Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 385

Tema: Rad od doma u vrijeme virusa

  1. #1
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno Rad od doma u vrijeme virusa

    Vjerojatno nisam jedina koju su "poslali" raditi od doma i baš mi se ne sviđa. Kako je vama? Ostajete li u pidžami? Kuhate kavu? Jedete gablec u 11? Imate li svoju sobu i ključ u vratima?

  2. #2
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Imam sobu bez ključa djeca su doslovno shvatila...NEMA ME pa u nekim trenucima ne zele odgovarati na moja pitanja haha. Laganini mi je za sada, super mi je da smo online i da ne moram se šminkati, biti lijepo obučena... meni je interesantno koliko puno nas zapravo mozemo raditi od doma. Meni je i veliki plus sto ne moram trositi za prijevoz
    Posljednje uređivanje od mašnica : 18.03.2020. at 12:30

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja i inače radim od doma jednom tjedno, a često i navečer i vikendom, tako da mi to nije nešto novo.

    Nisam baš organizirana, u pidžami sam, nemam sobu, ulijeću mi svakakve obaveze od privatnih nadalje ..

    I otvorenim smo 24 sata sinoć sam nešto radila s kolegom iza osam navečer, on kaže da se 13 sati nije ustao sa stolice.

    Moj posoa ipak nije takav, ali mailovi kaplju cijeli dan, a ja lijevom rukom kuham a desnom rješavam.

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imam sobu i sve.zivo, osim printera, to mi najvise fali. Nisam u pidjami, al se ni ne sredjujem - kucna roba. Inzistiram da se svi dignemo i maknemo iz pidjama robe i radimo - svako svoje. Dijete veliko pa je i to plus. Posao se ovih dana kapanjem proteze na cijeli dan, to mi je najveci bed - ja se prijavim od nekog sata, al nikad ne znam kad ce zapravo bit gotovo tj kad ce bit jos nesto, ne mogu planirat dan, npr. petak zadnja isporuka necwg u 23, pon u 22, jucer mir. Organiziramo audio call pa je manji osjecaj izolacije. To je tako. Smatram rad od doma izuzetnom zdrav. benefitom, tako da su ove 'zrtve' male i smijurija u odnosu na to da moram bit negdje s milijun ljudi u open spaceu il.primat milijun stranaka dnevno.

  5. #5
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Razmišljam hoću li se javiti na temu ili ne . Jučer sam mislim već dovoljno pisala na onoj drugoj temi.

    Sama s troje ne bas velike djece doma u stanu od 45 kvadrata + posao = ne znam tko se sjetio te brilijantne ideje, i kako mi je i na sekundu došlo da pristanem na nju... mislim, nije da sam imala izbora...

    Sto se tiče konkretnog posla, radila sam jako malo - možda efektivno sat vremena. Ostatak vremena samo “komuniciram” - mailovi, pozivi, poruke. Grozno je jer je to jučer trajalo doslovce cijeli dan, od 8 do 23h. I usput još na 100 kolosijeka sa školarcem, kućom, hranom i dvije mlađe... planiram uključiti dedu i baku, ali neću moći dugo ovako. Možda još dan-dva i ja se vraćam u ured. Neke kolegice su već danas otišle u ured, 1 dan im je bio dovoljan da shvate da to doma s djecom nema smisla.

    Osim očitih problema, jedna od stvari koja me užasno živcira je sto sam donijela posao doma, bas mi to psihički smeta, pričati s klijentima u svojoj dnevnoj ili spavaćoj sobi... i živciraju me poslovne grupe na viberima i slično koje su se samo odjednom stvorile da lakše komuniciramo. Viber mi je bio za zezanje, obitelj i prijatelje... sad je i on postao posao. Mislim, ako se smijemo žaliti .

    Jesam li se obukla iz pidžame ni nemam pojma .

    I naravno najgore od svega, taman sam bila na 30 dana bez slatkiša, sad se opet ne mogu zaustaviti.

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam od prije povremeno radila od doma, ali ne tako intenzivno, sad je ogromna gužva i ludnica na poslu i ne skidam se cijeli dan s laptopa i confcallova. Imam zaseban prostor, djeca su dovoljno velika da znaju da ako radim da ne smetaju, a srećom imaju posla i oni.
    Dodatno sreća je i da mm radi od doma (i inače) pa je on uhodan da im uskoči oko ručka, izlaska van i sl - ja ih samo spremim za jutro i "školu"
    Mi smo ujutro redovno obučeni i sve odradimo (osim ja šminke) kao da ćemo van, i tako držimo rutinu. Nisam inače fan rutine ali sad je mislim dobro natjerati se na to, dati strukturu danu ako smo cijelo vrijeme doma bez promjene okoline. Vikend će onda i dalje biti vikend.

    Inače ima puno savjeta kako raditi od doma, a sad je pogotovo internet preplavljen savjetima...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 18.03.2020. at 17:17

  7. #7
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Istina, ima puno savjeta. Ali niti jedan nisam vidjela da uključuje todlera .

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Meni rikava privatni kopić
    Toliko da smo došli na ideju da bi nešto novije Eli očito da će to morati pričekati ako to muž ne zbavi sad i odmah

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Što se tiče todlera, mislim da tu nema puno pomoći osim druge odrasle osobe koja će biti uz todlera dok jedna osoba radi
    ekrani kupe nešto malo vremena

  10. #10
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ako imaš dovoljno ekrana za svu djecu .

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Daj im knjigu

  12. #12
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Daj im knjigu
    da, todler će je žvakati barem pola sata

    bubilo, ma i kad imaš dovoljno ekrana, brzo ćeš dobiti samo još nervoznijeg todlera

  13. #13
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma znam.
    Ništa, dan po dan. Prošla su skoro dva. Vidjet ćemo.

    Još mi je problem i internet veza. Ja ne radim lokalno na laptopu jer mi treba server u uredu pa se zapravo moram spojiti. A veza stalno puca, nije zamišljeno da cijeli ured radi tako. Taman počnem raditi pa se dignem obrisati neku guzicu i dok se vratim pukla mi veza .

    Ko preživi, pričat će.

    Sad idem sijati paniku, upravo smo saznali za dvoje poznanika u kvartu da su pozitivni na virus i da je hrpa obitelji oko njih stavljena u samoizolaciju.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Praktično pitanje : vi koji radite od doma, jeste li dobili rješenje za to? Nije to samo tak, šef ti kaže i ideš raditi od doma.... Mora postojati odluka o tome, mora postojati evidencija rada, ima tu još detalja... Nemaju svi flat Internet ni laptop ni pristup podacima. Kakva je praksa? Na stranicama Ministarstva rada ima nekih uputa, ali mene zanima kakva su iskustva.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Odluka Uprave je kod nas. Nisu isla pojedinacn rjesenja na par tisuca ljudi. Evidencija rada je u aplikaciji. Ali, kod nas je institut povremenog rada od doma ziv vec par godina, uz preduvjete - vecina nema desktope uopce, nego laptope, normalno de spajamo od bilo kud itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.03.2020. at 18:27

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam.
    Ništa, dan po dan. Prošla su skoro dva. Vidjet ćemo.

    Još mi je problem i internet veza. Ja ne radim lokalno na laptopu jer mi treba server u uredu pa se zapravo moram spojiti. A veza stalno puca, nije zamišljeno da cijeli ured radi tako. Taman počnem raditi pa se dignem obrisati neku guzicu i dok se vratim pukla mi veza .

    Ko preživi, pričat će.

    Sad idem sijati paniku, upravo smo saznali za dvoje poznanika u kvartu da su pozitivni na virus i da je hrpa obitelji oko njih stavljena u samoizolaciju.

    A jest, nije to samo tako, treba pojačati kapacitete. Kod nas se to vrlo žurno radilo prošli tjedan.

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Inače, ne znam što se mora, ali ovo su u svakom slučaju neviđene i nepredviđene okolnosti. Stvari su vrlo brzinski rješavane, podijeljen je veliki broj laptopa, povećani kapaciteti za paralelni rad, ljudi imaju i službene mobitele preko kojih se mogu spajati, a vidim danas da i telekomi dijele besplatno dodatne gigabajte.
    Nabavljeni su i uređaji za pokućni internet za kritične osobe itd.

  18. #18
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nismo dobili rješenje. Samo upute za spajanje na server od doma, jedan duboki uzdah i “čujemo se”.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imamo sifre za rad od doma, samoizolaciju, korona bolovanje itd., evidenticari to biljeze, a mi moramo javljati. Isto su se nasi vjer ranije pripremali ko i nastava od doma. Ni to nije tek tako. Al, gledajuci italiju, slo i cijelu eu, mozemo i mi vidit sto nas jos ceka, pogotovo.sad sa sit. i u bih i kod nas, s bolesnima u zdrav. sustavu. Za ocekivati je da je u vel. napucenim zg kvartovima slucajeva i samoizoliranih.

  20. #20
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    naš rad se također bilježi u aplikaciji (moramo biti spojeni na server)
    ukoliko rad nije vezan aplikaciju onda ima svoje outpute koje prijavljuju meni moji, a ja svom nadređenom

    nismo dobili pojedinačna rješenja, samo obavijest ravnatelja mailom

  21. #21
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ni mi nismo dobili nikakav aneks ni odluku ni nista. Iako puno mailova na temu korone nm je doslo nisam atigla sve ni procitati. Ja se ne bunim mlo mi ja lakse, manje ima posla a i tu tamo poškicam djecu

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Peterlin javi ako bude kaj službeno
    Uz to možda je i problem kod nas suradnja s proizvodnjom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.03.2020. at 19:13

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    I kaj mi rukava privatni komp

  24. #24
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi imamo i inače tu kategoriju vrste rada (od kuce) u HR aplikaciji i evidentira se kao 8h. Došao službeno mail da moramo raditi od doma ako možemo (a zna se tko moze) i to je to. Ništa posebno ne evidentiramo a dapače tko može raditi da nije spojen na internu mrežu zamoljen je da tako i radi da ne opterećujemo ulaze. Ionako puno servisa je dostupna preko "obicnog" interneta (naravno oni ključni su jako dobro zasticeni). Tko nema fiksni internet ima dovoljno mobilnog prometa preko telefona, a i svi imaju sluzbene telefone. A tko do sad nije imao službeni laptop su na brzinu nabavljani, mislim da će do kraja tjedna skoro svi raditi od doma.

  25. #25
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Godinama sam radila od doma, doduše imam svoj ured malo izdvojen no dovoljno blizu da mogu staviti kuhati i pripaziti na djecu ako su doma. Imala sam komociju kada su bili mali dopodne raditi najnužnije, a popodne kada mm dođe odrađivati ozbiljnije stvari ako su bili zbog nečega doma.
    Prošle godine smo napokon preselili, preporodila sam se. No evo me, već par mjeseci opet od doma s tim da ima zaposlenog u uredu a ja se spajam i koordiniram poslom. Odem popodne do ureda isprintati si i pokupiti papire koji mi trebaju.
    Moram priznati da sam puno efikasnija u uredu nego doma.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo i inače tu kategoriju vrste rada (od kuce) u HR aplikaciji i evidentira se kao 8h. Došao službeno mail da moramo raditi od doma ako možemo (a zna se tko moze) i to je to. Ništa posebno ne evidentiramo a dapače tko može raditi da nije spojen na internu mrežu zamoljen je da tako i radi da ne opterećujemo ulaze. Ionako puno servisa je dostupna preko "obicnog" interneta (naravno oni ključni su jako dobro zasticeni). Tko nema fiksni internet ima dovoljno mobilnog prometa preko telefona, a i svi imaju sluzbene telefone. A tko do sad nije imao službeni laptop su na brzinu nabavljani, mislim da će do kraja tjedna skoro svi raditi od doma.
    Kod nas nabavka nečeg novog traje mjesecima u normalnim uvjetima, recimo u ljeto kad mi je eksplodira o kompić preko vikenda koji je bio ugašen,ali slučajno uključen u zid ,sad kad informatičke kuće neće raditi nikako
    Eventualno uzeti kompić s posla
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.03.2020. at 20:52

  27. #27
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja ne radim od doma jer ne mogu labos doma instalirat, ali mm je koordinirao i vrlo ekspresno na avio dodatnu opremu za sve koji su u firmi odlučili raditi od doma ili su primorani. A ima i laptop za mene kad odluče zatvoriti proizvodnju i budem mogla samo pustu dokumentaciju raditi ( mi radimo u različitim sastavnicama iste firme)

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mi vec par godina imamo mogucnost jednog dana u tjednu raditi od doma. To je bilo pokriveno i službenim papirom. Tako da to nije skroz novo za mene. Vidjet ću kako će to izgledati kad budem svaki dan radila od doma. A i MM ce sad raditi od doma pa ce i tu biti privikavanja.

  29. #29
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo, gotove smo moja todlerica i ja za “danas”, a već je došlo i “pravo danas”.
    Bit će ovo jedan dug dan svizaca .

  30. #30
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije mi rad od kuce nista osobito novo, ali nisam nikad radila puno radno vrijeme (ok, to je neki prosjek od 30-34 sati), dan za danom. Pozitivno je to sto, osim ponekog sastanka ili telefonskog razgovora, vecina posla moze biti odradjena kad mi pase (eh, nikad?). Prvih par dana nije bilo tako jer je sve bilo time-sensitive, oko zatvaranja muzeja i organizacije posla, ali ok, sad je po mom.

    S obzirom da su oboje doma i da imaju 4 i 7 godina... najcesce radim u gluho doba noci, kao npr. sad (zavrsavam posao, 1:35 je ujutro ). Dobro je sto ne moram rano ustati jer se stariji zabavlja sam, a mala spava dok je ne probudim, doslovno do 9, 10... kako kad. Napokon je spavalica, nakon bezbroj neprospavanih noci.

    Uz to guram i zavrsni research na magisteriju... moram sloziti prvi draft kroz desetak dana. Naravno da nemam nego goli kostur. Grozna sam, ali nadam se da ce rastegnuti malo kriterije, s obzirom da se faks uopce nece vracati u on-campus mode u ovom semestru.

  31. #31
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Odluke Stozera, skrolati do dolje, pise sto radi i koje su obveze trgivackih drustava vezano za zastitu radnika i klijenata:
    https://civilna-zastita.gov.hr/vijes...navirusom/2271

  32. #32
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Muz i ja radimo od doma. U nasem boravku na katu, zakljucani. Klinci s mojima dolje.
    Nije problem sestogodisnjak,nego mala od dvije. Luda je kad vidi toliku tehniku,ona bi to sve stiskala

    Ja moram raditi fiksno 8:30-16:30, muz mora 9-17. Mojih par radi i u uredu,moraju dezurati tamo radi vrste posla.
    Odem rucati, taman poslije malu stavim spavati. Bez bake i djedova ne bi to nikako islo.

  33. #33
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    MM i ja radimo od doma, uz 2- i 6-godišnjaka. Efektiva je smijurija, radimo samo najhitnije i onda još na smjene kad djeca odu spavati, od 13 do 15 i od 22 do 02 (manji se probudi ako nitko ne spava kraj njega). Tako da ćemo ipak izložiti starce svaki drugi dan...nema druge.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    MM i ja radimo od doma, uz 2- i 6-godišnjaka. Efektiva je smijurija, radimo samo najhitnije i onda još na smjene kad djeca odu spavati, od 13 do 15 i od 22 do 02 (manji se probudi ako nitko ne spava kraj njega). Tako da ćemo ipak izložiti starce svaki drugi dan...nema druge.
    A da jedan radi, a drugi je s klincima? Bake i dede bi trebalo izbjegavati pod svaku cijenu. Jedino ako su mlađi od 60 i zdravi kao dren, onda je druga priča.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 19.03.2020. at 18:49

  35. #35
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A tko će raditi posao tog koji je s klincima? Annie, nama poslodavci bas nisu dali puno opcija, samo su nas poslali doma da radimo isto sto i inače, samo tih 40 sati treba odraditi na drugom (sjajnom) mjestu. Koje se realno pretvorilo u 24/7... jer upravo to... cijeli dan hendlas sve istovremeno.

  36. #36
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Arđo pa ako ste vi doma i ne izlazete se, trebalo bi biti ok i za starce
    moja mama je s nama, jer smo se mi zatvorili i ne druzimo se okolo (da je doma, ne bi joj tko imao ni po lijekove ni po hranu, morala bi sama)
    muz isto radi od doma i da ja nisam na roditeljskom, stvarno ne znam kako bi oboje radili uz cetvero djece

  37. #37
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam opet zavrsila radni dan u 1:45 ujutro.

  38. #38
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja sam planirala sinoć tako, ali me prevarilo i zaspala sam. Sad ću morati raditi prekovremeno za vikend .

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    MM i ja radimo od doma, uz 2- i 6-godišnjaka. Efektiva je smijurija, radimo samo najhitnije i onda još na smjene kad djeca odu spavati, od 13 do 15 i od 22 do 02 (manji se probudi ako nitko ne spava kraj njega). Tako da ćemo ipak izložiti starce svaki drugi dan...nema druge.
    Vi barem možete raditi od doma...

    Kako se od doma može raditi otprema robe, zaprimanje i slično??? Kako da proizvodnja radi od doma? Kako da se od doma napravi hitna intervencija na vodovodu ili trafostanici? Baš me zanima... Ljudi jako puno stvari uzimaju zdravo za gotovo (infrastrukturu u prvom redu). Kako da djelatnici bolnica rade od doma? Sestre u domovima za starije osobe? Ima toga - sigurno više od pola zaposlenih uopće ne može raditi od doma.

    S druge strane - batina ima dva kraja. Sad bi se lako moglo ustanoviti tko sve nije jako bitan... Možda sam to ja, nemam pojma, a s druge strane - netko treba zaraditi i za penzije i za minimalac i za socijalu. Gdje i kako, ako svi budu doma???

  40. #40
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa i radimo tako da jedan radi, drugi čuva, ali nije da će klinci poslušno crtat i slagat legiće po 3h u kuhinji dok mama radi u sobi. Stan mi je ko od BB pa je njihova soba=radna soba. To stalno ulazi, krama s igračkama, galami, plače...

    Pitajte me kako izgleda conf call s klijentima - tako da ovaj drugi ode van s djecom. Obavljamo i shopping za drugi set nonića koji su 70+ i bolesni. Toliko o neizlaganju.

    Rezultat je da je cijeli dan istovremeno i radni i neradni. Jučer sam htjela otić radit navečer ali zaspala sam na kauču u 23:30, oni su još bili budni. Tako da će otić i vikend. Ma ludilo

  41. #41
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Aha, sad kužim što Annie predlaže - poslalo nas je doma. Da skratim, evo sve je isto kao kod Bubilo.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Vi barem možete raditi od doma...

    Kako se od doma može raditi otprema robe, zaprimanje i slično??? Kako da proizvodnja radi od doma? Kako da se od doma napravi hitna intervencija na vodovodu ili trafostanici? Baš me zanima... Ljudi jako puno stvari uzimaju zdravo za gotovo (infrastrukturu u prvom redu). Kako da djelatnici bolnica rade od doma? Sestre u domovima za starije osobe? Ima toga - sigurno više od pola zaposlenih uopće ne može raditi od doma.

    S druge strane - batina ima dva kraja. Sad bi se lako moglo ustanoviti tko sve nije jako bitan... Možda sam to ja, nemam pojma, a s druge strane - netko treba zaraditi i za penzije i za minimalac i za socijalu. Gdje i kako, ako svi budu doma???
    Baš tako peterlin
    Kod nas u firmi jedan dio može od kuće ali povremeno

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa, ideja i je da od kuće radi tko može, da bi se smanjio broj ljudi na ulici, u prijevozu, i u firmi na kraju krajeva.
    Znači, da bi firme mogle osigurati onaj minimum radnih uvjeta koje stručnjaci traže.
    Moj posao se zaista može najnormalnije raditi od kuće, i radim tako već godinama.

    Znam da bi u ovom trenutku svi htjeli da mogu raditi od kuće, i potpuno to razumijem, treba shvatiti da to što netko radi od kuće nije na štetu onoga koji ne radi, nego je dapače baš dobro za njega.

  44. #44
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Vi barem možete raditi od doma...

    Kako se od doma može raditi otprema robe, zaprimanje i slično??? Kako da proizvodnja radi od doma? Kako da se od doma napravi hitna intervencija na vodovodu ili trafostanici? Baš me zanima... Ljudi jako puno stvari uzimaju zdravo za gotovo (infrastrukturu u prvom redu). Kako da djelatnici bolnica rade od doma? Sestre u domovima za starije osobe? Ima toga - sigurno više od pola zaposlenih uopće ne može raditi od doma.

    S druge strane - batina ima dva kraja. Sad bi se lako moglo ustanoviti tko sve nije jako bitan... Možda sam to ja, nemam pojma, a s druge strane - netko treba zaraditi i za penzije i za minimalac i za socijalu. Gdje i kako, ako svi budu doma???
    Peterlin, ne kužim na što aludiraš. Naravno da ne mogu svi raditi od doma. A i ovi koji mogu, u dobrom dijelu slučajeva underperformaju jer su uvjeti kakvi sam opisala.
    Hoćeš reći da se može bez onog tko može raditi od doma? Pa, nije nužno da se svede na golo preživljavanje da bi se shvatilo su npr. smetlari bitniji od marketingaša. IT je danas u svim porama društva i industrije, ali kako se moglo pred 50 godina, sigurno se može i danas. Možemo još korak dalje pa reći i doktori su bitniji od nastavnika ...nastavi niz.

  45. #45
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Oni koji mogu raditi od doma, rade.
    Oni koji ne mogu, a imaju posla, svakodnevno riskiraju, putuju i rade i dalje.
    Oni koji nemaju posla, dobili su otkaz.
    Najsretniji su (opet) oni koji rade u državnim službama jer sigurno neće dobiti otkaz, a plaću će dobiti radili ili ne.
    I sad...onako ti je kako ti je grah pao.

  46. #46
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ispast će da se hvalim, ali to mi nije namjera. Kod nas su uveli opcije rad od kuće, samoizolacija ili čuvanje djece mladje od 12 godina i za sve 100%ugovorene plaće. A za nas koji ipak radimo na radnom mjestu 15% veću plaću.

    Nije puno , ali čovjeka veseli
    I znam da nije konstruktivno, ali ide na hrpu pozitive u kontru svim ruznim vijestima oko nas

  47. #47
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Po mojim saznanjima i mnogi od državne službe su prebačeni da rade od doma, imam primjer iz prve ruke.
    Otvorili smo ovaj topic da pišemo kako je raditi od doma, ne da se prebacimo na argumentaciju “a kako je gladnoj djeci u Africi”...

    Znam da je mnogima u ovom trenutku sto puta gore nego meni, ali ja na ovom topicu pišem kako je meni raditi od doma u danim okolnostima.

    Ontopic... koliko puta dnevno mogu jesti i zašto nema dostave hrane iz vrtića, škole i poslovne menze? .

  48. #48
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ja jedem prije nego sjednem za com, ako stignem neku vocku i onda pauza pola sata rucak i to je to. Mozda gricnem koji keks...ali ono..kao da sam na poslu

  49. #49
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mogla bi i ja bez hrane, ali moji ukućani ne mogu .

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ispast će da se hvalim, ali to mi nije namjera. Kod nas su uveli opcije rad od kuće, samoizolacija ili čuvanje djece mladje od 12 godina i za sve 100%ugovorene plaće. A za nas koji ipak radimo na radnom mjestu 15% veću plaću.

    Nije puno , ali čovjeka veseli
    I znam da nije konstruktivno, ali ide na hrpu pozitive u kontru svim ruznim vijestima oko nas
    ali bas toga nam treba
    kad je sve tak ludo, napisati sve pozitivne primjere moze samo pomoci!

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •