Stranica 41 od 59 PrviPrvi ... 31394041424351 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2001
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Uglavnom danas je za mlađeg zadnji dan online nastave. Puno je toga bilo u ovih dugih 10 tjedana, od početnog nesnalaženja i kaosa, traženja svih u sustavu oko novog načina rada, tehničkih poteškoća - svega
    Sve u svemu, svjesna svih realnih poteškoća, njegovoj online nastavi dala bi ocjenu 8/10, a učiteljicama (pogotovo glavnoj) 9,5/10 jer znam da joj nije bilo lako a i već je puno bliže penziji nego mnogi pa se ipak izborila s tehnologijom (ali ona je i inče komunicirala mailom, imala razrednu stranicu itd).

    Privih 6-7 tjedana je još funkcioniralo jako dobro, no mislim da se pred kraj pomalo izgubilo iz vida efekt zamora koji se počeo pojavljivati kod svih, gledala sam sina kako iz tjedna u tjedan sve dulje radi zadaće, sve manje ima koncentracije, sve više je toga što se jedva natjera napraviti - a zadaće sve više... Dodatno na žalost ja sam također radila sve više i sve manje se stigla posvećivati njegovoj zadaći i školovanju, a teško je očekivati da će 8-godišnjak baš sam shvatiti lekciju "zračni promet" iz udžbenika i ppt prezentacije s 5 sliedova. A na kraju je ispalo da mora sam...

    Pozitivno - njemu su online sadržaji bili uvijek zabavni i igra, kroz njih je stvarno mogao realizirati onu "učenje kroz igru" - zavrti kotač i riješi zadatke iz dijeljenja, natjecanje tko će imati više bodova ili savršeni rezultat u prepoznavanju krivo napisanih imena ulica, riješi Matific izazov, i "spasi" balone točnim umnoškom, otvori škrinju i skupi sličice, riješi wordwall test i vidi odmah rezultate - to je mogao uvijek i bez problema. Ali pročitaj priču i izvuci sve riječi na ije i je - to je trajalo po pola sata za priču od 10 rečenica.

    Tako da za iduću godinu bi rado da učiteljica (ako će nastava biti u školi) im ostavi i dio zadataka s ove nastave, njemu je to bilo super. Pogotovo Matific

    U svakom slučaju ja sam sretna što je bilo online nastave, kad se već nije smjelo u školu - puno bolje nego da je bio samo TV.

    Kod starije baš i nije tako dobro funkcioniralo, ali tih 3 godine više je velika razlika u zrelosti i sposobnosti samostalnog učenja. No svakako bi za neki idući put trebalo puno više standardizacije a manje "slobode" za nastavnike, jer neki su pretjerivali, neki su bili nevidljivi, neki se nisu pridržavali ni osnovnih smjernica MZO - uglavnom kupus kao i inače u našem školstvu.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 22.05.2020. at 08:08

  2. #2002
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vjeruj mi , vecina uciteljica nije imala pojma o nicemu. Moja kolegica je slala informacije koje su im bile prvi glas nakon sto sam ih citala na forumu. Tako da su sigurno bili neorganizirani.
    Znam... nije ni ova učiteljica znala ali je ipak poslala jedan lijepi mail čak s uputama što i kako će se raditi u školi, da je ona od ponedjeljka u školi i da se veseli djeci.

  3. #2003
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali u čemu je problem da se predomisle i pošalju dijete u ovaj ponedjeljak? Jasno da je priča jučer bila totalno drugačija. Meni je jučer čak pedagoginja u mailu još tražila Izjavu.

    Sigurno je sigurno, jel.
    Ok ajde većini nije problem. Meni je problem. Moje dijete se jako teško prilagodi promjenama. Postaje anksiozna i odlazi u okp. U srijedu smo s njom razgovarali i rekli joj da će 01.06. krenuti da je stvar bila u srijedu postavljena kao što je jučer ja bih ju pripremila da kreće u ponedjeljak. Pa nisu naša djeca igračke. Smatram da je sve ovo vrlo neozbiljno.

  4. #2004
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Iz postova zakljucujem da je anketa isla u ZGB i da su tu nastali problemi.
    kao i prije dva tjedna, jedino su skole u gradu zagrebu oglasavale da je to cuvaliste i sl.

    MZO ima svojih musica, vjerujem da su informacije mogle izaci i prije u ovom obliku od cetvrtka, ali ocito se cekao webinar za ravnatelje i sl.
    no i ravnatelji bi morali biti malo proaktivniji i obajvestavati svoj kolektiv, sve nedoumice nastale su zbog tromog sustava.

    kako nemam klince u dobi koja ide u skolu, samo sam promatrac, ali i kao promatraca me smeta ta tromost i inertnost sustava.

  5. #2005
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Lovrić je sinoć u Otvorenom rekao da je sad nova anketa išla zato što imaju velik broj boravkaša pa radi prehrane moraju znati koliko će ih doći. Također i radi ukupnog broja djece da znaju organizirati nastavu i učionice.

  6. #2006
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da, u nasoj skoli u Splitu nije bilo nikakve ankete. Ravnatelj je rekao jos u ponedjeljak da nece nista ispitivati/poduzimati dok ne dobije nove upuze mzo-a. Al zaista su se mogli i hzjz i mzo oglasit tri dana ranije.

  7. #2007
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Lovrić je sinoć u Otvorenom rekao da je sad nova anketa išla zato što imaju velik broj boravkaša pa radi prehrane moraju znati koliko će ih doći. Također i radi ukupnog broja djece da znaju organizirati nastavu i učionice.
    argument mu je OK, ali po postovima tu nitko to tako nije shvatio.

  8. #2008

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Jucer se cujem s frendicom iz Turske, kod njih jos lockdown, nema spomena skole...
    i to me malo vratilo u pricu koliko je sve dobro kod nas proslo
    I za taj dio stvarno zelim reci i treba reci:
    Bravo za sve i bravo za ucitelje za vrijeme karantene

    ono kaj sad mene muci je da kad se smirilo, a kod nas srecom je, ne krece skola...
    pa zar cemo svaki put tak?
    stati kad nastane frka... i onda ne znati, zbog politicarskih carki, krenuti dalje...

    i zato toliko navijam da se svi vrate; da svi "naucimo" da se moze djecu vratiti u skole

  9. #2009
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mi smo shvatili zašto je anketa išla
    Ali onda kad je išla ispalo je da je to izbor roditelja sad po ovoj priči ispada da je nastava obavezna,to nitko kod ankete nije spominjao

  10. #2010
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Kod moje sestre u Njem vraćaju se u škole tek 15.6.dotad online

  11. #2011
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer se cujem s frendicom iz Turske, kod njih jos lockdown, nema spomena skole...
    i to me malo vratilo u pricu koliko je sve dobro kod nas proslo
    I za taj dio stvarno zelim reci i treba reci:
    Bravo za sve i bravo za ucitelje za vrijeme karantene

    ono kaj sad mene muci je da kad se smirilo, a kod nas srecom je, ne krece skola...
    pa zar cemo svaki put tak?
    stati kad nastane frka... i onda ne znati, zbog politicarskih carki, krenuti dalje...

    i zato toliko navijam da se svi vrate; da svi "naucimo" da se moze djecu vratiti u skole
    Slicno i ja razmisljam. Mislim da djeca trebaju ici u skolu kad i gdje god je to moguce sigurno organizirati. I posebno jer se ocekuje nastavak/povratak epidemije na jesen.

    U svakom slucaju se ovo vrijeme sad treba iskoristiti za osiguravanje uvjeta za sto sigurniju nastavu za sto veci broj djece na jesen. Zelim reci, ako na jesen opet bude npr. preporuka devetoro djece po ucionici, onda sad treba smisliti kako osigurati sto vise takvih ucionica i ocito sto vise ucitelja i uciteljica.

    I istovremeno, sad treba raditi na podizanju kvalitete on-line nastave.

  12. #2012
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod moje sestre u Njem vraćaju se u škole tek 15.6.dotad online
    U nas je situacija s coronom ipak bolja nego u Njemackoj.

  13. #2013
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    U Njemackoj se situacija sa skolama razlikuje od pokrajine do pokrajine- dakle nisu zatvorene skole u cijeloj Njemackoj do 15.6., u pojedinim pokrajinama su otovrene- svaka pokrajina odlucuje za sebe.

  14. #2014
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    U Njemačkoj jesi umorno doba velika razlika u školskoj godini od pokrajine do pokrajine
    Znači njemačka nije nikakva usporedba s nama

  15. #2015
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  16. #2016
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Za razred od moje kćeri (3r) su se izjasnili da će ići svi, a od sina (2r, ista škola) samo on . Svi prvo kao ići će ako ide većina, i onda su jedan po jedan svi odustajali. S tim da je to učiteljica suptilno nametala. A ja sam jedina ostala pri tome da ide u školu. Nadam se da mu se budu pridruživali i ostali. Ali nažalost mislim da smo se time zamjerili učiteljici. I da su radi toga svi i odustajali (da joj se ne zamjere)

  17. #2017
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moj informacije iz Bavarske kažu da im je online nastava katastrofa. Ovo naše je svemirski brod.

  18. #2018
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Čoksa i kod moje sestre (Stuttgart) naša nastava je svemirska letjelica.
    Ja sam ostala u šoku. A klinke su nam ista generacija pa se baš lako radi usporedba

  19. #2019
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja danss slavim što sam se rješila online nastave za 2.razred, nazdravih pinocoladom i plesom ja koja ne pijem inače
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.05.2020. at 13:22

  20. #2020
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja danss slavim što sam se rješila online nastave za 2.razred, nazdravih pinocoladom i plesom ja koja ne pijem inače
    Haha! Vidit ces, preporod )

  21. #2021
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    On je vrijedan, uči, piše al brate dosta višeee...Hoću back to new normal od PON!

    Jadro, vjerujem, čula sam od frendica.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.05.2020. at 13:25

  22. #2022
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Vi koje imate nekog i Njemačkoj jesu li ima i nastavu hrvatskog na online?

  23. #2023
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Nisam pitala jelena. O

    Znam samo da i kad krenu 15.6. ići će 1tj u školu, a 1tj online nastava i tako do kraja srpnja kad njima u njihovoj pokrajini završava nastava. Neće imat redovnu nastavu u školi cijelo vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.05.2020. at 14:05

  24. #2024

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kažu na stožeru da epidemiolozi nisu niti primili upit od resornog ministarstva (obrazovanja) u vezi organizacije nastave za 5. - 8. razrede i da to onda ne mogu komentirati.

    Kad i ako prime takav upit (od ministarstva, a ne od novinara), komentirat će.

    Dakle, MZO po tome nije niti slao upit, samostalno su odlučili da nastave nema do kraja godine?

  25. #2025
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ma lola, tko bi tu znao što je istina..
    Meni je žao da stariji ne kreću.

  26. #2026

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma lola, tko bi tu znao što je istina..
    Meni je žao da stariji ne kreću.
    Baš.

    Ne znaš tko pije, tko plaća.

  27. #2027
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moj informacije iz Bavarske kažu da im je online nastava katastrofa. Ovo naše je svemirski brod.
    U Bavarskoj nisu mogli smisliti da pošalješ mail s uputama što treba pročitati i riješiti, i što poslati? I staviti link na edukativne igrice i videa?
    Jer to je veliki postotak naše online nastave.

  28. #2028
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    Mi smo u Bavarskoj. Dio djece je krenuo u školu, točnije maturanti, četvrti razredi i od ovog tjedna prvi. Prva dva tjedna u lipnju su praznici, a nakon toga kreću svi. Naša škola će imati nastavu u dvije grupe, i to tako da su svaki drugi dan u školi.
    Kćer (1. razred) i sad ima tako, dok je kod sina jedna grupa od 8 do 10.30, a druga od 9.45 do 12.15. Kćerka za ovaj dan kad je doma, dobije zadaću prethodni dan.

    Maske su obavezne na ulazu i izlazu iz škole, razmak medju klupama je 1.80 a jedu za svojim mjestom, zato nastava i traje tako kratko. Smiju do WC-a i prati ruke, stvari se ne dijele.

    Moji su time zadovoljni, bitno im je da bar malo vide prijatelje. Mi kao roditelji smo se preporodili.

    Prije toga nastava nije bila online kao kod vas, već smo dobivali na mail od učitelja listiće i zadatke koje treba odraditi. Kad je u matematici bilo nešto novo, učitelj bi snimio video kako se to radi. Kod sina je uciteljica iz njemačkog slala i rezultate iz gramatike, jer puno roditelja ne priča dobro pa da im se može prekontrolirati.

    Ocijene nisu dobivali, zaključeno im je na temelju prijašnjih. Mislim da oni kojima su ocijene na granici mogu pisati ispit i pokušati se popraviti, posto su im ocijene nakon četvrtog bitne za daljnji upis.

    Predskolci kreću u vrtić u ponedjeljak, ostali su doma do daljnjeg, bar kod nas.

  29. #2029
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    E da, uciteljica od mog sina je zadnje tjedne na padlet stavljala raznorazne edukacijske sadržaje, snimali su im video iz učionice i tako nešto.... po mome se potrudila sasvim solidno. Kod nas su roditelji ti koji su poprilično nezainteresirani, u jednom mailu mi je i rekla kako sam ja jedna od rijetkih koja joj zapravo odgovori na pitanja i da neki feedback. Nekoliko puta je napomenula kako je i njima sve ovo novo i da uče sto i kako u hodu

  30. #2030
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    U jednoj bavarskoj gimnaziji prvo se nije ništa događalo 3 tjedna. Onda su poceli ponedjeljkom slati zadatke roditeljima na mail ili zemaljskom poštom (!!!), a učenici to moraju riješiti do petka i poslati natrag AKO ŽELE. Nikakav feedback ne dobiju.
    Iz matematike dobiju pojašnjenje tipa prezentacija, a kad je profa kemije (jedina!) zaozbiljno počela slati vlastite video-lekcije, roditelji su se pobunili i rekli da to ne može tako, da je veliko opterećenje i tužili je ravnatelju, pa se ova naljutila i od tog događaja im već tjednima ne šalje ništa .

  31. #2031
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Kažu na stožeru da epidemiolozi nisu niti primili upit od resornog ministarstva (obrazovanja) u vezi organizacije nastave za 5. - 8. razrede i da to onda ne mogu komentirati.

    Kad i ako prime takav upit (od ministarstva, a ne od novinara), komentirat će.

    Dakle, MZO po tome nije niti slao upit, samostalno su odlučili da nastave nema do kraja godine?
    A možda epidemiolozi ni ne znaju da postoje deca koja idu u školu od 5-8 razreda ko i srednjoškolci

  32. #2032
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Bijelko a sad nagradno pitanje koliko učenika ima kod tvojih klinaca u razredu?

  33. #2033
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Kažu na stožeru da epidemiolozi nisu niti primili upit od resornog ministarstva (obrazovanja) u vezi organizacije nastave za 5. - 8. razrede i da to onda ne mogu komentirati.

    Kad i ako prime takav upit (od ministarstva, a ne od novinara), komentirat će.

    Dakle, MZO po tome nije niti slao upit, samostalno su odlučili da nastave nema do kraja godine?
    Prvo bi se trebalo zapitati tko je odlučio da nastave nema. Jer taj koji je i odlučio moze valjda i odlučiti da idu. Rekla bih da se sad svi malo prave grbavima.

    A s obzirom u kakav se po svemu sudeći cirkus pretvara i ovaj povratak nizih razreda strah me pomisliti kako bi izgledao povratak viših, koje mjere bi provodili itd... Ma ne znam više ni sama, ni jedna ni druga varijanta kako izgledaju nije bas sreća

  34. #2034
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj elleanora prvotno napisa Vidi poruku
    Za razred od moje kćeri (3r) su se izjasnili da će ići svi, a od sina (2r, ista škola) samo on . Svi prvo kao ići će ako ide većina, i onda su jedan po jedan svi odustajali. S tim da je to učiteljica suptilno nametala. A ja sam jedina ostala pri tome da ide u školu. Nadam se da mu se budu pridruživali i ostali. Ali nažalost mislim da smo se time zamjerili učiteljici. I da su radi toga svi i odustajali (da joj se ne zamjere)
    I to vam je prošlo?
    Kod nas u četvrtak ujutro anketa: 2 dolazi 25.5., 1 dolazi 1.6., ostali kažu da ne dolaze.

    Petak u 15h: poruka od učiteljice + mail + web stranica “jasno i glasno”: 25.5. svi u škole, ministarstvo je reklo svi nastavnici u škole, nema više online nastave. Slično i u druge dvije škole u kvartu.

  35. #2035
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    To oko javnog izjašnjavanja u grupi je standardni scenarij psihologije mase i manipuliranja . Pogotovo u našoj kulturi gdje smo grozno grozno kolektivistički uvjetovani, "kud svi tud i mali mujo" je moto 95% stanovnika ove države (kao i "to nije moja odgovornost, ja tu ne mogu ništa")

    Ogorčena i ljuta na to kako je izmanipulirano javno prethodno izjašnjavanje, iako sam do sad uvijek odgovarala isključivo osobi koja je postavila upit bez da ostali znaju odgovor ovaj put sam namjerno na sve napravila odgovor da moj ide kao prvi "javni" odgovor (možda je netko i privatno slao, ne znam). Nakon toga je bila prilično dugačka tišina na grupi jer se ovaj put nisu svi masovno izjašnjavali i rezultat je preko 50% da idu.

    Naravno puno je toga i kako je sročeno pitanje, jako puno, koliko je otvoreno, koliko pokazuje unaprijed razumijevanja da ne možemo svi donositi iste odluke jer nemamo iste okolnosti. Kod nas je npr. predstavnik roditelja doslovno napisao da "smatra da trebamo donijeti zajedničku odluku kao razred" (znači manipulirao je odmah na početku svima da se moramo postrojiti u isti stav), pa malo ucjenjivanja onih koji bi se usudili istupiti iz "stroja" zabrinutim upitima "ako će neki ići na nastavu što će biti s našom djecom koja neće ići, hoće li biti osuđena na tv" pa "hoće li učiteljica imati snagu odrađivati dva posla", komentar kako su upute "neprovedive", na to se naravno odmah netko nadovezao sa "zabrinutošću oko stresa koji će naša djeca proživljavati" ako će biti spojeni razredi - i nula prijavljenih.

    A da je netko kao prvi odgovor napisao nešto u stilu "mi radimo već 2 tjedna i naše 8-godišnje dijete ne može biti samo 10 sati dnevno i pratiti nastavu i hraniti se samo i tako još tjednima, pa ga šaljemo u školu" odaziv bi sigurno bio drugačiji jer znam više roditelja koji su htjeli poslati dijete. Ali kad nakon ovakvih manipulativno-ucjenjivačkih mailova ispadneš stoka zbog kojeg će svi patiti...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 23.05.2020. at 08:38

  36. #2036
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Petak u 15h: poruka od učiteljice + mail + web stranica “jasno i glasno”: 25.5. svi u škole, ministarstvo je reklo svi nastavnici u škole, nema više online nastave. Slično i u druge dvije škole u kvartu.
    Kod nas još nisu došli do ikakvog zakljčka po tom pitanju, nemamo pojma u koliko sati trebaju doći (ja sam mislila u 8 ali izgleda da ne) i tak...
    U susjednoj školi su navodno odlučili skratiti sate, valjda da slučajno ne nadoknade propušteno i "rupe" od ovih 2,5 mjeseca u iduća 4 tjedna

  37. #2037
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    I to vam je prošlo?
    Kod nas u četvrtak ujutro anketa: 2 dolazi 25.5., 1 dolazi 1.6., ostali kažu da ne dolaze.

    Petak u 15h: poruka od učiteljice + mail + web stranica “jasno i glasno”: 25.5. svi u škole, ministarstvo je reklo svi nastavnici u škole, nema više online nastave. Slično i u druge dvije škole u kvartu.
    Kod nas je slično. Prvo obeshrabrujući tekst da u školi nema dovoljno učionica vezan uz anketu (čitaj između redaka: škola moli da djeca ne dođu u školu).
    U petak dolazi e-mail da su sva djeca dobrodošla, i da oni koju su u anketi upisali da neće doći - mogu slobodno doći.

  38. #2038

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    jeste vidle odgovor stozera za 5.-8.???
    kao "MZO nas nije nista pitao za 5.-8., pa ne mozemo ni komentirati"!?!?!

    Pa ko je tu lud!?!?!

    kome se sad obratiti!?!?
    da ih podsjetimo da postoje i djeca koja idu u vise razrede OŠ!!!

    ajmeeee

  39. #2039

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    i samo da se zna

    u nasoj skoli krenuli svi grupni sportovi za 5.-8. koji se odrzavaju u zatvorenom!

    jucer naleteli dete i ja na trenericu rukometa pred skolom!

    i nikom nista!?!?!

  40. #2040
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    jeste vidle odgovor stozera za 5.-8.???
    kao "MZO nas nije nista pitao za 5.-8., pa ne mozemo ni komentirati"!?!?!

    Pa ko je tu lud!?!?!

    kome se sad obratiti!?!?
    da ih podsjetimo da postoje i djeca koja idu u vise razrede OŠ!!!

    ajmeeee
    Moguce stvarno da ih Ministarstvo uopce nije pitalo.
    Nije na Storezu da o tome misli dok ga se ne pita.

  41. #2041

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    i kaj sad?
    razmisljam na glas...
    stvarno, kog sad traziti/pitati?

  42. #2042
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    i kaj sad?
    razmisljam na glas...
    stvarno, kog sad traziti/pitati?
    Rekla bih da je za ovu skolsku godinu pojeo vuk magare.
    Sto se tice jeseni trebalo bi pripremati teren i stiskati Minstarstvo da slozi plan povratka sve djece u slucaju ovakve episemioloske situacije. To mi bilo u idealnim slucaju, da se ne cekaju izbori i da se zna tko je u Ministarstvu. Ovako , bojim se nista dok se HDZ opet ne izabere.

  43. #2043
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas još nisu došli do ikakvog zakljčka po tom pitanju, nemamo pojma u koliko sati trebaju doći (ja sam mislila u 8 ali izgleda da ne) i tak...
    U susjednoj školi su navodno odlučili skratiti sate, valjda da slučajno ne nadoknade propušteno i "rupe" od ovih 2,5 mjeseca u iduća 4 tjedna
    Mi smo dobili vrlo detaljne upute, nastava će na užas moga djeteta do kraja školske godine biti ujutro, 1. i 2. razredi ulaze na jedan ulaz, 3. i 4. na drugi, u učionicama su svatko na svom kraju škole i svaki razred ima svoj sanitarni čvor, i svaka generacija ima veliki odmor u drugo vrijeme.

  44. #2044
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja i dalje mislim da je oštećenje škola u Zagrebu veći razlog za ne vraćanje djece u škole nego virus.

    Iako to nije fer prema ostatku HR. Dajem bubreg za informaciju koliko se sveukupnno učenika u HR nema gdje vratit

  45. #2045

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Ne,nije istina. Vecina profesora radi odgovorno i posteno svoj posao. I trudi se izici u susret razlicitim upitima,potrebama i zeljama.
    Ovakvo blacenje skolstva na mojoj dragoj Rodi vec dugo nisam procitala. Nisam vise mogla sutjeti.

  46. #2046

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj perla5 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne,nije istina. Vecina profesora radi odgovorno i posteno svoj posao. I trudi se izici u susret razlicitim upitima,potrebama i zeljama.
    Ovakvo blacenje skolstva na mojoj dragoj Rodi vec dugo nisam procitala. Nisam vise mogla sutjeti.
    Istekao mi edit.
    Ne mozemo sve trpati u isti kos.

  47. #2047
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    I kad je bio rat, nastava se održavala tamo gdje se nije pucalo, nije stala u cijeloj Hrvatskoj.

    Dosta škola je oštećeno, ali nisam sigurna da u njih ide toliko puno djece; škole u centru većinom su u jednoj smjeni, imaju boravak do 3. ili 4. razreda; vjerujem da broj djece koju treba privremeno smjestiti u druge škole nije toliko velik, a da se to ne bi dalo organizirati. Naravno da onda neće biti idealno, ali većina škola i tako ne radi u idealnim uvjetima; bolje da djeca idu u dvije smjene, iako su naviknuti drugačije, nego da škole uopće nema.

    S druge strane, možda ljudima zbog cijele situacije u Zagrebu konačno pukne film, pa se nešto i promijeni; između ostalog, bilo bi dobro da se donese zakon koji gradonačelnike ograničava na dva mandata; to bi smanjilo mogućnost da itko u kojem gradu glumi šerifa.

  48. #2048
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj perla5 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne,nije istina. Vecina profesora radi odgovorno i posteno svoj posao. I trudi se izici u susret razlicitim upitima,potrebama i zeljama.
    Ovakvo blacenje skolstva na mojoj dragoj Rodi vec dugo nisam procitala. Nisam vise mogla sutjeti.
    Na sto si se tocno referirala? Koji post?

  49. #2049
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Moja konačno kreće u ponedjeljak. Nismo je na kraju poslali u prvoj turi, jer bi bila jedina u razredu, većinom su roditelji odustali nakon traženja izjave, pogubljenih poruka iz Ministarstva. Ja sam izjavu potpisala i poslala, uz ovaj stav, s obzirom na zdravstveno stanje cijele obitelji:

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Po pulmo mog djeteta je trebalo jasno reći - astma nije zasad dokazani komorbiditet za COVID-19, KOPB i cistična fibroza jesu
    svjesna da su upute od MZOŠ/Stožera bile takve da se odustane. Šteta što nitko do danas nije konačno rekao koliko je djece u HR zaraženo/razboljelo se i koliko ih je prošlo s komplikacijama.

    Uglavnom, sad se veselimo školi, žao mi je što sedmašica i maturant ne mogu krenuti.

    I da, mislim da je odlično što je škola bila organizirana, što su djeca imala kontinuitet, ali kad se sve otvorilo, kad je očito da je opasnost prošla (valjda), onda pusti i djecu u škole. Pa neke su županije imale svega desetak zaraženih, kod njih su slobodno mogli još ranije vratiti djecu i u osnovne i u srednje škole.

    Za naše dvije učiteljice Mislim da su izvrsno odradile posao, zadaće, komunikaciju s roditeljima i djecom, svjesna sam je posla bilo puno, a vjerujem da nisu bile pošteđene administracije koja je nama nevidljiva. Ali hvala Bogu, došlo je vrijeme za pravu nastavu i pravu živu interakciju s

  50. #2050

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Na sto si se tocno referirala? Koji post?
    Ma konstantno je jedna osoba izrazito negativna prema svima u skolstvu.
    Razumijem da su neki profesori aljkavi i nikakvi i da su podlozni kritikama i to je sasvim ok. I treba to mijenjati!
    Ali da su svi losi i da je skolstvo i online nastava generalno losa,jednostavno nije istina.
    Zao mi je da Rosa vise ne pise,imala je lijepe argumente i nudila je dobar uvid u stanje u nastavi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •