Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 385

Tema: Rad od doma u vrijeme virusa

  1. #151
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne bih
    to je radio stanica koju sam na poslu gotovo cijeli radni vijek prisiljena slušati i nije mi poticajna
    dapače, iritira me budući da poznajem njihov MO, koji uključuje vađenje neke pjesme iz naftalina i svakodnevno puštanje iste u eter barem 5x dnevno, kao da se radi o novom releaseu. Ok je jednom čuti Always od Bon Jovia, ali kada je to 5x dnevno onda se prvo zapitaš jel Jon Bon Jovi umro
    i tako svaki tjedan neki drugi izvođač za kojeg me prestalo biti briga jel umro ili nije
    Ajme, mi ne hvatamo antenu, ali nesto sto slusaju u mom uredu isto je imalo fazu opsjednutosti Bon Jovijevom Always, isto sam isla googlat njegovo zdravlje

  2. #152
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ja moram bit u zasebnoj prostoriji jer sam hyper senzibilna na zvukove, pogotovo ako radim na dokumentu koji traži visoku razinu koncentracije. Mailove mogu hendlat uz manje šumove i zvukove.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.04.2020. at 23:32

  3. #153
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Moj posao zahtjeva kontinuiranu visoku razinu koncentracije, međutim, covjek se na sve navikne, pa onda i takve dokumente (adresirane na visoke HR i EU razine) mogu raditi u nemogucim uvjetima (s 8 ljudi u uredu, u avionu, u autobusu, itd). Stavr je samo navike, tj. ako sam dovoljan broj puta bila izlozena takvim zadacima.
    Međutim, kada mogu birati, biram poticajnu radnu okolinu, a uvjeti koje imam su takvi kakvi jesu: stan, muz ciji posao trazi samostalan boravak u sobi, dvoje skolaraca...mogla bih se izolirati jedino da imam dovoljan broj soba sto nemam. Ovako trebam nesto da prigusi buku jer posla ima puno.
    Kaae, probat cu taj tvoj link, hvala!

  4. #154
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mora da imate dobre uvjete na poslu, meni kod kuće nikako ne može biti više bučno nego na poslu, jer sjedim u open spaceu sa 25 ljudi + gosti, stalno je muving i buka, stalno dolaze ljudi izvana, i stalno netko nešto priča ili komentira, a povremeno se igra i košarka .. meni je doma prema tome savršeni mir.

    Istina je da imam jako dobre uvjete doma jer nas je samo troje a imamo tri prostorije, dijete mi je veliko .. svejedno, najčešće smo svi u dnevnom boravku.

    Slušalice stavljam samo kad imam sastanak, da poštedim ukućane

  5. #155
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nas je 8 u uredu, nisu baš tihi
    u najboljem slučaju ću čuti samo nečije pjevušenje (što me često možda najviše iritira)
    često nosim slušalice
    ali na poslu nemam mamakanja, nemam pritisak da moram podsjećat djecu na ovo ili ono, ne moram slušati njihova natezanja i navlačenja
    mislim da je očito da mi djeca smetaju

  6. #156
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    MA da, jasno, to je druga priča. Kao što rekoh, moje dijete je veliko, neke dane ako je želim vidjeti moram pokucati na vrata

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    neke dane ako je želim vidjeti moram pokucati na vrata
    i moj ovako ... moram priznati da sam se malo zabrinula
    14 god i stalno iza zatvorenih vrata... stvarno puno radi za školu, dobio je puno pohvala, igra i igrice, ali nervira ga razredna komunikacija preko whatsappa; naravno ne ide van, s društvom, samo s nama u šetnju, bicikl ...

    kako je s ostalim mlađim tinejdžerima?

  8. #158
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ja sjedim sama u uredu već 10ak godina, a prije toga udvoje. Nikako ne volim open space, ono glupo mi napisat mrzim ga jer ne mrzim nikoga i ništa.
    Al koliko mi je odbojan open space kao ideja govori činjenica da sam odbila odlično plaćen posao zbog uvjeta rada u takvom prostoru.

    No ja sigurno imam neku dijagnozicu iz senzorne u području zvukova to sam već pisala. Testirali su mi sluh koji je nažalost natprosječan, pa čujem puno jače zvukove koje prosječan čovjek uopće ni ne čuje.
    Sve čekam kad ću s godinama malo oglušit,al ništa. Zato vid odlazi...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.04.2020. at 11:33

  9. #159
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    i moj ovako ... moram priznati da sam se malo zabrinula
    14 god i stalno iza zatvorenih vrata... stvarno puno radi za školu, dobio je puno pohvala, igra i igrice, ali nervira ga razredna komunikacija preko whatsappa; naravno ne ide van, s društvom, samo s nama u šetnju, bicikl ...

    kako je s ostalim mlađim tinejdžerima?

    moje su 17 i 12, isto su stalno u sobi i rade, tu i tamo se navirim da vidim je li sve ok. pozovem ih na jelo i onda nastavljaju sa školom (obje idu i u glazbenu pa se toga nakupi).

  10. #160
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Kod nas isto sa studenticom i tinejdžerima, ali zato najmlađa stalno cvrči oko nas.

  11. #161
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Moji su 8 i 10god, rade svoje za školu, ne smetaju. Jedino me rastrza sve istodobno kuhanje, škola, posao, sudje, veš. Al dobro je, ne žalim se.

  12. #162
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja sam inače u openoffice s 20+ ljudi tako da mi je doma gromka tišina spram ureda
    Al nisam rastrzana, ako nešto mogu (gdje je više fokus da sam u toku nego da nešto aktivno pridonosim, osim tu-i-tamo) onda radim paralelno i posao i suđe i sl, ako ne mogu onda čeka. Ili odradi mm ako on može (načešće kuhanje on odradi). Ako nitko ne može pauzu od posla onda sve čeka da odradimo posao, a svi skupa ako treba možemo jest i gotovu pizzu ili neku dostavu ili sendvič za preživjet do trenutka kad nešto stignemo skuhat. Još nitko nije od tog umro...

  13. #163

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    i moj ovako ... moram priznati da sam se malo zabrinula
    14 god i stalno iza zatvorenih vrata... stvarno puno radi za školu, dobio je puno pohvala, igra i igrice, ali nervira ga razredna komunikacija preko whatsappa; naravno ne ide van, s društvom, samo s nama u šetnju, bicikl ...

    kako je s ostalim mlađim tinejdžerima?
    Moj je 15 godina, otprilike odgovara tvom opisu. Stalno iza zatvorenih vrata, po cijeli dan za kompjutorom i sa slušalicama na ušima. Imaju stvarno puno toga za školu i u pogonu je od 9 ujutro do 22.30 (kad ga tjeram od kompjutora) s pauzama za ručak i wc.
    Što se tiče izlaženja, prošli tjedan, dok je bio na praznicima, išao je van, ali isključivo sam i uvijek na biciklu. S društvom se ne viđa, ali se povremeno čuju preko raznih aplikacija.
    Uselio se u potpunosti u radnu sobicu u kojoj sam nekad ja radila, jer, kao, u njegovoj sobi nije dobar WiFi Tako da mi je preostao open space zvan dnevni boravak. Ali kao i kod Mime, nas je malo i ne smetamo jedni drugima. Čak mi je i zgodnije da radim iz dnevnog boravka jer bolje mogu kontrolirati kuhinju

  14. #164
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Sillyme super ste se organizirali !!
    Ja sam sada sama s djecom do 16-17h, pa moram istodobno više stvari. Kuham inače uglavnom ja, muž zna samo neke osnovna jela, bolje kuhaju djeca, al njihov prioritet je škola. Ipak je lakše s dvoje odraslih doma,al dobro nam ide i utroje.

  15. #165
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    i moj ovako ... moram priznati da sam se malo zabrinula
    14 god i stalno iza zatvorenih vrata... stvarno puno radi za školu, dobio je puno pohvala, igra i igrice, ali nervira ga razredna komunikacija preko whatsappa; naravno ne ide van, s društvom, samo s nama u šetnju, bicikl ...

    kako je s ostalim mlađim tinejdžerima?
    kod mene jos izbaci setnji u bicikl. i eto sve si napisala

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    znači tako je i kod drugih ... malo mi je lakše kad vidim da je tako većini, ali baš mi ih je postalo žao ...

  17. #167
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je 15 godina, otprilike odgovara tvom opisu. Stalno iza zatvorenih vrata, po cijeli dan za kompjutorom i sa slušalicama na ušima. Imaju stvarno puno toga za školu i u pogonu je od 9 ujutro do 22.30 (kad ga tjeram od kompjutora) s pauzama za ručak i wc.
    Što se tiče izlaženja, prošli tjedan, dok je bio na praznicima, išao je van, ali isključivo sam i uvijek na biciklu. S društvom se ne viđa, ali se povremeno čuju preko raznih aplikacija.
    Uselio se u potpunosti u radnu sobicu u kojoj sam nekad ja radila, jer, kao, u njegovoj sobi nije dobar WiFi Tako da mi je preostao open space zvan dnevni boravak. Ali kao i kod Mime, nas je malo i ne smetamo jedni drugima. Čak mi je i zgodnije da radim iz dnevnog boravka jer bolje mogu kontrolirati kuhinju
    Moj mlađi je izašao s prijateljem u subotu. Zadržali su na neki način istu shemu kao i prije - vikendom malo izađu. Stariji ne izlazi s društvom jer nema nikoga blizu, ali izađe s nama ako treba nešto obaviti ili sam u šetnju po naselju. Obojica su stalno na računalima i ne vidim da imaju puno praznih hodova, iako si dozvole pauze za filmove, dizanje utega, sklekove i zgibove... Stalno su nam deke na podu.

    Što se tiče rada od kuće - na sreću, ja nisam na to prisiljena (stalno sam na poslu, ali sama na tri ureda - blizu stanujem, a netko mora i to), pa je moj stariji uzurpirao moj pisaći stol iz istog razloga - wifi nije sjajan u njihovoj sobi, a kod mene ima kabel
    Mlađi povremeno isto uleti ako mu baš treba.

    Da moram raditi kod kuće, bilo bi nam veselo, jer bi se potukli oko resursa (četvoro ljudi, tri računala). Ovako mi je bolje, iako i doma imam TeamViewer i Teams i sve pripremljeno za slučaj hude sile, jer nikad ne znaš kako se stvari mogu okrenuti... Da moramo, snašli bi se već nekako. U tom slučaju bi mene od radnog prostora dopala kuhinja, a od računala sinov stari laptop. Možda je krajnje vrijeme da na poslu tražim neki laptop, ali ne volim ih pa se i ne trudim. To je meni fakat samo nužno zlo.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Kod nas sva sreća da smo čuvali stare laptope i da smo MM i ja dobili službene ...
    Uopće ne mogu zamisliti kako bi nas se 5 organiziralo...


    Teško mi je i razmišljati o djeci kojoj nije dostupno to što je nama, sama činjenica da je wifi i flat internet u kući je velika prednost
    a ministrica nikada ne ističe te razlike ...

  19. #169
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Sad mi je lakse. 12 god, non stop uci tj sjedi za compom (ne znam koliko.je tu efektive), dozivjela maltene histeriju da joj setnju moram najavljivat unaprijed jer ima rokove ??

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja 17 godina, stalno je u sobi i vidim ju samo kad ide do frižidera, no to je tako bilo i prije korone samo sto tada nije bila 24 sata doma. Ide u večernju školu , napokon je u skladu sa svojim bioritmom. S nama ne želi van tako da rijetko izlazi van. Izašla je par puta s prijateljicom. Mene u cijeloj ovoj situaciji najvise brine ona i to gljivarenje doma.
    Posljednje uređivanje od larmama : 22.04.2020. at 15:43

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    nisam napisala da je to bila vožnja bicom

  22. #172
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    I nas spašava što imamo 4 laptopa, neke muževe s posla. Žao mi je da nisam uzela služb. laptop jer ne moram na njemu ništa dodatno instalirati.
    Vrijeska u pravu si, jako je teško s online nastavom u obiteljima koje nemaju svu it opremu i dobru internetsku vezu, još ako je više djece,veselje :/

    Na onim tabletima se puno toga ne može odradit, a kamera je toliko loša da tako prof ne bi mogli uopće pročitat zadaću.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.04.2020. at 15:51

  23. #173

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mlađi je izašao s prijateljem u subotu. Zadržali su na neki način istu shemu kao i prije - vikendom malo izađu. Stariji ne izlazi s društvom jer nema nikoga blizu, ali izađe s nama ako treba nešto obaviti ili sam u šetnju po naselju.
    Moj bi se i htio naći s prijateljem, ali prijatelj ima zabranu kontakata izvan familije. Tako se voze svaki na svojem biciklu, svaki po svojem dijelu grada, a navečer se čuju preko WhatsAppa ako se žele družiti. Drugog prijatelja (iz razreda) je uspio vidjeti prošli tjedan, također na biciklu, ali i taj je morao ishoditi dozvolu kontaktiranja.
    Tako da, u njegovom svijetu, dok stožer ne popusti mjere, nema ni druženja izvan uže obitelji

  24. #174

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da, u njegovom svijetu, dok stožer ne popusti mjere, nema ni druženja izvan uže obitelji
    generalno nema ni kod nas
    jedno dijete je izašlo dva puta prošetat tuđeg psa s frendicom po kvartu i to je to, drugo dvoje nisu ni to

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, i moja je bila dva puta u ovih x tjedana vani
    Posljednje uređivanje od larmama : 22.04.2020. at 16:28

  26. #176

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja cijelo vrijeme radim od doma, MM kombinirano. No kad i on radi od doma ispadne kao da sam u uredu s kolegama jer radimo isti posao pa kad smo na telefonu iste termine koristimo. Još malo pa ćemo moći i backup jedan drugome biti .

  27. #177
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, probat cu taj tvoj link, hvala!
    Bas me zanima hoce li ti se svidjeti. Znam da pustaju ono sto ti se barem nekad prije svidjalo. Jedino sto imamo 7 sati razlike pa neces vjerojatno cuti meni najdraze programe (1 - 3 ujutro, na primjer, po HR vremenu, kad je u eteru Mark Wheat, Britanac). Ali dobar je i jutarnji program, znaci taman oko hrvatskog rucka. Nocu se ponekad trudim spavati pa ne znam tocno sto sviraju. Javi kad saznas. lol.

  28. #178
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja radim u open spaceu, ima nas 10 u prostoriji. Imamo neke manje poluzidove, ali mene to sve skupa nista ne smeta, sve dok nije "tisina" jer, kad nastupi tisina, onda zapravo cujem white noise, a od white noise dobivam slom zivaca. Iliti, to je moja problematicna senzorika. Zvuk struje u punjacima s transformatorom, printer u stand-by modu, ventilatori u kompjuterima... Uzas. U tim situacijama, kad je mir i tisina, Sennheiser ide na usi i problemi nestaju.

    Doma je rasulo. Prostor je ogroman, imamo puno vise prostorija nego ljudi (ziviJo Midwest), ali ljudi su mali pa ih prilaci mamagnet.

  29. #179
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Kaae gora si čak i od mene sa zvukovima , sjećam se da si pisala o tome.

    Kod mene sobni mali printer u stand byu nema zvuk, al imaju oni veliki po hodnicima, a ne čuje mi se ni ventilator u kompu jer je nov.
    Doma kad nam je počeo proizvodit zvuk, mužu sam odmah rekla da ga promijeni

    Al zapravo mi više smetaju "klasični" zvukovi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.04.2020. at 17:57

  30. #180
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Pobježe:
    Nevjerojatno je koliko volim tišinu u poslu, a po prirodi sam jako glasna

  31. #181
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae gora si čak i od mene sa zvukovima , sjećam se da si pisala o tome.

    Kod mene sobni mali printer u stand byu nema zvuk, al imaju oni veliki po hodnicima, a ne čuje mi se ni ventilator u kompu jer je nov.
    U tom je stvar, sve se to cuje i proizvodi uzasno neugodne zvukove. Najnovija tehnika, brrr. Ovi stari sto klopocu, to je buka, to nije white noise od kojeg se jezim.

  32. #182
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    betty, jesi uhvatila The Current?

  33. #183
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku


    Teško mi je i razmišljati o djeci kojoj nije dostupno to što je nama, sama činjenica da je wifi i flat internet u kući je velika prednost
    a ministrica nikada ne ističe te razlike ...
    Stalno o tome razmišljam jer se Ministarsvo postavilo kao da je normalno da svi imaju doma flat internet i laptop.
    Osim što to sve puno košta mnoga mjesta nemaju kvalitetan internet ili ga nemaju uopće.

  34. #184
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Djeca u 99% slučajeva imaju internet. 4G. (ne 5G )
    Plus velika većina domaćinstava u Hrvatskoj ima širokopojasni internet i flat rate (po HAKOM ih je 2018 bilo 1.200.000 a pretpostavljam da većina onih koji nisu u tom broju su domaćinstava starijih osoba, npr moja mama i sl)

    Plus jedina osoba u cijelom sustavu koja se borila da učenici napokon dobiju makar tablet + internet na njemu (besplatni) je ta ista ministrica, ostatak školskog sustava se rukama i nogama borio protiv toga (evo zadnje se sjećam peticije sindikata najesen da se ne kreće s reformom u kojoj je bilo predviđeno uvođenje istih jer je sve taaaaakoooo loše pripremljeno, zatim činjenica da u školi nisu podjelili tablete tjednima iako su isporučeni itd...) I onda su se dijelili učenicima slabijeg imovinskog stanja. Da nije bilo toga i što je zbog toga pripremljen bar dio infrastrukture bili bi u još goroj poziciji...

  35. #185
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Djeca u 99% slučajeva imaju internet. 4G. (ne 5G )
    Plus velika većina domaćinstava u Hrvatskoj ima širokopojasni internet i flat rate (po HAKOM ih je 2018 bilo 1.200.000 a pretpostavljam da većina onih koji nisu u tom broju su domaćinstava starijih osoba, npr moja mama i sl)

    Plus jedina osoba u cijelom sustavu koja se borila da učenici napokon dobiju makar tablet + internet na njemu (besplatni) je ta ista ministrica, ostatak školskog sustava se rukama i nogama borio protiv toga (evo zadnje se sjećam peticije sindikata najesen da se ne kreće s reformom u kojoj je bilo predviđeno uvođenje istih jer je sve taaaaakoooo loše pripremljeno, zatim činjenica da u školi nisu podjelili tablete tjednima iako su isporučeni itd...) I onda su se dijelili učenicima slabijeg imovinskog stanja. Da nije bilo toga i što je zbog toga pripremljen bar dio infrastrukture bili bi u još goroj poziciji...
    Odakle taj podatak? Ozbiljno pitam.

  36. #186
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Evo ja od 16.3. radim od doma... i sad me zapalo da idem na 2 tj raditi u ured. Malo me frka (imamo dežurstva zbog klijenata i pošte koji dolaze), ali s druge strane se tako veselim izaći malo iz kuće i u svijet. Iako nas dežura po 2.
    S jedne strane mi super rad od doma, s druge je puno teži i puno sam umornija i manje stignem raditi stvari nevezane uz posao kad radim od doma

    Inače ima nas 18 u odjelu, samo 2 nije imalo flat kad smo kretali, i obje kolegice su ga ugovorile u međuvremenu.

  37. #187
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Odakle taj podatak? Ozbiljno pitam.
    Podatak je iz činjenice da ne znam niti jedno dijete starije od 10 godina (znači 5. razred OŠ i više) a da nema smartfon i na njemu internet. A odraslih znam ravno nula da nemaju internet a imaju djecu u školi.

    Uostalom evo istraživanje od pred 6(!) godina - "84% djece i mladih ima pristup Internetu na mobitelu"
    Pa 6 godina kasnije...

    https://www.poliklinika-djeca.hr/ist...zi-facebook-2/

  38. #188
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    A evo pred 2 godine "Čak 93 posto djece koristi mobitel ili pametni telefon, najčešće bez izravnog nadzora."
    https://www.tportal.hr/tehno/clanak/...-foto-20171121

    Trendovi su takvi kakvi jesu, i praktično nema iznimki...
    Za usporedbu u svijetu je već preko 5 milijardi korisnika smartfona i broj samo raste...

  39. #189

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    to što ti ne znaš, ne znači da ih nema
    eto i sama si iznijela podatke - 93% prije dvije godine... gdje je onda ostalih 7%? ne moraju pratiti nastavu?
    roditeljima i djeci je neugodno priznati i našli su se u problemu. djeca imaju mobitele (iako znam da ih ima i koji nemaju) i na njima bonove s određenim prometom 2GB ili 5GB...mnogima nije lako platiti 150kn mjesečno internet da bi dijete pratilo nastavu cijeli dan...

    nisu ni svi tableti isporučeni koji su trebali biti isporučeni...

    i gore je navedeno da su kolegice uvele flat internet jer ga nisu imale - zašto bi npr. netko morao plaćati flat internet zbog službenih obveza? zašto im firma nije omogućila ili barem ndaoplatila razliku?

    nas je doma 5... svi cijeli dan online, pa nije ni flat bez limita ....

  40. #190
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Podatak je iz činjenice da ne znam niti jedno dijete starije od 10 godina (znači 5. razred OŠ i više) a da nema smartfon i na njemu internet. A odraslih znam ravno nula da nemaju internet a imaju djecu u školi.

    Uostalom evo istraživanje od pred 6(!) godina - "84% djece i mladih ima pristup Internetu na mobitelu"
    Pa 6 godina kasnije...

    https://www.poliklinika-djeca.hr/ist...zi-facebook-2/
    Čitaš selektivno. Evo citata s ove stranice (isti izvor):

    Iskustva djece i mladih u korištenju interneta
    Gotova sva djeca uključena u istraživanje (95%) navode da kod kuće imaju računalo (stolno ili laptop), a 85% njih navodi i da ima pristup internetu kod kuće. Također, pitali smo djecu i mlade koje uređaju posjeduju u svojoj sobi.
    https://www.poliklinika-djeca.hr/ist...h-tehnologija/

    Dakle, radi se o postotku djece uključene u istraživanje, a ne sveukupnoj populaciji djece u Hr, koji su školski obveznici.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.04.2020. at 12:45

  41. #191

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    A dobro kako bi vi onda riješile problem djece koja nemaju internet doma?

    Mislim, žao mi je ako ga nemaju, ali ne znam jel' se sad većina (koja ga ima) mora prilagođavati manjini (koja ga nema)?

    Nemam službene podatke koliko djece doma stvarno ima internet, ali iz vlastite okoline i razgovora s bližnjima, kolegama i čitajući forum, zaključila bih da ga većina ipak ima.

    Nisu li ovdje pokretane brojne teme da djeca previše vise na ekranima svih vrsta? Ok, znam da forum opet nije reprezentativan uzorak .

    Slažem se da ako se internet uvodi doma za službene potrebe, trošak mora snositi poslodavac.

  42. #192
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Kod nas su kolegice mogle uvesti flat ili ići raditi u ured. Nije im bilo obvezno ostati doma, pogotovo što se rotiramo i što stalno netko mora biti u uredu.

    Recimo u susjednom odjelu su dežurne od početka iste dvije osobe, bez rotiranja. Njima tako odgovara

  43. #193
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa ja vjerujem da to jest nekako riješeno, naravno ako su roditelji rekli u školi da dijete nema pristup internetu.

    U svakom slučaju, sigurno da nemaju svi idealne uvjete. Nemamo ih na primjer niti mi doma, jer nisam kćeri kupila laptop, što se pokazalo kao katastrofa.

    Imamo desktop računalo, ali ga ne možemo staviti u njenu sobu, pa ona uporno i najviše radi na mobitelu.

    Sigurno da ima hrpa obitelji u kojima nema svako dijete svoje računalo, pa moraju dijeliti.

  44. #194
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su kolegice mogle uvesti flat ili ići raditi u ured. Nije im bilo obvezno ostati doma, pogotovo što se rotiramo i što stalno netko mora biti u uredu.

    Recimo u susjednom odjelu su dežurne od početka iste dvije osobe, bez rotiranja. Njima tako odgovara
    Pa jasno, svakome firma može reći da dođe u ured ako nema uvjete za raditi od doma.

    Moja firma je ipak sređivala svima koji su imali neki takav problem one pokućne uređaje, ili je bio dogovor da se koristi mobitel kao hot spot.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    A dobro kako bi vi onda riješile problem djece koja nemaju internet doma?

    Mislim, žao mi je ako ga nemaju, ali ne znam jel' se sad većina (koja ga ima) mora prilagođavati manjini (koja ga nema)?

    .
    nitko ne govori o tome da se većina prilagođava manjini, nego se stalno ističe da sve izvrsno funkcionira itd.
    ja sam pozitivna, vjerujem da se radi na otklanjanju poteškoća i da su se riješili tableti, ali isto tako moje misli su češće usmjerene prema onima koji nemaju nego na one koji imaju (vidim s druge strane dosta sebičnosti i "meni je dobro, za ostale šta me briga...")

  46. #196
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Moja je dobila tablet nakon što su škole zatvorene, onaj dana kad,je počela online škola, bez kartice, dakle i bez interneta i srećom imamo doma flat jer ona nema na mobitelu nikakav paket. Ima ga za pozive i sms kad je vani. Doma ima wifi. 5 razred.

  47. #197
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Čitaš selektivno. Evo citata s ove stranice (isti izvor):

    https://www.poliklinika-djeca.hr/ist...h-tehnologija/

    Dakle, radi se o postotku djece uključene u istraživanje, a ne sveukupnoj populaciji djece u Hr, koji su školski obveznici.
    Pa uvijek e u istraživanju radi o nekom uzorku. Ili netko misli da se istraživanja za svaku stvar rade tako da se anketira cijelokupno stanovništvo? Pa i za puno bitnije informacije (tipa broj stanovnika) si država prišuti 1x u 10 godina da obuhvati cijelu populaciju, sve ostalo su projekcije temeljem istraživanja na relevantnom uzorku.

    A ako netko misli da nema značajne razlike između 2014. i 2020 u broju mobitela i dostupnosti interneta na njemu - ok.

  48. #198
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    I naravno taj mobilini Internat im treba jedino ako nemaju doma internet u kući - a već sam napisala da 1.200.000 kućanstava ima širokopojasni interent doma. Fiksni internet koji nije flat rate ja mislim praktično nepostojeći u Hrvatskoj već godinama.

    Eventialno neki "pokućni" koji je u stvari mobilini - ali i opet to onda nije ovaj iz statistike... bar mislim ne bi trebao biti.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 24.04.2020. at 14:06

  49. #199

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Fiksni internet koji nije flat rate ja mislim praktično nepostojeći u Hrvatskoj već godinama.
    i te kako je postojeći
    dapače, mene je iznenadilo kako neki nemaju flat... jer eto, to je danas normalno...očito nije još uvijek koliko god mi mislili da je

  50. #200
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    i te kako je postojeći
    dapače, mene je iznenadilo kako neki nemaju flat... jer eto, to je danas normalno...očito nije još uvijek koliko god mi mislili da je
    Ako ga i imaju to je stvarno fascinantno da 10+ godina nisu probali promijeniti na nešto drugo. A onda neka im...
    Gdje je moguće ugovoriti non-flat fiskni internet, zanima me jedan teleoperater koji to danas ima u ponudi?

Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •