Stranica 59 od 59 PrviPrvi ... 949575859
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,947 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2901
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas nema problema s wi fijem, a frendici u istoj zgrad veliki problem.imamo razlicite operatere.

    Sto se tice on line nastave, ovo sada je nebo-zemlja u odnosu na proljece, mojoj kcerki je nastava zaista dobra, imaju zoomove, sve je u realnom vremenu.

    Doduse i apelirali smo kod ravnatelja da bude u realnom vremenu.

    Zasad je bez primjedbi.

  2. #2902
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Meni je tip iz A1 rekao da pojačivač treba biti u prostoriji u kojoj je i router. E sada, jel to točno ili ne, ne znam.

  3. #2903
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Možda to ima veze o položenosti stana,kod mene je glavna stvar u dnevnom,a klinci su na drugom dijelu

    Kod nas problemi su periodički,ne stalno
    Pojačivači su bliže klincima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.01.2021. at 14:45

  4. #2904
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nabavite neki pojačivač signala ili provedite lijepo kabel (to su moji sinovi napravili).
    Mi smo isto proveli kabel do sobe.
    Pojačivač nula bodova

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  5. #2905
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mi smo nabavili nešto što je jako dobro rješenje, mreža preko postojećih strujnih instalacija: https://www.links.hr/hr/powerline-ad...xlan-053515032
    Pročitala sam na fb da se piše o sličnom uređaju, ali koji se kabelom spoji na računalo. Ovaj daje wi fi, i imamo ga na cijelom zadnjem katu. Dva su uređaja, jedan se spoji na router i u struju, drugi u struju tamo gdje želiš mrežu. Trebaju oba uređaja bit na istoj fazi, imali smo dreće da nam se to potrefilo da jest, inače bi trebalo preraspoređivat potrošače po fazama.
    Njih dvoje na teamsu, mi dolje na tv ili bilo šta, sve radi.
    Posljednje uređivanje od vertex : 22.01.2021. at 14:53

  6. #2906

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je tip iz A1 rekao da pojačivač treba biti u prostoriji u kojoj je i router. E sada, jel to točno ili ne, ne znam.
    U uputama pojačivača stoji da bi trebao biti otprilike na pola puta između routera i ciljne prostorije.


    vertex, hvala na linku!

  7. #2907

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    mi imamo pojačivač kod stolnog računala i još jedan na pola puta do soba .. (nema ni 10m između ta dva).
    zadnjih mjesec dana stalno prekida wifi... nekoliko puta su tehničari dolazili, mijenjali su i ruter 2x...

    prije je radilo, sad me izluđuje... posebno ako imam ispite onda se spajam preko mobitela, ali to brzo pojede gige ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 22.01.2021. at 15:27

  8. #2908
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo pojačivač kod stolnog računala i još jedan na pola puta do soba .. (nema ni 10m između ta dva).
    zadnjih mjesec dana stalno prekida wifi... nekoliko puta su tehničari dolazili, mijenjali su i ruter 2x...

    prije je radilo, sad me izluđuje... posebno ako imam ispite onda se spajam preko mobitela, ali to brzo pojede gige ...
    Nama je A1 pred cca dva mjeseca dao novi router, i od onda sranje.
    Izgleda da im novi routeri nisu nešto. Sa starim nikada problema.

  9. #2909
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    vertex, hvala na linku!
    Ma ništa! Čudi me zapravo da se takvi uređaji više ne reklamiraju, u ovim okolnostima...

  10. #2910
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Kod nas je drugačiji omjer,ali je izneđu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.01.2021. at 17:15

  11. #2911

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja radim online plus dvoje školaraca i pomoći nema. Dođe mi da svojim rukama i lopatom iskopan tih desetak kilometara do t comovih instalacija. Ovo možda spada u temu prednosti života u gradu

  12. #2912
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mi imamo Terracom, djecje sobe su skroz na drugom kraju stana, router u boravku, nemamo pojacivac, sve fercera za 5.
    A nije mali stan, tako da mislim da je i do operatera dosta.
    Susjedi na Bnetu imaju problem, isti stan,ista zgrada.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.01.2021. at 23:54

  13. #2913
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Terrakom

  14. #2914

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja imam godinama ovo od vertex ali nažalost gornji i donji kat očito nisu na istom strujnom krugu pa ništa bas spektakularno, kuća nije cijela pokrivena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #2915
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I mi smo već godinu dana na terapiju,i nama se zna desiti gubljenje signala.znači nije ni do terakoma

  16. #2916
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Na kvalitetu wifi utječe jako puno toga i nije lako uvijek ga složiti.
    Prvo je pitanje kakav vam je centrali router, obično ovisi od telekoma do telekoma, a i isti telekomi nemaju iste routere, ovisno o tome kad ste ga dobili.
    Drugo je pitanje kakav vam je stan/kuća, koliko imate AB zidova između vas i routera (više je lošije, manje je bolje)
    Treće pitanje je koliko vaših susjeda ima wifi i da li rade na istim frekvencijama - ako je tako onda si međusobno "upadaj" i ometaju se (slično kao nekad oni stari bežični telefoni, ako ih se sjećate)
    Četvrto je koji vam standard koriste uređaji na kojima radite - ništa vam ne vrijedi brzina koju imate od telekoma ili kvaliteta routera ako vam je uređaj na nekom prastarom wifi standardu (b/g/n) - trebate bar ac a idealno ax
    Osim što router podržava ili ne određene standarde, podržavaju i neki max broj uređaja simultano spojenih - u kući u kojoj svatko ima smartfon + poneki tablet + poneki laptop + roombe i sl. uređaji + alexe i sl zvučnici + PS + ... - ukupan broj uređaja na wifi vrlo često prelazi maksimalni broj podržanih uređaja na routeru.

    Znači, treabali bi
    - provjeriti koje standarde podržava vaš router i koliko uređaja istovremeno (to možete pronaći na netu preko modela uređaja)
    - provjeriti da pojačivač signala koji ste uzeli je za dovoljno visok standard + bilo bi dobro da ima jasnu indikaciju kvalitete i standarda signala + većina ima i svoj mali web na koji se možete spojiti i pogledati kako dobro radi
    - probajte na mobitel instalirati neki program za analizu jačine i kanala i dostupnih standarda pa provjerite situaciju po stanu. često i promjena lokacije routera za 1m značajno mijenja jačinu signala na pojedinim mjestima
    - naš pojačivač je najbolje radio kao extender tj kad je bio kablom spojen u router
    - provjeriti na kojem su vam standardu uređaji - npr ako je neki stari laptop možda mu kupiti wifi "dongle" da bude na bržem standardu
    - ako imate jako puno tuđih wifi mreža provjerite da je router na "auto" ili se poigrajte sa frekvencijama
    - ako vam je apsolutno bitno da imate 100% stabilnu i brzu vezu na računalu - onda bojim se nema nego spojiti se žicom, ili staviti neki stvarno kvalitetni ekstender blizu njega

  17. #2917

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Treće pitanje je koliko vaših susjeda ima wifi i da li rade na istim frekvencijama - ako je tako onda si međusobno "upadaj" i ometaju se (slično kao nekad oni stari bežični telefoni, ako ih se sjećate)
    Ovo je kod nas bio glavni problem, WiFi mreže susjeda sa svih strana. Plus položaj routera u odnosu na sobu u kojoj se odvija online nastava. Prisutnost drugih uređaja na našoj WiFi mreži nije igrala bitnu ulogu, provjerili smo i to.
    (sad me ovo podsjetilo na film "Parazit", gdje se cijela obitelj kači na susjedov WiFi i ljute se na njega kad promijeni lozinku )

    Jučer smo nabavili onaj adapter s vertexinog linka i mislim da će to biti rješenje svih problema signal je sad i u udaljenim dijelovima stana odličan. Prethodno smo provjerili da oba dijela uređaja budu na istoj fazi. Pravu sliku vidjet ćemo sljedeći tjedan, kad nastava i zoomovi opet krenu, ali računam da će sad sve biti ok. Isplatilo se potegnuti tu temu ovdje, uvijek se nađe netko tko više zna

    Zanimljivo je da se problem intenzivirao u zadnjih mjesec-dva, očito je opterećenje na mrežu generalno sve veće. Koliko god je online nastava preko zooma puno bolje rješenje nego ono od prošlog proljeća (šalji zadatke), ipak i to rješenje stvara nove probleme. Usprkos riješenom signalu, ja se ipak nadam da će ih što prije vratiti u škole.

  18. #2918

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    vi koji ste u naseljima sa zgradama vjerojatno imate i optiku
    kod nas među kuće im se ne isplati provlačiti tolike kablove

  19. #2919

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja radim spojena žicom i nama nije problem WiFi već kvaliteta signala, iliti problem optike ispod zemlje. Ovdje nema pomoći.

  20. #2920
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja radim spojena žicom i nama nije problem WiFi već kvaliteta signala, iliti problem optike ispod zemlje. Ovdje nema pomoći.
    Ovo je razlog zbog kojeg smo mi prešli sa Iskona na Bnet, koji je kasnije preuzeo A1. Bnet je povukao optički kabel prije par godina u našoj ulici i kvaliteta signala je bila znatno bolja.

  21. #2921

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja se godinama raspitujem, ali nitko nije spreman provući optički kabel.

  22. #2922

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Izgleda da se osmaši vraćaju prvog u škole. Neslužbena info, ali se šuška.

  23. #2923
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bit će službeno rečeno do četvrtka

  24. #2924
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Tanja Sever na tportalu o mladima u doba pandemije, online nastavi ...

  25. #2925
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja Sever na tportalu o mladima u doba pandemije, online nastavi ...
    Baš sam je maloprije čitala, super mi je i baš se da iščitati njezina briga i ljubav prema mladima.

  26. #2926
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Odličan članak!

  27. #2927
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ustvari i nije loša ova online nastava. Putujemo, a ona na zoomu u autu. Morala bi izostati sa nastave ili ne bi mogli na put danas.
    Već smo cijeli tjedan online.

  28. #2928
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A internet ne puca? Imate neograničeno?

  29. #2929
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne, super je. Imamo neograničeno.

  30. #2930

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kod mene je opšte ludilo.
    Svi smo na online od ponedeljka, jer mi je ludački ostaviti jedino sina na uživo nastavi dok i MM i ćerka sede kod kuće odlukom ministarstva (za mlađe razrede je Brnabićka izjavila doslovno da će propasti ekonomija ako roditelji budu kod kuće čuvali svoju decu...). Pri tome u njegovom razredu već ima bolesne dece.

    Uglavnom, trenutno nemam kuću, nego 64m2 danonoćne učionice.
    U jednoj sobi MM drži Google meet sa uključenom kamerom, teško ukućanima koji se zaborave pa otvore vrata jer su automatski emitovani u bar 15 tuđih kuća .
    U drugoj sobi ćerka sluša svoj Google meet čas i pokušava da odgovara na pitanja nastavnika dovoljno glasno da je on čuje, a dovoljno tiho da ne smeta ocu na njegovom času...
    Sin pravi meni društvo u kuhinji i radi svoje zadatke koji stižu preko Vibera dok ja kuvam i objašnjavam lekciju.
    Popodne pomažem ćerki ako nešto zapne oko njenih lekcija, a najnovije ludilo je bilo da se domaći zadatak mora predati isti dan do 5 popodne. WTF?!! Prvi dan je zato sedela za ekranom bez pauze preko 6 sati, a drugi dan sam ja nazvala razrednu i sada se domaći ponovo predaje kao i svaki domaći - do idućeg časa.
    Ali je meni taaako dosta svega. Srećom je vikend i sija sunce, ceo dan smo napolju.

  31. #2931
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene je opšte ludilo.
    Svi smo na online od ponedeljka, jer mi je ludački ostaviti jedino sina na uživo nastavi dok i MM i ćerka sede kod kuće odlukom ministarstva (za mlađe razrede je Brnabićka izjavila doslovno da će propasti ekonomija ako roditelji budu kod kuće čuvali svoju decu...). Pri tome u njegovom razredu već ima bolesne dece.

    Uglavnom, trenutno nemam kuću, nego 64m2 danonoćne učionice.
    U jednoj sobi MM drži Google meet sa uključenom kamerom, teško ukućanima koji se zaborave pa otvore vrata jer su automatski emitovani u bar 15 tuđih kuća .
    U drugoj sobi ćerka sluša svoj Google meet čas i pokušava da odgovara na pitanja nastavnika dovoljno glasno da je on čuje, a dovoljno tiho da ne smeta ocu na njegovom času...
    Sin pravi meni društvo u kuhinji i radi svoje zadatke koji stižu preko Vibera dok ja kuvam i objašnjavam lekciju.
    Popodne pomažem ćerki ako nešto zapne oko njenih lekcija, a najnovije ludilo je bilo da se domaći zadatak mora predati isti dan do 5 popodne. WTF?!! Prvi dan je zato sedela za ekranom bez pauze preko 6 sati, a drugi dan sam ja nazvala razrednu i sada se domaći ponovo predaje kao i svaki domaći - do idućeg časa.
    Ali je meni taaako dosta svega. Srećom je vikend i sija sunce, ceo dan smo napolju.
    Uh, nama je nastava srecom jos samo 4 dana drugi tjedan.
    Bavim se mislju da mladu ostavim doma ta 4 dana.
    Postotak pozitivnih uopce nije sjajan .
    Nekako ocekujem da ce biti on line barem tjedan nakon praznika.

  32. #2932
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sirius, znaci ne idu u skolu na Veliki petak?

  33. #2933
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, znaci ne idu u skolu na Veliki petak?
    Koliko vidim po skolskim kalendarima cetvrtak je zadnji dan prije praznika.

  34. #2934
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Lili prvo kaj se gleda kad stave kalendar je početak kraja nečega!
    Sirius kaj je mlada počela ipak pravu nastavu?

  35. #2935
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili prvo kaj se gleda kad stave kalendar je početak kraja nečega!
    Sirius kaj je mlada počela ipak pravu nastavu?
    Je, krenula je malo kasnije ovo polugodiste, ali je na pravoj nastavi. Do nedavno su bile koliko toliko solidne brojke ( a i ona je vec bila luda doma) .

  36. #2936

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Da malo dignemo i ovu temu .

    Hoće li škole (razrednici) obavještavati učenike (i roditelje) mailom da je sljedeći tjedan nastava na daljinu ili se to podrazumijeva jer je stožer tako rekao?

    Mi još nismo primili nikakvu obavijest od razrednika...

  37. #2937
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Navodno ( moj klinac nije dobio) na teamsu je poruka,ali džabe ako neko ko je dobio poruku , ne pogleda i tamo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.10.2021. at 17:27

  38. #2938

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moj od ove godine ima novog razrednika, taj roditeljima ne šalje obavijesti ni o čemu
    Ali računam da su već veliki i da ne trebaju roditelji sve kontrolirati. Ako su im u školi rekli da su online, onda su online.

  39. #2939
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa ako su jučer i danas u školi, onda će im sigurno reći. Obično na web stranicama škole bude i službena obavijest

  40. #2940
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kod nas objava bila na stranici skole, a uciteljica poslala mail

    Prvasici, "nastava" bude u obliku "saljem vam materijale, prođite s djecom. Rijesene zadatke pogledat ću kad se vratimo u školu"

  41. #2941
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Da neke škole su stavile na stranice obavijest

  42. #2942
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo dobili mail razrednice.

  43. #2943
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ni mi ni bu, ni ba. Valjda ce objavit iduci tjedan.

  44. #2944
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    kod nas objavljeno na stranicama skole

  45. #2945
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    kod nas objavljeno na stranicama skole
    Eh da trebalo je otic na stranice skole hahaha to ja za sebe. Evo sad vidim da je ipak objavljeno.
    Posipam se pepelom
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.10.2021. at 23:00

  46. #2946
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni mi ni bu, ni ba. Valjda ce objavit iduci tjedan.
    Piše na stranici škole

  47. #2947
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa napisala sam to 2 min ranije

Stranica 59 od 59 PrviPrvi ... 949575859

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •