Stranica 3 od 23 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1114

Tema: Potres u Hrvatskoj 2020 :(

  1. #101
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Veeeliki potpis na Čoksu [emoji3590]
    Dodala bih da trčanje po stepenicama nikako ne dolazi u obzir dok se trešnja ne smiri jer se stepenice PRVE urušavaju.
    Dakle, stanite pod štok, nosivi zid, stol.. što vam je bliže i čekajte da prođe. Tek tada polako van.
    Mi se tresemo svako malo.
    Do sad je bilo preko 60 potresa i bit će ih još.
    Strpljen- spašen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Paniku prenosite na djecu, a oni ne znaju verbalizirati tjeskobu pa ćete kasnije liječiti tikove, pišanje u krevet, mucanje, griženje noktiju, noćne more itd.
    Ovog bi trebali itekako biti svjesni.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Prijatelj je doživio( i preživio) potres jačine 8 po Richteru. Sad kad je treslo u Zg uopće nije izašao iz zgrade( novija gradnja). Eto, ima nas svakakvih.

  4. #104
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Čoksa

  5. #105
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uh, mogu vam samo reći... blago vama.

    Ali postoje ljudi s različitim stupnjevima anksioznosti, panike i straha u sebi.
    Meni je npr. toliko nelagodno ući uopće i biti 3 minute preko dana u spavaćoj sobi gdje me probudilo, a ne mogu još ni pomisliti spavati u njoj. Za djecu ne brinem, puno su skuliranija od nas u vezi potresa. Ako će od ičega ovoga imati traume to je što im 3 milijuna puta dnevno kažemo “molim te pričekaj, moram sad raditi”.

    A oko mene ekipa:
    Mama sinoć u 21.00. - “gdje si??!!! Mi smo u autu!!! Aha, ostajete doma, dobro...”
    Brat u 21.05. - “gdje ste? Mi smo u maloj improviziranoj sobici kraj garaže, spavat ćemo noćas na madracima, nećemo na kat. Da, i mi, i baka, i šogor i šogorica, i djeca smo u prizemlju se rasporedili”
    Frendica 1: u nedjelju u 12h ode na selo, i još je tamo
    Frendica 2: u nedjelju u 12h ode 3 županije dalje, i još je tamo
    Frendica 3 do 6: ne mogu vise ovo, tko će ovo izdržati, blago ovoj pod broj 2, da barem ja imam gdje otići..
    Susjedi u zgradi: 1,2,3 i 4: mi smo otišli kod rodbine, javi nam kad dođe statičar (zgrada ko avet... od 12 stanova, 8 praznih).

    Ja: anksiozna i s problemom nesanice godinama... preko dana ne znam kako se zovem od kaosa s poslom, djecom i školom, i ne mislim na potres.

    Ali preko noći spavam obučena kraj ulaznih vrata i nosivog zida, s ruksakom.

    Sve kužim sto je napisala čoksa, i pročitala sam 17 puta onaj post na fejsu od cure koja živi u Čileu, i milijardu puta sto su rekli seizmolozi... nema šanse, dok me ne prođe možete pisati što god hoćete .

    Al evo, noćas neću citat poruke u grupama, gledat ću film .

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bravo čoksa i sillyme

    Bez panike ljudi moji !

    BB, ako ikako možeš smanji komunikaciju s mamom i bratom na temu potresa jer to su zaista pretjerane paničarske reakcije koje samo otežavaju situaciju i dovode do psihičkog pucanja.

    Pa ti si već pokazala koliko si hrabra i sabrana tijekom bolesti sina, sjeti se toga. Možda ti to pomogne da se sabereš jer šta je potres prema svemu tome što vas je prije snašlo.

  7. #107
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mi smo očito izrodi na temu potresa.
    Spavamo ko topovi, ne osluškujemo ništa, radi TV, buče djeca..ono normalno živimo samo zatvoreni. Zgrada novija pa ne znam zašto bih brinula.

    A važan je onaj čoksin dio da se tjeskoba ne prenese na djecu, ja dodajem i obrazac ponašanja. Roditelji paničari odgajaju djecu paničare. Nažalost, ali tako je.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.03.2020. at 17:23

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Lako je reci onome tko ne osjeca frku "nemojte se bojati"
    Tu smo da se podrzimo

    Podsjetnik: svatko reagira na svoj nacin
    zato veliki hug vama curke koje se ne mozete (jos) smiriti
    samo polako..
    mozda ipak neku rakijicu

  9. #109
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    BB, ja te razumijem, lakse je pricati nego uciniti. Ljetos kada sam dozivjela jak potres, bilo je to tek nakon sto sam rodila. Bila sam umorna, nenaspavana, taman smo se bebac i ja ugodno sklupcali na krevetu, dojili i tonuli u san kada je tresnulo. Sve mi je po kuci popadalo, u panicnom strahu smo polugoli izletjeli van.
    Satima se nisam htjela vratiti u kucu, a onda sam usla, spakirala se i otisla kod svojih prespavati.
    Danima nisam mogla doci sebi od panike i straha i nelagode dok sam se nalazila u svojoj kuci. Znam da sam to tako intenzivno dozivjela jer sam u tom trenutku bila iznimno ranjiva, proradio je i instinkt za zastitom novorodjenceta, ali ipak.. zaista nije osjecaj koji se moze racionalno "proraditi" u sebi. Meni je samo vrijeme pomoglo.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 25.03.2020. at 17:47

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    BB i ja te razumijem. Isto kuća na sjeveroistočnom dijelu grada. Nije lako gledati pukotine i raspadnuti krov i osjećati stalne potrese.
    Psihički- užas.
    Oko mene takvih priča iz centra grada, iz Markuševca, ma odsvukud, ljudi bez donjeg veša morali napustiti stan.
    Ako vam na prvom velikom potresu u nedjeljukuća nije napukla, onda mi je jasno da mirno spavate. Nama kojima jest, teško je sklopiti oko i ne skakati na svaki trzaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #111
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Cure, šaljem jedan veliki zagrljaj sa Kvarnera!
    Nisam paničar, ali me užasno strah potresa. Kao i Čoksa, proživjela sam potres iz 1979. godine u dubrovačko-neretvanskoj županiji kao dijete od 7 i pol godina, toliko ima moja kcer danas. Bio je na sam Uskrs, nedjelja ujutro oko 7.30h, izašla sam taman iz kupatila, u vešu, spremala se na misu. Jedina sam od ukucana bila na katu kuce, moji u prizemlju. Mama je s dva brata izletila u dvorište i počela me dozivati da izadjem, a ja se ukočila, skamenila i zanijemila. I danas me prodje jeza kad se sjetim... Dole, na jugu, često nas je treslo, sjecam se i onog iz 1996. kad je Ston sravnjen. Grozno je sve bilo.

  12. #112
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, mogu vam samo reći... blago vama.

    Ali postoje ljudi s različitim stupnjevima anksioznosti, panike i straha u sebi.
    Meni je npr. toliko nelagodno ući uopće i biti 3 minute preko dana u spavaćoj sobi gdje me probudilo, a ne mogu još ni pomisliti spavati u njoj. Za djecu ne brinem, puno su skuliranija od nas u vezi potresa. Ako će od ičega ovoga imati traume to je što im 3 milijuna puta dnevno kažemo “molim te pričekaj, moram sad raditi”.

    A oko mene ekipa:
    Mama sinoć u 21.00. - “gdje si??!!! Mi smo u autu!!! Aha, ostajete doma, dobro...”
    Brat u 21.05. - “gdje ste? Mi smo u maloj improviziranoj sobici kraj garaže, spavat ćemo noćas na madracima, nećemo na kat. Da, i mi, i baka, i šogor i šogorica, i djeca smo u prizemlju se rasporedili”
    Frendica 1: u nedjelju u 12h ode na selo, i još je tamo
    Frendica 2: u nedjelju u 12h ode 3 županije dalje, i još je tamo
    Frendica 3 do 6: ne mogu vise ovo, tko će ovo izdržati, blago ovoj pod broj 2, da barem ja imam gdje otići..
    Susjedi u zgradi: 1,2,3 i 4: mi smo otišli kod rodbine, javi nam kad dođe statičar (zgrada ko avet... od 12 stanova, 8 praznih).

    Ja: anksiozna i s problemom nesanice godinama... preko dana ne znam kako se zovem od kaosa s poslom, djecom i školom, i ne mislim na potres.

    Ali preko noći spavam obučena kraj ulaznih vrata i nosivog zida, s ruksakom.

    Sve kužim sto je napisala čoksa, i pročitala sam 17 puta onaj post na fejsu od cure koja živi u Čileu, i milijardu puta sto su rekli seizmolozi... nema šanse, dok me ne prođe možete pisati što god hoćete .

    Al evo, noćas neću citat poruke u grupama, gledat ću film .
    ja te kužim, ali i sama znaš da je toliko količina anksioznosti nepotrebna i štetna.
    mi smo, nakon što su djeca bila jako uznemirena, pogledali edukativne videe što raditi u slučaju potresa
    oslobodili smo kutak u koji ćemo se skloniti ako krene (i podnaslove - što ako krene kada si u krevetu, što ako krene kada si vani (sada nismo) itd)
    spremili smo emergency bag

    za anksioznost smo uveli vježbe disanja
    tikovi su se smanjili kod djece

    ja navečer, kad djeca odu spavati gledam seriju, to me baš uvuče i opusti

  13. #113
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, šaljem jedan veliki zagrljaj sa Kvarnera!
    Nisam paničar, ali me užasno strah potresa. Kao i Čoksa, proživjela sam potres iz 1979. godine u dubrovačko-neretvanskoj županiji kao dijete od 7 i pol godina, toliko ima moja kcer danas. Bio je na sam Uskrs, nedjelja ujutro oko 7.30h, izašla sam taman iz kupatila, u vešu, spremala se na misu. Jedina sam od ukucana bila na katu kuce, moji u prizemlju. Mama je s dva brata izletila u dvorište i počela me dozivati da izadjem, a ja se ukočila, skamenila i zanijemila. I danas me prodje jeza kad se sjetim... Dole, na jugu, često nas je treslo, sjecam se i onog iz 1996. kad je Ston sravnjen. Grozno je sve bilo.
    I ja se sjecam onoga u Stonu, uzas. Ali ipak nisam osjecala toliki strah od potresa kao od ovog ljetos.

  14. #114
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A ne znam. Ja sam, valjda, stijena kako me kolegica nazvala.
    Uopće ne razmišljam o potresu.
    Ni o poslu, plaći, eventualnom minimalcu (otkaz otpao)
    Meni je fokus kako se dočepati propusnice za muža koji mora u bolnicu u ponedjeljak, a ne mogu dobiti ni LOMa, ni stožer CZ, ni Dz...
    Cijeli dan imam slušalice na ušima i zovem. Neuspješno.

  15. #115
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pošalji mail na CZ. Imaš negdje spisak mailova. Meni su nakon par sati poslali propusnicu te sam ju isprintala.

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ali beti ti do rekla da je isti grad
    Ujedno propusnica važi tjedan dana
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.03.2020. at 19:53

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Tanči mejl od lom ne radi?
    Ja poslala mejl dr i čim je došla na posel nazvala me sestra s uputdtvima što i kako napraviti za slučaj koji sam navela u mejlu

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    znam teoriju, praksa je drugo

    dvije večeri za redom me ulovio u kupaoni
    ne perem se do daljnjeg ionako smo u karanteni

    i kad prođe karantena i snijeg, idem negdje na ledinu u šator

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    čekam 20:50 ... valjda neće opet u isto vrijeme ili u bilo koje

  20. #120
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam. Ja sam, valjda, stijena kako me kolegica nazvala.
    Uopće ne razmišljam o potresu.
    Ni o poslu, plaći, eventualnom minimalcu (otkaz otpao)
    Meni je fokus kako se dočepati propusnice za muža koji mora u bolnicu u ponedjeljak, a ne mogu dobiti ni LOMa, ni stožer CZ, ni Dz...
    Cijeli dan imam slušalice na ušima i zovem. Neuspješno.
    kako ne možeš dobiti od LOM-a?

  21. #121
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A dajte cure kao da si netko tko je anksiozan i u panici može sad logično objasniti i to je to. Nitko nikad onda ne bi zbog toga bio na lijekovima.
    Mene je panika prošla, danas radim u Centru u uredu koji je sav ispucao, žbuke popadalo ali nisam ni pomislila na potres. Prijateljica se s malim ne želi vratiti na 11. Kat nebodera koji je građen protupotresno, u totalnoj je panici šizne na svaki šum. Druga prijateljica, inače liječnica na hitnoj, dakle navikla na stresne situacije isto ne želi doma, šizi na svaki šum.
    Proći će nadam se, nekima treba dan dva, nekima duže, a neki nisu ni trepnuli, ali reći da bi se svi trebali osjećati jednako smireno nema smisla.

  22. #122
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kako ne možeš dobiti od LOM-a?
    Nisam mogla doprijeti do njega, ali sam ipak na kraju uspjela i riješio je
    Kaže da mu je ludnica i ne stigne se javljati na telefon.
    Kužim to pa sam zato i krenula zvati toliko unaprijed.

  23. #123
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pošalji mail na CZ. Imaš negdje spisak mailova. Meni su nakon par sati poslali propusnicu te sam ju isprintala.
    Propusnice za zdravstvene potrebe isključivo izdaje izabrani liječnik obiteljske medicine.

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Naša prije reagira na mejl nek na telefon
    Ujedno nema zamjenu u kontra smjeni.tek SK je dobiš u vremenu u kojem radi imaš sreće

  25. #125
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    ja sam tu negdje ko tanči.
    brijem da me muž nije zgrabio da bih možda potres i prespavala.
    izletili smo u auto jer smo vidjeli da to rade susjedi, ali sam ja cijelo vrijeme nagovarala da se vratimo doma.
    kad smo došli doma sam išla opet spavati jer sam bila umorna, zaspala ko beba.

    nije mi ugodno kad me trese, ali zgrada je dosta dobro izdržala, samo pukla farba na par mjesta, pa sam nekako mirna.
    klinci su isto relativno kul, ali u sekundi skoče pod stol čim krene tresti, već su istrenirani.

    znam da nije pitanje izbora, zato hug svima koji se nose s teškim osjećajima, i pogotovo onima koji su imali značajniju štetu i možda izgubili dom

    mene nekako tješi i razina zajedništva koja se javlja u ovim teškim trenucima.

  26. #126
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    svima .

    Vidjeti smo svi kako izgledaju Centar i Markuševec... ali kako izgledaju vaše zgrade i kuće?
    Kod nas u zgradi je u prizemlju na puno mjesta bas jako popucalo (stanovi u prizemlju, garaže i stubište)... na jednom mjestu je cca 1x2 metra otpala žbuka skroz do cigle, na još dva mjesta isto sve do ciste cigle i još dio cigli odlomljen, malo dublje brazde po zidovima...

    Zgrada je 2007., prizemlje i 2 kata, 12 stanova... nikad nismo bili nešto pretjerano oduševljeni kvalitetom, bilo je i raznih problema nakon useljenja pa su stanari u novoj zgradi još svašta sami sanirali...

    I u prvu ruku nisam bila iznenađena pukotinama, a onda sam skužila da nije puno “običnih” zgrada tako popucalo...
    Kako su vaše zgrade? Je l samo žbuka otpala, ili ima bas pukotina/brazdi? Ili nema nista.

    Ulje na moju anksioznost je dolio susjed još u nedjeljnu prije 11h. Mi smo još uvijek sjedili u autu , mm taman krenuo natrag u stan počistiti staklo, a ja ću s djecom za par minuta... i šalje mi susjed poruku sa slikama oštećenja... “vidi ovo, to je nosivi zid, treba provjeriti je li zgrada sigurna, zbog stabilnosti, treba statičar doći, ja upravo krećem u Slavoniju, neću tu spavati, čujemo se.” .

    Kako su prošle vaše zgrade (i kuće)?

  27. #127
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Godina gradnje 1982 - armiranobetonski zidovi na 3,60 udaljenosti, debljine 16cm, armiranobetonsei deke debljine 14cm, armiranobetonsko stubište, armiranobetonsko krovište (imam građevinsku i projekt jer su mi trebali za kredit pa sam baš išla čitati iz znatizelje). Na presjeku se vide temelji dubine 1m. Uglavnom nigdje ni crtice na zidovima, čak ni na spoju knauf ploca na stropu gdje su izvedeni neki stropni reflektori.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.03.2020. at 22:21

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Godina izgradnje 1969. Arimiranobetonski debeli zidovi na 3.60 udaljenosti( sad sam išla mjeriti), arimiranobetonske deke, za stubište ne znam kakvo je, ravan krov, 5 katova. Kod nas u stanu ništa( 4kat), stubište ništa.Knaufne zidove su skoro svi premještali, na nosivim zidovima je teško probušiti rupu za sliku objesiti. Fasada je godinama oronula i treba obnovu ali u ovom potresu nije vidljivo nikakvo oštećenje.

  29. #129
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Eto, zato vi mirno spavate i ležite u kadi .

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Zgrada iz 2006, treći, zadnji kat. U stanu imamo i galeriju koju smo naknadno radili. No uzeli smo statičara i sve radili po pravilima. Nema nikakvih oštećenja u stanu. Ne znam jel ima u stubištu jer nisam bila vani od subote.

  31. #131
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Ljubljanica, kuća iz pedesetih, kupili je i renovirali 2007. Nemamo "otvoreni koncept" u prizemlju, nego smo zadržali sve zidove. Godinama sam se brinula što će biti ako bude potres i sad mi je nekako laknulo. Za vrijeme rekonstrukcije izvođač nas je pozvao i rekao kako je kuća statički toliko loše da ju ne može srediti ali da se ne brinemo jer se raspitao u općini i može na parcelu dići trokatnicu, mi dobijemo jedan stan a on ostatak rasproda. Na sreću sam ja prošla puno gradilišta tako da općenito ne vjerujem izvođačima "na prvu" i rekla sam mu da ćemo pozvati statičara i ako nema popravka ja ću ga isplatiti i ići skupljati dozvole za novu kuću. Problem svih nas su i građevinci, arhitekti i inspekcije koji često nisu pošteni, kao i investitori koji se smatraju stručnjacima za sve

  32. #132
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku

    znam da nije pitanje izbora, zato hug svima koji se nose s teškim osjećajima, i pogotovo onima koji su imali značajniju štetu i možda izgubili dom

    mene nekako tješi i razina zajedništva koja se javlja u ovim teškim trenucima.
    X

    drž'te se ljudi <3

  33. #133
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Novija gradnja 2006.
    POS naselje Špansko
    Nema nikakvih oštećenja na zgradama.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A dajte cure kao da si netko tko je anksiozan i u panici može sad logično objasniti i to je to. Nitko nikad onda ne bi zbog toga bio na lijekovima.
    Mene je panika prošla, danas radim u Centru u uredu koji je sav ispucao, žbuke popadalo ali nisam ni pomislila na potres. Prijateljica se s malim ne želi vratiti na 11. Kat nebodera koji je građen protupotresno, u totalnoj je panici šizne na svaki šum. Druga prijateljica, inače liječnica na hitnoj, dakle navikla na stresne situacije isto ne želi doma, šizi na svaki šum.
    Proći će nadam se, nekima treba dan dva, nekima duže, a neki nisu ni trepnuli, ali reći da bi se svi trebali osjećati jednako smireno nema smisla.
    Ovako je i kod mene - silom prilika, na poslu i te kako mislimo na postres, jer su nam proizvodne hale stradale (stradala skoro sva stakla - upravo čekamo majstore za popravak, a nije ih lako dobiti u ovoj situaciji).

    Doma (zgrada iz 1958) ima nešto pukotina, ali čini mi se da je to samo žbuka - ništa vitalno nije stradalo jer zgrada ima željezne nosive grede i nije jako visoka - četverokatnica. Spavamo u pidžami. Propusnice nismo tražili, jer nam za sad (na sreću) ne trebaju.

  35. #135
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Trokatnica s 5 stanova, građena 2009. Nema oštećenja.

  36. #136
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mojima puse kroz zid, sa stubista. Izgleda da nema statickog ostecenja, ali sve izgleda kao da je pala bomba. Uzas. Neboder iz 1969.

    Sestra se jos nije vratila doma jer nitko nije dosao pogledati. Oni su u staroj zgradi.

  37. #137
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi smo u zgradi iz 1980. koja je građena kao prototip gradnje za tadašnji SSSR (Rusiju).
    Nema nikakvih oštećenja, a bome nas je pošteno prodrmalo i drma i dalje.

  38. #138
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Donirajte za obnovu.
    Što više možete.

    https://www.telegram.hr/politika-kri...projekata/amp/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #139
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Najgore je to što je sve već spiskao. Kada dođe novi gradonačelnik, dočekat će ga financijski rasjedi, a ekonomija će već biti na -10 .
    Tako da mislim da su neki novi samodoprinosi skroz realna opcija.

  40. #140
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

  41. #141
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Novija zgrada iz 2005. Na jednom mjestu.malo otpala zbuka, koju sam.i prije potresa vidila da se nacela. Visoki sam kat, dosta nas je ljuljalo (bez zvukova), nije mi bilo jasno da nije nista ispalo s polica osim kozmetike koja je pala u kadu. Mi smo rel..daleko od epicentra.

  42. #142
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Zgrada 2011, koliko mi se čini sve ok, predstavnica stanara nije ništa spominjala. Ali zato nam je osnovna škola stavila objavu da je oštećena i da do daljnjega nije upotrebljiva. Zgrada iz tridesetih, obnavljana prema pravilima konzervatora.

  43. #143
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja sam inace panicno anksiozna samo sam vec dugo u mirnoj fazi.
    Ovo me totalno izulo iz cipela.Korona malo,ali pooootres.
    Ok mi je procitat da nisam jedina.Divim se ovima koji ne misle na isti.
    Ja sam se taman malo.opustila u utirak i onda se oper protresemo.Brrrrrt.

  44. #144
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Ja nisam iz ZG, ali i ja se bojim potresa, mislim da bih ja i bosa izletjela ko munja iz zgrade...zgrabila malu i bris...

  45. #145
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Prijelomna vijest: Najveća forumska potres-plašljivica prespavala najjači potres noćas!

    Onu prošlu večer i noć ih je bilo 12 (kaže struka). Mislim da sam doslovce svaki osjetila. Prošlu noć sam jedva spavala, to ljuljanje me baš uzrujavalo. U nekim trenucima mi je srce toliko lupalo i doslovce sam se tresla. Nisam bila sigurna je l me trese potres ili se sama tresem više. Jedva sam dočekala dan, da krene buka, da ne čujem više svako podrhtavanje i ljuljanje cijelu noć.

    I noćas... spavala sam. Nisam čula (kažu moji obiteljski plašljivci) najjači i najduži oko 1.45. Totalno sam spavala. Osjetila sam 3 komada nešto prije 4 sata, ali sam tad brzo zaspala. Jupi.

  46. #146
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ima li nekog iz Zadra?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Da sam pobjegla u Zadar i tamo me strefilo, stvarno ne znam što bih mislila ...

  48. #148
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Zakaj Zadar?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Noćaš bio potres 2,7

  50. #150
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Aha, vidim sad.
    Ma to je slabo bilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •