Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: kako zastititi sto vise radnih mjesta

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    I ne, ne diže cijene

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I kumice imaju opg

  3. #53
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da, i svizac je zamotao cokoladu.

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I imao OPG?

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Btw, ja sam zivjela u susjednoj opcini tog otoka i da, treba to sve ukinuti, svesti na nekakve mjesne zajednice na celu kojih su volonteri, nista sisa. Kod nas je u opcini od max 1000 ljudi zaposleno 10-11 osoba.

  6. #56
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Btw, ja sam zivjela u susjednoj opcini tog otoka i da, treba to sve ukinuti, svesti na nekakve mjesne zajednice na celu kojih su volonteri, nista sisa. Kod nas je u opcini od max 1000 ljudi zaposleno 10-11 osoba.
    Aha, volonteri. Na hrvatski način. Znam čovjeka koji je 10 godina bio "volonter" i u samom vrhu politike jednog grada. Uz svoju redovnu plaću, koja je btw.isto išla iz državnog proračuna, primao je i volontersku naknadu u peteroznamenkastom iznosu. Svaki mjesec.

  7. #57
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znas da sam mislila bez naknade.

  8. #58
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Niš od toga.
    Treba platiti ljude, ali provesti racionalizaciju. Da ne budu dvije osnovne škole jedna pored druge, doslovce, dijele dvorište. Kad je jedna nadrasla kapacitete, sagrađena je u dvorištu još jedna. Ali kao zasebna institucija. Sa svojim ravnateljem i svim ostalim popratnim osobljem...

    Primjera je more.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ma daj!
    U kojem gradu su te skole?!

  10. #60
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Zar je normalno da u istoj zgradi postoje dvije škole i to istog tipa? II i VII gimnazija. Od prvog dana djeluju odvojeno. A zapravo bi mogla biti jedna velika škola. Al kako onda Vokić...

    Neću više, samo se uzrujam.

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ima I u osnovnim školama po dve škole

  12. #62
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A sve seoske skole sa po 100 ucenika i komplet administracijom?

  13. #63
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Danska je po broju stanovnika i površini slična Hrvatskoj, ima 100 administrativnih cjelina, ali je nedavno išla smanjivati broj svojih općina zbog neracionalnosti.
    Hrvatska ima 500 općina i gradova. Ima se - može se.

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    I ne samo to, i trenutno dolaze računi koje treba plaćati (cijele godine) za vodu i čistoću. Iako se nekretnina ne koristi. Meni mjesečno oko 250 kuna.
    Znači trenutno od tih istih imaju prihod.
    Pa to je svuda tako. Živim na moru, imam i kuću na kontinentu i sve plaćam za nju iako nitko ne živi tamo. I ne mogu sada nikako do nje.
    To nije ništa oko čega se treba buniti. Ne treba imati više nekretnina ako se smatra da su samo trošak.

  15. #65
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    A sve seoske skole sa po 100 ucenika i komplet administracijom?
    Samo ravnatelj i tajnik imaju puno radno vrijeme u takvoj školi. Računovođa i stručna služba su na pola radnog vremena, što znači da ista ekipa može raditi u dvije takve škole, u 2 sela, a djeca ne moraju putovati.

  16. #66
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je svuda tako. Živim na moru, imam i kuću na kontinentu i sve plaćam za nju iako nitko ne živi tamo. I ne mogu sada nikako do nje.
    To nije ništa oko čega se treba buniti. Ne treba imati više nekretnina ako se smatra da su samo trošak.
    Vadiš stvari iz konteksta. Govorili smo o nemogućnosti korištenja vlastite nekretnine ako ti je druga stradala u potresu.

  17. #67
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je svuda tako. Živim na moru, imam i kuću na kontinentu i sve plaćam za nju iako nitko ne živi tamo. I ne mogu sada nikako do nje.
    To nije ništa oko čega se treba buniti. Ne treba imati više nekretnina ako se smatra da su samo trošak.

    Plaćaš li porez za nekretnine za odmor?
    Plaćaš li boravišnu pristojbu za svaki dan kad dođeš u tu svoju kuću na kontinentu?

  18. #68
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ravnatelj i tajnik imaju puno radno vrijeme u takvoj školi. Računovođa i stručna služba su na pola radnog vremena, što znači da ista ekipa može raditi u dvije takve škole, u 2 sela, a djeca ne moraju putovati.
    Šta će im ravnatelj i tajnik?

  19. #69
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Danas tajnici imaju vise posla nego itko u skoli. Znam sto govorim, jer su mi i muz i zaova tajnici u skoli. Muz u maloj seoskoj, na pola radnog vremena, zaova u glazbenoj u vecem gradu. Nemaju puno ucenika, ali zato administracije kao blata. Jos ako ravnatelj radi svoj posao lijevom rukom, onda je posla jos vise. Kaze mi zaova da je prije 15, 20 godina bilo mila majko sto je danas. Tako da nase ministarstvo, zupanje, uredi drzavne uprave i slični biseri samo izmisljaju tablice i obrasce koje jos treba popunit, po mogucnosri isti dan kad je dosao nalog.

  20. #70
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moje radno mjesto se nije spasilo. Uhvatio nas furlough. Place ce biti isplacene zakljucno s 5.4., a onda smo na plandovanju kod kuce dok nam guverner ne skine zabranu. Za sad je datum 1.5., a muzej se nada da ce otvoriti vrata 1.6. Ja sam vise nego sigurna da nece. Imamo pravo na naknadu, ostajemo u radnom odnosu, mogu iskoristiti godisnji.

    Sva sreca da ne ovisimo financijski (a ni zbog osiguranja) o tom poslu. Grozno mi je zbog kolega kojima je bitno i koji sad dio zdravstvenog moraju platiti iz vlastitog dzepa.

  21. #71
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Plaćaš li porez za nekretnine za odmor?
    Plaćaš li boravišnu pristojbu za svaki dan kad dođeš u tu svoju kuću na kontinentu?
    Naravno da plaćam. Itekakav porez! Zar vi ne plaćate porez na kuće u kojima niste prijavljeni?

  22. #72
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da plaćam. Itekakav porez! Zar vi ne plaćate porez na kuće u kojima niste prijavljeni?
    Koji to porez plaćaš? Jako me zanima što točno piše na tom računu...
    Ja znam da nisam plaćala nikakav dodatni porez na prazan stan dok sam živjela u drugom. Naravno, pričam o ZG, ne o viksi na moru.

  23. #73
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Porez na kuću za odmor. Ovisi o zoni i veličini.
    Možda sam mogla nešto izmuljati, ali poštujem zakon.

  24. #74
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo sam pokrenula da mi na mikroplanu vidimo kaj mozemo!
    jer jedino tu mozemo djelovati
    npr. kak u kvartu da mali opstanu!
    stvarno nema smisla tu pisati kaj bi ova drzava trebala napraviti
    Upravo obrnuto, nema smisla baviti se mikroplanom dok se makroplan raspada. Jer novac kojim ti meni platis, ja necu moci uloziti u dobre place, razvijanje/poboljsanje biznisa i zalihe za krizna vremena. Ja cu s tim novcem morati platiti sume, vode, komore, agencije, FINA obrasce, naknade za milijun piz...rija da bi mogla sebi i radniku izbiti plaćicu. Ulozeni trud je toliko nesrazmjeran profitu da te moze samo malodusnost uhvatiti i pitanje - cemu? Govorim o malim i srednjim poslovanjima, je li.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 28.03.2020. at 12:48

  25. #75

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Mamica
    Kako ces ti na makroplanu sredit situaciju?

  26. #76
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Mamica
    Kako ces ti na makroplanu sredit situaciju?
    Evo, vec smo pripremili zahtjeve i proslijedili ih nadleznim institucijama. I naravno, imam priliku glasati na izborima. To je sve sto u ovom trenutku mozemo uciniti nadajuci se da ce nas netko cuti i poslusati (inace je izlazak na ulice isto jedna od opcija).

  27. #77
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, vec smo pripremili zahtjeve i proslijedili ih nadleznim institucijama. I naravno, imam priliku glasati na izborima. To je sve sto u ovom trenutku mozemo uciniti nadajuci se da ce nas netko cuti i poslusati (inace je izlazak na ulice isto jedna od opcija).
    e tu te baš čekaju

    sori, nije ni meni do šale

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ocemo kupovinom od nasih OPG ovaca doprinijeti?

    svi ti ljudi prebacili se na nove nacine prodaje, do svega se moze doc ko zeli

    ja sve orahe, bademe, ljesnjake, povrce sad agrume uzimam direktno, i kosta isto koliko bi me kostalo u ducanu, a ako i kosta koju kunu vise znam da se nije vozilo iz drugog kontinenta (bademi npr) i da ce taj "profit" bit potrosen u RH

    kupujmo domaće!

  29. #79
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja se trudim kupovati domaće

  30. #80
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Živimo na selu i imamo srećom veliki izbor domaćih proizvoda...ali kaj je krenuo prvi lockdown, naručili smo dostavu povrća iz susjednog sela od čovjeka koji ima opg. Njihovi susjedi rekli su mi da ima tolike narudžbe da rade cijeli dan do kasno u noć. I onda info...on nema tolike količine da bi mogao razvažati povrće po Zg, frajer lijepo kupuje na zelenoj trznici a reklamira domaće i nešpricano. Otvorio na fb stranicu, cijenu nabio samo takvu jer eto domaće i je ajmo u akciju. Osjećala sam se baš kao ovca, nasamareno...znam da toga je bilo jako puno, eto treba biti oprezan...

  31. #81
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Živimo na selu i imamo srećom veliki izbor domaćih proizvoda...ali kaj je krenuo prvi lockdown, naručili smo dostavu povrća iz susjednog sela od čovjeka koji ima opg. Njihovi susjedi rekli su mi da ima tolike narudžbe da rade cijeli dan do kasno u noć. I onda info...on nema tolike količine da bi mogao razvažati povrće po Zg, frajer lijepo kupuje na zelenoj trznici a reklamira domaće i nešpricano. Otvorio na fb stranicu, cijenu nabio samo takvu jer eto domaće i je ajmo u akciju. Osjećala sam se baš kao ovca, nasamareno...znam da toga je bilo jako puno, eto treba biti oprezan...
    Upravo zbog takvih odbijam kupovati domaće.
    Nisam ovca...
    A vidjela sam hrpe objava i prepucavanja po grupama na fb-u, baš na tu temu.

    Osim ako naravno iz prve ruke ne vidim kako rade a takvih imam malo, i onda recimo i oni useru na neki način.
    Imala sam recimo ženu za meso. Odojki, piceki... i onda ona počne uzimati ostatke iz ribljeg restorana za hraniti svinje.
    Jel možete zamisliti odojka sa mirisom ribe? Užas, od onda ju izbjegavamo u širokom luku.

  32. #82
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moj.zadnji primjer je kupovina adventskih svijeća od lokalnog obrtnika umjesto onih fensišmensi u Mulleru ili veç negdje drugdje.
    A kaj se tiče hrane, osobe koje redovno kupuju domaće voće, povrće i miječne proizvode uglavno po izgledu znaju prepoznati domaći proizvod. Naravno da se možeš zaribat, ali kroz takvu školu se uči.

    A da pred nama nije lagano razdoblje, nije

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •