Stranica 57 od 59 PrviPrvi ... 7475556575859 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,801 do 2,850 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2801
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Kod moje u razredu ucenik koji je bio pozitivan i bio je u izolaciji je trebao donijeti ispricnicu ili potvrdu da je zdrav, sad vise nisam sigurna sto mi je kcer rekla, a ostali u samoizolaciji, kako sam vec napisala, nisu trebali donijeti ispricnicu

  2. #2802
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Srednje škole zagrebačke županije idu online do kraja polugodišta

  3. #2803
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Srednje škole zagrebačke županije idu online do kraja polugodišta
    Super.
    Mi smo trenutno u samoizolaciji, cijeli razred zbog pozitivnog učenika.

  4. #2804
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Jelena, da bez obzira. Cura u razredu mi je nakon corone razvila bronhitis, nije dolazila u školu oko 20 dana. Tako da sam sve izolacija pisala. A ovi koji su kontakt, svakome dr da drugačije trajanje. Više se uopće ne mislim, rekli mi samoizolacija, ja pišem samoizolacija. Sad smo doma bar 2 tjedna, sve online, valjda će se smirit ovdje kod nas.

  5. #2805
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Do danas jedna poznata u samozolaciji,od sutra na online cijela škola

  6. #2806
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Do danas jedna poznata u samozolaciji,od sutra na online cijela škola
    Vaša osnovna? Kako to?

  7. #2807
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ne Medvedgradska srednja
    Njen razred bio u samoizolaciji
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.11.2020. at 13:28

  8. #2808

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ali to je praktički konstantno u Zagrebu. Pojedini razredi su u samoizolaciji, povremeno ode škola na online način rada, pa se vrate u školu, onda opet neki moraju u izolaciju, i tako dalje. Ne vidim svrhe prijavljivati svaki slučaj samoizolacije razreda za koji smo čuli

  9. #2809
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Je ali ovo je specifičnije iz samoizolacije ravno još dva tjedna online

  10. #2810
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nije ništa posebno. Kod nas su 4 razreda u gimnaziji tako i biće 5,6 u srednjoj obrtničkoj. To mo je standardno.

  11. #2811
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kako izgleda online nastava sada, kakva su iskustva sada? Je li slično onom kaosu i homeschoolingu kao u prvom valu ili je ipak nešto bolje, u smislu da postoji neki raspored sati? Je li i dalje "dragi učenici, evo vam zadaci, i evo vam rok" za većinu toga?

    Danas me do suza nasmijao nekakav srpski video smijade u kojem se opisuju sve vrste peripetije online nastave na ovim prostorima - jedna uč. šalje SMS-om zadatke, druga mejlom, treći whatsupom, ali ne u unaprijed određeno vrijeme, četvrti viberom, jedan predmet zoom, jedan google classoom, uključuje se i slanje Enigma mašinom, golubima pismonošama, a mama i tata se rastaju da bi to mogli pratiti, uključuju i baku, izbacuju malome nogomet i ručak - to se ne stiže, ali pojačat će mu ručak i večeru, glazebeni isključivo noću. Podsjetilo me na anekte koje su stizale iza 23 od 2 nastavnika da može li nešto Zoomom sutra u 9 i to je bilo novo normalno i još smo bili sretni da može Zoomom, da nije samo - evo zadatka i evo roka...

    Je li to i dalje tako ili ima poboljšanja?

  12. #2812
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Molim vas mišljenje o našoj situaciji.

    Maloprije stiže poruka od učiteljice da zbog sumnje na Covid djeca idu u SI i od sutra imaju on line nastavu i da će tako biti dok ona ne dobije nalaz.

    Mi na poslu čak imamo upute da ako nam je dijete u SI ili ima on line nastavu da radimo od doma.

    Meni je majke mi neugodno reći svojima na poslu da mi je dijete 9god u SI a učiteljica još nije ni bris napravila a kamoli nalaz dobila.
    Tako da idem sutra na posao nekkao ćemo se skemijat par dana, valjda će nalaz do vikenda bit.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2020. at 23:54

  13. #2813

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Kod nas puuno bolje. Nastava u realnom vremenu( uglavnom).

  14. #2814

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,395

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako izgleda online nastava sada, kakva su iskustva sada? Je li slično onom kaosu i homeschoolingu kao u prvom valu ili je ipak nešto bolje, u smislu da postoji neki raspored sati? Je li i dalje "dragi učenici, evo vam zadaci, i evo vam rok" za većinu toga?

    Danas me do suza nasmijao nekakav srpski video smijade u kojem se opisuju sve vrste peripetije online nastave na ovim prostorima - jedna uč. šalje SMS-om zadatke, druga mejlom, treći whatsupom, ali ne u unaprijed određeno vrijeme, četvrti viberom, jedan predmet zoom, jedan google classoom, uključuje se i slanje Enigma mašinom, golubima pismonošama, a mama i tata se rastaju da bi to mogli pratiti, uključuju i baku, izbacuju malome nogomet i ručak - to se ne stiže, ali pojačat će mu ručak i večeru, glazebeni isključivo noću. Podsjetilo me na anekte koje su stizale iza 23 od 2 nastavnika da može li nešto Zoomom sutra u 9 i to je bilo novo normalno i još smo bili sretni da može Zoomom, da nije samo - evo zadatka i evo roka...

    Je li to i dalje tako ili ima poboljšanja?
    ovo sam i ja dobila
    još nisam kukuruz kupila (op. stariji profesor šalje golubom pismonošom)

    moji su u realnom vremenu (teams, zoom i sl.)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 02.12.2020. at 01:15

  15. #2815

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,395

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas mišljenje o našoj situaciji.

    Maloprije stiže poruka od učiteljice da zbog sumnje na Covid djeca idu u SI i od sutra imaju on line nastavu i da će tako biti dok ona ne dobije nalaz.

    Mi na poslu čak imamo upute da ako nam je dijete u SI ili ima on line nastavu da radimo od doma.

    Meni je majke mi neugodno reći svojima na poslu da mi je dijete 9god u SI a učiteljica još nije ni bris napravila a kamoli nalaz dobila.
    Tako da idem sutra na posao nekkao ćemo se skemijat par dana, valjda će nalaz do vikenda bit.
    bolje da je tako nego da je kao u mom kvartu
    nitko se ne želi testirati, ne vjeruju u koronu, iako netko u obitelji ima simpotme uredno djecu šalju na nastavu pa sad kao imamo iznenađenja... mislim da je kvart pun korone

  16. #2816
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ja bi ostala doma. Ako je uputa da ako dijete ima online nastavu da roditelj radi od doma i škola iz kojeg god razloga odluči da je nastava online - onda je nastava online. Meni nije nimalo čudno da se čeka par dana rezultate, van pameti mi je ono što se dešava po školama je da nastavnik sa simptomima drži nastavu do petka, onda napokon ode na test u ponedjeljak, rezultati su u srijedu a razred dobije mjeru samoizolacije koja formalno počne još onaj petak kad je bio zadnji sat iako su u međuvremenu još danima išli u školu i možda se zaraženi družili međusobno...

  17. #2817
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas mišljenje o našoj situaciji.

    Maloprije stiže poruka od učiteljice da zbog sumnje na Covid djeca idu u SI i od sutra imaju on line nastavu i da će tako biti dok ona ne dobije nalaz.

    Mi na poslu čak imamo upute da ako nam je dijete u SI ili ima on line nastavu da radimo od doma.

    Meni je majke mi neugodno reći svojima na poslu da mi je dijete 9god u SI a učiteljica još nije ni bris napravila a kamoli nalaz dobila.
    Tako da idem sutra na posao nekkao ćemo se skemijat par dana, valjda će nalaz do vikenda bit.
    Ne znam što ti ima biti neugodno ako je situacija takva kakva jest. A naravno da učiteljica ne smije dolaziti u razred ako sumnja da je zaražena, bez obzira što se još nije testirala (za to se ionako čeka dan-dva, pa se još čeka i nalaz).

  18. #2818
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Lili i ja bih ostala kući ako vam je uputa takva
    Kod nas isto ima svega, od slanja djece sa simptomima u školu pa nadalje i stalno se vrtimo u krug.

  19. #2819
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Nastava je svakojaka i zoom i teams,i mejlovi i poruke

  20. #2820
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Edit: sad vidim da je sillyme isto napisala, nisam vidjela njezin post, inače ne bih ni pisala isto to.

    A btw, dok su moji bili zbog mene u samoizolaciji, dođe mail od razrednika da je cijeli razred u samoizolaciji od prošlog petka (a to nam dođe u srijedu). E to je luda situacija, znači njegov razred je pola tjedna išao u školu iako nije smio jer je kasnila nečija obavijest o samoizolaciji.

  21. #2821
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas mišljenje o našoj situaciji.

    Maloprije stiže poruka od učiteljice da zbog sumnje na Covid djeca idu u SI i od sutra imaju on line nastavu i da će tako biti dok ona ne dobije nalaz.

    Mi na poslu čak imamo upute da ako nam je dijete u SI ili ima on line nastavu da radimo od doma.

    Meni je majke mi neugodno reći svojima na poslu da mi je dijete 9god u SI a učiteljica još nije ni bris napravila a kamoli nalaz dobila.
    Tako da idem sutra na posao nekkao ćemo se skemijat par dana, valjda će nalaz do vikenda bit.
    ostala bih doma raditi, ako je takva uputa na poslu
    ne kužim zašto ti je neugodno

  22. #2822

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako izgleda online nastava sada, kakva su iskustva sada? Je li slično onom kaosu i homeschoolingu kao u prvom valu ili je ipak nešto bolje, u smislu da postoji neki raspored sati? Je li i dalje "dragi učenici, evo vam zadaci, i evo vam rok" za većinu toga?

    Neusporedivo je bolje nego proljetos. Nastavu imaju na Zoomu u realnom vremenu, striktno se drže rasporeda sati, imaju i odmore između satova, sve kao u pravoj školi.

    Ono što mi se ipak ne sviđa je što neki profesori i dalje zadaju zadatke s rokovima neovisno o toj online-uživo nastavi, tako da i dalje mora pratiti i Loomen, i Google učionicu, mislim da neke materijale dobivaju i mailom, iako nisam sigurna. Doduše, to više smeta meni nego njemu, on to sve prihvaća pod normalno.

    Što se tiče kvalitete Zoom-nastave, neki profesori si zbilja daju truda i imaju odlična predavanja, a neki su vidno lošiji nego u pravom razredu, ali to je očekivano.

  23. #2823
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lili, što ti je točno neugodno?

    Nažalost, to je sada jednostano takva zbrka zbog čekanja rezultata testiranja i svima je tako.
    Kombinacija ima milion kako broje dane i kad koga šalju...

    Za jedno moje dijete je cijeli razred bio u samoizolaciji 2 dana (2 dana) jer su 8 dana prije imali izborni predmet i upravo se saznalo da je taj učitelj pozitivan. Broje im tih 8 dana i dodaju još 2 dana da moraju u samoizolaciju. Smješno, al eto...

  24. #2824

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas me do suza nasmijao nekakav srpski video smijade u kojem se opisuju sve vrste peripetije online nastave na ovim prostorima - jedna uč. šalje SMS-om zadatke, druga mejlom, treći whatsupom, ali ne u unaprijed određeno vrijeme, četvrti viberom, jedan predmet zoom, jedan google classoom, uključuje se i slanje Enigma mašinom, golubima pismonošama, a mama i tata se rastaju da bi to mogli pratiti, uključuju i baku, izbacuju malome nogomet i ručak - to se ne stiže, ali pojačat će mu ručak i večeru, glazebeni isključivo noću. Podsjetilo me na anekte koje su stizale iza 23 od 2 nastavnika da može li nešto Zoomom sutra u 9 i to je bilo novo normalno i još smo bili sretni da može Zoomom, da nije samo - evo zadatka i evo roka...
    A tata iz videa je provalnik

  25. #2825
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    moj sin je prošli tjedan bio u SI (cijeli razred, zbog pozitivnog učenika) i imali su online nastavu koja je funkcionirala u real time-u, preko Teamsa, prema redovnom rasporedu.
    on je sada petaš, pa ne mogu usporediti s prošlom školskog godinom kada je učiteljica slala zadatke carnetovim mailom
    Ovo preko Temasa dobro funkcionira, ali postoji problem discipline u online razredu (mislim da postoji problem discipline u razredu općenito, sada se samo preslikao u online učionicu).

    Lili, ako se ne varam, ti si državni službenik; u ponedjeljak je išla uputa Ministarstva uprave gdje izričito stoji da od doma može raditi roditelj djeteta predškolske ili niže školske (1-4 raz) dobi ako je dijete u SI. Tako da nema potrebe za neugodnostima.
    Mislim da mi koji smo u (privilegiranoj) poziciji da nam priroda posla (a i sustav) dopušta da radimo od doma trebamo ostati doma kada okolnosti to zahtijevaju: dijete u SI, pojava simptoma u obitelji i ostalo.

  26. #2826
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A tata iz videa je provalnik
    haha nisam skužila da je provalnik, ali video je super

  27. #2827

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    haha nisam skužila da je provalnik, ali video je super
    Ma upravo su mi objasnili da sam možda i ja krivo skužila tako da zanemari opasku.

  28. #2828
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Odgovorno ponasanje bi bilo ostati doma.
    Sustav je trenutno jako spor. Ali ne moramo ga dodatno usporiti.

  29. #2829
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa dajte link.
    Lili ostani kod kuce! Sreca je da ti posao to dozvoljava!

  30. #2830
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam ima li to veze s odgovornošću, Lili je kontakt kontakta i po niti jednoj definiciji ona ne treba biti u izolaciji, u istoj situaciji da joj dijete ima 15 godina vjerojatno ne bi imala niti mogućnost ostanka doma, kao što niti sad nemaju oba roditelja tu mogućnost (niti obavezu) a oboje su kontakti kontakta.

    Ja bih međutim ipak nazvala na posao i objasnila situaciju pa bih vidjela što će mi reći; u mojoj firmi su jako jako oprezni i govorili su i ljudima koji ne bi službeno imali pravo na samoizolaciju da radije ne dolaze na posao. Doduše mi najnormalnije možemo raditi svoj posao od kuće, pa vjerojatno i to ima utjecaja.

  31. #2831
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    evo link, ali ja sam dobila preko Facebooka pa ne znam hoće li funkcionirati https://www.facebook.com/astro.natas...31160203578926
    uglavnom, dobra zezancija
    (btw tata kaže da je provalio kako će to funkcionirati, nije provalnik )

  32. #2832
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa koliko ja razumijem na njenom poslu je upravo dan takav naputak, da kad netko iz kucanstva zavrsi u samoizolaciji da se radi od doma. Uopce mi je nejasno u cemu je problem, osobito sto je sama Lili vise puta rekla da svoj posao moze jednako kvalitetno obavljati od doma. Pa cemu onda riskirati, ako postoji i blagoslov poslodavca?

  33. #2833
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne član kućanstva nego dijete.

  34. #2834
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ok. I dijete i je u samoizolaciju. I dalje ne vidim mjesta dilemi.

  35. #2835
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače je uobičajeno da roditelji djece u samoizolaciji ne idu na posao? I to oba roditelja? Lili može ostati doma, ali ne mora.

  36. #2836
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ne idu na posao ako dijete ne može ostati samo
    koliko ja znam, za takve situacije se može i otvoriti bolovanje
    a ako roditelj ima privilegiju da može raditi od doma (poslodavac i priroda posla dopuštaju), čemu dilema?

  37. #2837
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Evo ne znam Mima. Meni se osobno cini logicno da ako osoba ima mogucnost obavljati posao od kuce, a i poslodavac preporucuje da u situaciji samoizolacije djeteta tako postupi, ne dovoditi navedeno u pitanje. Osobito jer je Lili navela da joj je neugodno ne doci na posao- dakle nije kao problematiku navela primjerice nemogucnost rada od kuca radi izostanka uvjeta i slicno. U ovom konkretnom slucaju naprosto ne vidim i dalje mjesta dilemi. A bome ni sirenju teme na sve potencijalne situacije i nacela rada prilikom samoizolacije djeteta.

  38. #2838
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam čemu dilema, svatko od nas najbolje zna kakva atmosfera vlada na njegovom poslu po tom pitanju.

    Ali u svakom slučaju, nema veze s odgovornošću.

  39. #2839
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je majke mi neugodno reći svojima na poslu da mi je dijete 9god u SI a učiteljica još nije ni bris napravila a kamoli nalaz dobila.
    Lili, ali to je regularna situacija zbog koje razredi idu u samoizoliciju. To nije nikakva ludost ni iznimka, nego je tako određeno da se radi. Moji školarci su sad oboje bili, srećom po prvi put, jer se čekao test učenica. Jedan je ispao negativan, drugi pozitivan.
    Posljednje uređivanje od vertex : 02.12.2020. at 11:01

  40. #2840
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja sam shvatila da je Lili neugodno jer je dijete u SI a nema čvrstog temelja za to (jer učiteljica još nije dobila rezultate)
    možda griješim

    u svakom slučaju SI zbog sumnje na covid je jednaka onoj SI kada je potvrđena zaraza, ima uvjete da radi od doma, a čak i da nadređenom ta vijest ne sjedne dobro zbog organizacije posla (što nema smisla ako je posao takav da se može raditi od doma), ne vjerujem da bi bilo ikakvih posljedica, ipak je to državni sektor
    naravno, svak za sebe/svoju obitelj procjenjuje kada dijete može ostati samo, kada je je nečija prisutnost na poslu nužna i na temelju toga donosi odluku hoće li raditi od doma ili ići na posao

  41. #2841
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam shvatila da je Lili neugodno jer je dijete u SI a nema čvrstog temelja za to (jer učiteljica još nije dobila rezultate)
    možda griješim


    u svakom slučaju SI zbog sumnje na covid je jednaka onoj SI kada je potvrđena zaraza, ima uvjete da radi od doma, a čak i da nadređenom ta vijest ne sjedne dobro zbog organizacije posla (što nema smisla ako je posao takav da se može raditi od doma), ne vjerujem da bi bilo ikakvih posljedica, ipak je to državni sektor
    naravno, svak za sebe/svoju obitelj procjenjuje kada dijete može ostati samo, kada je je nečija prisutnost na poslu nužna i na temelju toga donosi odluku hoće li raditi od doma ili ići na posao
    Prije svega hvala svima na komentarima, uvijek sam pametnija kad čujem i vaš glas

    Betty Blue je pogodila ono što me muči.
    Bez beda bih odlučila raditi od doma da ona ima poz.nalaz ili da je barem stigao mail od stručnih službi škole, ovako imam samo njen mail kojim nas informira i ona šalje djecu u SI. To mi je onako :/ Mislim da bi naša kadrovska vrtila očima, da oni očekuju službeni mail od škole (a ne same učiteljice) i to temeljem poz. nalaza. Sad mi kolegica s posla kaže da sam zabrijala.

    Uglavnom dogovorila sam da ću ovih dana dolaziti na posao, ali da mogu ranije izlaziti (dijete je upućeno što mu je činiti, stajat doma i radit za školu, sestra će mu podgrijat ručak kad ona dođe iz škole). Nadam se da će i učiteljica dobiti nalaz do vikenda. Nije nam napisala kad očekuje nalaz, tako da nemam ideju jel ona tek rezervirala termin za bris, moj dojam da njoj tek slijedi testiranje, pa bi to moglo potrajati.

    Tu su i neke naznake da ćemo u narednom razdoblju raditi po par dana u uredu, a par dana od doma, pa me to tješi da ću se lakše skomibinirati ako ona bude pozitivna.

    I ono što me također dosta mučilo je što nisam stigla staviti na hard disk sve što mi treba da bih posao mogla raditi od doma (nisam očekivala da će mi dijete završit u SI), pa bi mi to krajnje neodgovorno i neprofesionalno bilo da sam ostala doma, a nemam sve što trebam za posao (imam al djelomično ili moram žicat ove na poslu da mi šalju) zato danas uzimam sve sa sobom da ne bi bilo još nekih iznenađenja.

    Ako se pokaže da je ona pozitivna onda definitivno ostajem s njim cijelo vrijeme doma na radu od kuće dok traje SI i tad ću napisat služb.zahtjev.

  42. #2842
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    U svakom slučaju učiteljica je postupila odgovorno. Ovo mi je prvi susret u pandemiji s mogućnošću samoizolacije, pa sam ostala malo zatečena

  43. #2843
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    evo link, ali ja sam dobila preko Facebooka pa ne znam hoće li funkcionirati https://www.facebook.com/astro.natas...31160203578926
    uglavnom, dobra zezancija
    (btw tata kaže da je provalio kako će to funkcionirati, nije provalnik )
    Jao, prvi grč smijeha je na "ajde, ustaj lagano, već je 4.15"... Koje je to ludilo bilo, SUPER mi je čuti da se ludilo ne nastavlja i da je bolje. Nakon takve vrste ludovanja - golub pismonoša / Enigma mašina / kad ćemo zoom sutra ujutro jel' u 9 ok - a pita u 23" je za vikend došao još i projektni dan - da se "malo opuste" . Pa su morali smišljat memeove ne bi li web site škole lijepo izgledao - valjda i oni udaraju tako "korporativnu kulturu", ali za tu razinu dezorganiziranosti to je baš bio cherry on top.

    U jednom trenu je moja mala zavapila -pa ne mogu više, ja ko da sam menadžer, bokte - 100 nepročitanih mejlova, usklađivanje zoom termina, 1000 rokova...

    Blaženku Divjak ću baš negativno upamtiti po tome što nam je servirala pod obrazovanje, uz sve to što mi je ideološki simpatična i što sam je na početku branila.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.12.2020. at 13:24

  44. #2844
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Prije svega hvala svima na komentarima, uvijek sam pametnija kad čujem i vaš glas

    Betty Blue je pogodila ono što me muči.
    Bez beda bih odlučila raditi od doma da ona ima poz.nalaz ili da je barem stigao mail od stručnih službi škole, ovako imam samo njen mail kojim nas informira i ona šalje djecu u SI. To mi je onako :/ Mislim da bi naša kadrovska vrtila očima, da oni očekuju službeni mail od škole (a ne same učiteljice) i to temeljem poz. nalaza. Sad mi kolegica s posla kaže da sam zabrijala.

    Uglavnom dogovorila sam da ću ovih dana dolaziti na posao, ali da mogu ranije izlaziti (dijete je upućeno što mu je činiti, stajat doma i radit za školu, sestra će mu podgrijat ručak kad ona dođe iz škole). Nadam se da će i učiteljica dobiti nalaz do vikenda. Nije nam napisala kad očekuje nalaz, tako da nemam ideju jel ona tek rezervirala termin za bris, moj dojam da njoj tek slijedi testiranje, pa bi to moglo potrajati.

    Tu su i neke naznake da ćemo u narednom razdoblju raditi po par dana u uredu, a par dana od doma, pa me to tješi da ću se lakše skomibinirati ako ona bude pozitivna.

    I ono što me također dosta mučilo je što nisam stigla staviti na hard disk sve što mi treba da bih posao mogla raditi od doma (nisam očekivala da će mi dijete završit u SI), pa bi mi to krajnje neodgovorno i neprofesionalno bilo da sam ostala doma, a nemam sve što trebam za posao (imam al djelomično ili moram žicat ove na poslu da mi šalju) zato danas uzimam sve sa sobom da ne bi bilo još nekih iznenađenja.

    Ako se pokaže da je ona pozitivna onda definitivno ostajem s njim cijelo vrijeme doma na radu od kuće dok traje SI i tad ću napisat služb.zahtjev.
    Mail od uciteljice je najvise sto mozes dobiti u ovom trenutku. Pa se ravnaj po toj informaciji kako znas i umijes.

  45. #2845

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako izgleda online nastava sada, kakva su iskustva sada? Je li slično onom kaosu i homeschoolingu kao u prvom valu ili je ipak nešto bolje, u smislu da postoji neki raspored sati? Je li i dalje "dragi učenici, evo vam zadaci, i evo vam rok" za većinu toga?
    Mlađi u osnovnoj još nije isprobao online u ovoj školskoj godini. Novopečeni srednjoškolac je imao već dva puta online nastavu, nastava se održava u realnom vremenu, po rasporedu, mislim da samo jedan predmet nisu imali uživo. Sve je puno bolje organizirano, dijete je zadovoljno.
    Neusporedivo s onim proljetnim kaosom u OŠ

  46. #2846
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mail od uciteljice je najvise sto mozes dobiti u ovom trenutku. Pa se ravnaj po toj informaciji kako znas i umijes.
    Izgleda.

    Prvo je bila samo poruka na what s up grupi, pa sam je ljubazno zamolila da nam barem mail pošalje.

  47. #2847

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Mislim da online opet ovisi o pojedinoj školi i pojedinoj garnituri profesora.

    U našoj postavi razreda, nekoliko istih postojano održava nastavu na daljinu uživo, ostali - nula bodova.

    U drugim razredima koliko čujem skroz druga situacija...

  48. #2848

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja pak dodatno Lili ne razumijem zašto je tebe mučilo sto nisi nasnimila posao za doma?! Nisi ti u samouzolaciji već dijete, ti ga samo čuvaš jer je maleno, a ti smiješ valjda skočiti do firme sat dva dok dijete čuva otac, sestra ili se samo čuva da si posnimis i uzmeš sve sto ti treba.

    Pa i za tri dana opet ako treba- ti nisi u samoizolaciji?!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #2849
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma ovako mi je jednostavnije. Pao je snijeg, vlak je jutros kasnio pola sata, a još nije bilo snijega , pa opet nazad, nabralo bi mi se 2h garant za to presnimit i donijet, ovako sam odradila posao, izlazim ranije, sve pod kontrolom.

    A i dok nemam njen pozit nalaz mi blesavo.:/ Jer djeca nisu služb u SI nego ih jeeto onapovukla iz škole i tako nam rekla.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.12.2020. at 16:03

  50. #2850
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Volim imat "čist" papir za našu kadrovsku jer su malo kažem neobične tamo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •