Stranica 17 od 18 PrviPrvi ... 715161718 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 851

Tema: Kako (psihički) podnosite izolaciju? Kako si olakšati?

  1. #801
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Cathy oprosti na smijanju al baš si me nasmijala s nadrukavanjem.
    Ajme silly i taxi inc

    Moja ide sad i na eng, nije daleko, al luda vremena i noć, pa je vodimo aj bar tamo pješice. Ja se izborim za vodjenje tamo u 19:30h jer bi se morala opako nečim natankat da je kupim u 21h, taj dio sam mužu prepustila.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.11.2020. at 20:15

  2. #802
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Evo ja sam se totalno ufurala u americke izbore, vec dva dana nisam procitala koliko ni gdje.
    Nosim masku, drzim razmak, ne okupljam se. Nadam se da me nece jedan dan redari iz kakve civilne zastite vratit doma, a da nisam vidjela da je lock down stigao.To mi se u ratu dogodilo potjeralo me s ceste kad sam isla psa prosetati.

    Ja i dalje vecinom preko tjedna ne kuham. Mali jede u vrticu. U ponedjeljak imamo nestonod nedjelje. Muz je poceo kuhati, skuha ponesto 2 put tjedno, ja mozda jednom tjedno pa razvucemo.

  3. #803
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    i ja sam psihicki i dalje skroz ok
    radim od doma zadnja dva tjedna i nastavit cu jos neko vrijeme (mogu birati)
    nosim masku gdje je propisano, ali idem u ducane i centre kad trebam
    ne idem na velika okupljanja, druzim se sa svojim malim dragim kruzokom
    setam vani, idem na yogu (velika dvorana s velikim vratima na dvoriste, mali broj ljudi, dovoljan razmak, dezinfekcija)
    citam, gledam serije
    danas cu na plazu, divan je dan, sutra na selo
    cujem za vise slucajeva zaraze kod poznanika, ali su srecom svi blazi
    Posljednje uređivanje od summer : 07.11.2020. at 12:05

  4. #804

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,141

    Početno

    Kod mojeg je u školi ove godine kao u onoj kletvi "dabogda imao pa nemao".
    Imao je jednosmjensku nastavu, kantinu u kojoj je mogao ručati kad god mu odgovara, ormarić u školi, boravak u kojem može sjediti i pisati zadaće između dvije škole... ove godine, što zbog korone, što zbog posljedica potresa, ništa od toga nema
    Snašli smo se za prehranu, što se tiče nastave, škola se dobro organizirala i u ovim uvjetima, ja sam taksist više nego što bih možda planirala za srednjoškolca, ali nek je sve zlo u tome.

    U kući smo se malo reorganizirali, kuham i dalje isto kao i ranije, ne mogu reći da nas sadašnja situacija bitno pogađa. Pribojavam se potencijalne samoizolacije najviše zbog sinovih školskih ambicija i planova, ali ako izdrži još malo više od dva tjedna, ni to više neće predstavljati problem

    I, kao što je netko ranije napisao, izlasci u prirodu su spas za psihu, a to vrijedi i inače, nevezano uz epidemiju. Pa se trudim to prakticirati kad god je moguće.

  5. #805
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Valjda su svi vidjeti onaj citat ovih dana... “da si rođen 1900. prvo bi ti došao prvi svjetski, pa španjolska gripa, pa ekonomska kriza, pa drugi svjetski...”

    I onda sam si lijepo objasnila da je sve ovo sada puno lakše nego da ležim u nekom rovu u sred zime u Rusiji u 1. svjetskom ratu. I od tada mi je puno bolje, nemam psihičkih tegoba .

  6. #806
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda su svi vidjeti onaj citat ovih dana... “da si rođen 1900. prvo bi ti došao prvi svjetski, pa španjolska gripa, pa ekonomska kriza, pa drugi svjetski...”

    I onda sam si lijepo objasnila da je sve ovo sada puno lakše nego da ležim u nekom rovu u sred zime u Rusiji u 1. svjetskom ratu. I od tada mi je puno bolje, nemam psihičkih tegoba .
    Ili da završiš u Treblinki.

  7. #807
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    BB munjena si 100 gradi

  8. #808

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/life/zivotne...blizi-15004190

    Već dugo nisam pročitala ovako emotivan članak na nekom našem portalu...
    Baš me pogodilo ...

    Ali foto portreti su prekrasni

  9. #809
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Dakle otvaram zaseban topik, jer bozic je tamo poceo dominirati.
    dakle ajmo lijepo tu nastavimo: www.forum.roda.hr/threads/94228-Božićne-radosti-kao-terapija-protiv-korone
    Posljednje uređivanje od spajalica : 11.11.2020. at 17:15

  10. #810

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ventilana nam je zaključana .... (topic Korona...)
    vratite nam terapiju

  11. #811
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma to je sirius sigurno nesto krivo stisnula.

    Nadam se.

  12. #812
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Sirius, nešto lako prsti polete

  13. #813
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Cijela moja obitelj i moji roditelji bili smo u izolaciji 10 dana jer su nam djeca bila pozitivna. Krenuli u školu ali unazad 6 dana mama dobila temperaturu. Vozila ju danas u bolnicu i sad ako je pozitivna ja opet moram u izolaciju. Pa vrištat cu...to moze tako trajati mjesecima.... samo da znate na zaraznoj joj samo uzeli bris bez ikakvog pregleda od doktora samo ju nazvali telefonski dok je stajala ispred bolnice i dr.ju špotao sto je cekala 6 dana za test da je trebala doci nakon 3 dana temperature. A njena dr ju nije htnela poslati kljuka se vec danima lupocetom. Ma kaos totalni..

  14. #814
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu nikoga rutinski ne pregledavaju. Zar je to uobicajeno tamo?

  15. #815
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Tu nikoga rutinski ne pregledavaju. Zar je to uobicajeno tamo?
    Koliko ja znam ne.

  16. #816
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Mašnice drži se!
    Jel možeš radit od doma?

    Mi koji nismo u SI ovo bi nam trebala bit lekcija kako nam je "dobro" što nismo izolirani.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.11.2020. at 17:07

  17. #817
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,246

    Početno

    koliko vidim iz trenutnih primjera koje ja poznajem, mjera samoizolacije se rijetko propisuje

    bliski kontakt više nije sastanak u trajanju sat vremena jer su svi nosili maske (iako su sjedili na cca 1 m udaljenosti od covid pozitivne osobe). Sastanak se održao ujutro, a popodne su nastupili simptomi.

    također, na otvorenom više nije bliski kontakt ako traje 35 min, udaljenost 1m, bez maski

    valjda je ponestalo love za bolovanja, pa samoizolaciju samo školskoj djeci masovno propisuju

  18. #818
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,246

    Početno

    vidljivo je i iz podataka o pozitivnim osobama
    na 1 covid pozitivnu - imamo propisane 2 SI (to je vjerojatno obitelj u istom stanu/kući)

  19. #819
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Curke no offense,al ajmo o samoj koroni, bolovanjima, izolacijama i sl. na onoj temi o koroni, a da tu bude više ona psihička komponenta. Hvala

  20. #820
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Cijela moja obitelj i moji roditelji bili smo u izolaciji 10 dana jer su nam djeca bila pozitivna. Krenuli u školu ali unazad 6 dana mama dobila temperaturu. Vozila ju danas u bolnicu i sad ako je pozitivna ja opet moram u izolaciju. Pa vrištat cu...to moze tako trajati mjesecima.... samo da znate na zaraznoj joj samo uzeli bris bez ikakvog pregleda od doktora samo ju nazvali telefonski dok je stajala ispred bolnice i dr.ju špotao sto je cekala 6 dana za test da je trebala doci nakon 3 dana temperature. A njena dr ju nije htnela poslati kljuka se vec danima lupocetom. Ma kaos totalni..
    Kolika temp?

  21. #821
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ne znam vise gdje sto smijem pisati pa necu vise o korona temi. Temper.je varirala od 37 do 38.6. Kako koji dio dana i noci. Preko dana najcece nije imala ce po noci i kasno popodne...kako kad. Ne radim od doma...ugovor mi istjece dali mi otkaz zbog korone. Tako da ne radim i trazim posao.

  22. #822
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Draga mašnice baš mi je žao zbog svega i otkaza

  23. #823
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja podnosim sve ovo ok. Radimo svi koji nismo u penziji.... Većinom po školama. Nakpn 2 i pol mjeseca ne bojim se vrtića, stvarno ih je malo zaraženih, bar iz medija. Škole sam se prestala bojat, jer niš koristi od toga. Najviše je po srednjim školama od ove dječje populacije, tako da idemo s pojedinim učenicima i razredima u izolaciji, ostali standardno. Izbjegavam zatvorene prostore kad mogu. Robu i cipele većinom kupujem online ionako. Spizi radi samo 1 osoba, ili ja ili MM, curice ne vodim u supermarket ako ne moram. Obavezno svi imaju maskicu, osim male od 1 i po godinu. Iako i ona traži sebi kad vidi seku. Njima je to najnormalnija stvar maska u dućanu. I onda ona od 4 godine pita svako malo zašto neko dijete nema masku. Onako na sav glas. Malko postidi te roditelje, nadam se, da ja ne moram.... Idu mi na živce. Ako može moja od 4 godine, a bome može i njihov od 10
    Posljednje uređivanje od VeraM : 14.11.2020. at 15:47

  24. #824
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Hvala...mislim da mi je ovo najgora godina u životu toliko negativnih stvari...od posla, bebe i ovog ostalog što he u sve nas zajedno zadesilo...

  25. #825
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam vise gdje sto smijem pisati pa necu vise o korona temi. Temper.je varirala od 37 do 38.6. Kako koji dio dana i noci. Preko dana najcece nije imala ce po noci i kasno popodne...kako kad. Ne radim od doma...ugovor mi istjece dali mi otkaz zbog korone. Tako da ne radim i trazim posao.
    Držim fige da nađeš bolji posao što prije, pa da možeš reći da nije svako zlo za zlo. Sretno u potrazi...

  26. #826
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Mašnice, joj da i beba

    Bit će bolje, mora biti.

    Sretno s traženjem posla!

  27. #827
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Da malo poguram temu, moja kci i ja smo pocele sanjariti o putovanjima, gledati aranzmane, nadam se da necu toliko poluditi da uplatim nesto jer ne mislim da bi mi refundirali... ali osjecam se malo normalnije kad tako mastam i planiram.

  28. #828
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Konfuzija, i ja isto. Planiram, gledam aranžmane. Maštam.
    Danas su sinu odredili četvrtu po redu samoizolaciju zbog pozitivnog djeteta u razredu. Ova 4. samoizolacija je izrečena dok 3. još traje.
    Ne znam... Osjećam neku ljutnju i neku vrstu nostalgije za prošlim, slobodnim vremenima.

  29. #829
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    I mi isto. Mislim da cemo klikati po karti svijeta i manijakalno kupovati karte za bilo gdje.

  30. #830
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    3.izolacija od 1.11. Onak...ona prva mi bila najgoraa ova sad mi je najsmješnija...ali zapravo u pozadini je strah..zar ću morati opet... nadam se da ne...

  31. #831
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Konfuzija, i ja isto. Planiram, gledam aranžmane. Maštam.
    Danas su sinu odredili četvrtu po redu samoizolaciju zbog pozitivnog djeteta u razredu. Ova 4. samoizolacija je izrečena dok 3. još traje.
    Ne znam... Osjećam neku ljutnju i neku vrstu nostalgije za prošlim, slobodnim vremenima.
    pa ako nije bio u školi ,ne trebaju samoizolaciju,nego odradi 3. do kraja i finito

  32. #832
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Muzu i meni iduće godine 10god braka. Planirali smo klince kod bake i djeca, mi na neki solo put od par dana. Možda se i ostvari, tko zna

  33. #833
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mojem vrtićkom djetetu je jučer izrečena samoizolacija. To nam je 9. izrečena samoizolacija u kućanstvu u manje od 8 tjedana.
    Tehnički dijete ne mora u samoizoalciju jer dobijemo potvrdu da je preboljela. (Za to mi treba samo 2-3 dana da se iskomunicira u sustavu ). Ali njezina teta i vrticka grupa su i izolaciji pa opet kombinacije kombinacija s čuvanjem i poslom.

    Ne maštam ni o čemu, ne planiram dalje od “danas”, živim u trenutku i super mi je. Samo dišem i govorim sama sebi, “ok, možeš ti to, sve će biti u redu, možeš ti to, ne paničari, i ovo će proći”.

    Onda pomislim “Ovo nikad neće proći, ovo je vječnost, ovako će biti zauvijek. Ovo nas svemir trenira i priprema za nešto još gore, npr. atomski rat i život u atomskom skloništu ili napad vanzemaljaca” .

    Onda si pustim Fabijana P.M. u svim mogućim transformacijama i život mi ponovo ima smisla :nives:.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 17.12.2020. at 19:55

  34. #834
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mi smo rezervirali zadnji tjedan školskih praznika kuću u Slunju, nadali se snijegu. Samo nas 4 bez kafića i sl, kuća priroda.... sad jw sve skoro propalo. Još je svekrva dosta loše, vjerojatno nećemo moć nigdje. A baš se veselila.

  35. #835
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Oko sebe vidim da ljudi sve vise pucaju i ne čudi me uopće.
    Covjek treba naci neke sitnice koje ga vesele, pa ako su to i planovi za putovanja neka..
    Sve sto nam olaksava.

  36. #836
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    https://www.sensa.hr/clanci/lifecoac...XVXpDsFJW9owxY

    Sve ovo već znamo, ali treba se nekad i podsjetiti.

  37. #837
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kak to misliš - pucaju? Na koje načine?

  38. #838

  39. #839
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kak to misliš - pucaju? Na koje načine?
    a ono netko je anksiozan, nervozan, živci rade, nekoga baca na bezvoljnost i depresiju..

  40. #840
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Ovo sam jutros pročitala da je izjavio poznati zagrebački psihijatar Košuta:

    Kakve će biti posljedice velikog straha u kojem trenutno živi čovječanstvo?

    - Kao što je svaka kriza šansa, za neke ljude će biti šansa. Neki će je ljudi iskoristiti da dokraja raščiste što je bitno, a što nebitno. Bitan je ovaj dan, čovjek pored mene, ljubav ako je ima, autentične potrebe, bitno je, za vjernike, da budu u snažnom odnosu s bogom, bitno je da se bude u odnosu s prirodom, ne uništava okoliš, da čovjek bude skroman... a nebitno je posjedovanje, nebitna je odsutnost ljubavi, površne potrebe, kuće za djecu i unuke...

  41. #841
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    To je zadnja osoba koju bih citirala. Sorry na offu

  42. #842
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    Zguglala sam ga, u pravu si.
    Privatno potpuno nesredjen, al on "pomaže" drugima.:/

    Meni se citat svidio tj i dalje mi se svidja samo da mogu izbrisat ime autora

  43. #843
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nisam ga guglala, pročitala jučerašnji članak u jutarnjem i gledala ga kod Stankovića. Bio mi je ok. Što nije u redu s njim?

    Ja bih radije izdvojila ovaj citat, iako možda i ne odgovara naslovu ove teme. A možda čak i odgovara:

    Velika je zabluda da moram biti stalno opušten. A ako nisam opušten, nešto ne valja, jer ja moram biti sretan čovjek! Povremeno, u potrazi za dobrim, pojavit će se osjećaj uznemirenosti, radosti, sreće, i to je život. Ali ideja vječite sreće i opuštenosti zabluda je koja vodi do razočaranja, pa i poremećaja. Ideja izbjegavanja neugode po svaku cijenu čini težim i posljedice korona-straha u kojem živimo. I dovodi do nevjerojatnih količina anksiolitika, alkohola, cigareta, droge...

    Zaboravio je spomenuto šećer i junk food .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 28.12.2020. at 15:58

  44. #844
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,513

    Početno

    I tvoj clanak je dobar BB

  45. #845
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravio je spomenuto šećer i junk food .
    ... i Massive Attack.

  46. #846
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Ne možeš Massive Attack spominjati u istoj rečenici sa šećerom i junkom!

  47. #847
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kontekst. Izbjegavanje neugode pod svaku cijenu dovodi do velike količine Massive Attacka.

  48. #848

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Mislim da se i ova tema može proširiti.
    Kako si pomoći, kako se riješiti straha od prirodnih nepogoda?
    Mnogi su bili direktno pogođeni ratom, ja sam.bila mlada i u ZG-u pa nemam posljedice u vidu PTSP-a, ali ovi potresi me totalno izbacuju iz cipela...
    Vjerojatno je razlog što imam i djecu pa se brinem i ubstrahu sam zbog njih.

  49. #849
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam trenutno u većem strahu od potresa nego od korone. Za koronu imam osjećaj da mogu nešto učiniti - maska, socijalno diatanciranje, higijena itd. Potres je izvan svake kontrole.

  50. #850

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    OK podnosim koronu i sve mere koje dolaze uz to, iako su u SLO još dosta strožije mere nego u HR.
    Na dnevnoj bazi vežbam i radim stvari koje me vesele. I paše mi u neku ruku to da nema obiteljskih rodjendana i okupljanja, jer me ta velika slavlja nikad nisu izpunjavala, nego bi mi bilo zlo od mirisa većine hrane tamo (meso, ćevapi, luk, itd...). Ovo je odlično vreme za introspekciju, da si posložimo prioritete, ciljeve, smisao života, ...

    Fale mi jedino putovanja tu i tamo - par puta godišnje, ali se i na to privikavam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •