Stranica 3 od 18 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 851

Tema: Kako (psihički) podnosite izolaciju? Kako si olakšati?

  1. #101
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ako na ista podsjeća me na najodvratnije desetljeća mog života, na "katedralu hrvatskog duha" i njeno beskonačno ulizivanje "svetom trojstvu": FT, crkvi i HDZ-u, na licemjerje, laži, sirenje mržnje, na cenzuru, siromaštvo, izgubljene prilike, na 200 bogatih obitelji s rukom na srcu i drugom u našem džepu, koji su se nakrali za 100 generacija nakon sebe a nas ostavili gospodarski, socijalno i na sve druge načine devastirane. ONI. Ne rat.

    Kad čujem negdje prva tri takta odmah mijenjam program. Prošlo je 20g a i dalje mi se diže želudac kad se sjetim svega...
    Potpis. Ovo si jako dobro napisala.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Sigurno ima pametnijih i korisnijih načina da se pokaže podrška...

  3. #103
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Evo, Zaprešić se ori.
    Netko je pustio pjesmu preko razglasa.
    Ne čujem baš da ljudi pjevaju, ali je bilo pokušaja pljeskanja.
    Moj Bobby laje na balkonu
    Njega ovo nervira.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 29.03.2020. at 20:06

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Bobby nema sluha
    Silly odvratno vrijeme za vrijeme rata ili ne nismo mogli birati,ko ni sad
    Ujedno koliko si godina imala ,računam 9-12 ko tvoji klinci safd.nadam se da ne pričaju kako odvratno žive.
    Nadamo se da neće sve trajati tako dugo i da ćemo preživjeti i ovu bedaću,neki di sanjali da će živjeti Eli nisu preživjeli rat.mi smo imali sreću da jesmo. U prednosti smo.
    Ok strepili smo nad svakim izvještajem napose mi koji smo imali vreću pohote,očeve,prijatelje i rodbinu na frontovima diljem i hr i cijele juge,nemoj zaboraviti da moju braću nitko nije pitao gdje će se boriti,a većinu rata u bili ili na granicama ili u zabitima iza granice,skidajući oznake hr vojske bez obzira kaj su mobilizirani u iste.bili smo sretni kad bi nekom nekog vremena došli doma.jedan brat je imao ludu sreću da je izwšl iz kuhinje kad je pala granata i sve uništila,ali on je bio sretan jer je ostao ziv.ili toliko je tugovao kad je napokon otišao kući snjegova smjena je poginula uz kazan hrane koju je pripremao za suborce
    Zato budimo sretni da da smo rat preživjeli i nadamo se da ćemo i ovo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.03.2020. at 20:46

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Isti taj brat koji je tad imao ludu sreću sad radi u bolnici,opet na meti svega i svačega
    Ajmo malo pozitive,i misliti i o nekom drugom ne samo o sebi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.03.2020. at 20:52

  6. #106
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    pa nećemo valjda sada svi pisati di smo mi i nasi bili 91.? nego, vreća pohote... bas me zanima sto je to

  7. #107
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    i ja sam zazujala na "vreću pohote"

  8. #108
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo malo pozitive,i misliti i o nekom drugom ne samo o sebi
    pa mislimo o drugima, jer stojimo doma i ne bauljamo okolo. sto je to ako ne misliti i o drugima

    a pitanja gdje si bio 91 i izazivanje domoljubnih emocija uz pljeskanje mi je sve samo ne pozitivno
    Posljednje uređivanje od magriz : 29.03.2020. at 21:01

  9. #109
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    inače, da se vratim na temu malo.

    mi smo danas tjedan dana u samoizolaciji... mm i ja. inace mi nije problem biti u kući, ali sad bi bas od gusta napravila bar krug oko zgrade. naravno da neću, izdržati ćemo još jedan tjedan. i danas su nam 3. put dosli policajci u provjeru u ovih 7 dana. svaki put druga ekipa. zaista revno rade posao.

    pjevala nisam. u dućan nam odu prijatelji ili mm sestra. i inače stvarno svi misle na nas i zovu svako malo da li nam sto treba. susjeda je poslala i domaći kruh, prijatelji pun pijat kolača. Znam samo da sam se već udebljala par kila, ali o tome ću razmišljati malo kasnije

    ponekad baš potonem malo pa pustim sebi muziku koju volim ili gledam na youtubu nesto sto me veseli. zezam se s mm, nismo se vidjeli 3 mjeseca pa se još podnosimo

    i da, sretna sam sto nemam skolaraca... ja stvarno ne znam kako bih to izvodila i baš vam se divim kad čitam kako se uz sve ovo još i s tim borite. a s druge strane, ponekad poželim da su i moji mali samo da su uz nas, a onda se sjetim da bi poludili već drugi dan da smo svi zatvoreni u stanu i da bi se ponovno svađali oko jedine kupaonice u stanu. to mi je bila najveća trauma zajedničkog života, majkemi

  10. #110
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam zaokupljena poslom, pa online školom, pa kucanskim poslovima - uglavnom imam toliko posla da ne stignem previše razmisljati. Umjesto pjevanja sam maloprije usisala i oprala podove, pa sve blista Meni puno pametnije potrošeno vrijeme. Da mi napenale na zvučnike tu grozotu nabila bi one avionske cepice u uši...

  11. #111
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kad se sjetim da sam krajem siječnja kunjala kad će više ta hunjavica proći... trajala je već tad dva mjeseca... najstarijoj je nos nastavio sliniti do danas... a cijeli svijet je taoc virusa. Isuse.....

  12. #112
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Sutra pocinje 3. tjedan izolacije. Za sada nam je produzena do 19.4. uz napomenu da ce opet vjerojatno biti produzena do 3.5.
    Jedino vrtici rade, ali smo curku ostavili doma jer smo oboje doma i nema bas smisla biti u karanteni dok se ona smuca s drugom djecom. MM radi od 9 do 18 zatvoren u sobi, a ja gledam kako se nered gomila jer od nje ne stignem nista osim skuhati rucak. Citam s uzitkom kako reorganiziravate police i ormare. Ja ih samo gledam i nemam snage se boriti s njom i stvarima iako je stvarno mila i voli pomagati. Citam jedne te iste 4 djecje slikovnice barem 30x dnevno.
    Ima 22 mjeseca i jucer mi je rekla: "Ne, mama, momitel. Ne momitel!" dok sam surfala ispod deke. Skuzila me. Bilo me sram...
    Upisala sam jucer online tecaj ilustracije samo ne znam kad cu stici olovke naostriti, a kamo li ista odgledati ili nacrtati.
    Prestala je spavati preko dana pa vise ne znam kad cu trcati. Nadam se da je samo faza.
    Citam 2. dio Moje borbe i totalno me deprimira, ali do sada samo jednu knjigu nisam procitala do kraja pa ne odustajem.
    Nadam se boljem vremenu jer je opet "otislo" u minus i zima je...
    Necu vidjeti fetus do kraja 5. mjeseca...
    Mislim da nas pas mrzi..
    Vec 3 tjedna nema brasna u ducanima, a ja imam pun frizider domaceg kvasca.

  13. #113
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Mi smo pljeskali ali nismo pjevali. Kao što rekoh, krenu mi suze. Izgubila sam tatu i strahovala za strica. Za one kojima nije jasno zakaj NE ta pjesma predlazem dokumentarac: glasnije od oruzja. Ima ga na youtube. Skratis vrijeme a jos nekaj i saznas

  14. #114
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Nisam pjevala i pljeskala gledala sam na tv...jeza me hvata jer me sjeca na rat, na skloništa, granate...2 smrti u obitelji...tatu na 1.liniji i mamu samu s 2 male djece. Nije da ne volim tu pjesmu vec mi tjera suze...

    Ja samo želim da ovo sve što prije završi...što prije...

  15. #115
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Mene je zasmetalo kako neki ovu situaciju izjednačuju s ratom, a to je krivo, neprimjereno i opasno.

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2170104

    Meni suze krenu kada cujem tu pjesmu xD
    Isto Kris.
    Mi smo na balkonima svi pjevali, orilo se, isto tako plješćemo svaku večer za sve: medicin.osoblje, Vilija...ma sve, samo nek je neka akcija bar po balkonima. Mašemo jedni drugima.
    Mene diže taj osjećaj zajedništva, baš mi pozitivno utječe na psihu.

    Curke jako mi je žao za vaše gubitke, strašnoo

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je zasmetalo kako neki ovu situaciju izjednačuju s ratom, a to je krivo, neprimjereno i opasno.
    Ovo je isto apsolutno točno. Prošla sam razne grozote na vlastitoj koži u opkoljenom gradu i kad mi netko kaže ovo je gore nego rat, poludiim jer ti ne znaju šta je rat i ovo sad je obična kamilica prema ratu. Samo trebamo ostat doma,sve drugo imamo.

    A sad na temu, jučer mi frendica pronašla neki opg preko weba koji dostavlja flance i veselim se što ću napokoon posaditi cvijeće na svom lijepom sunčanom balkonu i moći ćemo još više uživat u toj ljepoti jedvaaa čekam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.03.2020. at 07:42

  17. #117
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Munkice,
    Nemoj se sramit moba, svima nam se to nekad dogodilo
    Djeca su zato tu da nam vrate na pravi put

  18. #118
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    90-e su od 1990-1999. Svako pozivanje na (samo i isključivo) 1991 kad kažš što misliš o tom desetljeću su deplasirani. Još uvijek ne bolujem od skleroze, a kako sam imala puno više godina od 8 te 1991 srećom ne ovisim o lažnim "sjećanjima" iz knjiga i hrt "dokumentaraca" već imam svoja vlastita.

    Dobro da sam odselila iz stana, iako srećom ni u starom ne bi mogla pjevati jer smo zatvorili lodju
    Opcenito grozim se tih kolektivistickih predstava pred susjedima, ko da smo u S. Koreji pa kad krene prebrojavanje tko je pjevao, brrrrr
    Posljednje uređivanje od sillyme : 30.03.2020. at 08:04

  19. #119
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Da se vratimo na temu... mene su crvi poceli hvatati u kuci i rado bih si priustila ranojutarnju setnju sa psom. Maska na usta i sama bez ikoga.

    Smije li se? Imam astmu, bebu i dijete u kuci. Samo se bojim da ne unesem virus u kucu. Kaj velite?

  20. #120
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    *mamice*, ja šetam stalno.
    I imam astmu.
    Imam dijete i bolesnog muža, nemam bebu.
    I ne paničarim da ču unijeti išta u kuću.

  21. #121
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    mamice, smije se, drži distancu, pazi pogotovo na semaforima i slično, ali moje je iskustvo vani da ljudi fakat paze, ne žure se, drže distancu i strpljivi su

  22. #122
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Da se vratimo na temu... mene su crvi poceli hvatati u kuci i rado bih si priustila ranojutarnju setnju sa psom. Maska na usta i sama bez ikoga.

    Smije li se? Imam astmu, bebu i dijete u kuci. Samo se bojim da ne unesem virus u kucu. Kaj velite?
    Jesi li u samoizolaciji? Onoj po kojoj ti odrape kaznu ako izađeš? Ako ne, možeš van.

  23. #123
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi li u samoizolaciji? Onoj po kojoj ti odrape kaznu ako izađeš? Ako ne, možeš van.
    Bogu hvala nisam, a i grad je fakat prazan, MM dvaput dnevno sece psa i apsolutno nikoga ne srece. Nismo ni od sporta ni od kucnih ljubimaca

    Ok, mogla bih se odvaziti.

  24. #124
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Samo dvaput dnevno? Kao tako malo?
    Odi slobodno van. I više puta.
    Pesonja će uživati, a i ti.

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Mamice, naravno slobodno prošeći van psa, moji susjedi uredno vode pse u šetnju. Naravno pazi da ideš negdje gdje nema ljudi, a i nema ih sad.

    Puno bolje se čovjek osjeća kad barem malo prošeće po zraku, to se preporuča - boravak na otvorenom bez socijalizacije. Najbolje jutarnji sati, tad fakat nema žive duše.
    Ostatak dana doma.

  26. #126
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mamice, odi van, ja cu poludit ako nam to zabrane. Mi za vikend prehodali 18km, bez da sretnemo zivu dusu, hvala bogu za kucu na periferiji i sumi iza nje.

  27. #127
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,971

    Početno

    Smijes van, idi u off vremena, tad je najveca sansa da se mozes pridrzavat mjera.

  28. #128
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    pa nećemo valjda sada svi pisati di smo mi i nasi bili 91.? nego, vreća pohote... bas me zanima sto je to
    Ahahahahaha
    Bodulice, uljepšala si mi dan

  29. #129
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Kod nas civilna zaštita jako revno provodi mjere. Frendica i muž joj šetali psa, presreo ih CVZ te potjerao da nemaju šta skupa šetati, samo jedno može šetati psa. Ostali zatečeni pa kaže pa mi živimo skupa (malo mjesto i jako dobro se svi poznajemo, ovi čak i susjedi skoro), a on nema veze samo jedno može šetati psa...
    Sprdali smo se danima.
    Mi smo peti tjedan u karanteni, no mi smo u malo drugačijim cipelama pa na to drugačije gledamo...

  30. #130
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da, nas 4 u 2 metra kreveta, a vani se ne smjemo šetat zajedno. Nek mi samo dođu, reći ću im da onda oni svaka 2 sata u hazard odjelima mjenjaju maloj pelene, jer nismo zaštićeni i na udaljenosti od 2 metra unutra.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 30.03.2020. at 19:01

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Kosjenka, moram priznat da mi je to kod vas nelogično.
    Prvo smije biti dvoje zajedno vani a uz to su ukućani. Al ajde šta se može...
    Još k

  32. #132
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Kosjenka
    Moram priznat i meni to kod vas nelogično em može bit dvoje vani, em su ukućani.

    Al sve je ovo još dobro dok nam ne lupe potpunu karantenu. E to će bit drž , ne daj.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.03.2020. at 20:27

  33. #133
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Napisala sam na drugoj temi. Danima se osjećam loše a mislim da sam razlog našla u riječima suca ustavnog suca
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...ista/10150753/

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I meni to teško pada. Ne idem nikuda, znam da treba ostati doma, ali pomisao da moram imati ausvajs za bilo kamo, mi pada izuzetno teško.

  35. #135
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    *mamice*, ja šetam stalno.
    I imam astmu.
    Imam dijete i bolesnog muža, nemam bebu.
    I ne paničarim da ču unijeti išta u kuću.
    Ne znam jesam ja nenormalna što ne brinem da ću vani ugaziti u koronu? Imam 2 astmatičara kući. Odemo prošetati, klonimo se ljudi. Stvarno ne brinem i ne mislim da je baš tako lako pokupiti koronu jer da je već bi nas bilo 500M zaraženih.

  36. #136
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kosjenka
    Moram priznat i meni to kod vas nelogično em može bit dvoje vani, em su ukućani.

    Al sve je ovo još dobro dok nam ne lupe potpunu karantenu. E to će bit drž , ne daj.
    Ma Lili to je sami jedan član CVZ prerevno odradjivao posao.

  37. #137
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Nano, Beti,
    Jel izadjete malo na zrak curke?

    Možda si malo zaokupit misli s nekom aktivnošću doma, što vas veseli, ispunjava.
    Beti-vrt/cvijeće, Nano-pletiva i sl.

    Kosjenka, skužila sam.
    Draga tebi više nego svima nama želim svu snagu ovog svijeta da ova epizoda ostane iza vas i da mužić bude bolje
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.03.2020. at 23:23

  38. #138
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da, ja izadjem do dućana, skoro svaki dan odem s kćeri u obližnju šumu, iako je ona astmatičarka, na podužu šetnju. Al imam neki loš osjećaj. A to vezano za ovo jaj piše ustavni sudac.
    Lakše podnosim biti doma kad je ružno vrijeme. A za sebe inače mislim da sam kućni tip i baš volim biti doma

  39. #139
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Nisam psiholog al Nano moguće da tom osjećaju doprinosi tvoje okruženje, budući da je centar razrušen i tužno ga je takvog gledat.

    Dvorište moje zgrade na poslu izgleda ko gradilište , al trenutno nigdje ne idem iz kvarta, pa ništa od toga nisam vidjela uživo.

  40. #140
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, Beti,
    Jel izadjete malo na zrak curke?

    Možda si malo zaokupit misli s nekom aktivnošću doma, što vas veseli, ispunjava.
    Beti-vrt/cvijeće, Nano-pletiva i sl.

    Kosjenka, skužila sam.
    Draga tebi više nego svima nama želim svu snagu ovog svijeta da ova epizoda ostane iza vas i da mužić bude bolje
    Slažem se... U to ime, ja sam ovaj vikend drapila sve prozore i zavjese osim vanjskih stakala u sobi gdje su dečki - fizički nisam stigla, a osim toga, oni će to sami...

  41. #141
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Mi smo u subotu izašli u šetnju, suprug, kćer, beba u kolicima i ja. Zaustavila nas je CVZ i rekli da je zabranjeno šetati uz more kako ne bi došlo do grupiranja i da najbolje da ne izlazimo iz kuće. U tom trenu samo samo mi bili na tom dijelu šetnice. I svi ljudi koje smo sreli su se stvarno držali razmaka ili smo mi prelazili na drugu stranu. Poslije smo sreli i policiju, oni nam nisu ništa rekli.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala sam na drugoj temi. Danima se osjećam loše a mislim da sam razlog našla u riječima suca ustavnog suca
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...ista/10150753/
    Tu smo negdje po razmišljanjima.

  43. #143
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam psiholog al Nano moguće da tom osjećaju doprinosi tvoje okruženje, budući da je centar razrušen i tužno ga je takvog gledat.

    .
    Da da, jako doprinosi

  44. #144
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Evo jedno zanimljivo razmisljanje:

    https://lupiga.com/vijesti/covid-19-...rnost-medicine

  45. #145
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Vani sam stalno, no nije problem u tome. Idu dani. Smeta mi nemogućnost odlaska kod mame bez dozvole nekog samoproglašenog autoriteta.
    Mrzim ausvajs i točka. Čitav život sam slobodna i poštujem vlast. I nikada ne bih iskoristila tu slobodu na neprimjeren način. Ali, da mi oni tu slobodu ograniče samo na vlastiti dom je nerealno.
    Nepošteno.
    Neprihvatljivo. Iako sam prihvatila, u sebi se bunim.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Uf, beti .... "somoproglašen autoritet"... pa ne bih rekla da su samoproglašeni... postoje pravila, zakoni koji im daju takvu ovlast

    ne razumijem zašto takvo razmišljanje? pa nismo u zatvoru... i dalje možemo do trgovine, ljudi idu na posao, u šetnju, izvode pse ... mamu možeš nazvati telefonom i za nju je bolje da nije u doticaju s drugim ljudima...


    tebi nedostaje sloboda da ideš u Italiju? nama koji ne idemo, to je smiješno (vjerojatno je i tebi smiješno neko nape razmišljanje....) mislim da dva-tri mjeseca suzdržavanja od putovanja neće škoditi... dapače, uštedjet ćeš novaca pa ćeš na još ljepše putovanje otići a sačuvat ćeš i život (svoj ili tuđi) pa ćeš još sretnija biti

  47. #147
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Joj Beti, ne znam što bi ti rekla.
    Evo mi napokon dobili poziv za ZG, doduše ne znamo točno koji dan. Dr dala propusnicu za mene i njega, no ja sam antravi vozač koji je pod pritiskom i nije u stanju voziti do ZG-a i po Zgu pa će nas frend voziti, no problem je izdati propusnicu za njega. Mislila sam da civilna zaštita može no oni tvrde da nemaju opciju za zdravstvene potrebe, to doktor izdaje, doktorica je već dala meni propusnicu i drami oko propusnice za vozača.
    Uz to još ga moram spakirati za minimalno 30 dana jer se nema pristup KBC-u, ne posjete nego ne može nitko od mojih zagrebačkih prijatelja prismrditi bolnici te preuzeti torbu s prljavim vešom i odnijeti mu baksu vode.
    No nekako ćemo.
    Stvarno nastojim u RL te i na forumu imati razumjevanja za neke "obične" svakodnevne probleme, svakom su njegovi najgori i najveći. No ponekada stvarno možda treba reći daj razmisli, jel ti stvarno tako loše?

  48. #148
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I ja sam pomislila zašto je Beti tako u bedu, pa ima vrt, voli kuhati i peći... kako ne može skrenuti misli... i isto sam u jednom trenu svog života (ali ipak ne korona trenu) spremala 2 člana kućanstva na 30 dana izolacije i kemoterapije na Rebru pa imam neki osjećaj “što su mali, a što veliki problemi”... ali nekako usprkos tome mislim da Beti “ima pravo” na svoj “očaj”, ako se ne može trgnuti, bojim se da joj ne pomažu naši savjeti i usporedbe.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    ali nekako usprkos tome mislim da Beti “ima pravo” na svoj “očaj”, ako se ne može trgnuti, bojim se da joj ne pomažu naši savjeti i usporedbe.
    Slažem se, i nadam se da će sve uskoro završiti...
    (i drugim je nejasan moj strah od potresa i pokušavaju me urazumiti, ali eto, on je i dalje tu ...)

    Svako dobro svima!

    Kosjenka, nadam se da će se ipak sve dobro posložiti i da ćete nastaviti s liječenjem
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 31.03.2020. at 11:29

  50. #150
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Nisam rekla da nema pravo, nego da ne znam što bi joj rekla...
    odnosno ako je netko uistinu tako loše, a realno nije mu lošije nego drugima možda bi stvarno trebao razmisliti o traženju pomoći.
    Ne odnosi se to konkretno na Beti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •