Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 205

Tema: Covid 19 - dezinfekcija i ostale higijenske i zaštitne mjere

  1. #101
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ono, idu nekamo.

    Neće valjda vani stavljati masku.
    Zasto ne?

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa valjda je smisao i ideja da masku staviš čistim rukama na čisto lice.

  3. #103
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa valjda je smisao i ideja da masku staviš čistim rukama na čisto lice.
    Ne znam zasto bi dirala lice dok stavljas masku.
    No dobro.. tko misli da to ima smisla nek nosi kad i kako hoce. I sto god hoce.

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na primjer da namjestiš masku oko nosa. Svakako ako se već nosi je pametnije to napraviti kod kuće, opranim čistim rukama, a ne vani kad si rukama već svašta dirao.

    Što se tiče ovoga kad i tko hoće, nažalost i nije više baš tako. Vidjeli smo primjer pošte gdje su zabranili, pa povukli, ulazak bez maske. Isto tako, ljudi kometiraju da ih po dućanima opominju ako su bez maske. Naravno, u situaciji kad su nam danima ponavljali da maske nisu potrebne, to je baš suludo. U svakom slučaju, meni se čini fer prema radnicima koji rade na mjestima gdje se ide staviti masku, radi njihove zaštite, i prije svega nekakvog psihičkog mira.

  5. #105
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam zasto bi dirala lice dok stavljas masku.
    No dobro.. tko misli da to ima smisla nek nosi kad i kako hoce. I sto god hoce.
    Potpis.
    Vidjela sam ljude s maskama za ronjenje, fantomkama, ma svačim.

  6. #106
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja cu masku staviti onaj tren kad mi je dućan da na ulazu. Jer svojih nemam. Ako država misli da svi trebamo hodati s maskom na licu nek je i omogući bilo besplatno ili po razumnom cije i. Ne pada mi na pamet plaćati 350kn kutiju od 50 maski.

  7. #107
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali možeš staviti nešto preko nosa i usta, buff, običnu maramu, platnenu masku kojih ima za kupiti, radi ljudi koji rade u tom dućanu i kojima sasvim sigurno nije lako biti u kontaktu sa stotinama ljudi u ovom trenutku.

  8. #108
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Možda grijesima, ali zašto zaštitari inzistiraju da špricam dezificijens na upravo stavljene rukavice? I onda imam mokre rukavice sa kojih se sve cijedi.Morala sam jučer u dućan, a i neki dan isto.

  9. #109
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    zato sto on ne vidi jesu li tebi rukavice nove ili ne.

  10. #110
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    zato sto on ne vidi jesu li tebi rukavice nove ili ne.
    Ma kužim to, ali koma.

  11. #111
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    nama je receno da masku trebaju nositi samo oni koji su potencijalno ili bolesni ili postoji sumnja na bolest. Iz stana izađe M jednom tjedno do ducana. robu odma bacim prati, a patike skida vec ispred vrata.
    samo da sto prije prode sve to

  12. #112
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Kod mene je to i inače u pogonu, a sad 2x češće nego prije. Imam mali ručni, odličan je.
    Ovako nešto?

    https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...R-1.516_375.0/

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Možda grijesima, ali zašto zaštitari inzistiraju da špricam dezificijens na upravo stavljene rukavice? I onda imam mokre rukavice sa kojih se sve cijedi.Morala sam jučer u dućan, a i neki dan isto.
    Meni su ljudi koji okolo hodaju u gumenim rukavicama brrrr
    U bolnici nosis gumene rukavice samo uz pacijenta, mjenjas kad ides drugom pacijentu i opcenito gumene rukavice su znak za nesto prljavo.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.03.2020. at 04:37

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali imam jeftiniju varijantu. Ne bih ja baš dala > 100 EUR za to. Ovo je moj: https://pevex.hr/parni-cistac-clatro...53-296841.html
    Kupili smo ga u Sparu za možda još malo manje para, ali ima tome već par godina, tako da je to ok cijena. Stavljam u njega samo destiliranu vodu. Jedno punjenje za kuhinju, jedno za kupaonicu i predsoblje + ulazna vrata. S tim isto istjeram prašinu koja se skuplja između rebara radijatora i slično.

  15. #115
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    preporuka je da se dezinficiraju stvari/namirnice koje se unose u kuću
    razumijem taj dio za odjeću i obuću
    ali kako da dezinficiram svaku pojedinu stvar koju kupim u trgovini
    idem u nabavku jednom tjedno i kupim pun gepek svega
    za nas i za moju mamu
    pa trebala bih imati kanistre dezinficijensa
    a ja imam jednu jedinu bocu
    koju sam kupila još lani kad mi je pas pokupio buhe
    sada za svaki jogurt koji uzmem u ruke razmišljam tko ga je dirao u trgovini...
    tko je preporučio?
    ako je išlo službeno od strane HZJZ/ stožera/civilne zaštite, meni je potpuno promaklo

    ništa od ovog nabrojanog ne radim, radimo kao i inače
    po stanu ne hodamo u cipelama
    čistim i perem kao i do sada (podovi i sl)
    odjeća i stvari iz dućana - isto kao i inače
    dezinficijens nemam niti jedan doma
    (ako se domestos smatra dezinficijensom, onda ipak imam )

  16. #116
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Secem jutros psa i gledam aute na cesti. Najcesce jedna osoba u autu i bar svaki drugi ima masku.
    Od cega se stite? Disu u nju i vlaze ju bez ikakvog razloga. Sami u autu.
    i ja sam ovo primijetila
    izađe iz kuće, sjedne sam u auto s maskom na nosu

  17. #117
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo moj muž je jučer išao sa psom veterinaru, stavio je masku u kući, uzeo psa, i sjeo u auto s maskom. Sam, ako se ne računa psa.

    edit: danas će ići nositi roditeljima hranu, stavit će masku, sjesti u auto, sam, i odnijeti hranu.

    Ne znam u kojem drugom trenutku mislite da bi trebao staviti masku.
    Posljednje uređivanje od Mima : 27.03.2020. at 10:55

  18. #118
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ok nisam bila u dućanu danima, a danas namjeravam, nemam ni masku ni rukavice, jel uopće ima više takvih ludih koji bez ičega idu u dućan?
    možda bar da navučem buff da me nitko ne prepozna tko je ta luda koja nema ni rukavice ni kiruršku masku

    ima
    osjećaš se malo kao frik, ali kaj sad
    nisam bolesna, ne kašljem niti kišem, pazim na razmak od drugih ljudi, Capak je rekao da u tom slučaj maska nije neophodna

  19. #119
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu masku staviti onaj tren kad mi je dućan da na ulazu. Jer svojih nemam. Ako država misli da svi trebamo hodati s maskom na licu nek je i omogući bilo besplatno ili po razumnom cije i. Ne pada mi na pamet plaćati 350kn kutiju od 50 maski.
    x
    čak mi ju ne trebaju dati na ulazu
    ali treba postojati mogućnost za kupovinu maske po nekoj normalnoj cijeni (koja je vrijedila i prije pandemije)

    što se tiče pošte i zabrane ulaska bez maske
    malo sam šiznula neki dan, jer sam htjela naručiti platnenu masku, da mi pošalju poštom,
    jer maski NEMA za kupiti u ljekarnama niti dućanima
    al kako da ju podignem kad me ne puštaju unutra bez maske, jelte
    već sam se spremala pisati mejl nekome, kad su ukinuli tu zabranu

  20. #120
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ali treba postojati mogućnost za kupovinu maske po nekoj normalnoj cijeni (koja je vrijedila i prije pandemije)
    Bojim se da su ljudi tu nerealni. kako da bude po istoj cijeni kad je sad sve drukčije? Znate li koliko je poskupio samo transport? I kako taj transport robe sad izgleda? A gdje su još svi drugi faktori. Nemoguće je da maske budu po istoj cijeni.

  21. #121
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ima
    osjećaš se malo kao frik, ali kaj sad
    nisam bolesna, ne kašljem niti kišem, pazim na razmak od drugih ljudi, Capak je rekao da u tom slučaj maska nije neophodna
    Isto ovako i ja radim i razmišljam.
    Niti jednom nisam stavila masku, ni ne budem.
    Jedino ako se razbolim. Onda da.

  22. #122
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ma znam, ali to sa sredstvima za dezinfekciju je postalo na razini "zovi čovika", ko drogu da kupuješ
    moja teta je preko "čovika" naručila dvije bočice dezinfekcijskog sredstva po cijeni od 80kn/komad, dok je on nabavio "cijena je išla gore" i morala mu je dat još 140kn (odgovaram Angie)
    Posljednje uređivanje od tangerina : 27.03.2020. at 11:46

  23. #123
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    tang, naravno da će sad isplivati i profiteri, i lihvari, i kamatari (ovaj od tvoje tete je baš kao kamatar, čini mi se). ali činjenica je da cijene ne mogu biti kao prije.

  24. #124
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se da su ljudi tu nerealni. kako da bude po istoj cijeni kad je sad sve drukčije? Znate li koliko je poskupio samo transport? I kako taj transport robe sad izgleda? A gdje su još svi drugi faktori. Nemoguće je da maske budu po istoj cijeni.
    ok, povećanje je realno, ali ne za 3680%
    neki dan je bio prilog o firmi koja proizvodi zaštitnu opremu (iz Zaboka), vlasnik/direktor je rekao da neće dizati cijene

  25. #125
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Vjerujem da tako misli, dok mu dobavljači sirovina ne počnu dizati cijene, kao i prijevoznik. Dok dođe do krajnjeg korisnika, fijuuuu

  26. #126
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inače imamo kutiju maski, koristene su za radove u velikoj prašini - ali je kutija u viksi, xxx km od zg moram priznati da nisam osjetila neku posebnu želju ni potrebu odjuriti po njih, valjda zato što bi me cestarina benzin taman izašli otprilike kao kutija tu u zg (pod uvjetom da je uopće nadjem )

  27. #127
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A ko u svakoj krizi, bit će ovaca i onih što ih stizu. Tako je to oduvijek...

  28. #128
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Inače imamo kutiju maski, koristene su za radove u velikoj prašini - ali je kutija u viksi, xxx km od zg moram priznati da nisam osjetila neku posebnu želju ni potrebu odjuriti po njih, valjda zato što bi me cestarina benzin taman izašli otprilike kao kutija tu u zg (pod uvjetom da je uopće nadjem )
    Pa ne smiješ sad po to bez dozvole kretanja. I mi imamo maske u vikendici, ali to je kod Dugog Sela. Nije daleko, manje od 30km, ali ne smijemo onamo bez propusnice. Iskreno, nije mi ni palo na pamet.

  29. #129
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ne mogu sad. Mogla sam tjednima prije kad je već bila nestašica maski ali mi se nije dalo...

  30. #130
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Pojede mi pola posta.
    d danas ide promjena cipela u papuče na ulazu, to inače muževa familija ne radi, stalno su unutra van pa im se ne da.
    Komunikacija većinom online, kontakti na minimum, i to isključivo vani. Pa kako nam bude.
    Eto nešto dobrog u cijeloj priči

  31. #131
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Evo moj muž je jučer išao sa psom veterinaru, stavio je masku u kući, uzeo psa, i sjeo u auto s maskom. Sam, ako se ne računa psa.

    edit: danas će ići nositi roditeljima hranu, stavit će masku, sjesti u auto, sam, i odnijeti hranu.

    Ne znam u kojem drugom trenutku mislite da bi trebao staviti masku.
    Ja je stavljam samo u slucajevima kad ne mogu izbjeci kontakt (na 3-4 metra), kao npr sutra kad cu ici po voce i povrce u ducan. Cekat ce me kolica kod ulaza, ali svejedno moram pokazati telefon, koj na srecu mogu skenirati s nekih 3m udaljenosti. Cistu masku cu staviti kad parkiram auto i izlazim iz njega, rukama koje cu dezinficirati gelom. Stavit cu i gumene rukavice, da ne diram kolica rukama. Onda ce mi na ulazu u ducan dati maramicu za dezinfekciju. Poslije cu rukavice baciti u kantu za smece pored parkiralista za kolica i otici doma, gdje cu prebrisati ambalazu prije nego sto je unesem u kucu, a ono sto moze sjediti u garazi, ostat ce u garazi do daljnjeg.

    Imam PPE opreme na pretek, dobro smo opskrbljeni. I imamo doma osobu s izuzetno smanjenim kapacitetom pluca na BIPAP masini dobar dio vremena, tako da... ne smeta mi ovako.

    Danas idem po drive-up u Target, gdje ce mi staviti vrecice u gepek, no contact, jer ga otvaram ja iznutra. Te vrecice bacam (inace bih nosila svoje platnene, ali ne mogu sad to), a ovo iz narudbze ce isto kao i ovo iz drugog ducana. Prebrisati sto se moze, ostaviti u garazi nesto drugo, itd.

    S odjecom nemam problema, ne krecemo se medju ljudima. Perem kad je treba prati.

  32. #132
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kao teški astmatičar do 28. (sada se smirila) i s obzirom da su meni lanjski bronhitisi i upala pluća mogli biti kobni, baš se čuvam. Radim od kuće, pišem popis namirnica (dijete i ja pa nam ne treba puno) i idem u dućan i odmah u dm jednom u 10 dana, s rukavicama i maramom (čekam maskice od brata). Sve skidam sa sebe, bacim u mašinu, perem i đon obuće, dezinficiram kartice, novčanik, ključeve, kvake, pod, a platnene vrećice bacim na pranje. Provjetravam kuću redovito, radi mi cijelo vrijeme difuzer s ravensarom (navodno je ta vlaga dobrodošla). Stan sam ionako za vrijeme vikenda dezinficirala jer imam vremena pa čistim. Tata mi dobaci tu i tamo nešto, ne približava mi se, od sve moje brige o njima, oni strepe za mene.

  33. #133
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Sto mislite o dezinfekciji javnih povrsina, npr. ulice, trznice? Meni se to ipak cini pretjerano.

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pranje da, dezinficiranje je previše. Ili nije, što bi značilo da je sve još gore nego što znamo

  35. #135
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o dezinfekciji javnih povrsina, npr. ulice, trznice? Meni se to ipak cini pretjerano.
    Slažem se. Poslije kad buknu bakterije i gljive...

  36. #136
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je to također besmisleno, tim više što nisam sigurna jesu li ta dezinfekcijska sredstva uopće djelotvorna za viruse
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 30.03.2020. at 11:24

  37. #137
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kružila je ona poruka kako je virus težak pa pada na tlo, a da na asfaltu može preživjeti danima.

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    nemam maske, nikakve. imam nešto sitno jednokratnih rukavica (kupila za žešća čišćenja po kući ali ih rijetko provodim, pa su ostale) i stavim ih dok sam u dućanu, prije nego uhvatim kolica. koliko i same te rukavice imaju smisla kad virus ne prolazi kroz kožu (a nemaš neke rane i oštećenja kože) upravo sam raspravljala s MM. naravno i njima se uhvati virus i prenosi na drugu površinu i sve to, ali meni je zaštita u tome da se s rukavicom neću dirati po licu, ok se bez nje možda i zaboravim pa, eto, mislim da ima smisla.
    bez maske hodam i osjećam se čudno ali slažem se sa svim što ste rekle, da ih ima za kupiti i da stožer kaže da trebam, ja bih je i nosila. tijekom moj prvog odlaska u dućan, iza mene stala jedna poznanica i uputila mi pitanje: "pa gdje ti je maska?". moj tlak je odmah skočio ali sam se suzdržala i samo kratko kroz zube odgovorila - nemam masku i nisam bolesna. ma tko je ona da me proziva, u glavi mi još svašta prolazi, ja šutim i kupujem ona s maskom glumi po dućanu inspektoricu pri čemu širi svoje kapljice zrakom. uh, evo i ja se ispuhala malo.

  39. #139
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Kružila je ona poruka kako je virus težak pa pada na tlo, a da na asfaltu može preživjeti danima.
    ali šta njega na kraju ubije? virus je kao neki organizam na granici žive i nežive prirode, ako sam dobro zapamtila... A ova sva antibakterijska sredstva ubijaju bakterije, nije mi jasno što će učiniti virusu

  40. #140
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mene zanima da li oporavljeni pacijenti stječu imunitet, tj. mogu li se kasnije ponovno zaraziti ili ne... Nemam pojma je li to već istraženo.

  41. #141
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ali šta njega na kraju ubije? virus je kao neki organizam na granici žive i nežive prirode, ako sam dobro zapamtila... A ova sva antibakterijska sredstva ubijaju bakterije, nije mi jasno što će učiniti virusu
    Evo reče onaj Lauc mislim da mu je ime da na temperaturi od 70 stupnjeva nestaje nakon par sekundi.

  42. #142
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Mi od 20.3. imamo grozno rigorozne mjere protiv korone doma. Znači iz šetnje kad dolazimo imamo na dvorištu dezinf. sprej kojim pošpricamo đonove. Na dnu vanjskih stepenica skinemo tu obuću, u kroksama se popnemo do ulaza u stan, a obuću ostavimo vani na onoj plastičnoj kadici za obuću iz Ikee. Neću pričati što radim po stanu i sa stvarima koje izvana unesem. Problem mi je debela jakna. Nju ne perem nego ostavim na balkonu jer nemam rezervnih jakni i nije toplo pa se veš slabo suši. I problem mi je svježe voće.

  43. #143
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima da li oporavljeni pacijenti stječu imunitet, tj. mogu li se kasnije ponovno zaraziti ili ne... Nemam pojma je li to već istraženo.
    Normalno da nije istraženo kad su se prvi pacijenti razbolili prije 3-4 mjeseca.

    Inače corona prehlade NE ostavljaju imunitet, odnosno ostavljaju, ali kratko, par mjeseci. Ne mora značiti da će i ovaj virus tako.

  44. #144
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Neka sredstva unistavaju ovojnicu virusa, i sapunica isto, i onda vise nije opasan. Tako laicki sam ja shvatila

  45. #145
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Potrebno je sredstvo, za ruke na primjer, s barem 60% alkohola.

  46. #146
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Mi od 20.3. imamo grozno rigorozne mjere protiv korone doma. Znači iz šetnje kad dolazimo imamo na dvorištu dezinf. sprej kojim pošpricamo đonove. Na dnu vanjskih stepenica skinemo tu obuću, u kroksama se popnemo do ulaza u stan, a obuću ostavimo vani na onoj plastičnoj kadici za obuću iz Ikee. Neću pričati što radim po stanu i sa stvarima koje izvana unesem. Problem mi je debela jakna. Nju ne perem nego ostavim na balkonu jer nemam rezervnih jakni i nije toplo pa se veš slabo suši. I problem mi je svježe voće.
    a sto ako ti netko kihne na obucu? na gornjiste
    iskreno, mislim da je sve to tvoje puno previse, ali imam doma jednog koji radi sve isto kao i ti i bio bi najsretniji da moze svih i sve u varekinu umocit
    no, kad me ne nadgleda, ja sve preskacem. ulazim u cipelama u stan i preobuvam se u hodniku, kao i prije. svjeze voce operem kao i prije s malo sapuna i vode
    odjecu ne presvlacim osim ako nisam negdje sjedila. jaknu ne perem

  47. #147
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ne hodam među ljudima. Stvarno sam nas izolirala. Bojim se zbog male, steže je u prsima od alergije. Da živim sama išla bih lizati kvaku od Lidla koliko sam raspoložena.

  48. #148
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne znam,zadnje sam citala ili nesto s puno sapunice (sapun), ako nema toga,onda ono pravo sredstvo za dezinfekciju

    Isto tako roba moze i na 30, ali sa praskom da se zapjeni

  49. #149
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam,zadnje sam citala ili nesto s puno sapunice (sapun), ako nema toga,onda ono pravo sredstvo za dezinfekciju

    Isto tako roba moze i na 30, ali sa praskom da se zapjeni
    Da, sapun jer virus ima masnu ovojnicu. Navodno.
    To sam na netu pročitala, a budući da je sve krcato izmišljotinama, ne mogu tvrditi da je to istina.

  50. #150
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Željela bih zahvaliti svima koji u trgovinu idu s rukavicama I maskom, bilo koje vrste. Nazalost, poruka da maske ne stite je dovela do toga da ih ljudi mahom ne nose. Jucer sam imala neugodnu situaciju gdje je momak od tridesetak godina se fino iskasljao u trgovini, cak ni ruku na usta nije stavio. Malo mjesto, svak zna svakoga, pa znam da je prelezao gripu prije manje od tjedan dana, a simptomi su jos tu. Treba li on zaraziti sve koje sretne, pa da se danima tresu od straha sto su tocno pokupili?
    Zbog takvih moram bez prekida nositi masku da ne odnesem sto doma. To je 10 sati smjene sa troslojnom pamucnom maskom plus papirnata maramica koju mijenjam. Pokusajte imati razumijevanja, pece me nos od konstantnog udisanja toplog zraka, bole me usi ili glava, ovisno od nacina vezanja, koza na rukama mi je tanja od papira.
    I pitala sam momka zasto ne nosi masku.
    "Zato sto mu nece pomoci. "
    "Ali pomoci ce drugima. "
    "pa sto ti mislis da ja imam?" Smije se smrcajuci
    "Briga me je li prehlada, gripa ili sifilis, stavi jebenu masku ako kasljes..." sam pomislila, a rekla sam samo
    " preporuca se nositi masku u slucaju da imas respiratorne probleme"
    Danas je opet dosao, opet kasljao po kolegici. Sad mi je zao sto sam se cenzurirala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •