, mlijecni da.

  27. #2627
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel u vašim školama imaju osiguran ručak za učenike od 5. do 8. razreda?
    Lili kod nas tradicionalno nema klope prvi tjedan osim eventualno za boravak

    Išla je anketa jučer za klopu

  28. #2628
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel u vašim školama imaju osiguran ručak za učenike od 5. do 8. razreda?
    Kod nas nema poslije 3. r.

  29. #2629
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    da ne bude zabune. kod nas je bio, ali zbog korone nema.
    i mlijecni ce biti zapakiran u pakete, koji ce im biti dostavljeni u razred u nekom trenutnku. a moci ce ih jesti na nekom od odmora.
    mi se jos nismo odlucili da li e nositi od odma ili ce uzeti takav mlijecni.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 08.09.2020. at 11:31

  30. #2630
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Hvala cure.
    Da spajka, tako i kod nas.

    Znam jelena.o, ali sada kažu da uopće neće biti ručka za starije od 5.razreda. Samo užina.
    Anketa je išla za razrednu nastavu do 4.razreda.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.09.2020. at 11:34

  31. #2631

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Verovatno sam poslednja osoba od koje ti treba podrška, ali imaš moju podršku jer je i kod nas isto, sa tim što su prva linija borbe protiv maski upravo prosvetni radnici.
    U četiri dana škole kao petašica moja je već upoznala ne samo svoje nastavnike već i njihovo detaljno mišljenje o svemu i svačemu vezanom za virus, što niti je predviđeno planom niti je uopšte tema za školu.
    Takođe je dobila uputstvo od nastavnika da smakne masku dok govori jer je nastavnik ne razume (a ona je valjda najgrlatije dete koje znam i savršene dikcije), uputstvo od nastavnika fizičkog da skine masku dok radi u sali (da, u sali od svog divnog vremena, ne u dvorištu) sa loptom bez razmaka među decom.
    Gle, preko vikenda se izgleda nečije roditeljsko mišljenje poklopilo sa mojim i stiglo dovoljno daleko i ove nedelje je ponovo diciplina kao prvog dana.

    Od mene je ćerka dobila detaljno uputstvo po koracima: ako nastavnik kaže da te ne razume, ponovi još glasnije i jasnije. Ako i dalje ne razume, traži dozvolu da mu priđeš ali drži razmak. Ako te i dalje ne razume traži dozvolu da napišeš. Ako insistira da skineš masku reci da je razredna rekla da će biti kažnjeni. Ako nastavi reci da ti roditelji zabranjuju, ako nastavi -ne znam, izađi sa časa i traži razrednu??? Mislim, ja zaista nemam razrađeno rešenje za ovaj tip školske situacije jer je nisam očekivala. I ono malo vere što sam imala u prosvetu je očigledno neutemeljeno.
    Svaka podrska mi je dobrodosla. Ne razumijem kako ljudi ne shvacaju da je ovo preslozena i prekomplicirana situacija gdje nema potpuno ispravnog rjesenja. Meni osobno je najbitnije da djeca ne izadju bez znanja iz ove skolske godine. Da se razumijemo, uvijek sam nastojala imati sto manje posla s njihovom skolom. Do online nastave nisam imala pojma sto mi starije dijete uci, smatrala sam to njihovom obavezom i nisam imala volje preuzimati te obaveze na sebe. Ali, situacija je sad drugacija i smatram da se svi trebamo prilagoditi - ucitelji/nastavnici, roditelji, djeca... Da se pojavi neka stvarno nebulozna mjera, reagirala bih. Ovako, imam osjecaj da ljudi konstantno imaju potrebu voditi bitke protiv nekog neprijatelja i jos kad se na to nakaleme javne osobe koje promicu teorije zavjere... Ne znam, nisam pametna.

  32. #2632

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako! Nekako sve izgleda normalnije. Sviđa mi se raspored sa bloksatovima, manje je knjiga za nositi.

    Prvasici su kod nas imali priredbu za doček. Stariji učenici su nastupali na stepenicama ispred ulaza u školu, svi po metar i pol udaljeni. A prvasici i po jedan roditelj su imali u dvorištu složene stolice po dvije. U dnu dvorišta su bile none, nonici, drugi roditelji, braća. Sve po PSu. Vidjela sam slike
    Baš lijepo.
    Sve se može kad se hoće

    Kod nas obično ništa ne može...

  33. #2633
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Zanimalo bi jel u nekoj od vaših škola postoji ručak i za učenike predmetne nastave i ako da, na koji način to funkcionira?

    Meni nije jasno kako
    u istoj školi
    ručak
    mogu
    imati mladji učenici, a ne mogu stariji? Mladjima će se dostavljati pred učionice, jest će u učionicama.
    Jel problem u dostavi, broju djelatnika u kuhinji ili nešto treće?

    Ipak mi je drugačije ako znam da mi je dijete nešto u školi ručalo, doma će svakako opet pojest, al da u cijelom danu pojedu samo užinu, to mi je onak :/

  34. #2634
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Hm, u većini škola je tako bez obzira na koronu

  35. #2635
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Baš lijepo.
    Sve se može kad se hoće

    Kod nas obično ništa ne može...
    Kod nas su godinama 4.r bili u međusmjeni jer se nikako drugačije nije moglo i prva obavijest je išla da imaju školu u 12.20. Gle čuda ipak se može i nakon ne znam koliko godina idu ujutro u školu.

  36. #2636
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, u većini škola je tako bez obzira na koronu
    da, ne poznajem baš škole koje imaju obroke za starije učenike. U našoj ručak imaju boravkaši (prvi i dugi razred), užinu i mliječni obrok od prvog do četvrtog razreda. Od petog nadalje nema ništa.
    Ručak kuham dan unaprijed ili ujutro prije posla.

  37. #2637

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka podrska mi je dobrodosla. Ne razumijem kako ljudi ne shvacaju da je ovo preslozena i prekomplicirana situacija gdje nema potpuno ispravnog rjesenja. Meni osobno je najbitnije da djeca ne izadju bez znanja iz ove skolske godine. Da se razumijemo, uvijek sam nastojala imati sto manje posla s njihovom skolom. Do online nastave nisam imala pojma sto mi starije dijete uci, smatrala sam to njihovom obavezom i nisam imala volje preuzimati te obaveze na sebe. Ali, situacija je sad drugacija i smatram da se svi trebamo prilagoditi - ucitelji/nastavnici, roditelji, djeca... Da se pojavi neka stvarno nebulozna mjera, reagirala bih. Ovako, imam osjecaj da ljudi konstantno imaju potrebu voditi bitke protiv nekog neprijatelja i jos kad se na to nakaleme javne osobe koje promicu teorije zavjere... Ne znam, nisam pametna.
    Ne znam, ali vidim da se može i drugačije.
    Znam par nastavnika, koji će ti privatno reći da korona ne postoji i sve je zavera itd, itd, ali će u prodavnici držati razmak i nositi masku jer su pravila takva i oni neće da prave problema nikome.
    Isto tako, ti nastavnici na času nose maske, mere temperaturu i dezinfikuju ruke učenicima, sprovode dosledno sve donesene mere jer je država njihov poslodavac, a kad si zaposlen radiš kako poslodavac kaže ili tražiš drugi posao. Meni su oni svetla tačka, i mislim da je krajnje vreme da svi usvoje tu njihovu filozofiju o poštovanju pravila na poslu.

  38. #2638

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimalo bi jel u nekoj od vaših škola postoji ručak i za učenike predmetne nastave i ako da, na koji način to funkcionira?

    Meni nije jasno kako
    u istoj školi
    ručak
    mogu
    imati mladji učenici, a ne mogu stariji? Mladjima će se dostavljati pred učionice, jest će u učionicama.
    Jel problem u dostavi, broju djelatnika u kuhinji ili nešto treće?

    Ipak mi je drugačije ako znam da mi je dijete nešto u školi ručalo, doma će svakako opet pojest, al da u cijelom danu pojedu samo užinu, to mi je onak :/
    Govorim o razdoblju prije korone. Kod mog sina u OŠ je bilo tako - ručak samo za razrednu nastavu, ne i za više razrede. Razlog - škola nije imala vlastitu kuhinju u kojoj se kuha (u školskoj kuhinji pripremala se samo užina), nego su dobivali ručkove dostavom iz druge škole koja nije imala kapaciteta da kuha za još veći broj učenika.
    Ali u OŠ to stvarno nije predstavljalo problem jer bi ručao kod kuće odmah nakon nastave. Srednja škola je druga priča, korona je pak treća priča, pa sad imamo još malo kompliciraniju situaciju nego što sam mislila da će biti

  39. #2639
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Naša škola je nova, ima svoju kuhinju i oduvijek je bio ručak i svi obroci za sve učenike od 1. do 8. razreda (za one koji žele of coures), iako ima jako punoo učenika.

    Iz tog razloga pitam one forumašice čije škole imaju istu situaciju "u normalnim uvjetima/corona free", ima li neka škola da sada i dalje ima ručak za starije učenike i na koji način to funkcionira? Hvala.


    Moje starije dijete ne može jutrom pojest neki konkretan doručak, no u 13:30h kad u prosjeku završi nastava je pregladna (uz užinu koju će pojest u međuvremenu). Dok dođe doma, podgrije ili dovrši jelo nema šanse ručat prije 14h. Dosad je uvijek kao i ostali ručavala u školi, pa opet kad dođe doma.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.09.2020. at 12:38

  40. #2640
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa zašto ne pitaš u školi zašto više nemaju ručak za više razrede, tko zna zašto su donijeli tu mjeru. Imaju li viši razredi maske, možda zato da ih ne skidaju u razredu. Ili nemaju osoblja da im nosi do razreda.

  41. #2641
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zašto ne pitaš u školi zašto više nemaju ručak za više razrede, tko zna zašto su donijeli tu mjeru. Imaju li viši razredi maske, možda zato da ih ne skidaju u razredu. Ili nemaju osoblja da im nosi do razreda.
    Zato što želim znati unaprijed kako su druge škole riješile taj issue
    Ne nose maske, sjede za stolovima po jedno. Distancirani. Imaju dovoljno velike učionice.

  42. #2642
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kod nas je bio rucak u skoli za sve razrede.
    sad kao sto sam napisala ga nema.
    i nose non stop maske u razredu.

  43. #2643
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što želim znati unaprijed kako su druge škole riješile taj issue
    Ne nose maske, sjede za stolovima po jedno. Distancirani. Imaju dovoljno velike učionice.
    Imate zbilja mrak školu.
    Zavidna sam.

  44. #2644
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Lili očito ih je ili malo u razredu ili imaju veliki razred
    Mada kod nas se i sjedi sam u klupi jer u većini razreda su monoklupe,ali je razmak minimalan ,bar kod mojeg nikako tih famoznih metar i pol
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.09.2020. at 13:00

  45. #2645

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Prvi tjedan smo online. Danas su dobili uputstvo da moraju biti online u realnom vremenu. Opa, možda će biti nešto bolje nego na proljeće.Buđenje u 7.30, doručak, spreman za nastavu. Do ovog trenutka su dobili uputstvo za rad samo iz jednog predmeta. Što djeca rade dok čekaju zadatke? Ne, niti mogu niti želim biti policajac koji će sjediti s njim u sobi i kontrolirati da se čekanje ne pretvori u višesatno igranje igrica. Sedmi razred. Kako je kod vas?

  46. #2646
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Imate zbilja mrak školu.
    Zavidna sam.
    Je, prezadovoljna sam.

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili očito ih je ili malo u razredu ili imaju veliki razred
    Mada kod nas se i sjedi sam u klupi jer u većini razreda su monoklupe,ali je razmak minimalan ,bar kod mojeg nikako tih famoznih metar i pol
    Trenutno kod oboje djece ih ima 26 (manje za 1-2 djece nego prošle godine).
    Moji su dobili velike učionice, nisam bila, prenosim što su mi moja djeca rekla. Mali kaže da su dobili ogromnuu učionicu, bio je impresioniran, koja ima čak dvoja vrata. On sjedi uz sam prozor i radijator, pa su valjda na taj način radili im razmake. Pretpostavljam da druga djeca sjede isto tako uz sami zid s druge strane učionice.

    Jelena.O
    ti si mogla ući u školu i učionice da znaš točno koliko je razmak?

  47. #2647

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Naša škola je nova, ima svoju kuhinju i oduvijek je bio ručak i svi obroci za sve učenike od 1. do 8. razreda (za one koji žele of coures), iako ima jako punoo učenika.
    u našoj školi je do ove godine bilo ovako. Ove godine nema ručka za više razrede, mliječnu užinu neće jesti u velikoj blagavaonici, nego u svojoj učionici.
    Nisam sigurna je li to zvog korone ili zato što sad imamo u gostima školu oštećenu u potresu.
    I tako smo ostali bez jednosmjenske nastave i ručka za velike

  48. #2648
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Naša škola je nova, ima svoju kuhinju i oduvijek je bio ručak i svi obroci za sve učenike od 1. do 8. razreda (za one koji žele of coures), iako ima jako punoo učenika.

    Iz tog razloga pitam one forumašice čije škole imaju istu situaciju "u normalnim uvjetima/corona free", ima li neka škola da sada i dalje ima ručak za starije učenike i na koji način to funkcionira? Hvala.


    Moje starije dijete ne može jutrom pojest neki konkretan doručak, no u 13:30h kad u prosjeku završi nastava je pregladna (uz užinu koju će pojest u međuvremenu). Dok dođe doma, podgrije ili dovrši jelo nema šanse ručat prije 14h. Dosad je uvijek kao i ostali ručavala u školi, pa opet kad dođe doma.
    Mi smo imali . Mogu se raspitati.
    Ali vrlo je realni da toga nema jer je taj obrok bio u vrijeme izmedu dvije smjene , a sad u tom vremenu skola treba biti prazna.

  49. #2649
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Hvala sirius.

    Nama djeca ionako ulaze na različite ulaze (ima ih 5) ne susreću se nigdje, svi su u svojim učionicama cijelu nastavu. Kod nas je postojala (ne zna jel još postoji) i medjusmjena.

  50. #2650
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala sirius.

    Nama djeca ionako ulaze na različite ulaze (ima ih 5) ne susreću se nigdje, svi su u svojim učionicama cijelu nastavu. Kod nas je postojala (ne zna jel još postoji) i medjusmjena.
    I kod nas. Ali je vise nema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •