Stranica 6 od 18 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 851

Tema: Kako (psihički) podnosite izolaciju? Kako si olakšati?

  1. #251
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ma kaj me čudi mislim da to neki iz zloćestoće prijavljuju kad je trećina stvarno prekršitelja
    Ok bilo bi dobro da nisu i da su bili doma

  2. #252

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. I mislila sam da bi barem kiosci mogli.
    Si bila? Gužva?
    Pa samo kiosci i smiju raditi, klupe ne.
    Bila sam usred tjedna relativno rano ujutro i nije bilo žive duše. Subotom je vjerojatno nešto više ljudi. Plac je ograđen sa svih strana, ući se može samo sa sjeverne strane, zaštitar je na ulazu i svima dezinficira ruke.
    Pretpostavljam da na sličnom principu funkcioniraju i ostale tržnice, tj. kiosci na njima.

  3. #253
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Mi bas i ne kupujemo medo našem placu osim upurexu sve drugo meso kupimo u Medvenu ili od kumica kojih sad nema

  4. #254

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi npr. dostavljaju samo u zapadni dio grada
    https://online.trznice-zg.hr/opg/10?oid=14
    Jel naručio netko od njih? Dojmovi?

  5. #255
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Recite mi kako vaši klinci ovo podnose, pogotovo mali koji nemaju školu da ih zaokupi. Moja od 3 i po godine baš tesko bez drustva vrsnjaka. pocela je izmisljat prijateljice koje ce joj doc na igru. Jednom tjedno se nademo s frendovima koji imaju curu njeno godiste na nog terenu pa natjeravaju loptu i beru cvijeće sat vremena. Al vidim da joj fali drustvo.

  6. #256
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    VeraM,
    Vjerujem da je puno teže s dječicom koja nemaju školske obveze (iako i škola traži zahtjevan angažman) jer djeca poslije nekog vremena ne znaju šta bi, tijelo traži pokret i društvo (ako imaju brata/seku može bit malo lakše). Vera jel je vodite van na zrak svaki dan?

    Sa školskom djecom je lakše u smislu da dobar dio dana provedu u škol.obvezama, a ostatak je za igru i zabavu. Moji su 8 i 10 god i nikad im nije dosadno, baš se lijepo igraju i znaju se zabavit. Nema gadgeta i ekrana. Nema cirkusa i divljanja.Imaju i kućanske obveze.

    Ja koristim ovu vanrednu priliku da što više vremena provodim s djecom, baš uživamo u tom vremenu (obično iza 15-16h) puno pričamo, čitamo knjige, brinemo o našem cvijeću na balkonu, prošećemo, gledamo filmove, a to vrijeme nam uvijek nedostaje zbog užurbanog načina života.

    Ovaj moj cvjetni balkon mi daje posebnu pozotivnu energiju za proći kroz ovo razdoblje.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2020. at 08:26

  7. #257
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Recite mi kako vaši klinci ovo podnose, pogotovo mali koji nemaju školu da ih zaokupi. Moja od 3 i po godine baš tesko bez drustva vrsnjaka. pocela je izmisljat prijateljice koje ce joj doc na igru. Jednom tjedno se nademo s frendovima koji imaju curu njeno godiste na nog terenu pa natjeravaju loptu i beru cvijeće sat vremena. Al vidim da joj fali drustvo.
    Kako je Lili lijepo rekla - sad je trenutak da provedemo što više vremena s djecom.... U jednom takvom periodu (bila 3 mjeseca doma zbog salmonele, moji su imali 4 i 5 godina) moji su naučili držati i koristiti škare i ljepilo, držati pilu, šivati gumbe, čak je mlađi naučio i heklati (doduše, samo lančić, ali on je ljevak pa nisam znala kako da mu objasnim - htio je napraviti uzicu za plišanog psa, pa je to i naučio).

    Nije svako zlo za zlo, ali treba imati mašte. Dijete nije premaleno za bojanke, plastelin, rezuckanje mrkve i krumpira (daš joj nož od bešteka, da se ne poreže) i igranje kućnih poslova; ide to...

    Evo - baš u to vrijeme dok sam 3 mjeseca sjedila doma, ja sam od dosade napisala ovaj priručnik za roditelje vrtićke djece. Prvi dio (život u zajednici) nije sad aktualan, ali obrati pažnju na priloge - to je zbirka aktivnosti koje možemo raditi s malom djecom unutra (download će biti dostupan tjedan dana od datuma ovog posta): https://we.tl/t-mOlRivGPuV

  8. #258
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Potpis na Lili i Peterlin.
    S djecom se treba baviti i u njih ulagati i rezultat neće izostati.
    Ova situacija je jako dobra prilika za druženje, čitanje, istraživanje, učenje, stvaranje...neovisno o školi na daljinu.
    I za veće i za manje.
    Već sam pisala da se ja sada družim sa kćeri više nego ikada.
    Šetamo, trčimo, pričamo, kuhamo...iako ona ima svoj dosta gust raspored kad što uči.

  9. #259
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    A zašto misliš Vera da je loše da izmišlja prijatelje i moj veliki je to radio mada je imao hrpu njih na raspolaganju

  10. #260
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja od kad radim od doma manje sam s klincima nego prije

    Da ne radim bili bismo vani, uzivali, al j...ga. svi ocekuju da kad smo doma budemo stalno dostupni. I bas me zalosti sto ne mozemo kvalitetno biti skupa

  11. #261
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Peterlin, zbirka aktivnosti, vauuu pa ti si fenomenalna!!!

    Eh da Tanči me sad sjetila i mi zajedno s djecom vježbamo snagu preko on line programa. I to nam je baš fora.

    Vrci, pa kud manje nego inače, šta bar ne jednako kao kad radiš? Ipak se ne gubi vrijeme na prijevoz, osim ako nemaš dosta prekovremenog posla sad. Sve ovisi o branši.

    Kod nas se smanjio obujam posla tako da dok su klinci u školi, ja radim na kompu i istodobno se kuha ručak. Obično odmah ujutro sve narezuckam da ne gubim vrijeme kroz dan na takve stvari. A iza 15-16h smo skroz free.
    Drž se!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2020. at 11:55

  12. #262
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mislili smo da bude posao pao,ali eto nista... Natjecaji idu, poslovi se sklapaju, bankarstvo ide (otprilike ta bransa).

    Bas mi neki pritisak oko svega. Na dan i po 100 mailova imam.

    A u uredu sam mogla raditi 7-15 sati. Sad moramo biti od doma 8:30-16:30, sto mi bezveze

  13. #263
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, zbirka aktivnosti, vauuu pa ti si fenomenalna!!!

    Eh da Tanči me sad sjetila i mi zajedno s djecom vježbamo snagu preko on line programa. I to nam je baš fora.

    Vrci, pa kud manje nego inače, šta bar ne jednako kao kad radiš? Ipak se ne gubi vrijeme na prijevoz, osim ako nemaš dosta prekovremenog posla sad. Sve ovisi o branši.

    Kod nas se smanjio obujam posla tako da dok su klinci u školi, ja radim na kompu i istodobno se kuha ručak. Obično odmah ujutro sve narezuckam da ne gubim vrijeme kroz dan na takve stvari. A iza 15-16h smo skroz free.
    Drž se!
    Fala, ali to je materijal iz 2006. godine, fakat nije baš novo... Nadam se da će ideje bar nekome dobro doći.

    ***
    Mnogi moji kolege se također žale da su manje efikasni od doma nego kad sjede na poslu, ali nema tu pomoći... Nadam se da će i ovaj ružan period što brže završiti i da ćemo ostati zdravi.

  14. #264
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja se nemam previse vremena baviti djecom niti bilo cime jer radim vise nego inace. Od doma. Mm isto.
    Ono malo vremena ode na skolu i mozda kratka setnja popodne. Stan nikad nije gore izgledai jer smo non stop svi doma i stalno je nered. Laptopi rasireni, knjige, bojice...
    Sve me ovo izuzetno frustrira.
    Zivcana sam od jutra do veceri jer nista ne stizem.
    Ni posao, ni po kuci, ni s djecom.
    O faksu koji sam odlucila upisat ove godine da ne pricam.
    Jedva cekam da sve ovo zavrsi.

  15. #265
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nije pitanje samo efikasnosti. Mi oko svake faze posla trebamo potrošiti puno više vremena jer nismo svi skupa na istom mjestu, jer ti direktor ne može potpisati papir tako da mu ga daš u 5 minuta, nego trebaš dostavljača, pa organiziraj dostavljača i sl. Posla nema više nego za 8 sati. Ali ti sada treba 11 da ga obaviš.

    Vera, zao mi je zbog curice. Vjerujem da si dovoljno angažirana oko nje, ali ako joj bas nedostaju prijatelji ne znam kako joj pomoći. Možete li nekoga nazvati da ga vidi preko mobitela, bi li to pomoglo?

    Moji su s prijateljima zapravo ušli u neku suprotnu fazu, curka se inače zvala preko skype-a s frendicama, sad ne želi. Dečko je izašao iz razredne grupe na mobu, da mu smetaju stalne poruke... troje ih je i smislili su neki svoj svijet - već tjednima imamo neku instalaciju po stanu i terasi - “izgradili” su si stan/igralište/šator nešto i stalno nešto nadograđuju i nije im dosadno. Ali ne znam kako pomoći djetetu koje je jedinac i nedostaju mu druga djeca.

    I ja bih rekla da nema veze sto izmišlja prijatelje za igru. Pa u toj dobi to rade i inače. Ja bih se priključila igri, poredala plišance i igrala uloge. Čini mi se da se ne treba brinuti samo oko toga da izmišlja prijatelje ako je njoj ta igra ok.

  16. #266
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Cure, da, nemaju svi vremena se u ovom trenutku baviti više s djecom, nekima je upravo obrnuto. I iako fizički možda možeš češće ustati od kompa i pomaziti ga ili se poigrati s njim, njemu to bas ne znači nešto ekstra. Vidi te da si tu 24 sata, želi da si tih 24 sata uz njega. (Pricam o maloj djeci). Ako si 3 puta ustao od laptopa, 33 puta nisi ustao nego si ga otkantao. Nema tu nikakvog vremena više, samo manje.
    I iako je cijeli dan gomila kaosa, i kuhaš onda zajedno s djetetom ili stavljate veš zajedno, to vremena kad i jesi samo s njim u igri nije dovoljno jer on želi sve tvoje vrijeme kad si pored njega.

  17. #267
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nemam previse vremena baviti djecom niti bilo cime jer radim vise nego inace. Od doma. Mm isto.
    Ono malo vremena ode na skolu i mozda kratka setnja popodne. Stan nikad nije gore izgledai jer smo non stop svi doma i stalno je nered. Laptopi rasireni, knjige, bojice...
    Sve me ovo izuzetno frustrira.
    Zivcana sam od jutra do veceri jer nista ne stizem.
    Ni posao, ni po kuci, ni s djecom.
    O faksu koji sam odlucila upisat ove godine da ne pricam.
    Jedva cekam da sve ovo zavrsi.
    Kod me isto ovako, nadoknađujem vikendom.
    Da cujem, tko od vas WFHasica misli raditi i uskrsrni ponedjeljak?
    Danas sam izgubila i 2 sata u ducanu (dugotrajna nabavka).
    Al ne mogu reci da sam posebno frustrirana, vise sam u stanju neke konstantne napetosti koju sam vec normalizirala.
    Totalno sam drugacije zamisljala ovu karantenu. Stizem puno manje nego prije.

  18. #268
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Puno ljudi je u istoj situaciji. Našla sam ove upute kako si pomoći, odnosno kako se organizirati za rad od kuće dok su djeca isto doma:

    https://www.poliklinika-djeca.hr/akt...radne-zadatke/

  19. #269
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ću raditi na uskrsni ponedjeljak, što ti je - taman jedan dan bez mailova i poziva da stignem sve zaostatke da ne moram svaku noć raditi.

    Normalno da stižemo puno manje, kad je cijelo vrijeme sve nepredviljivo, nemaš pojma što te čeka iz ugla… što god ispalniram 3x padne u vodu. Ako sam ikad vježbala i živjela onu "živi u trenutku", to je sad. Doslovce sat po sat.

  20. #270
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Zašto Vera misliš da je loše da velika izmišlja prijatelje i moj veliki tak radio pišance bi postavio u krug i svaki bi dobio ime i zadatak

  21. #271
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Puno ljudi je u istoj situaciji. Našla sam ove upute kako si pomoći, odnosno kako se organizirati za rad od kuće dok su djeca isto doma:

    https://www.poliklinika-djeca.hr/akt...radne-zadatke/
    Ako dobijem još jedan ovakav link otkazat ću si internet iste sekunde. Ozbiljno. Užasno su iritantni. Više mi pomažu fotke i video klipovi ljudi koji su istom kaosu ko i ja, nasmijem se i idemo polako dalje. A ne ovi dosadni savjeti.

  22. #272
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne mislim na tebe Petrlin osobno, hvala na trudu. Nego na ove koji ih pišu i stavljaju na internet .

  23. #273
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    BB odmori u pon

  24. #274
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim na tebe Petrlin osobno, hvala na trudu. Nego na ove koji ih pišu i stavljaju na internet .
    Ma znam... ali tko nas drži na Rodi? I mene - ne samo tebe... Daklem, ako imamo vremena za forum, imamo nužno i za takve linkove.

  25. #275
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja svoje dijete jedva vidim. Radila sam i vikend. Računovođe su sad pod ogromnim pritiskom. U proteklih 8 dana sam imala 547 poziva uz sve ostalo što sam odradila. Od kad je krenulo ovo sve ja sam izgubila 6kg. Kolegica se neki dan od stresa ispovraćala. Klijenti su svi živčani i nervozni, zakoni i mjere se mijenjaju na dnevnoj bazi i mi računovođe smo neinformirane budale.
    Kad dođem kući imam osjećaj kao da me vlak pregazio. S djetetom se bavim manje nego ikad.
    S nekim mamama sam na viber grupi...dođe mi da se upucam kad vidim. Pospremaju stanove, uređuju balkone, kuhaju se ručkovi, pospremaju ormari. Kažu da se u životu nisu ovako odmorile. Nisam zavidna, nekom je pao grah ovako, nekom onako, nekom i gore ali voljela bih i ja malo predahnuti i provesti neko vrijeme s djetetom.

  26. #276
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam... ali tko nas drži na Rodi? I mene - ne samo tebe... Daklem, ako imamo vremena za forum, imamo nužno i za takve linkove.
    Ne mislim da vrijeme… I forum i linkovi, i fore i svi fazoni su mi super, i to mi bude 5 minutni predah.
    Nego su mi savjeti na tim linkovima iritantni, jer su nerealni.

  27. #277
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svoje dijete jedva vidim. Radila sam i vikend. Računovođe su sad pod ogromnim pritiskom. U proteklih 8 dana sam imala 547 poziva uz sve ostalo što sam odradila. Od kad je krenulo ovo sve ja sam izgubila 6kg. Kolegica se neki dan od stresa ispovraćala. Klijenti su svi živčani i nervozni, zakoni i mjere se mijenjaju na dnevnoj bazi i mi računovođe smo neinformirane budale.
    Kad dođem kući imam osjećaj kao da me vlak pregazio. S djetetom se bavim manje nego ikad.
    S nekim mamama sam na viber grupi...dođe mi da se upucam kad vidim. Pospremaju stanove, uređuju balkone, kuhaju se ručkovi, pospremaju ormari. Kažu da se u životu nisu ovako odmorile. Nisam zavidna, nekom je pao grah ovako, nekom onako, nekom i gore ali voljela bih i ja malo predahnuti i provesti neko vrijeme s djetetom.
    Haha, ovo i mene izluđuje.
    Pogotovo jer sam i ja imala iste takve planove, znam da sam i muzu rekla (prije nego su zatvorili skole) da smo mogli kupit boju pa okrecit stan kako li sam se samo prevarila! ni mm ni ja ne stajemo po cijeli dan, doista imam osjecaj da radimo vise nego ikad.
    I posvuda iskacu ti sto sada reorganiziraju ormare, sade cvijece, umiru od dosade...
    I u mom poslu se promjene događaju na dnevnoj bazi, sva se pravila mijenjaju i doslovno svaki dan stize nova izmjena.

    Tebi mitovski hug!

  28. #278
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ja sam jako dugo pred ovu izolaciju radila jako punoo, izlazila u 7h, a vraćala se u svakojako doba, nekad 19h, nekad 20h, a nikad prije standardnih 17h.

    Tako da je meni trenutno ovo predah kad usporedim u kojoj ludnici sam bila i kako me samljeo taj ritam. FalatiBože da više nije onako kako je bilo, al žalosti koliko smo truda, vremena i energije uložili u pripremu za izvedbu koje je sada stjecajem okolnosti pala u vodu. 2-3 godine rada ode ajmo reć uzalud, al tako je to nekad. Ništa se tu ne može.

    Idem sad pročitat savjete koje je Peterlin linkala.

  29. #279
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Savjeti koje je ova psihologica dala su mi posve ok, korisni i praktični. Većina ih se može primjenit osim možda ako netko ima mali stan, pa se ne može fizički odvojit, ostalo po mom mišljenju provedivo.

    Ako ti neki savjet ne odgovara, preskočiš ga. Nije se rodio, tko je svijetu ugodio.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2020. at 17:59

  30. #280
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja slavim jer sam bar danas gotova u 16:30 plus možda još 1h oko 21... Ali to sam uspjela jer sam sinoć radila do iza 23

    Idem sad prat prozore i ignorirati sve bip bip bip mailova koji i dalje stižu...

  31. #281
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam vrlo slično kao i Lili užasno puno radila.
    Doslovno po cijele dane.
    Satrala me prošla zima.
    Tako da mi je ovaj trenutni zastoj zapravo jako dobro došao da se naspavam i odmorim iako bih, naravno, bila sretnija da radim (ne samo zbog plaće).
    Nego, mitovski, budući da si računovođa, znaš li je li minimalac uistinu podignut za sve na 4000 kn?
    Pitaju me kolegice, a ja ne znam što bih im rekla jer mi imamo dvije firme i maloprodaja je u jednoj, a veleprodaja u drugoj. Svi smo na minimalcu. Ja sam u veleprodaji i tu je sve stalo i pretpostavljam da dobivamo od države taj minimalac, no maloprodaja koja je do sada činila vrlo mali udio u poslovanju, sad radi super zbog web shopa i zbog toga nemaju pravo na minimalac od države pa su kolegice sad u strahu da neće dobiti 4000 kn jer misle da to samo vrijedi za one koji dobivaju od države. Nadam se da si shvatila problem. Pišem malo konfuzno, ali ne znam kako drukčije objasniti. Nisam od brojki i ne razumijem se u to.

  32. #282
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja slavim jer sam bar danas gotova u 16:30 plus možda još 1h oko 21... Ali to sam uspjela jer sam sinoć radila do iza 23

    Idem sad prat prozore i ignorirati sve bip bip bip mailova koji i dalje stižu...
    ja sam ugasila zvuk mailova na mobitelu (i dalje primam notifikaciju, samo ne čujem zvuk) i to je obuzdalo moj pavlovljev refleks

  33. #283
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Savjeti koje je ova psihologica dala su mi posve ok, korisni i praktični. Većina ih se može primjenit osim možda ako netko ima mali stan, pa se ne može fizički odvojit, ostalo po mom mišljenju provedivo.

    Ako ti neki savjet ne odgovara, preskočiš ga. Nije se rodio, tko je svijetu ugodio.
    Još se nije rodio tko je napisao dobar savjet roditelju koji sam čuva todlera i mora biti dostupan na telefon, za razgovore i sastanke i odgovarati na dvoznamenkasti broj mailova tijekom 8 sati. Plus kad to završi počne raditi pravi dio posla kad se pojavi drugi roditelj, plus u trećoj smjeni kad svi zaspu.

  34. #284
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Danas je bio jedan od onih dana. Posao valjda gotov, kuhinja bomba. Idem se lagano ustat rjedavat krs...evo, sad cu, svake sekunde.

  35. #285
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Meni se jos kao slag na kraju pokvarila ves masina i jedva zadrzavam suze.
    Salim se.
    Ne zadrzavam ih.

  36. #286
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, ovo i mene izluđuje.
    Pogotovo jer sam i ja imala iste takve planove, znam da sam i muzu rekla (prije nego su zatvorili skole) da smo mogli kupit boju pa okrecit stan kako li sam se samo prevarila! ni mm ni ja ne stajemo po cijeli dan, doista imam osjecaj da radimo vise nego ikad.
    I posvuda iskacu ti sto sada reorganiziraju ormare, sade cvijece, umiru od dosade...
    I u mom poslu se promjene događaju na dnevnoj bazi, sva se pravila mijenjaju i doslovno svaki dan stize nova izmjena.

    Tebi mitovski hug!
    Ja sam isto planirala.
    I pokrecit stan, i napisat dva seminara. I pripremit ispit.
    A stalno mi stizu poruke iz vrticke grupe i videici svih kreativnih igara kojih se igraju s djecom.
    A tvoji pred telkom i osjecas se ko zadnje govno.

  37. #287
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se jos kao slag na kraju pokvarila ves masina i jedva zadrzavam suze.
    Salim se.
    Ne zadrzavam ih.
    Po novom ti Emmezeta opet ima web shop. Ako ikako pomaže.

  38. #288
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Po novom ti Emmezeta opet ima web shop. Ako ikako pomaže.
    Ma znam, ali je navodno ful jednostavan popravak. Samo moramo vozit masinu u servis fizicki jer ne dolaze. I trebat ce nam propusnica...

  39. #289
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se jos kao slag na kraju pokvarila ves masina i jedva zadrzavam suze.
    Salim se.
    Ne zadrzavam ih.
    Taman sam htjela napisati kao Cathy (muž nedavno kupio pećnicu preko e-kupi, riknuo neki dio taman pred coronu, stigla u roku 2 dana), al ako je manji kvar fakat se ne isplati. A opet ne možeš biti bez veš mašine :/
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2020. at 21:19

  40. #290
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto planirala.
    I pokrecit stan, i napisat dva seminara. I pripremit ispit.
    A stalno mi stizu poruke iz vrticke grupe i videici svih kreativnih igara kojih se igraju s djecom.
    A tvoji pred telkom i osjecas se ko zadnje govno.
    Meni je u svemu valjda zapravo najgore što se ubijaš, a to hoćeš li dobiti plaću ili ne u svim idućim mjesecima, i koliko manju - nemaš pojma. Dakle, sve to što radimo nam uopće nije garancija da ćemo dobiti pune plaće idućih mjeseci. Upravo suprotno, već su nam najavili da je sigurno manja plaća sljedeća 3 mjeseca, a za ljeto ni ne znamo ništa. Osim da nećemo smjeti na godišnji .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 08.04.2020. at 21:50

  41. #291
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da se malo opravdam. Ona ima jako izrazenu maštu i često je u nekom svom svijetu. Al nikad do sad nije izmislila osobu. Ja to vežem uz izolaciju , kao simptom neke njene vizije ovog nereda. Nema tu ništa loše, samo mislim da mi je na taj način rekla sa joj fali društvo.
    Imamo i seku malu kojoj je sutra 1.rođendan i ona mi uzima dio vremena al ništa strašno. Puno radimo s njom na onim vještinama koje bi svladala u vrtiću. Svaki dan je vani po par sati, pobigli smo na selo na otoku. 20 km da idućeg sela. More i masline. Ne fali joj kretanja ni pažnje, nas je 4 odraslih na njih 2 male. Ja sam na porodiljnom, MM radi od doma, šogor isto, sveki penzija. Plus pas i čopor macaka. Samo sam se malo potužila u njeno ime.

  42. #292
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Samo se ti potuži. I samo se igraj s izmišljenim prijateljima .

  43. #293
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Evo i ja sam se pocela tuziti, a mislila sam da mogu zauvijek drzati poker face
    Posljednje uređivanje od jennifer_gentle : 08.04.2020. at 23:03

  44. #294
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jenn, veliki zagrljaj! Nama se bila pokvarila masina prije propusnica, majstor je bio dosao u kirurskoj opremi.

  45. #295
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nemam previse vremena baviti djecom niti bilo cime jer radim vise nego inace. Od doma. Mm isto.
    Ono malo vremena ode na skolu i mozda kratka setnja popodne. Stan nikad nije gore izgledai jer smo non stop svi doma i stalno je nered. Laptopi rasireni, knjige, bojice...
    Sve me ovo izuzetno frustrira.
    Zivcana sam od jutra do veceri jer nista ne stizem.
    Ni posao, ni po kuci, ni s djecom.
    O faksu koji sam odlucila upisat ove godine da ne pricam.
    Jedva cekam da sve ovo zavrsi.
    Ovako je i kod mene, a ne radim od nedjelje. Stalno smo doma, sto znaci da je krs svuda. Umjesto posla, sad pisem magisterij. Dok sam radila van kuce, vecinu posla bih i odradila na poslu, a nakon toga smo se vozali po aktivnostima. Sad... sve od doma, aktivnosti, skola. Plus djeca stvarno nesto traze svakih 5 minuta, nikako na zelenu granu, ni sa cim, dok god ne odu spavati. (A onda se i ja rusim s nogu.)

  46. #296
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    VeraM more, masline, otočko selo, šetnje
    I baš lijepo da je maštovita.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.04.2020. at 08:26

  47. #297
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Sve lakse podnosim otkad sam se natjerala rano ujutro van na pola sata. Umorim se, ali na onaj pozitivan nacin, nadisem svjezeg zraka, vidim zubatog sunca i nakon toga sam ostatak dana puno manje nervozna i ne izbacuju me neke stvari iz takta kao tjedan prije. Uzmem i jedno dijete sa sobom provedemo malo 1na1 a i njima je bolje nakon takvog pocetka dana. U to doba ljudi ima malo, distanca je lako odrziva.

  48. #298
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Ne radim od kuce nego idem u ured svaki dan. Kuca nam je atomska bomba. Maza skolu odradi dok ja dodjem pa nemam pojma kako to izgleda

    Tanci, nije minimalac dignut, ostaje isti. Drzava daje za 4. I 5.mj 4tis kn za radnike za koje poslodavac koristi mjeru. A i tu ce bit veselo, podijelili novce a sad dolaze negativna rijesenja

  49. #299
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku


    Tanci, nije minimalac dignut, ostaje isti. Drzava daje za 4. I 5.mj 4tis kn za radnike za koje poslodavac koristi mjeru. A i tu ce bit veselo, podijelili novce a sad dolaze negativna rijesenja
    Hvala ti

  50. #300
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne radim od kuce nego idem u ured svaki dan. Kuca nam je atomska bomba. Maza skolu odradi dok ja dodjem pa nemam pojma kako to izgleda

    Tanci, nije minimalac dignut, ostaje isti. Drzava daje za 4. I 5.mj 4tis kn za radnike za koje poslodavac koristi mjeru. A i tu ce bit veselo, podijelili novce a sad dolaze negativna rijesenja
    Zašto negativna?

Stranica 6 od 18 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •