Vidi rezultate ankete: Jeste li za ulazak Hrvatske u EU?

Glasači
241. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • DA

    120 49.79%
  • NE

    121 50.21%
Stranica 1 od 34 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1681

Tema: i EU zaslužuje temu :)

  1. #1
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno i EU zaslužuje temu :)

    evo, izbori su prošli, očekivanja su uglavnom, a nikakva to komentiramo, al možemo istovremeno još nešto komentirati, kad smo već u političkim temama. koje se itekako tiču roditeljstva i budućnosti naše djece.
    za par mjeseci nam predstoji referundum s pitanjem - jeste li za ulazak u EU.
    s dva ponuđena odgovora: DA i NE.
    a mene zanima što misle rodini forumaši
    više nego rezultati referenduma, koji će sigurno biti pozitivni. a ko bi bacio toliki posao i toliku muku u vjetar, od 2003. kad smo podnijeli zahtjev, pa 2004 kad smo postali kandidati, 2005. kad su započeli najduži pregovori u povijesti EU i 2011. kad su pregovori zatvoreni, a sutra će biti potpisan pristupni ugovor.

    evo, kako je pravilo da otvarač topika mora izreć svoj stav :ne_stray: ja odmah moram napisati disklejmer da ne mogu biti posve objektivna što se tiče ovog pitanja, budući da, ajmo reć, cca 60% plaće dobijam od europe, a i velika većina znanja koja sam stekla svih ovih godina će biti prilično neupotrebljiva ako ne uđemo polovicom 2013. u eu

    druga stvar koja me zanima, što mislite koliko će vaš izbor biti, paz sad, famozni informirani izbor

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Jel mogu samo napisati da sam glasovao za NE ili moram i objasniti?

  3. #3
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Kratko (surfam po stranicama AZOP-a) - mislim da je to naša neminovnost, iako nisam uvjerena da će Unija opstati za vjeke vjekova, amen.
    Na vlastitom smo se primjeru uvjerili kako je teško držati zajedno čak i one narode koji su geografski, jezikom itd jako bliski, a ovako multikulturalna zajednica poput Unije, uh, još i teže.

    Izbor je informiran.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    ne
    kako je krenulo , ionako će se raspasti dok mi uđemo

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Frigaj ga, nisi stavila možda. Nisam sigurna... ovisno što će se dalje zbivat, ali više da. Razlog, ne da mi se na široko - "clusteriranje", EU fondovi, veće tržište, investicije... ne bi (još) u eurozonu.

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    trenutno u mracnom politickom vidjenju rekoh NE, jer ne znam sta nam to toliko dobra donosi, mozda su nam pregovori trebali da sredimo neke stvari, ali trenutna situacija i u toj EU mi nikako ne izgleda privlacna.

    naravno ko zan za 10 dana mozda budem ona koja govori samo budale i mrtvaci ne mjenjaju misljenje, jer moje misljenje oko EU je stalno na nekom rubu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ne znam za što da glasam.
    NE je moja želja, ali je nestvarno vjerovati da zemlja naše veličine i financijeske situacije može opstati solo.
    DA ne mogu jer zapravo ne želim u tu neku uniju, ali realno je da ću na referendumu baš to reći.

    Kao i na izborima, odlučit ću što je manje zlo. Trenutno mislim da je ulazak u EU manje zlo, a potajno se nadam da će se do 2013. raspasti.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    NE je moja želja, ali je nestvarno vjerovati da zemlja naše veličine i financijeske situacije može opstati solo.
    DA ne mogu jer zapravo ne želim u tu neku uniju, ali realno je da ću na referendumu baš to reći.
    Znači, glasovat ćeš kontra sebe, svojih želja i uvjerenja... ???

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ja sam dosta bliska tomu što kaže gita - pa ako mogu obrazložit - glasovat ću onako kako nas vidim da su nam najveće šanse za ekonomski boljitak... a moja želja je da budemo Švica i utječemo na trendove svih živih... ostaje u poručju želja.

    Ako tako postaviš - i gita glasuje sukladno svojim uvjerenjima... a želje... su drugi par postola.

    Ili je bolje da jednostavno svi ne izađemo na referendum, to jest izađemo, a nešto nacrtamo na listićima? Kako se to onda konta? Ako smo između DA i NE? Više ni ja ne znam, a teško je biti DA ili NE, a baš to moraš biti.

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni se čini da tko god je ušao u EU od ovih siromašnijih zemalja da nije dobro prošao da se puno lošije živi itd., isto mislim da će se EU i raspasti prije nego mi uđemo u nju pa zato nisam za

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, glasovat ćeš kontra sebe, svojih želja i uvjerenja... ???
    da, jer treba gledat na stvari objektivno

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da tko god je ušao u EU od ovih siromašnijih zemalja da nije dobro prošao da se puno lošije živi itd., isto mislim da će se EU i raspasti prije nego mi uđemo u nju pa zato nisam za
    Meni se ništa ne čini, ja znam da je njima bilo bolje nakon pristupanja.
    Zapravo teško je to tako jednostavno napisati.
    Sve zemlje su nakon ulaska u EU zabilježile pozitivne trendove (tako se sad kod nas reklamira EU), ali te zemlje su ulazile u EU u daleko povoljnijem ekonomskom momentu nego što je ovaj sad.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da tko god je ušao u EU od ovih siromašnijih zemalja da nije dobro prošao da se puno lošije živi itd., isto mislim da će se EU i raspasti prije nego mi uđemo u nju pa zato nisam za
    Možda sam u krivu, ali ja to gledam da su te zemlje brže doživile sraz s realnošću... Svi lošije žive... Ili imaju percepciju da lošije žive. Lošije od kad? Od doba tranzicije? Od doba prije tranzicije? Svima je kriza.. i oviam izvan EU - Moldavija i ti. I Islandu. Jedino Švica živi OK.... i Norveška. Mislim... baš i nema više siromašnih izvan EU, osim ex YU, Albanije i ovih ex SSSR, ako ja to dobro vidim.

    U stvari, vidjet ćemo kako će EU završit... možda fakat završe i prije nego što izađemo na referendum.

  14. #14
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    NE
    zazirem od svega što reklamira samo jednu stranu, a i ta strana je upitna, koliko je istinita
    EU se reklamira "ko Bogom dana" i tako je reklamiraju u HR
    sve je super, sve divno, tu pripadamo...bla bla bla
    sve redom parole
    a ono, ne jedna članica u komi...

    ugl, sve što se ISKLJUČIVO reklamira kao "vau super" mi je odbojno
    stoga, NE

    još se sjećam onih referenduma u Irskoj.. stiskli ih do bola sam da NAPOKON zaokruže DA...
    strava od muljaže

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Poljska je zemlja koja dobro "stoji" u EU.
    Da pitam-jeste li sigurni da tim zemljama, kojima je sad loše, ne bi bilo loše i da su ostali van Unije?

    Grcima bi sigurno bilo. Njihove mirovine su ekstra visoke (prosječna je veća od prosječne plaće) pa nije ni čudo da su u takvim gubicima, a to, svakako, nije stvar Unije već njih samih.
    U Sloveniji je loše-ali ne zbog Unije već korupcije i krađe-opet stvar njih samih, ne EU.

    Najvjerojatnije ću glasovat DA i to iz razloga jer se nadam da će neka pravila i zakoni konačno i kod nas zaživit, počevši od kamata na kredite.

  16. #16
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Val, tom linijom, zašto bi onda i nama bilobolje kad uđemo??

    smatram da "uzimamo" mačka u vreći
    objektivni informirani izbor ni ne postoji
    samo reklama
    a reklamama ne vjerujem

    Grčka, Italija, Španjolska, Irska.... prijateljičin sveki kaže da je preko noći poskupilo u Njemačkoj nakon eura...

    a zvoni mi negdjei ona shema o važnosti tvog glasa.. kad se zbroji, podijeli..koliko stanovništva u jednoj državi...ispada da nas ima manje od 1% i tak će i važit naš glas
    demokracija, nema što!!

    edit: i inače nisam za nikakve unije!! p ovijest stalno iznova pokazuje što misli o takvim unijama.. al narod oept, pa opet...
    Posljednje uređivanje od zmaj : 08.12.2011. at 17:04

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Da, kazem ja iz svojih malcice udaljenih cipela.

    ina je sve lijepo objasnila.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ja cu glasati DA jer ne vidim alternativu. A koliko cemo koristi imati ulaskom u ovakva vremena pitanje je, ali kad krenu stvari na bolje nadam se da ce i nas povuci.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    zmaj, ja se nadam da od ovog gore ne može

    nisam ni ja ljubitelj nekih unija, možda bi od ove trebalo napravit neku mekšu, uzet ono što odgovara, a ono loše odbacit.

  20. #20
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    u nadi je spas
    a bojim se da može..ak je gledat druge zemlje..daleko "jače" od nas

  21. #21
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Glasam za šoping bez granica.

  22. #22
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    glasat ću NE, iako znam da je već gotova stvar da ćemo ući Uniju.

    lijepo je jedan čovjek rekao, to je kao da dolazite na tulum u 3 ujutro, kad je sve piće popijeno, najbolja zabava se gasi, sve je već u neredu... tak i meni izgleda ulazak u Uniju.

  23. #23
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu glasati DA jer ne vidim alternativu.
    uzela sam citirati tebe
    niš osobno
    samo ću pokušat objasniti zašto ja mislim da ovakvo mišljenje nije dobro
    ..dakle, to mi je kao da se idem udat za onog tam lijevog Pericu, samo zato što nema alternative, da ne ostanem stara cura, i zato jer to svi čine...

  24. #24
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    DA, naravno. Što šire granice, ustvari idealno je bez granica. Ja sam građanin svijeta. Svi su ljudi jednaki.

    Bila ja u oblacima ili ne, ovo je moje osobno mišljenje. Volim Hrvatsku, ali mrzim separacije svih vrsta.

    (Insieme, Eurovision 1992)
    http://www.youtube.com/watch?v=Mab99...eature=related

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    uzela sam citirati tebe
    niš osobno
    samo ću pokušat objasniti zašto ja mislim da ovakvo mišljenje nije dobro
    ..dakle, to mi je kao da se idem udat za onog tam lijevog Pericu, samo zato što nema alternative, da ne ostanem stara cura, i zato jer to svi čine...
    Ne, meni je to bez emocija...iako i mene pali insieme, barem me svojedobno palilo, a brak su ipak emocije... barem donekle... za većinu nas.

    Dakle, nije mi to kao udaja za Pericu jer će inače ostat stara cura, nego mi je to strateško udruživanje zbog boljitka zemlje.... jer mi se to čini u ovom trenu najbolje... jer se treba i realno procijeniti... kad postanemo Švicarska, lako izađemo. Ali, sad, u ovom trenutku, nismo spremni opstat sami... uvjerite me u suprotno.... zašto bi nam bolje da si odsječemo te fondove i sami provedemo promjene...

    U biti, rečeno je dosta toga i na topicu izbori - zemlja u kaosu, kakva su nam očekivanja, globalna kriza itd.

    Mene zanimaju argumenti... ali ne na ovoj ravni - tipa bolje sami, svoj na svome, nego konkretno... ekonomski.... tj. kako biste vi, kako vidite Hrv. i njenu strategiju za nekih 10 godina.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.12.2011. at 18:36

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Druga Jugoslovenska Unija (1941-1991)
    Prva Jugoslovenska Unija (1918-1941)
    Habsburška Unija (1527-1918)
    Ugarska Unija (1102-1526)
    Franačka i Bizantska Unija

    Jel treba išta komentirati ili je sve jasno???

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ajde da i ja bacam malo karte stila slikom na sliku, riječju na riječi:

    Albanija...
    Albanija...
    Albanija...

    Sjedinjene Američke Države.

    Kina...

    U stvari, ne kužim što si htio reći, a ove migavce ne korstim.. iz uvjerenja .

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I onda možeš za svaku zemlju tako... Njemačka.. Italija od onih njihovih kraljevina pa do sad Italije... Engleska, Vel. Britanija i Wales, Sjverna Irska... Irska, Commonwelth... pa nazad. Ja tu ništa ne kužim, niti vidim obrasca koji bi trebao dokazati nekakvu nepromjenjivu istinu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.12.2011. at 18:41

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Znači ipak ću morati objašnjavati...

    Htjedoh reći da, bez obzira koji je naziv, uvijek se ulazilo u nekakve "unije" s ciljem spasenja, boljitka, prosperiteta itd... Trajalo je dok neki drugi poredak ili sila ne bi nadjačala.

    Smatram da će tako biti i s ovo Europskom. Dok je novca i interesa, održavat će se. Kad više toga ne bude, raspast će se i smisliti neka nova "unija"...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Krivo ste shvatili ovo moje nema alternative. Ja to mislim u ekonomski odrzivom smislu, a ne kao izbor jer se mora. Cinjenica je da smo mala zemlja, malo trziste, ovisno o inozemstvu, izvozu, uvozu, stranim trzistima, atranim izvorima financiranja, da ne nabrajam dalje. Mislim da je u takvim uvjetima tesko opstati dok su na trzistu zemlje poput Indije, Kine, s jeftinom radnom snagom, ogromnim unutarnjim trzistima i super brzim rastom. Gdje je mjesto Hrvatskoj u takvim svjetskim konstelacijama? Mi nemamo naftu, plin, bar ne u kolicinama koje bi nas cinile Norveskom. Sami? Po meni, tesko. Ekonomski gledano.

    Eto tako ne vidim alternativu, nadam se da sam pojasnila.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Moover pa smisao EU i je ekonomska unija a ne politicka nacionalna i slicno. Prva intencija je i bila otvoreno trziste, s ciljem boljeg rasta i boljeg pariteta prema SAD i drugim velikim gospodarstvima.

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Potpis skroz podo charlie, i po meni, tako treba razmišljati.

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ipak ću morati objašnjavati...

    Htjedoh reći da, bez obzira koji je naziv, uvijek se ulazilo u nekakve "unije" s ciljem spasenja, boljitka, prosperiteta itd... Trajalo je dok neki drugi poredak ili sila ne bi nadjačala.

    Smatram da će tako biti i s ovo Europskom. Dok je novca i interesa, održavat će se. Kad više toga ne bude, raspast će se i smisliti neka nova "unija"...
    Moover, pa naravno. Samo, po meni to nije ništa čudno/loše. Zašto je to po tebi loše, ne kužim* Zašto bi se inače udruživali? Zato jer su Kosorica i Pahor "kliknuli"?

    U tom udruživanju ipak su Talijani ostali Talijani, Rusi Rusi, Nijemci i dalje Nijemci... a i manji narodi nisu izgubili svoj identiet - udruživanje ide radi ekonomskog interesa.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.12.2011. at 18:51

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Hoće li hrvatska imati u što ući?!!! Koliko mi se čini eu je na klimavim nogama. I jopet, kradeze je radio čorav posao. Uvodio nas je u tvorevinu koja se raspada. Ali nema veze, veli jaca ajmo raditi. Pa ajmo.... moja mara šiva i para, kao i do sad.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    I naravno da je ne bi bilo da interesa nema ili da ako se pokaze da ga vise nema (financijskog, ekonomskog) da nece opstati. Ali u ovom trenutku mislim da su troskovi potencijalnog raspada veliki i da ce se zato, iz interesa, pokusati odrzati ju.

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    I naravno da je ne bi bilo da interesa nema ili da ako se pokaze da ga vise nema (financijskog, ekonomskog) da nece opstati. Ali u ovom trenutku mislim da su troskovi potencijalnog raspada veliki i da ce se zato, iz interesa, pokusati odrzati ju.
    x. I mislim da nam je, kako sada stvari stoje, interes da joj se pridružimo. A vidimo da je sve promijenjivo, ali nema druge nego se brzo onda prilagođavat promjenama na svoj boljitak... to je još i Darwin za organizme rekao, a stoji i za države/narode. I za mišljenja ljudi i to nije "okretanje kako vjetar puše" nego... gledaš na svoj interes, svoje prednosti, svoje mane i kako to što bolje iskoristit sve skupa.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.12.2011. at 18:55

  36. #36
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Glasala sam. Pratim i zanimljivo je

  37. #37
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    evo. čujem potpisujemo ulazak
    *** je sam ja to tupava il se meni čini da prvo trebaš reć DA kako bi mogao potpisati??

    eto, to je još jedna od stvari koje me duboko tjraju na sumnju... ovo je samo takav mačak u vreći!!
    ja ga NE kupuem

  38. #38
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    na forumskoj anketi i na referendumu NE.
    dugo sam se dvoumila ( ne sad na forumu, nego zadnjih par godina), a sad je odluka pala.
    i mislim da neće referendum proći baš glatko za ulazak ( il' se samo nadam )

    kako ne vidim prednosti unije, mislim da je sad pametno glasati protiv, a u slučaju da takav stav bude većinski,
    ne moramo se bojati da smo zabrljali-imaćemo popravni,
    ionako će se taj isti referendum ponavljati svako toliko.

  39. #39
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ispričavam se na zaredanim postovima
    dođem i još pokojamisao zašto sam za NE

    za NE sam rad tog što već imamo, ne znam koliko godina, povješane uokolo zastave neke tuđe mega države!!
    koliko mi je poznato, to je protuustvano
    mi nismo u EU

    za NE sam jer su išli mijenjati Ustav RH kako bi olakšali/namjestili ulazak u EU (većina glasova ukupnog br. birača vs. većina glasova birača koji su pristupili referendumu)

    sve to me baca u jedno veliko pitanje......

    dalje, ne želim novu Peštu, Beč, Beograd,,,, = Bruxelles
    nismo ni ušli. a već su nam naveiko zapovijedali i zapovijedaju...
    dok sam si ja mislila - svoga tela gospodar

  40. #40
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    ionako će se taj isti referendum ponavljati svako toliko.
    to je već negdje bilo??

    mi ni ne znamo kako izaći, jednom kad uđemo....

    znam za Irsku, di su ih davili dok nisu jadni MORALI pristat na Lisabonski....
    to NIJE demokracija
    i to nije nikakva pozitiva
    dapače....

    i ne sviđami se ovo namještanje ZA po medijima
    čista kampanja uoči izbora LOL
    Posljednje uređivanje od zmaj : 08.12.2011. at 19:18

  41. #41
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    to je već negdje bilo??
    u Norveškoj. kaže wikipedia da su odbili ulazak '72. i '94. pitanje ulaska im je stalno otvoreno, uvijek mogu raspisati novi referendum.
    ja se slažem s tobom u smislu prenapadnog reklamiranja-meni tu nešto smrdi-uvjerena sam da nas ne bi željeli u uniji da nemaju debele interese za to,
    a njihovi interesi se stvarno ne moraju poklapati s našima.
    ma moliće oni nas da uđemo

    sad treba odigrat hard to get, ako za ništa, ono zato jer su u ovim pristupnim ceremonijama pilili do besvjesti

  42. #42
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    ne

  43. #43

  44. #44
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    meni tu nešto smrdi-
    pa naravno da smrdi!!!

    zaš nakon Da ne raspišu opet referendum (ko za parlamentarne) s pitanjem jeste li za ostanak u...
    nitko Irce više NE pita...

    lakše se rastat neg iu EU izać lol

  45. #45
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Nigel Farage: EU bribing independent Croatia to rejoin a 'new Yugoslavia'
    http://www.youtube.com/watch?v=UGA5SsrfJkE

    joj...ne mogu se pravo sjetit kak ide..negdje čitah...kako zakon predlaže "šašica ljudi iza zavjese", a ovi u parlamentu imaju sam potvrdit...
    tak neš.. već će netko znat bolje
    svakako, ma divnoooooo
    sigurno će nam biti bolje LOL

  46. #46
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    ispričavam se na zaredanim postovima
    dođem i još pokojamisao zašto sam za NE

    za NE sam rad tog što već imamo, ne znam koliko godina, povješane uokolo zastave neke tuđe mega države!!
    koliko mi je poznato, to je protuustvano
    mi nismo u EU

    za NE sam jer su išli mijenjati Ustav RH kako bi olakšali/namjestili ulazak u EU (većina glasova ukupnog br. birača vs. većina glasova birača koji su pristupili referendumu)

    sve to me baca u jedno veliko pitanje......

    dalje, ne želim novu Peštu, Beč, Beograd,,,, = Bruxelles
    nismo ni ušli. a već su nam naveiko zapovijedali i zapovijedaju...
    dok sam si ja mislila - svoga tela gospodar
    Kakva, pobogu, drzava? EU nije drzava.

    Kakve protuustavne zastave? Pa nije nicim zabranjeno isticati zastave. Kamoli ustavom.

    Cemu tolika histerija?

  47. #47
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ništa ne čini, ja znam da je njima bilo bolje nakon pristupanja.
    Zapravo teško je to tako jednostavno napisati.
    Sve zemlje su nakon ulaska u EU zabilježile pozitivne trendove (tako se sad kod nas reklamira EU), ali te zemlje su ulazile u EU u daleko povoljnijem ekonomskom momentu nego što je ovaj sad.
    Kome je to bilo bolje koliko ja znam sve su se susjedne zemlje žalile na ogromna poskupljenja nakon ulaska u EU, pao im je standard totalno, sjećam se da smo prije EU odlazili svakih mjesec dana po špeceraj u SLO i IT a onda je bio rez jer su cijene za duplo skočile gore, svi turisiti koji su dolazili na more su se žalili na to kako im je teže nego prije.

  48. #48
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva, pobogu, drzava? EU nije drzava.

    Kakve protuustavne zastave? Pa nije nicim zabranjeno isticati zastave. Kamoli ustavom.

    Cemu tolika histerija?
    trebala sam staviti navodnike pod "mega država"
    pa bi bilo jasnije
    koliko ja znam, Hr je suverena samostalna država i ima svoju zastavu
    koliko znam, tuđe zastave se ne vješaju
    nisam stručna u tom
    nać će se netko bolje
    al nikako to ne bih ocjenila histerijom

    mislim da odvlačiš pažnju s bitnog
    ak uspijem nać ovo oko zastava, stavit ću
    negdje jesam čitala o tom


    u međ vremenu

    http://www.youtube.com/watch?v=VquL6...eature=related

    demokracija i boljitak, nema što
    Posljednje uređivanje od zmaj : 08.12.2011. at 19:53

  49. #49
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tudje zastave vise na veleposlanstvima, izmedju ostalog.

    Ali nije bitno. Samo se malo zabavljam u trenucima dokolice.

    Ovo s histerijom se odnosilo na ton postova, u ovom, a i u drugim topicima. Kao da ustanes ujutro pa odlucis da si - protiv svega. Cijelog svijeta, za pocetak.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 08.12.2011. at 19:56

  50. #50
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    tražim pravno utemeljenje
    al za sad nalazima "samo" opsinim riječima kako je vješanje EU zastane nezakonito po HR Ustavu
    prestrašno!!

    veleposlanstva su neš sasvim drugo, zar ne??!
    Posljednje uređivanje od zmaj : 08.12.2011. at 19:58

Stranica 1 od 34 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •