Stranica 2 od 23 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1114

Tema: Potres u Hrvatskoj 2020 :(

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Isuse ja nisam cijelu noc oka sklopila, to je cijelu noc treslo.
    Muz hrce u dnevnoj nista ne kuzi, ja sa klincima u sobi, srce sto na sat lupalo...
    Uzas, uzas

  2. #52
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Cure, jako mi je zao, saljem vam virtualni zagrljaj. Ja sam prozivjela one potrese kada je treslo Albaniju i PTSP je bio prestrasan. Sada, u ovom corona ozracju, jos je gore. Drzite se!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Cure vi blizu i na markusevcu veliki :hug
    Zagreb zapad nije se osjetilo
    al spavanje bas i ne ide jos

  4. #54
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    cure drage
    čitala sam što kaže jedan naš stručnjak seizmolog
    može podrhtavanje trajati i mjesecima
    ali je mala vjerojatnost da će se ponoviti neki veliki potres
    proći će, sve će ovo proći

  5. #55
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Cure, pogotovo vi istok, u brdima, blizu epicentra. Znam da vam nije lako i da vas je strah, držite se. Sad ide slijeganje tla i bit će ih još, no ja na zapadu od jučer popodne nisam niti jedan osjetila, toliko su ti mali, znači da se smiruje (ok, može biti još pokoji jači, ali skoro sigurno neće više biti niti jedan kao prvi ili drugi koji je već dosta puno slabiji od prvog)

    Ne znam, ja cijeli svoj život živim s tom spoznajom da je ZG u jakom potresnom području, i da je vrlo velika opasnost od jakog potresa. (U stvari imam živa sjećanja iz djetinjstva kako se cijela osmerokatnica podrhtava i ljulja, kako tutnji potres, kako se skrivam pod štok nosivog zida) I ovaj mi je u stvari olakšanje, da je lupio i nije bio onaj “pravi”, i sad se nadam da se oslobodilo energije da nam kupi vrijeme od par desetljeća mirnog života... Svi koji smo prošli živi smo imali sreće da nije bio onaj “pravi” koji se očekuje, i za kojeg su procjene štete i broja žrtava puno crnije, a nakon ovog malo je pala vjerojatnost da će “taj” uskoro (a to se mjeri u desetljećima) lupiti. Ovi naknadni potresi kidaju živce onima koji su preživjeli veliki strah ali treba se nekako priviknuti.


  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Kakvo je stanje na fakultetima, Ruđer itd.?
    ALU ima rupu, Pravni u medijima bilo, Medicinski nisam vidjela slike,ali kažu koma, Ekonomija popucala.

  7. #57
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dobro je.
    I sve zgrade iz doba Juge su dobre.
    Problem su stare zrade u centru koje nemaju armirano betonsku konstrukciju, već trstiku između katova i problem su kuće koje su ljudi sami gradili, zapravo svakako klepali kako su mogli.
    Zgrade anatomije Medicinskog fakulteta su razrušene, Štampar isto, dekanat Mefa...sve prastare zgrade.
    Moji u Čučerju su dobro, kuća ok jer je tu kuću gradio građevinar koji se kuži.
    Od kćerine prijateljice kuća sva popucala u groznom je stanju jer je očito ta kuća svakako i nestručno građena.
    Mi smo u neboderu starom 40 godina i ništa, sve ok, a prodrmalo nas je žestoko. I cijeli dan dan drma i cijelu noć.
    Jedino su kćerini anatomski atlasi popadali s police, ali to su toliko velike i teške knjige da se ne čudim da su pali.
    Drugo nije ništa palo.

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ozarila me slika dvije mame koje su rodile za vrijeme potresa i odmah puštene doma.
    Kad su one to mogle izdržati i pokazuju jasnu sreću, moći ćemo i mi svi izdržati sve što nas čeka. Moramo.

  9. #59
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo je stanje na fakultetima, Ruđer itd.?
    ALU ima rupu, Pravni u medijima bilo, Medicinski nisam vidjela slike,ali kažu koma, Ekonomija popucala.
    Evo Medicinski https://mef.unizg.hr/potres-mefu-ost...salati?pid=319
    Grozno.

  10. #60
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Znam da je ljuljanje dobro. I bolje i pozeljnije od pucanja. Nama je samo jedan dimnjak popucao ono crta po sredini na visini 1.40m . Ono zasto ljuljanje nije dobro jest za ljude koji to dozive xD kada me razum napustio i preko noci strah obuzeo trcala sam na wc svako malo i trpila mucninu. Samo neka se ovi sa unistenim domovima izvuku kako treba, psihu cemo kasnije sredivati

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Muzeji isto nastradali?
    Kakvo je stanje?

    Eksponati?

  12. #62
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    MUO je jako nastradao

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Treslo je cijelu noć, onako lagano, tutnjava iz dubine cijelo vrijeme, pa smo to vjerojatno mi u Markuševcu i okolnim kvartovima samo osjetili.
    osim ona 2-3 malo jača, koji su se vjerojatno osjetili i u ostatku grada.
    taman kad bi počela tonut u san, streslo bi se tak da sam zaspala tek negdje oko pola 5 ujutro (MM pokraj mene puhao, hrkao, totalno nesvjestan ičega ).
    znam da se to sad podrhtavanje očekuje neko duže vrijeme, ali baš kida živce, jer se cijelo vrijeme pitam: hoće li opet grunuti jako?

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Treslo je cijelu noć, onako lagano, tutnjava iz dubine cijelo vrijeme, pa smo to vjerojatno mi u Markuševcu i okolnim kvartovima samo osjetili.
    osim ona 2-3 malo jača, koji su se vjerojatno osjetili i u ostatku grada.
    taman kad bi počela tonut u san, streslo bi se tak da sam zaspala tek negdje oko pola 5 ujutro (MM pokraj mene puhao, hrkao, totalno nesvjestan ičega ).
    znam da se to sad podrhtavanje očekuje neko duže vrijeme, ali baš kida živce, jer se cijelo vrijeme pitam: hoće li opet grunuti jako?
    Čulo se i kod mene. Peščenica, Borongaj

  15. #65
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nas labos IRB je prosao OK. Tako su nam javili jer od petka smo doma.

  16. #66
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Opet ga zatreslo

  17. #67
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    3.7 stupnjeva uh...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Ja ne znam, al ja sam u tolikom strahu.
    Nikad se u zivotu nisam ovako necega bojala.
    Trzam na svaki zvuk.

  19. #69
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam, al ja sam u tolikom strahu.
    Nikad se u zivotu nisam ovako necega bojala.
    Trzam na svaki zvuk.
    Meni su to zvuci iz Mordora

  20. #70
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Jezivi

  21. #71
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nista me nije potreslo koliko danas kad sam vidjela svoji zgradu kojoj sam zivjela od rođenja...bas me rasplakalo skroz...hvala Bogu svi smo živi nemamo ozljeđenih.

    Kako su vam djeca? Moji se tesko koncentiraju dobili smo i sanas gradiva i zadaca

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ima li tko ovdje da prišapne BD da olabavi malo za djecu iz potresom pogođenih područja. Ako pratite njena priopćenja gđa je cijepljena od empatije .

  23. #73
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    M. je dobila taman koliko treba, mislim da je bolje da imaju neki kontinuitet u radu, jer to daje osjećaj da život ipak ide dalje. Učiteljica pošalje listiće dan ranije, a učitlejica iz boravka im pošalje zadaću: plesanje, vježbe za razgibavanje, temu za druženje s roditlejima svaki dan (npr. danas moraju odglumiti da su meteorolozi i izmisliti vremensku prognozu za sutrašnji dan).

    Ovi stariji imaju posla, ali vidim da nitko nije dobio previše (pogotovo maturant ) Čini mi se da to opterećenje jako ovisi o profesorima, za naše mi se čini da su svjesni da je sve ovo izvanredna situacija.

    Profesor zemljopisa (ne predaje im više, ali pratimo njegovu stranicu) stavio je prigodnu prezentaciju o potresima:

    https://www.dropbox.com/scl/fi/fn4xr...vUHubEkVhB4pM#

  24. #74
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Treslo je cijelu noć, onako lagano, tutnjava iz dubine cijelo vrijeme, pa smo to vjerojatno mi u Markuševcu i okolnim kvartovima samo osjetili.
    osim ona 2-3 malo jača, koji su se vjerojatno osjetili i u ostatku grada.
    taman kad bi počela tonut u san, streslo bi se tak da sam zaspala tek negdje oko pola 5 ujutro (MM pokraj mene puhao, hrkao, totalno nesvjestan ičega ).
    znam da se to sad podrhtavanje očekuje neko duže vrijeme, ali baš kida živce, jer se cijelo vrijeme pitam: hoće li opet grunuti jako?
    u Remetama se sve osjetilo
    nama je dosta popucalo po kuci, preko dana smo kod sveki, spavali smo u autu...
    sad smo privatno nasli neke s dizalicom da nam skinu dimnjak koji je prijetio urusavanjem jer nikog ne mozes dobiti na tel
    jos jucer je dosao mail za sve ucenike os Remete da danas nemaju nastavu

  25. #75
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Moja ok, al moje 2 bi i prvi bili prespavali. Ja sam ga dans osjetila, oni ne. Moja je u proslu sri kukala da je previse zadace, al meni se cini da je u ovoj situaciji (prije potresa, a s koronom) bolje da imaju dosta za radit. BD mi se zasad svidja.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.03.2020. at 16:21

  26. #76
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Našla na fb-u obavijest o prijavi štete od potresa. Bandić nešto objavio.Ima neki mail.

  27. #77
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Našla na fb-u obavijest o prijavi štete od potresa. Bandić nešto objavio.Ima neki mail.
    Krivo, propisani obrazac, skinut sa stranice.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj llella prvotno napisa Vidi poruku
    Opet ga zatreslo
    Da stalno se trese. Mi smo u jugozapadnom dijelu Zagreba pa ne osjetimo baš svako podrhtavanje no svako malo jače da.

  29. #79
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Pozdrav i veliki zagrljaj svim zagrebcankama, tako me razalostilo sta ljecnici nisu uspijeli spasiti dijevojcicu....

  30. #80
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    grozno... ja sam sretna jer je moja kcer dobro, ali necije dijete je stradalo.

    podrska cure moje, vama i vasim obiteljima https://www.youtube.com/watch?v=SNZ2BdMSG64

  31. #81
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...b/2168629.aspx opet potres, ste dobro vi zenskice iz ZG?

  32. #82
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Dobro ali trzamo na sve zvukove. Ovaj smo fino osjetili u Novom Zagrebu.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno


    Dosta mi je
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 24.03.2020. at 23:31

  34. #84
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja (i mojih deset poznanica i frendica iz kvarta) umiremo od straha. Spavamo obučeni, u dnevnom boravku (bliže izlazu, nema ormara, nema PTSP spavaće sobe...), ruksak i jakne kraj vrata...
    U jednu ruku, ludi smo, znam... u drugu, ne možemo se smiriti.

    Mama i tata su večeras otišli malo u auto, samo da se smire...

    Čitam stalno neke tekstove što iskaču, kao, bolje je ovako, da ima puno manjih... i sad će to trajati... ali ne znam kad ću se naviknuti. U jednu ruku sam i zahvalna sto je u sred karantene, ja ne znam kako bi otišla na posao i ostavila djecu u vrticu i školi, a da trese 5x dnevno. Ili ne bi ni išli? Sto uopće znači da je proglašena nepogoda? Kako bi izgledale stvari u ZG da već nema karantene?

    Uglavnom, ako će ih biti još jako puno, nadam se da ću se priviknuti. U suprotnom ću prošvikati.

  35. #85
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    BB ja sam bila van sebe prva 2 dana, sad je već popustilo, čak spavam u piđami
    Mi smo jučer rasčistili ured koji je u Centru i nije mi svejedno ići raditi jer ako rokne koji a tamo sam biti će užas, ali neće.
    Mene je moja J. iznenadila ali zna ona to tako. Inače paničarka, OKP-ovka. Rekla mi je navečer i krevetu da neće više onako jako jer statistika kroz povijest tako kaže i da je dobro da ima malih i da ona zna da sam ja hrabra i da me jako voli

  36. #86
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Još ništa od pidžame, jedini pomak koji sam napravila je da sam skinula čarape .
    Jučer sam spavala, danas loše. Ako se mene pita, jutros je zaljuljalo sigurno 5 puta. Ne mogu se odlučiti tresem li se od umišljanja ili se stvarno ljulja.
    Ne znam je l zato sto smo bliže Markuševcu, ili smo više ludi . Ako ne spavam, odem na fejs, a u kvartovskim grupama u svakom trenu netko budan. Morat ću počet pit .

    Mitovski, mogu misliti kako ti je bilo otići na posao. Možda zato sto ne izlazim, meni je sve to nezamislivo. Prijateljica iz kvarta ima dijete koje se jako bojalo. U nedjelju su oko 20h parkirali na livadi i do jutra ona, muž i dijete bili u autu. Ujutro je ona otišla na posao u Ilici. Ja bih vjerojatno mogla otići samo u Vrapče .

  37. #87
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    P.S. J. je super!

  38. #88
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    BB - iskreni savjet - makni se od svih tih viber, fb, whapp i sličnih grupa, prestani čitati te poticatelje panike, uzmi knjigu, ako imaš kadu (ne znam) opusti se pola sata pred spavanje u vrućoj vodi, obuci pidžama, popij nešto žestoko pred spavanje i odi spavati u krevet. Ako se probudiš ne diraj mobitel ni u ludilu, eventualno upali TV i pogledaj neku komičnu seriju. Nemoj sabotirati svoju psihu stalno se izlažući paničarima i širiteljima panike i crnila.

    E i stavi neku glasniju muziku preko dana, ako malo i zatutnji možda nećeš ni čuti
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.03.2020. at 07:35

  39. #89
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lako je to reći .
    2 najbolje frendice, buraz i mama su tu negdje kao ja ili još puno gori. Ne trebaju mi ničije tuđe grupe i poruke, imam njih. U ove druge grupe se odem malo odmoriti .
    Upravo muž ustao i pita jesi čula... jesam... koliko puta? On samo 2x, ja mislim da ih je bilo 10. Ajde za 2 sam barem sigurna.

    Bit će sve u redu.
    Hvala na savjetima .

    Preko dana imamo djecu koja skaču, pa nikad nismo sigurni što je, ako još upalim muziku...

    Bit ću dobro .

  40. #90
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A da, kada i kupanje... nema šanse. Ja se bojim i otuširati, i otuširati djecu. Sve na brzinu u par minuta. Kosu nisam dugo oprala, a mislim da ju više nikada neću ni oprati.
    Gotovo je, prošvikala sam.

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Isključi zvuk na telcu kad ideš spavati
    Meni je to pomoglo
    Moje Viber, wh,mes grupe jučer i prekjučer pune humora
    Ok i ohrabljenja napose srednjoškolska iz cijele juge i svijeta
    Čak i raska iz prva dva razreda postala toliko toga zanimljivog,eto sreće da se skupimo nakon 30 godina od srednje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.03.2020. at 08:50

  42. #92
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    BB - iskreni savjet - makni se od svih tih viber, fb, whapp i sličnih grupa, prestani čitati te poticatelje panike, uzmi knjigu, ako imaš kadu (ne znam) opusti se pola sata pred spavanje u vrućoj vodi, obuci pidžama, popij nešto žestoko pred spavanje i odi spavati u krevet. Ako se probudiš ne diraj mobitel ni u ludilu, eventualno upali TV i pogledaj neku komičnu seriju. Nemoj sabotirati svoju psihu stalno se izlažući paničarima i širiteljima panike i crnila.

    E i stavi neku glasniju muziku preko dana, ako malo i zatutnji možda nećeš ni čuti
    X

    Treba se zaposliti nečim korisnim. Evo, mi u firmi pokušavamo sanirati štetu, jer su u potresu stradala stakla na našim proizvodnim halama.

    Jučer navečer kad je zatreslo, baš smo mm i ja komentirali - tja, nema pomoći, na to se ne možeš pripremiti ni zaštititi. Imamo u predsoblju emergency ruksak (voda, dvopek, rezervne čarape tople, set lijekova) i deke, te dogovor gdje i kako se nađemo ako se razdvojimo (kod mog auta, garaža je blizu, a opet dovoljno udaljena od visokih zgrada. Tam isto imam nešto opreme za nedajbože. Drugo mi ne pada na pamet. Spavamo u pidžami, jedino što je odjeća za idući dan (ili hitnu situaciju) pripremljena da se može brzo zgrabiti. S druge strane, ako fakat zatrese onak divljači, baš ništa ne pomaže, pa onda nema nikakve svrhe trošiti energiju i živce na ono što ne možemo predvidjeti. Pripremiš što možeš i odeš spat. Sretno (svima )!

  43. #93
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mene je ovaj potres paralizirao totalno.
    B.B.mi isto spavamo obuceni u dnevnoj,muz,5god i ja.Sin je u svojoj sobi njemu je 18.
    Stvari imam u autu.Tusiranje ne znam sta se brze otusiram ili obucem.Kakva kosa.To cu nekim boljim vremenima hahahahaha.
    Blago onima koji se mogu opustiti.
    Plus muz radi,kad dode malo je lakse.

  44. #94
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    A da, kada i kupanje... nema šanse. Ja se bojim i otuširati, i otuširati djecu. Sve na brzinu u par minuta. Kosu nisam dugo oprala, a mislim da ju više nikada neću ni oprati.
    Gotovo je, prošvikala sam.
    Posve te razumijem. Sigurno nisi jedina. I ja bih tako. Bit će bolje (lako to napisati, a izuzetno teško stvarno misliti).

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Ja nit se kupam, nit oblacim u piđamu.
    Sinoc sam isla kod staraca spavat, jer mi muz radi popodne i nema ga prije ponoci doma
    Nema sanse da budem sama navecer sa klincima, po danu jos nekako, al cim se smraci, panika

  46. #96
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Lako je to reći .
    2 najbolje frendice, buraz i mama su tu negdje kao ja ili još puno gori. Ne trebaju mi ničije tuđe grupe i poruke, imam njih. U ove druge grupe se odem malo odmoriti .
    A ne možeš ih zamoliti da promijenite temu? Ja bi im rekla da ih molim da više ne pišemo o tome, da me to dodatno uznemiruje i da se želim smiriti i prebaciti fokus na druge teme. Bar s tako bliskim osobama možeš biti iskrena...

    Ne znam, mi smo jučer navečer igrali domino (sin 8g i ja), gadno je lupilo i streslo nas, on je samo rekao "to je bio potres, jelda?", ja potvrdila i nastavili kao da ništa nije bilo. za 5 minuta sam već zaboravila skoro, a onda dva sata kasnije vijesti na indexu ko da je ne znam što bilo...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.03.2020. at 09:38

  47. #97
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nit se kupam, nit oblacim u piđamu.
    Sinoc sam isla kod staraca spavat, jer mi muz radi popodne i nema ga prije ponoci doma
    Nema sanse da budem sama navecer sa klincima, po danu jos nekako, al cim se smraci, panika
    Popij normabel.

    Potpuno ozbiljno govorim. Panika čini stvari još 100x gorima. U takvom stanju duha ne možeš pomoći ni djeci ni sebi. Sjeti se samo kako idu upute u avionu - ako se dogodi da nestane tlaka, majka prvo mora masku staviti SEBI, a onda pomoći djeci. Ako si izvan stroja ili u panici, to je jako opasno za one koji ovise o tebi. Rješavaj to iz glave hitno. Podsjećaj se da moraš biti smirena i organizirana zbog djece. A i taj strah od mraka mi je bzvz - pa potres jednako može udariti i danju i noću, a za noćne uvjete još je važnije da znaš gdje su ti stvari i da unaprijed imaš promišljeno što ti je činiti. Ne možemo predvidjeti sve scenarije, ali neke možemo. Umjesto da paničariš, složi si nužne stvari u torbu za brzi izlazak, dogovori s mužem gdje ćete se naći ako se razdvojite i slično...

  48. #98
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Žene, saberite se. Objektivni strah od potresa trebaju osjećati samo oni koji žive u prastarim kućama bez betona ili u potkrovnim stanovima u centru.
    Neki sam dan nazvala osobu koja je kupila moj stari stan na Trešnjevci, u kući iz 1938., koja se i onda kad sam iz nje izašla (2007.) doslovno raspadala. Trstika među stropovima, napukli zidovi, nijedna se vrata ne daju zatvoriti, krov pred propašću itd.
    Bojala sam se da se sve urušilo, kad gle čuda, sve stoji. Zidovi su joj se prošarali s još ponekom pukotinom.
    Doživjela sam potres jačine 7 po Richteru, 9 po Mercaliju 1979. u Dubrovniku, mjesec dana kasnije ruknuo je još jedan malo slabiji. Veliki dio staroga grada bio je urušen, mi u kućama van st.grada nismo imali većih oštećenja. U epicentru u Crnoj Gori bilo je 9 po Ricteru, i da, bilo je 136 mrtvih.
    Takav se potres ne očekuje u Zagrebu, čitajte malo članke seizmologa ovih dana i informirajte se.

    Zato ako živite u imalo solidnijoj gradnji, ne paničarite. Dok je potres nema bježanja, ne vidim nikakvog smisla boraviti u automobilu, spavati u odjeći i cipelama ili imati spakirane kofere u hodniku. Razumno je imati vrećicu s dokumentima, novčanikom, zdravstvenim nalazima ako ste bolesni.
    Ako vam je loše, popijte sredstvo za smirenje, svaki će vam obiteljski doktor to propisati u ovom ludom vremenu. Paniku prenosite na djecu, a oni ne znaju verbalizirati tjeskobu pa ćete kasnije liječiti tikove, pišanje u krevet, mucanje, griženje noktiju, noćne more itd.
    Kad krene potres, zagrlite djecu pod neki čvrsti zid/štok i brojite u sebi....vjerojatno nećete doći dalje od 10, a onda je gotovo.

  49. #99
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Čoksa dobro zbori.
    A na fejsu je žena napisala jako lijepi osvrt svog života u Čileu gdje su potresi jako česti

  50. #100
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    čoksa

    Ja bih vam samo još htjela reći da je iznimno važno kakvu poruku šaljete djeci. Kad sam doživjela prvi jači potres u životu, moji roditelji su iznimno panično reagirali, bili su izvan sebe, jurili po stepenicama još dok se treslo itd. Pri tome mi je otac bio statičar po užoj struci i znao je da je zgrada u kojoj smo živjeli protupotresno građena.

    Što reći, jako dugo, do odrasle dobi, sam se panično bojala potresa, i spavala sam sa spremljenim stvarima pored sebe.

    Zato stvarno, pokušajte se smiriti. Facebook grupe ne otvarajte, ima ljudi koji zaista uživaju u ovoj histeriji i panici, i očito je da ju vole podgrijavati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •