Stranica 44 od 59 PrviPrvi ... 34424344454654 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 2947

Tema: Online nastava

  1. #2151
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ma zezam se s tim dodatnim bodovima.
    Te zabune se i ja bojim. Iako je ovaj moj totalno kul
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 25.05.2020. at 08:44

  2. #2152
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Nema dodatnih bodova.
    Jedino sam sigurna da ce biti u tom stresu krivo zaokruzenih odgovora na listi za odgovore jer neke zadatke treba preskakati naravno i na listi za odgovore.
    Koja je to glupost - pa zar se nije moglo na već printanim materijalima označiti što ne treba rješavati? Ja to ne mogu vjerovati... Fakat, ovom ministarstvu treba jedan Beroš.

  3. #2153
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je to glupost - pa zar se nije moglo na već printanim materijalima označiti što ne treba rješavati? Ja to ne mogu vjerovati... Fakat, ovom ministarstvu treba jedan Beroš.
    Na svim stotinama tisuća vec isprintanih a možda i kuvertiranih testovia? Stvarno me zanima kako....

  4. #2154
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Stotinama tisuća?

  5. #2155
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Stotinama tisuća?
    X
    Trideset tisuća maksimalno. Ne razumijem, zašto ne bi svaka škola za sebe to napravila i ovjerila pečatom??? Ne, oni to prepuštaju maturantima. Časna riječ, moj sin maturant bi se bolje snašao na poslu ministrice od nje same. Evo, i sustav im daje povjerenje... Bome, jedva čekam da izađe iz toga.

  6. #2156
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo da su davno sastavljeni, nego su testovi vec odavno isprintani. 30000+ maturanata x obavezni predmeti x izborni predmeti=stotine tisuca testova.
    Izbacena pitanja nisu fizicki izbacena iz testova, nego ce ih dezurni nastavnik procitati na pocetku testa, napisati na plocu, a maturanti trebaju te zadatke prekriziti/ne rjesavati.
    Ovako?

  7. #2157
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, da, zaboravila sam da se misli na više testova, sori .. zazvučalo mi je kao da imamo stotine tisuća maturanata, što nažalost znamo da nije istina

  8. #2158
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Trideset tisuća maksimalno. Ne razumijem, zašto ne bi svaka škola za sebe to napravila i ovjerila pečatom??? Ne, oni to prepuštaju maturantima. Časna riječ, moj sin maturant bi se bolje snašao na poslu ministrice od nje same. Evo, i sustav im daje povjerenje... Bome, jedva čekam da izađe iz toga.
    Da nastavnici otvaraju testove?! Krizanje i pecatiranje vrecica?
    Pa da maturant kaze da mu je krivo prekrizeno?

    Kad stignu kutije s vrecicama u kojima su ispitni materijali , ispitna komisija otvara kutije, provjerava brojno stanje, skenira testove jedan po jedan i unosi u registar sustava ncvvo-a i za svaku grupu testova radi zapisnik na koji se odmah potpisuju svi clanovi povjerenstva. Taj posao se radi odmah, cim kutije dođu u školu jer ncvvo zeli unutar par sati zrakopraznog prostora od centra , poste do skole sto prije vidjeti jesu li svi stigli i je li sve u redu.
    Sve se ponavlja za svaki tjedan ponovo. 4 puta.
    I 4 puta opet u jesenskom roku.

    Test otvara samo i iskljucivo maturant cije ime i prezime stoji na vrecici.

    A svi nastavnici potpisuju izjavu o tajnosti podataka koja ima pravnu tezinu (materijalna i krivicna odgovornost).
    Nemojte me krivo shvatiti, ali vidljivo je da mnogi nisu svjesni ozbiljnosti organizacije provođenja drzavne mature.
    Posljednje uređivanje od rosa : 25.05.2020. at 11:27

  9. #2159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ne nego očito nitko od nas nije bio na državnoj maturi

  10. #2160
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne nego očito nitko od nas nije bio na državnoj maturi
    Kakve veze to ima? Oni koji pišu maturu ne vide pred radnje sa testovima. Samo profesori u komisiji.

  11. #2161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    bilo je pitanje koje nema veze s online, zašto to nastavnici koji čuvaju ne prekriže unaprijed, rosa je dala razlog zašto NE

  12. #2162

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    cure!
    prošla sam kraj naše OŠ škole u pol 12 - milina...kao da nikad nije bilo karantene, cika, smijeh, muvanje po igralištu, valjda je taman odmor od prvog dijela dana bio

    djeca koja su u školi uživaju!!!!

    šta reći, sretnici vi koji ste imali priliku poslat djecu u školu

  13. #2163
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    evo i sin mi se javio, čujem mu po glasu da je sav oduševljen

  14. #2164
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Kod mojih u razredu po 99% učenika (kod svakog po jedan nije došao).
    Opet hvalim našu školu i ravnatelja na organizaciji i postavljanju prema čitavoj situaciji.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  15. #2165
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Moj je u boravku do 16h, pa još ništa ne znam.
    Osim da je bio potres oko 1 sat, 1.4 jakosti.
    Osjetio se dosta na istoku kažu, siroče, jedva čekam da čujemo kako je to bilo.

    I dalje me nerviraju roditelji koji posvuda šire negativu, no počinjem ih (napokon) ignorirati.

  16. #2166
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Bubilo kakvu negativu pak?

    Moji jedva docekali jutros skolu, dosli veseli, stariji napisao zadacu za 1h i otisao van. U jednom dahu prepricavali postupke pranja, jela, ucenja... ali je bila smjesna "panika" 5 min pred polazak...nemam gumicu, nemam ljepilo...

  17. #2167
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    bubilo, zar se potresi magnitude 1 doista osjete?
    ili možda svi imamo aplikacije koje nam zvone da nas obavijeste da je bio potres?

  18. #2168

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    off topic: 1,8 je bio, i mi istočnjaci smo baždareni bolje od bilo kakvog seizmografa naravno da se osjetio...

  19. #2169

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    škola: 18 od 23
    ali paralelni razred nitko ...

  20. #2170
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne, pričala sam MM-om na telefon, on doma, ja na poslu i on mi govori "upravo potres". I iste sekunde mi frendica piše da ga je osjetila.

  21. #2171
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i ja sam na istoku, ali isto tako ne mislim da sam pouzdan seizmički izvor
    ja mislim da je potres svaka vibracija koju osjetim: ako netko nogom trese stol, ako mi se dijete popne na krevet dok sam na njemu itd itd - vjerujem da se to ponekad može podudarati s onim što seizmolozi zabilježe

    znam da su se na onim aplikacijama seizmolozi iščuđavali kako korisnici prijavljuju da su osjetili potres jakosti 1,5, kad je to gotovo nemoguće osjetiti, to su mikropotresi i ima ih milijune godišnje
    svoje dijete ne mislim pitati jel ga osjetila, mislim da takva pitanja imaju više štete nego koristi

  22. #2172
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo kakvu negativu pak?

    Moji jedva docekali jutros skolu, dosli veseli, stariji napisao zadacu za 1h i otisao van. U jednom dahu prepricavali postupke pranja, jela, ucenja... ali je bila smjesna "panika" 5 min pred polazak...nemam gumicu, nemam ljepilo...
    Ah... to se ne može ni prenijeti...
    - da zašto jadna djeca moraju stajati ispred škole u redu da ih prvo "prokuže", da se nad djecom provodi teror sa špricanjem ruku, da zašto smo pristali na to kao ovce da nam jadnu djecu tako maltretiraju
    - da zašto u e-dnevniku stoje ispiti, pa je l moguće da će imati ispite, pa to je strašno
    - pa jesmo morali baš maltretirati djecu ova zadnja "2 tjedna" - a realno u nekim županijama traje još 5 tjedana

    … i tako stalno nešto. Jedan roditelj je čak drugog roditelja koji je aktivan u jednoj stranci optužio da je odgovaran za sve jer je on sigurno nekako stranački utjecao na to da otvore školu.
    Ljudi su ono totalne budale.
    To mi je bio vrh, nakon toga više ne pratim.

    Jeste vidjeli anketu u dnevniku? Pa skoro 50% njih je htjelo da se škola završi online.

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...nline-20200524

  23. #2173
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Mojima isto bilo super u školi, sve su tamo odradili, zadaću nemaju,jer ih je u školu došlo trećina, pa rade ono što rade i ostali online, ali kažu da su im učiteljice sve lijepo objasnile i da im je tako puno lakše...
    potres smo osjetili...ovdje blizu epicentra se sasvim dobro osjeti razlika između potresa i ostalog "drmanja" i glasnih zvukova

  24. #2174
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Bubilo pa pusti takve, ne daj da te smore svojim negativa pricama. Ti odleprsaj na svoj oblacic a oni neka drobe
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.05.2020. at 18:51

  25. #2175
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj je presretan. Super mu je bilo, ide ih 16, svako sjedi za svojim stolom (donijeli su dodatne stolove) ali ostalo sve slicno kao i iqnace. "Vrhunac" dana - nogac na igralistu s frendovima za vrijeme vjeronauka (oni koji ne idu).

    Uglavnom - sve super. Jos im ovaj tjedan nece davati zadace

  26. #2176
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    I kod mog skoro svi u razredu ) Izvrsno!

    Vidim da se i javno mnijenje pomalo mijenja i da se u novinama sad vec pise o jadnim osmasima i maturantima koji se nece ni od prijatelja oprostiti... tako da postoji nada da i starija djeca vide skole prije ljeta

  27. #2177
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Super i za vas, samo sto to kod mog to nisu skoro svi - fali ih jos 12
    Bas smo pricali mm i ja kako bi bilo lijepo da ih je tako malo i inace, koliko bi s njima mogla uciteljica lakse raditi....

    Al ajde ja sam stvarno sretna da je nas je ovaj put malo pomilovala sreca pa je sve super ispalo... za razliku od pred dva tjedna... Kao sto sam pisala ja sam u principu zadovoljna s njegovom online nastavom, mozda da je bilo vise uzivo koja lekcija, no pred kraj mu je bas pala i koncentracija i motivacija, previse je to nekom od 8 godina pogotovo prepustenom samom sebi.. A ja sam na zalost slabo mogla odradjivati s njim gradivo. Jer i kad bi napokon bila gotova s poslom on je bio tad preumoran za ucenje I skolu.

  28. #2178
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Kod moga bili svi osim troje, a veliki su razred. Presretni su svi.

  29. #2179
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    kod nas ide pola razreda, svi oduševljeni uključujući i učiteljicu
    sve je odlično organizirano, od ovih silnih mjera jedino svatko sjedi u svojoj klupi, ne kompliciraju previše

    mislim da je djeci falila najviše rutina i društvo

  30. #2180
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kod moga svih 21

  31. #2181
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Kod nas 2/3 razreda ide
    svatko sjedi u svojoj klupi, ima dovoljno sapuna i papirnatih ubrusa (inače toga nije bilo)
    Djeca su presretna i uzbuđena

  32. #2182
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Kod mog mlađeg djeteta samo on u razredu. Baš mi je krivo što je sam, ispadamo ko crna ovca. Jer mislim da učiteljici baš i nije drago što se netko udostojio doći. A i nema se s kim družiti. Ali nismo odustali, makar pod cijenu da kvarimo slogu razreda.

  33. #2183
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas 2/3 razreda ide
    svatko sjedi u svojoj klupi, ima dovoljno sapuna i papirnatih ubrusa (inače toga nije bilo)
    Djeca su presretna i uzbuđena
    Bogu fala da je tako. Doslovce SVAKI DAN proveden u školi čisti je dobitak u odnosu na online nastavu.

    Nadam se da će povratna informacija od djece, roditelja i osoblja škola biti dovoljan impuls ministarstvu da od jeseni nastava krene redovno. Sretno svima!

  34. #2184
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Ne znam što bih rekla (napisala) na sve ovo, moji su 8. i 5. razred, cijelo su jutro za kompom, rješavaju zadaće, zadatke, stvarno su ih zatrpali, pogotovo sina koji je u 8. razredu, kao da nema kraja plakatima (digitalnim, naravno - prvi je bio živa muka, a sad mu je to otkriće), prezentacijama, umnim mapama...
    Ja sam od samog početka za to da se vrate u školu, ali nije na meni/nama. Vidim da se nije raspravljalo o tome što bi bilo da se sad vrate u školu, ovi stariji. Objektivno, već 10 tjedana nema klasičnog učenja, ne samo kod mojih, tako kažu svi moji poznanici, prijatelji...
    Zašto da uče, kad i nema klasičnih testova (bili su iz bio, mat, pov), uglavnom su to neki kvizovi... Da se sad vrate u školu, mislite da bi ih zaobišli završni ispiti? Kako bi to izgledalo, stvarno ne znam.
    Ja sam mirna jer MM sa sinom prođe fiziku, matematiku i informatiku, ništa još nisu preskočili, nijedno gradivo, sa mnom radi hrvatski, ponavljamo gradivo od 5. do 8., svaki dan pomalo... S bakom prođe kemiju ako mu nešto nije jasno, engleski ima instrukcije preko Zooma, a ostale predmete radi sam. Ne mislim da je na nekom velikom gubitku, iskreno.
    Oboje su jako dobri učenici, imaju radne navike, ali mislim da bi bilo svega da se sad vrate. A nisu oni nizašto krivi. Najprije štrajk pa neke nadoknade... mislim da se iz razreda osmaša ne bi čula cika i smijeh (kako je netko gore napisao) nego jad i čemer.
    Da je do njih samih, ne bi oni ništa ponavljali, ali mi im ne damo da imaju rupe iz važnijih predmeta...
    Povratak bi imao smisla prije 4 tjedna, sad stvarno više ne.

  35. #2185
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Znam da je to puno roditeljskog angažmana, ali što sad, neće sve ovo dovijeka trajati...

  36. #2186
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ah... to se ne može ni prenijeti...
    - da zašto jadna djeca moraju stajati ispred škole u redu da ih prvo "prokuže", da se nad djecom provodi teror sa špricanjem ruku, da zašto smo pristali na to kao ovce da nam jadnu djecu tako maltretiraju
    - da zašto u e-dnevniku stoje ispiti, pa je l moguće da će imati ispite, pa to je strašno
    - pa jesmo morali baš maltretirati djecu ova zadnja "2 tjedna" - a realno u nekim županijama traje još 5 tjedana

    … i tako stalno nešto. Jedan roditelj je čak drugog roditelja koji je aktivan u jednoj stranci optužio da je odgovaran za sve jer je on sigurno nekako stranački utjecao na to da otvore školu.
    Ljudi su ono totalne budale.
    To mi je bio vrh, nakon toga više ne pratim.

    Jeste vidjeli anketu u dnevniku? Pa skoro 50% njih je htjelo da se škola završi online.

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...nline-20200524
    Ne bih baš tako dijelila epitete. Ljudi su pogubljeni, neki u strahu, neki iz neznanja, dobivamo poluinformacije, dobivamo jedan dan jednu info drugi dan drugu. Svaka čast učiteljima i ravnateljima koji su rekli čekamo vas i veselimo vam se još u srijedu.
    Mi smo našem djetetu nakon zbunjujuće ankete u srijedu rekli da će krenuti 01.06. kao 98% razreda. J. je perfekcionist s naglašenom anksioznošći i okp-om i naravno da je odmah razvila okp. Ona sama iako mi doma nikada to nismo pokazali ima ogroman strah od zaraze...kaže da u školi neće ići na wc i sad sam ja takvom djetetu preko noći trebala reći e sad više ne ideš tada nego ideš sutra.
    Kod nas je bilo najavljeno troje djece, krenulo je nakon novih informacija 10, danas 15. Mi ćemo J. priključiti sutra...morali smo ju da tako kažem posložiti. Nemojmo zaboraviti da ima i djece koja se poprilično teško nose i s povratkom u školu u situaciji kad se ne vraćaju zbog štrajka ili praznika nego pandemije koronom - nije isto.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 26.05.2020. at 11:30

  37. #2187

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kod mojeg (1. srednje) zadnjih dana kao da su poludjeli, dobivaju velike zadaće (eseje, projekte), sve s istim rokom izrade. Ne pišu online testove, što je dobro, ali ovakvi zadaci zahtijevaju više vremena. Uz redovito dodavanje novog gradiva s kojim kasne zbog štrajka, uhodavanja online nastave, tko zna čega još. Uglavnom, on se ne miče od kompjutora i opet jedva stiže. Čak ne mogu reći da je to zbog paralelne druge škole, jer vrijeme koje troši na glazbenu je zanemarivo u usporedbi sa školskim projektima i referatima.
    Istovremeno, slušam od nekih drugih znanaca i prijatelja, koji imaju djecu u istoj školi, da im se djeca baš i ne ubijaju od posla pa mi nije jasno, je li ovaj moj zaista tako spor i neefikasan (sasvim moguće da jest), ili su ga dopali ambiciozniji profesori?
    Uglavnom, sad da ih i vrate u normalnu školu, mislim da bi ispalio na živce. Ne vjerujem da bi itko od profesora popustio u zahtjevima ili odustao od već zadanih projekata. Tako da sad nema druge nego da stisne zube i izdrži još tih nekoliko tjedana, a nakon 19.6. mu preostaje da pokuša nadoknaditi socijalni život, i to izvan radne sobe.

  38. #2188

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih baš tako dijelila epitete. Ljudi su pogubljeni, neki u strahu, neki iz neznanja, dobivamo poluinformacije, dobivamo jedan dan jednu info drugi dan drugu.
    A i malo iziritirani proturječnošću.
    Ono što je bioterorizam prije malo vremena bio, sad je ok.
    Sve je zatvoreno, osim što Hvar nije problem, radi tradicije.
    Škole su dovoljno opasne da se potpisuje izjava kojom tvrdiš da isključivo šalješ na svoju odgovornost, osim dva tjedna poslije, kad nisu uopće opasne, ali samo za neke, za druge nema mjesta, jer se ne mogu provesti mjere opreza, koje, na koncu konca, valjda ne treba provoditi, jer se kaže da je biti u školi jednako sigurno kao i doma.

    Usput, jučer sam čula da je Divjak off the record izjavila da škole uopće nisu opasne jer je dokazano da mala djeca nisu prenositelji i to ne mogu ni biti.
    Mislim, ovdje je crno bijelo, a bijelo crno ovisno o ljudima za koje ispada da nisu pri sebi.

  39. #2189
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojeg (1. srednje) zadnjih dana kao da su poludjeli, dobivaju velike zadaće (eseje, projekte), sve s istim rokom izrade. Ne pišu online testove, što je dobro, ali ovakvi zadaci zahtijevaju više vremena. Uz redovito dodavanje novog gradiva s kojim kasne zbog štrajka, uhodavanja online nastave, tko zna čega još. Uglavnom, on se ne miče od kompjutora i opet jedva stiže. Čak ne mogu reći da je to zbog paralelne druge škole, jer vrijeme koje troši na glazbenu je zanemarivo u usporedbi sa školskim projektima i referatima.
    Istovremeno, slušam od nekih drugih znanaca i prijatelja, koji imaju djecu u istoj školi, da im se djeca baš i ne ubijaju od posla pa mi nije jasno, je li ovaj moj zaista tako spor i neefikasan (sasvim moguće da jest), ili su ga dopali ambiciozniji profesori?
    Uglavnom, sad da ih i vrate u normalnu školu, mislim da bi ispalio na živce. Ne vjerujem da bi itko od profesora popustio u zahtjevima ili odustao od već zadanih projekata. Tako da sad nema druge nego da stisne zube i izdrži još tih nekoliko tjedana, a nakon 19.6. mu preostaje da pokuša nadoknaditi socijalni život, i to izvan radne sobe.
    I moj se gimnazijalac ubija od posla. Jučer je završio oko ponoći iako je jedinu pauzu imao kad je došao ručati. Navečer nije ni pojeo serviranu večeru s tanjura jer je bio preumoran. Kad je zaklopio laptop, samo se otišao srušiti u krevet.
    Jadan bi htio otići na trening, sad kad ih je konačno dočekao, ali ne stiže.

  40. #2190
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojeg (1. srednje) zadnjih dana kao da su poludjeli, dobivaju velike zadaće (eseje, projekte), sve s istim rokom izrade. Ne pišu online testove, što je dobro, ali ovakvi zadaci zahtijevaju više vremena. Uz redovito dodavanje novog gradiva s kojim kasne zbog štrajka, uhodavanja online nastave, tko zna čega još. Uglavnom, on se ne miče od kompjutora i opet jedva stiže. Čak ne mogu reći da je to zbog paralelne druge škole, jer vrijeme koje troši na glazbenu je zanemarivo u usporedbi sa školskim projektima i referatima.
    Istovremeno, slušam od nekih drugih znanaca i prijatelja, koji imaju djecu u istoj školi, da im se djeca baš i ne ubijaju od posla pa mi nije jasno, je li ovaj moj zaista tako spor i neefikasan (sasvim moguće da jest), ili su ga dopali ambiciozniji profesori?
    Uglavnom, sad da ih i vrate u normalnu školu, mislim da bi ispalio na živce. Ne vjerujem da bi itko od profesora popustio u zahtjevima ili odustao od već zadanih projekata. Tako da sad nema druge nego da stisne zube i izdrži još tih nekoliko tjedana, a nakon 19.6. mu preostaje da pokuša nadoknaditi socijalni život, i to izvan radne sobe.
    Nije ovo usamljen slučaj. Imam doma maturanta koji je u zadnjih nekoliko tjedana isto bio prisiljen raditi brdo referata, seminara, prezentacija i raznih drugih cirkusarija, umjesto da priprema završni rad i maturu. Nisu to ambiciozniji profesori, nego mi se čini da nemaju osjećaj koliko je učeniku vremena potrebno za fizičku izradu "slikovnice". Najjednostavnije je napisati zadatak i poslati na teams: napraviti referat na temu tu-i-tu, literatura (linkovi, uglavnom na engleskom), minimalno 3000 riječi + prezentacija.

    Kako god bilo, nije to neka sreća ni za profesore, jer vidjela sam da ocjene stižu sporo (treba tu hrpetinu materijala i pročitati + ocijeniti, malo su se nasadili i oni...a bliži se kraj škg).

    Jedva čekam da taj teatar apsurda dođe kraju. Btw. dodatni biser je ovo - ispiti državne mature se pišu u školi (15 ljudi po učionici) a za obranu završnog rada to nije omogućeno, iako je bzvz. jer je epidemiološki rizik daleko manji (učenik + tročlana ili četveročlana komisija). Valjda ne mogu napraviti raspored, pojma nemam, ali u ovoj školi s tim su imali problema tijekom četiri godine koliko ih pratim, pa mi to nije iznenađenje. Kako god - samo da to više jednom završi... Korona vjerojatno neće, ali epizoda zvana "srednja škola" je pri kraju. Još obrana i matura i upisi.... Valjda će sve biti ok.

  41. #2191
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mitovski, znam, oprosti. Ne mislim na takve situacije. I mogu razumjeti da je puno ljudi teško kako god okreneš.

    Ali ako netko nekome kaže da djeca kreću u našu školu samo zato jer je taj drugi potegnuto političke veze i bio je u dosluhu s vladajućima kako bi Plenković održao privid sigurnosti zemlje, i onda se još drugi slože s tim, molim te nabroji sama epitete koje god hoćeš .

  42. #2192
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije ovo usamljen slučaj. Imam doma maturanta koji je u zadnjih nekoliko tjedana isto bio prisiljen raditi brdo referata, seminara, prezentacija i raznih drugih cirkusarija, umjesto da priprema završni rad i maturu. Nisu to ambiciozniji profesori, nego mi se čini da nemaju osjećaj koliko je učeniku vremena potrebno za fizičku izradu "slikovnice". Najjednostavnije je napisati zadatak i poslati na teams: napraviti referat na temu tu-i-tu, literatura (linkovi, uglavnom na engleskom), minimalno 3000 riječi + prezentacija.

    Kako god bilo, nije to neka sreća ni za profesore, jer vidjela sam da ocjene stižu sporo (treba tu hrpetinu materijala i pročitati + ocijeniti, malo su se nasadili i oni...a bliži se kraj škg).

    Jedva čekam da taj teatar apsurda dođe kraju. Btw. dodatni biser je ovo - ispiti državne mature se pišu u školi (15 ljudi po učionici) a za obranu završnog rada to nije omogućeno, iako je bzvz. jer je epidemiološki rizik daleko manji (učenik + tročlana ili četveročlana komisija). Valjda ne mogu napraviti raspored, pojma nemam, ali u ovoj školi s tim su imali problema tijekom četiri godine koliko ih pratim, pa mi to nije iznenađenje. Kako god - samo da to više jednom završi... Korona vjerojatno neće, ali epizoda zvana "srednja škola" je pri kraju. Još obrana i matura i upisi.... Valjda će sve biti ok.
    Ne znam kolike su ucionice ako primaju 15 ljudi po novim mjerama? Oko 100m2 sigurno.
    Mi takvu nemamo niti jednu.

  43. #2193
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojeg (1. srednje) zadnjih dana kao da su poludjeli, dobivaju velike zadaće (eseje, projekte), sve s istim rokom izrade.
    ovako i moja, totalno zatrpana poslom iz svih predmeta

  44. #2194
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kolike su ucionice ako primaju 15 ljudi po novim mjerama? Oko 100m2 sigurno.
    Mi takvu nemamo niti jednu.
    Zasto 100 m2? Nove mjere su priblizno 1.5 m razmaka medju djecom i uciteljom? Sad, da se bas naguraju na taj razmak, njih 15 bi stalo u ucionicu od 18 m2.

  45. #2195
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da, kod mog sina njih stane 25 u običnu učionicu tehničkog, u skladu sa svim mjerama i preporukama

  46. #2196
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto 100 m2? Nove mjere su priblizno 1.5 m razmaka medju djecom i uciteljom? Sad, da se bas naguraju na taj razmak, njih 15 bi stalo u ucionicu od 18 m2.
    Peterlin je ispoređivala maturu i zavrsne ispite pa je rekla da je kod mature to labavije, a nije. Razmak ce biti 2m prema uputama epidemiologa.
    Nismo doticale OŠ.

  47. #2197
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Jadranka baš 18(?!) Kvadrata.

  48. #2198
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka baš 18(?!) Kvadrata.
    Pa, ako se stisnu uza zid i izgube sav volumen, razmak izmedju dvoje najblizih u svakom smjeru ce bit tocno 1.5 m.

    Al, ajmo im dat pola metra do svakog zida pa ce komotno stat u 28m2.

  49. #2199
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jadranka baš 18(?!) Kvadrata.
    Barem 40 m2. Svako dijete da sjedi u jednoj klupi + učiteljica. Ali mislim da nijedna učionica nije manja od toga.
    Za veći broj učenika bi trebala i veća učionica, ili ih podijeliti u dvije učionica. Zato su valjda i rekli do 20 djece u grupi, po nekakvoj prosječnoj veličini učionice, a ako su one veće mogu primiti i više djece..

  50. #2200
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, ako se stisnu uza zid i izgube sav volumen, razmak izmedju dvoje najblizih u svakom smjeru ce bit tocno 1.5 m.

    Al, ajmo im dat pola metra do svakog zida pa ce komotno stat u 28m2.
    Ali i klupa ima neku dimenziju. Ja bi rekla barem 40m2. 4m širine x 10m duljine. Tri reda u svakom po 5 klupa + klupa od učiteljice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •