Stranica 45 od 59 PrviPrvi ... 35434445464755 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2201
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ma ovo je samo minimum. Ne moraju klupe biti razmaknute za 1.5m, nego ucenici... Nije bitno, samo sam htjela reci da je to daleko od 100 m2, i da se lagano izracuna. Tj. da nema potrebe da se brojkama koje nisu ispravne koristimo kao argumentima.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 27.05.2020. at 10:25

  2. #2202
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    I što kažete na odluku da se i s 4 jedinice može na popravni? I to kroz 3 popravna roka?
    Ne znam koja mi je konotacija te odluke gora.

  3. #2203
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Katastrofa čoksa.

  4. #2204
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    I što kažete na odluku da se i s 4 jedinice može na popravni? I to kroz 3 popravna roka?
    Ne znam koja mi je konotacija te odluke gora.
    Shvatili smo poruku.
    O posljedicama cemo kasnije.
    Posljednje uređivanje od rosa : 29.05.2020. at 06:39

  5. #2205
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A koje su točno konotacije? Zanima me ozbiljno, meni se čini totalno nebitno da li netko nije automatski pao godinu s 2,3 ili 4 negativne te da li ima 2 ili 3 roka.
    Pogotovo nakon plahta i plahta komentara kako nemaju svi iste uvjete za online nastavu, kako nije fer prema učenicima, pogotovo siromašnijima, iz nesređenih obitelji, kako je ovo neprilagođeno uzrastu jer ne mogu sami usvajati novo gradivo to se može tek na sveučilištu itd.

    Ili je bilo očekivanje da će svima automatski dati prolaz? Kao u Italiji koliko sam čitala.

  6. #2206
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Ako će popravni bit online onda neće biti puno vajde ko se sad nije trgnuo neće ni odsad

  7. #2207
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Meni se ta odluka cini ok.

    I mi cemo studentima povecati broj rokova i prilike za kolokviranje - makar im je sva nastava odrzana redovito, po rasporedu, uzivo i jos sa stavljanjem svih materijala on-line. Dakle, nastava je bila najblize moguca nastavi uzivo - a opet nam je svima jasno da to nije nastava uzivo, i da nisu mogli tako dobro pohvatati sve kao uzivo.

    Zasto ne izaci ucenicima u susret? Ne u smislu da se trazi manje gradiva za prolaz, nego u smislu da im se da vise vremena da nauce gradivo?

  8. #2208
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Slažem se s Jadrankom. NA prvi dojam to zvuči loše, ali je činjenica da nastava online nije isto što i nastava uživo, i da zaista postoji niz faktora koji mogu utjecati na uspjeh.

    I ne radi se dakle o tome da je donešena uredba da nema pada godine, nego se naprosto učenicima daje više šansi.

    Ja recimo mogu reći da kod mog djeteta ima nastavnika koji nisu željeli ocjenjivati za vrijeme online nastave, da se protive online pisanju testova, i da će zaključiti ocjene na temelju ocjena koje su djeca imala do prekida nastave. Ja se nadam da su i ti nastavnici ipak pružili mogućnost popravljanja ocjene onima koji su imali negativnu.

    (na kraju bi bilo zanimljivo znati o kojem se to broju učenika radi koji će imati više od dvije negativne)

  9. #2209
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ta odluka cini ok.

    I mi cemo studentima povecati broj rokova i prilike za kolokviranje - makar im je sva nastava odrzana redovito, po rasporedu, uzivo i jos sa stavljanjem svih materijala on-line. Dakle, nastava je bila najblize moguca nastavi uzivo - a opet nam je svima jasno da to nije nastava uzivo, i da nisu mogli tako dobro pohvatati sve kao uzivo.

    Zasto ne izaci ucenicima u susret? Ne u smislu da se trazi manje gradiva za prolaz, nego u smislu da im se da vise vremena da nauce gradivo?
    Ne kužim, kod nas je bio štrajk i nakon toga drugi semestar online.
    Ja mislim da se laboratorijske vježbe ne mogu uspoređivati uživo i on-line pogotovo ne na prirodno orjentiranim fakultetima.
    S time da je faks o kojem govorim stradao i u potresu.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 29.05.2020. at 09:00

  10. #2210
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,496

    Početno

    Sad kad bolje razmislim i mene se naveli da promijenim mišljenje.

  11. #2211
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Poznavajući sustav svjesna sam koliko puno i dugo moraš NE raditi da bi dobio zaključno negativnu ocjenu i bez korone.
    U koroni, onako odokativno, rekla bih da NITKO tko je bar svaku drugu zadaću bilo kako napisao (krivo, točno, prepisao...) ne bi dobio jedinicu.
    Znamo da je u OŠ pad razreda rijedak k'o južnokineski tigar. Moraš uopće ne dolaziti u školu i ne pogledati baš ništa za razredne ispite.
    U srednjoj je malo drugačije jer srednja nije obavezna, ali mislim da ni tamo statistika nije strašna.
    .Zašto s baš 4 jedinice može na popravni, zašto ne s 10 ako ćemo biti tolerantni?
    O poruci koja se šalje bolje da ne govorim. Meni je to užas.

  12. #2212
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    I što kažete na odluku da se i s 4 jedinice može na popravni? I to kroz 3 popravna roka?
    Ne znam koja mi je konotacija te odluke gora.
    To znači da je sustav sam sebi dao jedinicu. Ovo katastrofalno utječe na motivaciju učenika koji su se trudili, ali štaš - nema svako ministarstvo Beroša. Imali su mnogi od nas homeschooling i daaaavno prije korone, znaš i sama.

  13. #2213
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim, kod nas je bio štrajk i nakon toga drugi semestar online.
    Ja mislim da se laboratorijske vježbe ne mogu uspoređivati uživo i on-line pogotovo ne na prirodno orjentiranim fakultetima.
    S time da je faks o kojem govorim stradao i u potresu.
    Mislila sam "uzivo" preko Teamsa i slicnih platformi...

  14. #2214
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Poznavajući sustav svjesna sam koliko puno i dugo moraš NE raditi da bi dobio zaključno negativnu ocjenu i bez korone.
    U koroni, onako odokativno, rekla bih da NITKO tko je bar svaku drugu zadaću bilo kako napisao (krivo, točno, prepisao...) ne bi dobio jedinicu.
    Ovo da ne postoje jasno propisani minimum znanja kojih se profesori drze je ono sto je problematicno (neovisno o koroni). Nije problematicno to sto se izuzetno dopusta vise jedinica i vise prilika za ispravljanje. Ja bi pretpostavila da ce taj ucenik koji ispravi ocjenu na popravnom ipak zadovoljiti minimum potrebnog znanja za prolaz.

  15. #2215
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ont. Moj mlađi je odustao od ambicija da ima 5.0 u četvrtom razredu. Opustio se i uzeo četvorku iz matematike. Sad se priprema za maturu. Online pripreme su zakrpa na zakrpi, ali bar nešto daju za pare koje smo im platili.

    Da se vratim na redovnu nastavu - bilo mi je muka gledati kako su u zadnjim tjednima nastavnici zasipali učenike gomilom materijala. Razumijem da im je trebalo "mesa" na temelju kojeg će zaključiti ocjene, ali bratemili, ne razumijem zašto su sve utrpali u zadnjih deset dana, umjesto da su krenuli puuuno ranije, kad se nitko nije baš trgao održavati nastavu. Možda je moj dojam pogrešan, nemam pojma. Znala sam doći doma, a online nastava trebala se održavati popodne - u 16:30 znalo se dogoditi da nitko nije ništa ni počeo. Tako da.... Umjesto predavanja učenici su dobivali linkove na youtube. Ja sam se derala na sina što gleda filmiće, a ono - nastava...i još na engleskom. Sve skupa - čušpajz. Ne tvrdim da imam bogznakakav uvid, ali nije me se naročito dojmilo.

  16. #2216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Možda su očekivali da će nastava ipak početi

  17. #2217
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Poznavajući sustav svjesna sam koliko puno i dugo moraš NE raditi da bi dobio zaključno negativnu ocjenu i bez korone.
    U koroni, onako odokativno, rekla bih da NITKO tko je bar svaku drugu zadaću bilo kako napisao (krivo, točno, prepisao...) ne bi dobio jedinicu.
    Znamo da je u OŠ pad razreda rijedak k'o južnokineski tigar. Moraš uopće ne dolaziti u školu i ne pogledati baš ništa za razredne ispite.
    U srednjoj je malo drugačije jer srednja nije obavezna, ali mislim da ni tamo statistika nije strašna.
    .Zašto s baš 4 jedinice može na popravni, zašto ne s 10 ako ćemo biti tolerantni?
    O poruci koja se šalje bolje da ne govorim. Meni je to užas.
    Potpisujem od a do ž!

    Nemaju ljudi uvid koliko se moras potruditi da bi izgubio godinu.
    A ova "mjera" je pljuska nastavnicima. I slazem se, zasto 4, zasto ne 10 jedinica?
    Mogli su i uvesti zabranu negativnih ocjena ove godine, na isto bi dosli.
    Neke moje kolege razmisljaju otici u drugu krajnost:svima dati odlican! Kad je bal...

  18. #2218
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja ne razumijem zašto je ta mjera pljuska nastavnicima. Objasnite mi (ne šalim se).

  19. #2219
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Inače razmišljam slično kao Jadranka. Nama nije sva nastava išla "uživo" dijelom je bilo uživo, dijelom se snimalo (kompletno cijele satove, ne djelomično), detaljno raspisivalo materijale i uploadalo na fakultetski portal, labove sad radimo baš zapravo uživo (doduše ubrzano i malo skraćeno). I ne mislim da je to isto. Promijenili smo i mi broj ispita i način ocjenjivanja, kasnije idemo na godišnji, ranije se vraćamo - meni je to normalno. Nikako studentima ovo nije bilo kao redoviti semestar.

  20. #2220
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Duplic
    Posljednje uređivanje od rosa : 29.05.2020. at 16:38

  21. #2221
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem zašto je ta mjera pljuska nastavnicima. Objasnite mi (ne šalim se).
    Zasto pljuska?
    Zato jer se ta "mjera" mogla donijeti i prije 2-3tjedna, a ne dan prije kraja za maturante.
    Cisti predizborni trik..kao..stalo nam je do ucenika jer nastavnicima nije.

    Iato tako, postoje mnoge skole koje su 22.5.imale zadnji nastavni dan za maturante. Zakljucili ocjene, verificirali uspjeh, ispisali svjedodžbe, upisali sve u maticne knjige i kaj? Pljus! Nije tako!
    Mozda bi dobrim ucenicima lakse podigli ocjene da su znali da ce se neradnike ovako stititi.

    Kod mene ce ove godine svi iole vrijedni i posteni ucenici imati barem jednu ocjenu vise, ionako nema kriterija vise za nista.

  22. #2222
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Sto znace 3 ispitna roka?
    To znaci da nema produzne nastave nego popravni ispiti?
    ( nisam dokument otvarala pa ne znam)
    Inace, meni je potez ocekivan

    Sto vise mislim niti malo dramatican i prilicno logican.
    Itekako stiti skole od mogucih sluzbenih zalbi na ocjene. Koje bi itekako imale osnovu.
    Sto se tice ucenika od 1-4 razreda steta kod njih ce se godinama popravljati. Posebno kod djece koja i tako kasne zbog poteskoca i/ili obiteljske situacije.

  23. #2223
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Inače razmišljam slično kao Jadranka. Nama nije sva nastava išla "uživo" dijelom je bilo uživo, dijelom se snimalo (kompletno cijele satove, ne djelomično), detaljno raspisivalo materijale i uploadalo na fakultetski portal, labove sad radimo baš zapravo uživo (doduše ubrzano i malo skraćeno). I ne mislim da je to isto. Promijenili smo i mi broj ispita i način ocjenjivanja, kasnije idemo na godišnji, ranije se vraćamo - meni je to normalno. Nikako studentima ovo nije bilo kao redoviti semestar.
    Meni je ovo vau .
    Moja djeca nisu nikakvu nastavu uzivo, nista snimljeno ako ne racunamo linkove na Tonija Miluna i skolu na trecem. Petasica u velikom broju predmeta nije imala nikakva testiranja niti povratne informacije. I kao sto sam puno puta napisala nastava se svodila na : procitaj i prepisi .

  24. #2224
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Naravno da će biti produžne nastave, do 20 (ili 25?) sati produžne nastave prije popravnih rokova.

    Inače, tako bude svake godine pa oni, koji nisu knjigu otvorili cijelu godinu, imaju fine instrukcije skoro 1:1 na kojima znaju da će prof. raditi samo one zadatke koje će mu dati na popravnom. Jer zašto bi radio cijelu godinu, kad će u tih 20 sati dobiti na dlanu sažetak. Dajte, molim vas. Imamo čak i u GŠ takvih bisera iako je nastava 1:1 cijelu godinu, ali se njima ne da dolaziti.

  25. #2225

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Slažem sa sirius. Grozna mi je pomisao da učitelj dijete 1-4 osnovne može okaraktezirati kao neradnika. Grozna. Dijete te dobi može imati negativne ocjene samo ako ima neki razvojni problem ili tešku obiteljsku situaciju.

  26. #2226

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ili sam krivo pohvatala, to se odnosi i na srednjoškolace?

  27. #2227
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Ili sam krivo pohvatala, to se odnosi i na srednjoškolace?
    Ako si se na mene referirala, jer ja upotrijebila termin "neradnik", da -ja sam i pisala o srednjoskolcima.

    Ali problematika pada u nizim razredima, kad vec i njih spominjes, je u 90% slucajeva vezana za nepoznavanje hrvatskog jezika kod romske djece.
    Koja korist pretvarati se da su usvojili ishode ako dijete u cijeloj godini nije bilo par puta u skoli?

  28. #2228
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da će biti produžne nastave, do 20 (ili 25?) sati produžne nastave prije popravnih rokova.

    Inače, tako bude svake godine pa oni, koji nisu knjigu otvorili cijelu godinu, imaju fine instrukcije skoro 1:1 na kojima znaju da će prof. raditi samo one zadatke koje će mu dati na popravnom. Jer zašto bi radio cijelu godinu, kad će u tih 20 sati dobiti na dlanu sažetak. Dajte, molim vas. Imamo čak i u GŠ takvih bisera iako je nastava 1:1 cijelu godinu, ali se njima ne da dolaziti.
    U mojoj skoli je i poduzna na daljinu.
    Sto je po meni apsolutno neprihvatljivo. Ne postoji niti jedan razlog da se produzna ne odradi u skoli.

  29. #2229
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si se na mene referirala, jer ja upotrijebila termin "neradnik", da -ja sam i pisala o srednjoskolcima.

    Ali problematika pada u nizim razredima, kad vec i njih spominjes, je u 90% slucajeva vezana za nepoznavanje hrvatskog jezika kod romske djece.
    Koja korist pretvarati se da su usvojili ishode ako dijete u cijeloj godini nije bilo par puta u skoli?
    Pa jasno da Romska djeca ne poznaju jezik kad ulaze u sustav obrazovanja vecinom tek u prvom razredu.
    Da je 2 godine vrtica prije toga obavezno i besplatno sigurni bi i oni bili bolje pripremljeni.
    Osim toga da je skole bilo fizicki vecina bi i dolazila. Ovako mogu damo misliti kako su pratili nastavu na daljinu i imali pomoc doma.

  30. #2230
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Hrvatima su puna usta romske djece ako nisu u njihovoj kući (selu, županiji). Od ovih iz naše kuće bježimo ko vrag od tamjana i ne dajemo zakonske mjere za vrtić i stimulaciju učiteljicama koje ih obilaze, hrane, oblače, kupuju im šk. pribor i nagovaraju roditelje da ih puste u školu. Doslovno.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 29.05.2020. at 20:05

  31. #2231
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jasno da Romska djeca ne poznaju jezik kad ulaze u sustav obrazovanja vecinom tek u prvom razredu.
    Da je 2 godine vrtica prije toga obavezno i besplatno sigurni bi i oni bili bolje pripremljeni.
    Osim toga da je skole bilo fizicki vecina bi i dolazila. Ovako mogu damo misliti kako su pratili nastavu na daljinu i imali pomoc doma.
    Moguće da su zato Francuzi (mislim) uveli obaveznu predškolu s 3g. Da romska djeca kod nas krenu s 3 godine do 6 godina bi hrvatski rasturala. Naravno pod uvjetom da su u mješanim odjeljenjima. Plus puno bi se lakše uklopili u školski red.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.05.2020. at 20:20

  32. #2232
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće da su zato Francuzi (mislim) uveli obaveznu predškolu s 3g. Da romska djeca kod nas krenu s 3 godine do 6 godina bi hrvatski rasturala. Naravno pod uvjetom da su u mješanim odjeljenjima. Plus puno bi se lakše uklopili u školski red.
    Pa sigurno. I mnoge druge zemlje koje imaju puno useljenika i raznih naroda u populaciji. Sva istrazivanja su pokazala da ukljucivanje u predskolsko obrazovanje znacajno utjece na kasniji uspjeh kod populacije u riziku.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.05.2020. at 20:29

  33. #2233
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo čak i u GŠ takvih bisera iako je nastava 1:1 cijelu godinu, ali se njima ne da dolaziti.
    cekaj, u GS ima djece koja idu na produznu?
    pa te roditelje treba tuci. ako dijete nece, ispisi brate mili

  34. #2234
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Nema puno, ali ih bude. Srednjoškolci kojima su profači rekli da su genijalni instrumentalisti pa su povjerovali da osim svog instrumenta ne moraju baš ništa o povijesti glazbe ili harmoniji znati.....razmažena djeca dobrostojećih roditelja koji misle da je za CV dobro da imaju završenu OGŠ.....pa ti radi s njima 20 dodatnih sati, a oni dođu na svaki četvrti dok ih čekaš....pa ne prođu na popravnom (komisija bi bila sretna i s 1/5 svake skladbe), pa ista priča na 2.roku u kolovozu kad im mama obeća novi ajfon ako nauče bar nešto....pa recimo ne izađu nanredovni ispit jer su roditelji baš u to vrijeme zamislili 7- dnevno putovanje u inozemstvo, ali ne smatraju potrebnim to najaviti ranije, nego se samo ne pojave, pa opet radi dodatno s njima....i tak...

  35. #2235
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Zato vam i kažem da nitko tko ne poznaje sustav iznutra nema pojma s čime se sve možeš susresti.
    A GŠ su zbilja mila majka i milina za raditi, jack-pot prosvjete.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 29.05.2020. at 21:19

  36. #2236
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Produzna u GŠ- genijalno.

  37. #2237
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće da su zato Francuzi (mislim) uveli obaveznu predškolu s 3g. Da romska djeca kod nas krenu s 3 godine do 6 godina bi hrvatski rasturala. Naravno pod uvjetom da su u mješanim odjeljenjima. Plus puno bi se lakše uklopili u školski red.
    Većina zemalja gdje se ne piše po Vuku počinju jaako rano sa školom.

  38. #2238
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U mojoj skoli je i poduzna na daljinu.
    Sto je po meni apsolutno neprihvatljivo. Ne postoji niti jedan razlog da se produzna ne odradi u skoli.
    Tek sad ovo vidim. Uputa je da se produžna ostvaruje u školi (ako škola nije srušena, tj. ako postoje uvjeti)

    https://skolazazivot.hr/povratak-u-s...ori-29-5-2020/

  39. #2239
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sad ovo vidim. Uputa je da se produžna ostvaruje u školi (ako škola nije srušena, tj. ako postoje uvjeti)

    https://skolazazivot.hr/povratak-u-s...ori-29-5-2020/
    Uputa je da se djeci u nastavi na daljinu daje prednost snimljenim materijalima , koje pripreme njihovi profesori .
    Pa to nije bilo dozivljeno u nastavi moje djece.

  40. #2240

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kad završava redovna nastava (oš, Zagreb)?

    19.06. ili neki drugi datum?

  41. #2241
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad završava redovna nastava (oš, Zagreb)?

    19.06. ili neki drugi datum?
    Profa iz engleskog je klincima (osmasima) rekla da nastava završava 19. lipnja onim školama koje nisu imale proljetne praznike (to je naša škola). Škole koje su imale proljetne praznike imaju nastavu do 26. lipnja.

  42. #2242
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Klinci su je pitali jer su čuli da je ministrica rekla da traje do 26. lipnja...

  43. #2243
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nasim traje do 25.6.

  44. #2244

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    U Zagrebu do 19.6.

  45. #2245
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nasi nisu isli nijednu subotu. Koliko se sjecam u zgb se islo.

  46. #2246

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...grebu/9729961/

    Nije do subota, odluka je donesena na razini grada

  47. #2247
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    U zg je bio drugačiji raspored praznika i to je utjecalo.nije samo tako smo se dogovorili

  48. #2248

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu do 19.6.
    Hvala.

    Tako sam nekako i upamtila.

  49. #2249
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Nisu odluke o nadoknadama bile jedinstvene za cijeli grad. Moj mlađi završava 19. 6., a stariji 23. 6.
    Neke škole u našoj županiji su do 26. 6.

  50. #2250
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    I kod nas...izvan grada smo do 26.6.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •