Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2947

Tema: Online nastava

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #11
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uglavnom danas je za mlađeg zadnji dan online nastave. Puno je toga bilo u ovih dugih 10 tjedana, od početnog nesnalaženja i kaosa, traženja svih u sustavu oko novog načina rada, tehničkih poteškoća - svega
    Sve u svemu, svjesna svih realnih poteškoća, njegovoj online nastavi dala bi ocjenu 8/10, a učiteljicama (pogotovo glavnoj) 9,5/10 jer znam da joj nije bilo lako a i već je puno bliže penziji nego mnogi pa se ipak izborila s tehnologijom (ali ona je i inče komunicirala mailom, imala razrednu stranicu itd).

    Privih 6-7 tjedana je još funkcioniralo jako dobro, no mislim da se pred kraj pomalo izgubilo iz vida efekt zamora koji se počeo pojavljivati kod svih, gledala sam sina kako iz tjedna u tjedan sve dulje radi zadaće, sve manje ima koncentracije, sve više je toga što se jedva natjera napraviti - a zadaće sve više... Dodatno na žalost ja sam također radila sve više i sve manje se stigla posvećivati njegovoj zadaći i školovanju, a teško je očekivati da će 8-godišnjak baš sam shvatiti lekciju "zračni promet" iz udžbenika i ppt prezentacije s 5 sliedova. A na kraju je ispalo da mora sam...

    Pozitivno - njemu su online sadržaji bili uvijek zabavni i igra, kroz njih je stvarno mogao realizirati onu "učenje kroz igru" - zavrti kotač i riješi zadatke iz dijeljenja, natjecanje tko će imati više bodova ili savršeni rezultat u prepoznavanju krivo napisanih imena ulica, riješi Matific izazov, i "spasi" balone točnim umnoškom, otvori škrinju i skupi sličice, riješi wordwall test i vidi odmah rezultate - to je mogao uvijek i bez problema. Ali pročitaj priču i izvuci sve riječi na ije i je - to je trajalo po pola sata za priču od 10 rečenica.

    Tako da za iduću godinu bi rado da učiteljica (ako će nastava biti u školi) im ostavi i dio zadataka s ove nastave, njemu je to bilo super. Pogotovo Matific

    U svakom slučaju ja sam sretna što je bilo online nastave, kad se već nije smjelo u školu - puno bolje nego da je bio samo TV.

    Kod starije baš i nije tako dobro funkcioniralo, ali tih 3 godine više je velika razlika u zrelosti i sposobnosti samostalnog učenja. No svakako bi za neki idući put trebalo puno više standardizacije a manje "slobode" za nastavnike, jer neki su pretjerivali, neki su bili nevidljivi, neki se nisu pridržavali ni osnovnih smjernica MZO - uglavnom kupus kao i inače u našem školstvu.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 22.05.2020. at 07:08

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •