Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
Prvi srednje je i inače priličan šok zbog promjene u načinu poučavanja, intenzitetu rada, količini zadaća - a online nastava tu nimalo ne pomaže
Jesu li se oni unutar razreda uspjeli bar donekle povezati? Mogu li jedni drugima pomoći oko gradiva, tj. ima li volje za to?
Bistro dijete koje inače nije imalo problema s tim predmetima pohvatat će konce i shvatiti gradivo, možeš biti sigurna, samo mu treba malo vremena.
X

Baš sam htjela nešto slično napisati. Ja sam prošle školske godine imala maturanta i brucoša. Moj maturant je bio u školi u kojoj je online nastava bila uglavnom prepuštena samostalnom učenju. Nije bilo isto za svaki predmet - neki su se profesori snašli ok, drugi nikako.... Uglavnom su se mlađi profesori bolje snašli, iako to nije pravilo. To je uvijek tako - kako im padne grah.

Moj mlađi sin je društven tip koji voli učenje u grupi. Oni su si organizirali "online kružoke", grupe za učenje na Teamsu i tako su savladavali gradivo koje su dobili u školi. Uvijek je netko razumio bolje, pa je objašnjavao drugima i tako su zajedno radili i učili jedni od drugih. Dobro su prošli i u školi i na maturi. Mislim da je rekao da im najbolje ide ako ih je 4 ili 5. I sad radi tako.

S druge strane, moj stariji je vuk samotnjak - taj sve savladava sam i vrlo savjesno radi. Njemu ne bi odgovarala galama i čoporativno rješavanje zadataka na Teamsu. On se uzdaje u se i svoje kljuse.

No, uskoro počinju kolokviji, pa ćemo vidjeti rezultate...