Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Trenutno stanje u trudnickim ambulantama

  1. #1
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno Trenutno stanje u trudnickim ambulantama

    Bok svima koji citaju!
    Kao sto naslov kaze, zanima me stanje u trudnickim ambulantama u vrijeme ove epidemije.
    Konkretno, trebala bih ici obaviti pregled u TA Vinogradska. Na telefon ih se ne moze dobiti, sto mi trenutno nije niti cudno.
    Da li se odgadaju pregledi koji nisu hitni?
    Da li postoje nekakve mjere da bi se izbjeglo klasicno cekanje u guzvi po par sati?
    Ili i dalje sve funkcionira kao i inace?

    Ako ima itko informacije iz prve ruke, bit cu veoma zahvalna. A nadam se da ce iste dobro doci i nekoj drugoj trudnici koju "muce" ista pitanja.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Imaš mejl ili se lično kad di naručena?

  3. #3
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Ne razumijem pitanje, ali narucena sam. Inace vodim trudnocu tamo. Ali poanta je da se ne moze doci direktno do doktora koji te vodi, samo do glavnog saltera koji je zaduzen za citav ginekoloski odjel.
    Da sad ne razvlacimo van teme bezveze, to nije ni bitno.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Jel bitan baš određeni dr?
    Koliko se sjećam u trudničkoj bar na sv duhu dobiš onog kojeg ti daju. Ne nužno koji je prošli put bio
    Važnije je nwpraviti možda pregled
    Ovisno u kojem si tjednu

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ili ako si naručena preko mejla onda referiraš se na njega i mjenjaš otkazuješ u svezi njegw

  6. #6
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Jelena nemoj se ljutiti ali fulala si poantu.
    Dakle mene zanima ovo sto sam gore pitala. Ne znam kakve veze ima kod kojeg sam ja doktora i kako sam narucena.
    Nevezano za mene, zanima me opcenito stanje trudnickih ambulanti. Konkretno u Vinogradskoj, ali moze i za druge jer moze nekome informacija dobro doci.
    Znaci da li su uvedene kakve vanredne mjere ili je sve kako je i bilo?
    Totalno nebitna sam ja kao pojedinac u ovoj prici, znam princip narucivanja i otkazivanja ali ne radi se o tome nego o stanju u ambulantama. I nadam se da tema nece dalje ici u nebitnom smjeru.

  7. #7
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Vidim da nitko nije ubrao pa cu ti ja reci kako je kod nas u zd. U zadru je zatvorena bolnica za hladni pogon, trudnice i hitni slucajevi idu po normalnom. Ja sutra idem na gin vaditi krv.

  8. #8
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    JustMe hvala!
    Ja sam neku odluku donjela, ali nevezano za mene, drage trudnice ako imate kakve korisne informacije pisite. Moze dobro doci!

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Vidi po grupama na FB-u. Tamo je puno aktivnije.
    Recimo: https://www.facebook.com/groups/babywearing.chat/

  10. #10
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Evo uspjela sam saznati za Vinogradsku pa se nadam da ce jos nekome posluziti info:

    "Na našoj Poliklinici se trenutno vrše pregledi samo za trudnice i nema gužve u čekaonici."

    Dakle ocito su sve ostale preglede otkazali, da bi omogucili trudnicama da imaju cekaonu samo za sebe.

  11. #11
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni je jucer moj ginekolog koji radi u bolnici a ima i privatnu ordinaciju otkazao sve preglede do daljnjeg jer su zabranili priv. rad svima koji rade u bolnici. Jasno mi je zbog cega i ok je, ali na prvu sam se stresla, sto i kako sad. Navikla sam na njega, vec valjda 10 godina. Taman trebam imati anomaly scan za 10-tak dana. Narucila sam se u Ginekos, ali dr.Kos je vec duze vrijeme na bolovanju pa sam kod dr. Ujevic. Planiram do kraja tamo na preglede, odnosno dok se ne smiri situacija. A vidim da i dr.Hafner tamo radi. Ima netko iskustva iz prve ruke s njima? Ja sam bila u prethodnim trudnocama na anomal.scanu kod dr.Kosa, tako da samo njega znam.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ja bi sam u prvoj trudnoći imala par pregleda kod hafnera detaljan ,ok. Tad je radio na svetom duhu
    Rješavao problematičnije trudnoće

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja sam bila i kod Kosa i kod Hafnera, Hafner je odlican al je susta suprotnost smirenom i sporom Kosu, kod njega je sve brze

    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jucer moj ginekolog koji radi u bolnici a ima i privatnu ordinaciju otkazao sve preglede do daljnjeg jer su zabranili priv. rad svima koji rade u bolnici. Jasno mi je zbog cega i ok je, ali na prvu sam se stresla, sto i kako sad. Navikla sam na njega, vec valjda 10 godina. Taman trebam imati anomaly scan za 10-tak dana. Narucila sam se u Ginekos, ali dr.Kos je vec duze vrijeme na bolovanju pa sam kod dr. Ujevic. Planiram do kraja tamo na preglede, odnosno dok se ne smiri situacija. A vidim da i dr.Hafner tamo radi. Ima netko iskustva iz prve ruke s njima? Ja sam bila u prethodnim trudnocama na anomal.scanu kod dr.Kosa, tako da samo njega znam.
    Ivana, ja sam u Ginekosu od samog početka a i prije sam išla kod Ujevićke u Vili. Znači, 11 godina sam kod nje. Par puta sam bila kod Kosa kad mi dokice nije bilo. Za oboje mogu reći samo riječi pohvale! Prije par godina sam odselila iz Zg. no bez obzira putujem 600 km na pregled u Ginekos. Sad sam trudna i na mali i veliki anomaly sam došla k njima

  15. #15
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Hvala vam na iskustvima.
    Sanrio, i ja sam bila prije 15 godina kod Kosa u poliklinici Vili, davno je to bilo!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Dr. Ujevic je i moja ginekologica, imam samo rijeci pohvale za nju. Prilicno je smirujuca, detaljno obrazlozi sve sto je pitas... Imala sam prilicno stresnih situacija ali s njom sa sve to skupa nekako humano prozivjela. Prvu trudnocu sam vodila kod dr. Kosa a ostale kod nje. Moje preporuke!

  17. #17
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Samo da javim.
    U Vinogradskoj radi iskljucivo trudnicka ambulanta, i u cekoni ginekoloskog odjela su samo trudnice, pa se mogu rasiriti po cekaoni i odrzavati razmak.
    Ipak, dobro je prije nazvati jer se situacija moze promjeniti iz dana u dan.

    Sretno svima!

  18. #18
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Dragi svi, ako imate doznake za predati, poslikate ih i posaljete na mail: ppp@hzzo.hr

  19. #19
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Jagodica jeli to info za sve gradove ili sami za zg?

  20. #20
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    E to sad ne znam sto posto, pa ne bi htjela nista tvrditi. Ali mislim da je za cijelu Hr obzirom na situaciju s epidemijom.
    Al eto nemojte me drzati za rijec!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Za Rijeku sam ja slala na pisarnica-rijeka@hzzo.hr, dobila sam upute telefonski, tako da mislim da nije isti e-mail za cijelu RH.

    i ovo je uputa za slanje:

    Osim izričitog određenja zahtjeva i naznake prava (napišite da je komplikacija bolovanja), obvezno e-mail mora sadržavati sljedeće:

    - ime i prezime,

    - OIB ili MBO (matični broj osigurane osobe),

    - kontakt telefon,

    - te u svrhu autentifikacije pošiljatelja scan ili fotografiju identifikacijskog dokumenta (važeće osobne iskaznice izdane u RH, drugoj članici EGP-a ili Švicarskoj, putovnice ili boravišne iskaznice za državljanina treće zemlje).

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Taj mail se samo mijenja po gradovima. Znači umjesto rijeka, stavi svoj grad: pisarnica-pula@hzzo.hr ili pisarnica-zagreb@hzzo.hr i tako dalje.
    A onaj ppp@hzzo.hr vrijedi za cijelu HR. Proslijedi se kamo treba unutar HZZOa

  23. #23
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Hula Hop, ja sam samo poslala doznake. Sve osim kontakta im je i tak na doznakama.
    Taj ppp je inace za prijedloge,pitanja, pohvale. Sad su ga valjda malo prenamjenili. Vjerojatno sto Beti kaze onda prosljeduju dalje interno.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    I ja sam slala samo doznake. U meduvremenu sam se vratila raditi i sad opet moram slati onaj obrazac, ali je svaki put ista procedura.. ovo put samo saljem papir vise. Ovo su upute koje sam ja dobila za Rijeku, ocito nije svugdje isto Mozda ni za Rijeku nije isto ako pitas vise zaposlenih u HZZO.

  25. #25
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Uskoro ulazim u 6.mj rodiljnog dopusta, trebala bih podnijet zahtjev za roditeljski, na tel u jukicevoj mi se nitko ne javlja. Ima li negdje info kako da to izvedem, moze li se bez odlaska u jukicevu? Nisam nasla na internetima nista korisno.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro ulazim u 6.mj rodiljnog dopusta, trebala bih podnijet zahtjev za roditeljski, na tel u jukicevoj mi se nitko ne javlja. Ima li negdje info kako da to izvedem, moze li se bez odlaska u jukicevu? Nisam nasla na internetima nista korisno.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Treba poslati podatke i zamolbu na: pisarnica-zagreb@hzzo.hr, OIB i MBO. Obrasce koje inače treba ispuniti će ti oni poslati mailom, ne treba se ići u Jukićevu.

  27. #27
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Hvala!

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    370

    Početno

    Evo drage zenice, Roda je sve stavila na jedno mjesto

    http://www.roda.hr/portal/prava-djec...epidemije.html

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav! Jel zna netko kako funkcionira Petrova, tj. jel se i dalje ne naručuje na kombinirani probir ili se ipak sada treba naručiti?

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Napolitanke prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Jel zna netko kako funkcionira Petrova, tj. jel se i dalje ne naručuje na kombinirani probir ili se ipak sada treba naručiti?
    Evo ako će nekoga zanimati, bila sam na kombiniranom probiru u Petrovoj, ne treba se naručivati, treba doći između 7 i 9 da se izvadi krv i nakon toga na ultrazvuk. S time da treba prvo proći trijažu, a red je bio dugačak, tako da je bolje što ranije doći da se stigne do 9 na vađenje krvi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •