Stranica 13 od 18 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 851

Tema: Kako (psihički) podnosite izolaciju? Kako si olakšati?

  1. #601
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ljudi fakat pucaju. Vidim na poslu. U prometu. U ducanu.......

    Sve u skladu s mjerama je dopusteno. Jasno je sto nije. Iako je dopusten izlazak u birc ne idem u njega. Ako je hladno i ne moze se sjediti vani ne idem.

    Mislim da je najveci problem u tim zelim kad cu....... dok god covjek zeli a ne moze javlja se bunt. Zato si treba priustiti neka zadovoljstva. Kompromise i u njima uzivati.
    Meni u kinu koje je prazno je fenomenalno. Al ne idem jer se MM boji. Radim ja ustupke radi i on. Al pokusavmo ipak cim vise si udovoljiti.

  2. #602
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    al da li zaista se pokazalo da se korona prenosi u restoranima i kafićima tako među ljudima koji se ne znaju? Jasno mi je za noćne izlaske, jer to je plesanje, još kako bi betty rekla dezinhibirano, prenose se i herpesi..
    ali ono sjede ljudi svatko za svojim stolom i piju kavu i slikaju sliku sebe i kave za fejs, i tako se prenose u nekoj značajnoj količini?

  3. #603
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    al da li zaista se pokazalo da se korona prenosi u restoranima i kafićima tako među ljudima koji se ne znaju? Jasno mi je za noćne izlaske, jer to je plesanje, još kako bi betty rekla dezinhibirano, prenose se i herpesi..
    ali ono sjede ljudi svatko za svojim stolom i piju kavu i slikaju sliku sebe i kave za fejs, i tako se prenose u nekoj značajnoj količini?
    Ne, nije dokazano . Sto znaci svako za svojim stolom, koliko metara? Maska-bez maske? Padne li i selfie bez maske? Koliko.m3 prostor, kakva ventilacija? Da, dokazno je. Opet, mos na kave, al ond sa starcima nemoj bas bez maske i u zatvorenome 14 dana. Dakle, ipak je dokazan prijenos aerosolom, ne samo kapljicno. Starci = 65 plus.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.10.2020. at 18:24

  4. #604
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Gripa je samo kapljicno.

  5. #605
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    I na to utjece koliko se moras derat tj koliko je glasna mjuza. Neki mali prosjecan kafic svi nagruvani, mjuza tresti = znacajni rizik. Gradska kavana s diskretnom mjuzom = manji rizik. Na.pocetku ove balade je jos u kini dokazan prijenos izmedju ljudi koji sjede za odv stolovima u restoranu (ne poznaju se), a u losem su smjeru puhanja ventilacije.

  6. #606
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Spajka, lajkam tvoj pristup.

  7. #607
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    al da li zaista se pokazalo da se korona prenosi u restoranima i kafićima tako među ljudima koji se ne znaju?
    Da, jos u Kini. Aerosolizirani virus ostaje u zraku odredjeno vrijeme i krece se kako struji zrak.


    Ja ne planiram nista za "buducnost" jer mi je bezveze da se razocaramo kad taj dan ne dodje ili opet ispadne pomaknut mjesece ili godine unaprijed. Jedina stvar koja upada u "cim bude razumno sigurno i moguce" kategoriju je dolazak mojih ovamo, odnosno nas put u Hrvatsku. Ali to moze biti i za koju godinu, kako je krenulo, tako da konkretnih planova nema. Dosta mi je sto smo se razocarali ovo ljeto, s obzirom da smo bas namjeravali biti u HR mjesec dana.

    Trenutno se bavimo odlukom slanja starijeg djeteta u skolu. Ja bih ga bila odavno poslala, ali s obzirom na visokorizicne komplikacije u kuci (i anksioznost oko toga), jos uvijek pohadja nastavu online. Tu ce biti presudan i moj novi posao. Jedan je od kuce jer se firma skroz prebacila na remote work kad su skuzili da je to moguce i efikasno, a drugi, koji puno vise zelim, je vise nego vjerojatno gotovo uvijek u uredu. To su jedini "planovi" oko kojih se vrtimo.

    Tu se, izgleda, ocekuje nekakvo cjepivo mozda vec i u prosincu, ali cak ni moj visokorizicni muz ne spada, vjerojatno, u grupu koja ce biti cijepljena u prvom ili prvih tko zna koliko valova. Ja jedva cekam, ali s druge strane nemam namjeru cijepiti djecu (i sebe) prije nego mi se to cini stvarno sigurnim. A prilicno smo inace pro-vax.


    Sto se same izolacije tice, otkako sam nezaposlena (kraj kolovoza) vise ju uopce ne podnosim. Svako jutro se podsjetim zasto nisam nikad razmisljala o ostanku kod kuce i odgajanju djece 24/7. Totalno nemam zivaca za to.

  8. #608
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi morali bit obavezno?
    Sumnjam da ce biti obavezno, nadovezala sam se na sasu koja je rekla ce mozda mladi vise uzimati (jer sad su anti vaxx i anti stozer) ako bude obavezno za neke aktivmosti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.10.2020. at 18:57

  9. #609
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa dobro i ta procjena da ce se malo tko htjeti cijepiti je totalno subjektivna. Npr prema tome kolika je potraznja cjepiva za gripu mozemo zakljuciti da ce se mozda i znacajan broj gradjana htjeti procijepiti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #610
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    To su 50 plus ekipa il blizu tome, nisu relevantni za kafice i guzve To su hnk ekipa po dobi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.10.2020. at 20:38

  11. #611
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam inace za cijepljenja,al iskreno ne bih stala u red da cijepim sebe il obitelj ovako brzinski napravljenim cjepivom
    Posljednje uređivanje od Vrci : 16.10.2020. at 21:07

  12. #612
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam inace za cijepljenja,al iskreno ne bih stala u red da cijepim sebe il obitelj ovako brzinski napravljenim cjepivom
    Ja sam za cijepljenja, pa cekam sta ce kaic rec za cjepivo, jer je i on rekao 'ne znam, moram vidjet'. A ja sam se cijepila protiv svega zivog i nezivog, ukljucivo docjepa protiv ospica kad je bio dbk i srbija bazen nedavno opet - vadila antitijela i nisam ih imala. Protiv kozica, mala protiv pneumokoka, pandemija me prekinula u cjepivu protiv borelioze jer sam svaki vikend na sljemenu i unzadnjih 5 god 2x imala krpelja. Znaci, toliki sam pro vaxxer. Ljudi misle da sam placenica farma industrije, eto toliki.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.10.2020. at 22:49

  13. #613
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Današnji broj pozitivnih u ZG me psihicki bacio skoro na dno.
    A još kad objave broj za cijelu HR...

  14. #614
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Današnji broj pozitivnih u ZG me psihicki bacio skoro na dno.
    A još kad objave broj za cijelu HR...
    Beti, ti ne zivis u Zagrebu.

  15. #615
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam sretna jer smo uspjeli ipak imati lijepo ljetovanje i odmor, a dalje dan po dan, ne radim planove osim za iduće ljeto kad se nadam da će se opet situacija smiriti, bilo zbog cjepiva ili zato što ćemo ovim tempom u međuvremenu se više-manje svi zaraziti. Za sad (da kucnem o drvo) djeca idu redovno u školu i na sport, ja od ponedjeljka prelazim na radim od doma, obiteljska druženja pokušavamo što više smanjiti. Ako djeca počnu također se školovati od doma a mm nastavi ić na posao bit će izazovno no što se može... srećom već su dosta veliki pa ćemo se nekako snaći.
    Držim se one nigdar ni bilo da ni nekak bilo Samo da je posla i zdravlja, za ostalo ćemo se već nekako snaći.

  16. #616
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Današnji broj pozitivnih u ZG me psihicki bacio skoro na dno.
    A još kad objave broj za cijelu HR...
    I mene.
    Ono što je najstrašnije, to je slika od prije cca 7 dana ( dok se razvije bolest, dok testiraju, dok dođu rezultati), stvarna situacija na današnji dan je vjerojatno puno gora!

    Kažu da virus slobodno cirkulira kada se dnevno udvostručuje, meni se čini da je takva situacija!

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  17. #617

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ne pratim brojke zaraženih u onom intezitetu kao u prvom valu, trudim se ne razmišljati o koroni; a u isto vrijeme nosim masku, držim distancu, druženja su smanjena, nema više ljubljenja ni grljenja ni kad se nađemo s nekim van obitelji.

    Prihvatim mjere, planove sa školom, kažem kako svima tako i nama, snaći ćemo se.. i može se bez padanja u depresije.
    Dan za dan, kako bude..sad smo zdravi i čemu sad kvariti trenutak
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 17.10.2020. at 10:18

  18. #618
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, ti ne zivis u Zagrebu.
    Ne živim, no svejedno nije lako pročitati taj broj. Kod nas je 32.
    Uostalom, empatija mi je poprilično važan dio postojanja.

  19. #619
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne živim, no svejedno nije lako pročitati taj broj. Kod nas je 32.
    Uostalom, empatija mi je poprilično važan dio postojanja.
    U gradovima gdje puno ljudi zivi na malo prostora i gdje je cirkulacija aktivnosti veca nego u malim sredinama to je ocekivano. Jednostavno to je tako. I nije bas neko iznenadenje. Nazalost.

  20. #620
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Beti, probaj shvatiti ovo dobronamjernim pitanjem, jer tako pišem... jesi se pokušala na neki način opustiti oko svega ovoga? Mislim općenito, ne samo na tvoj zadnji post u vezi broja u Zagrebu.

    Što se tiče empatije, nemoj se trošiti na to .
    Dok se neki ljudi pridržavaju što je moguće više uputa i misle na sve, suzdržavaju se od druženja, velik je i broj ljudi koji na sve ovo gledaju kao na “obično maltretiranje zbog virusa koji nije tako opasan, i baš su i njihovi ukućani bili pozitivni, i nije bilo gore od obične prehlade, pa čemu sve to”... na fejsu ima grupa gdje se ljudi natječu tko se posvađao s više prodavačica ili medicinskog osoblja jer nije htio staviti masku pa ga nisu pustili.
    Hoću reći, mislim da nema smisla trošiti sebe empatijom prema nečemu što se jednim dijelom događa upravo zato jer kod nekih nema nikakve empatije.

    Što se tiče teme... ja sam se navikla na manje društven život. Čak mi paše da se odmorim od toga da stalno negdje idemo i paše mi da budem više doma, djeci su neke aktivnosti otkazane, imam i manje razvoženja. Ne žalim se previše dokle se još uvijek može otići na neki izlet u blizini, ima i manje ljudi... a druge stvari neka čekaju.
    Jedino strahujem od škola+vrtić+posao od doma. Ne želim iskušavati mogu li to još jednom podnijeti .

    Kod mene u uredu nas je trenutno 50-tak... u sobi smo po 3-4 i ne moramo nositi maske. Ali kad hodamo po hodnicima, idemo drugima u sobu, wc, kuhinju moramo nositi maske. I ne smijemo više zajedno jesti u blagavaonici, bit nas više od 1 u kuhinji...

    Mislim da nam se novi totalni lock down baš i neće dogoditi, nego će vjerojatno s vremena na vrijeme neki razredi ili škole ići neko vrijeme online pa natrag, firme koje to mogu će rotirati ljude ili poslati da rade od doma. Naši to ne planiraju, a meni je i draže raditi u uredu.
    I slažem se da će ovo potrajati, ne do proljeća, nego možda 2-3 godine i da ćemo se jednostavno svi (morati) naviknuti. Brinem jedino zbog mogućnosti da ti budu uskraćene neke nužne medicinske usluge ako zdravstveni sustav kolabira, ali sve drugo me ne uzrujava previše.

  21. #621

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Točno tako BB..
    Prilagodit se i očuvat zdrav razum zbog zdravlja.
    Uzrujavanjem ne pomažemo nikome.

  22. #622
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Živjeti moram.
    Raditi moram.
    Kći mora na fakultet.
    Muž mora u bolnicu na kemoterapiju.
    ...
    Kaj da radimo?
    Ništa. Nosimo maske i živimo kao i prije.
    Niti imamo vremena, niti imamo mogućnosti razbijati si glavu s kajbibilokadbibilo.
    Hoću li se cijepiti kad cjepivo dođe? Ne znam, a nisam puno ni razmišljala o tome.
    Činjenica je da je virus već duže vrijeme među nama i slobodno kola i mi trebamo živjeti s tim saznanjem.

  23. #623

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Muž mora u bolnicu na kemoterapiju.

  24. #624
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja sam pristupila toma da je sada tako, vratit se na staro neće skoro, ako ikad. Nema druženja mimo obitelji i bliskih prijatelja. Na pireve i fešte ne idem. Idem na posao, djeca u vrtić. Trgovina, kafić na terasi, samo obitelj. Djecu vodim u park, dezinfekcija stalno. Maske uvjek i svugdje na zatvorenom. Kina, izleti, fešte i slično otpadaju. Neću čekat povratak na staro, toga nema. Ide život naprijed kao uvijek u povjesti. Nakon svake velike krize idu promjene i novi način života. Tako i sad.

  25. #625
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pristupila toma da je sada tako, vratit se na staro neće skoro, ako ikad. Nema druženja mimo obitelji i bliskih prijatelja. Na pireve i fešte ne idem. Idem na posao, djeca u vrtić. Trgovina, kafić na terasi, samo obitelj. Djecu vodim u park, dezinfekcija stalno. Maske uvjek i svugdje na zatvorenom. Kina, izleti, fešte i slično otpadaju. Neću čekat povratak na staro, toga nema. Ide život naprijed kao uvijek u povjesti. Nakon svake velike krize idu promjene i novi način života. Tako i sad.
    Otprilike slicno. Najmamje mi je na pameti planiranje "za kad ovo konacno prodje". Nek me iznenadi.

  26. #626
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Vi zaista mislite da će ovako ostati "drugačije" do kraja naših života? Ja ne.

    I ne razumijem zašto bi otpali obit.izleti, pa nismo prestali živjet. Nisu riskantni, a čovjeku priušte sitne gušte da lakše podnese cijelu situaciju. Mi ćemo malo danas negdje obiteljski

    Mislim da svatko treba pronaći što ga veseli u njegovom mikrokozmosu i to si priuštiti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2020. at 09:56

  27. #627
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja se ne bojim obiteljskih izleta. U autu smo isti koji smo i doma skupa. Idemo u prirodu ili negdje gdje ne moramo biti u gužvi i nema problema.
    No, jako mi fale izleti autobusom. Svaki sam mjesec isla, a u adventu i svaki tjedan.
    Ma, proći će i to. Sigurna sam da hoće, samo koliko će svakoga od nas to koštati, vidjet će se.

  28. #628
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Obit izleti bez miksanja u autu - ok. Do kraja zivota - ne zamaram se time. Moja je perspektiva iduca god-3. Ne planiram na5 plus, pa onda da odgadjamo to nesto za nakon 1-3 god. Meni to nema smisla. Zivi danas.

  29. #629
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Živjeti moram.
    Raditi moram.
    Kći mora na fakultet.
    Muž mora u bolnicu na kemoterapiju.
    ...
    Kaj da radimo?
    Ništa. Nosimo maske i živimo kao i prije.
    Niti imamo vremena, niti imamo mogućnosti razbijati si glavu s kajbibilokadbibilo.
    Hoću li se cijepiti kad cjepivo dođe? Ne znam, a nisam puno ni razmišljala o tome.
    Činjenica je da je virus već duže vrijeme među nama i slobodno kola i mi trebamo živjeti s tim saznanjem.
    X
    s time da sam sretna da je kod mm-a išlo i ide sve bez odgoda. Jedino nas sanitet gadno zafrkava pa smo odustali od njega, barem zasada...

  30. #630
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kako on?

  31. #631
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    X
    s time da sam sretna da je kod mm-a išlo i ide sve bez odgoda. Jedino nas sanitet gadno zafrkava pa smo odustali od njega, barem zasada...
    I kod mojeg ide bez odgoda, odnosno imao je jednu, ali zbog svog stanja, ne zbog korone.
    Sanitet ga je vozio kad je ležao i nije se mogao kretati i mogu ti reći da su bili ok.
    To su tu, naši, Zaprešičani koji su preko puta i nazovu i sve se dogovorimo. I oba puta su samo muža vozili pa je to bilo poput taksija, ali udobnije.
    Sada kad se on može kretati, odveze se sam.

  32. #632
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Dok smo bili u onom prvom zatvaranju, mislila sam da mi dobro ide. Bila sam s djecom kući, jer vrtići i škole nisu radili, a ja na starom GO i plaćenom odsustvu. Prvih 15 dana je bilo ok, a onda sam osjetila sav pritisak zatvorenost. Mi u BiH smo imali i policijski sat, zabranu izlaska djece iz kuće. Tad sam nekako gurala.
    Neki dan su mi za posla trebale naredbe iz tog perioda. Dva dana nisam bila dobro, blaži napad panike, i onda shvatim da imam posljedicu. Tada me pored zdravlja brinuo i posao, poslodavac nije dao da radim od kuće, iako sam mogla, a nisam gdje s djecom imala.
    Sada kako se povećavaju brojevi pozitivnih, meni se vraća stari strah, od ponovnog zatvaranja. Pa opet pitanje šta ću sa posla.
    Nama bi najprije djeca mogla donijeti, muž i ja pazimo. Nigdje ne idemo, ni sa kim se ne družimo. Doduše nismo ni prije nešto drugačije živjeli. Roditelje nisam vidjela mjesec i po, i pitanje je kad ću moći.
    Strah me onog što zima nosi, pa si kažem ma bolje da zatvore sve restorane, kafiće i ta javna okupljanja. Onda s druge strane pomislim, pokrepat ćemo od gladi počne li se opet zatvarati.

  33. #633
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I kod mojeg ide bez odgoda, odnosno imao je jednu, ali zbog svog stanja, ne zbog korone.
    Sanitet ga je vozio kad je ležao i nije se mogao kretati i mogu ti reći da su bili ok.
    To su tu, naši, Zaprešičani koji su preko puta i nazovu i sve se dogovorimo. I oba puta su samo muža vozili pa je to bilo poput taksija, ali udobnije.
    Sada kad se on može kretati, odveze se sam.
    Mene sanitet neće povesti jer su uvjereni sa me neće pustiti kao pratnju, iako je doktorica napisala da treba ići pratnja s njime, iako je napisala da se ne treba za pregled raditi korona test oni svejedno traže test pa kad ih otkantam nakon cjelodnevnog pretjerivanja mi podvuku da je na nasu odgovornost.
    A on, svakako...opet u bolnici. Stanje je tako kako je. Svasta nešto ga je sastavilo.
    Ali osim ovih sanitetskih problema i trijaže, gdje nas iznimno ljubazno uguraju preko reda kad god nas skuže, nikakvih zastoja u liječenju nema.

  34. #634
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja zasad jos prilicno normalno zivim
    osim putovanja, ali to nije bilo u takvoj mjeri da bi se smatralo normalnim i svakodnevnim
    radim u uredu, iako je veliki dio firme doma, nosim masku van ureda
    idem u kafic, sjedim vani
    normalno obavljam spizu i shopping
    idem na yogu
    idem u restorane s prijateljicama
    druzim se, setam, imam neki manji krug prijatelja koji drzim svojim, kao obitelj
    eto ne grlimo se i ljubimo, ali bliski smo
    ako od njih skupim, skupim
    kad bi se ovako nastavilo, uopce mi nije problematicno
    ponovno zatvaranje, njega se bojim, iako imam super uvjete i iako mi je prva karantena ostala u super sjecanju zbog specificnih okolnosti koje su se sad ipak malo promijenile

  35. #635
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Ja sam se u glavi pripremila na ponovni lockdown u nekom obliku.
    Spremna čekam, ništa me više iznenadit ne može.

  36. #636
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam se upravo pripremila da ga nema .
    Na 5 različitih mjesta piše da škola za sada ne ide online i meni dovoljno .

  37. #637
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni je psihički teže sad podnositi ove nove brojeve, dok se bolnice pune, a nikakve mjere nove ne donose

  38. #638
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Čekaju da se ljudi počnu pridržavati ovih mjera, pa će donijeti nove.

  39. #639
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se upravo pripremila da ga nema .
    Na 5 različitih mjesta piše da škola za sada ne ide online i meni dovoljno .

    Bubi,


    Meni nije samo škola asocijacija na lockdown nego onaj osjećaj da nema slobode kretanja kad te puhne, općenito manje muvanja vani, drž se kuće i distanciraj se. Čak i druženja vani na terasi tad postaju upitna, ma svašta nešto.
    Onaj neki osjećaj neimanja slobode, ne znam kako da ga nazovem.

    Al rekoh, bit će kako će biti, nema pucanja samo da sve ovo prođe jednog lijepog dana.

  40. #640
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nije mi škola jedina asocijacija, nego jedan od glavnih izvora za pretpostavku "u kojem smjeru će puhati vjetar". Dok ne zatvore škole, neće ni ostalo zatvoriti.

  41. #641
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaju da se ljudi počnu pridržavati ovih mjera, pa će donijeti nove.
    Lijepo bih se nasmijala na ovo, ali mi previše žalosno sve više

    Evo ide kao nešto, ali za neke županije
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2223881.aspx

  42. #642
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ja sam mislila da je ovo sve već na snazi

  43. #643
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mislila da je ovo sve već na snazi
    Isto
    Meni inačendo posla zbog gužve treba 45 minuta. Zadnja 2 dana dođem za 15 minuta. Ceste poluprazne. Čini mi se da je hrpa ljudi krenula raditi od kuće.

  44. #644
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,503

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Isto
    Meni inačendo posla zbog gužve treba 45 minuta. Zadnja 2 dana dođem za 15 minuta. Ceste poluprazne. Čini mi se da je hrpa ljudi krenula raditi od kuće.

    Ovo za ceste sam se i ja iznenadila.

  45. #645
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,965

    Početno

    Da, bas se osjeti da je manje ljudi i to je dobro.

  46. #646
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mene iznenađuje ovo stalno prozivanje da imamo ovakvu situaciju jer se ljudi ne pridržavaju mjera. Koliko vidim velika većina se pridržava. Očekivati da se 100 posto pridržava je nemoguće i nije realno. Evo, mi smo prošlu subotu imali pričest koja je bila dopuštena. Svi su se pridržavali, držali razmak, maske, ali pričest je bila dozvoljena i ako iz toga izađu pozitivni nije zato što se nisu ljudi pridržavali već zato što je to bilo dozvoljeno.

  47. #647
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čitala sam neki dan ovaj članak o novom porastu slučajeva u Italiji: https://www.thedailybeast.com/italy-...hat-went-wrong

    Pa citiraju nekog njemačkog stručnjaka da se ne vide outbreaks na radnim mjestima, školama, javnom prijevozu, nego baš na privatnim, obiteljskim druženjima, pa prigodama kao svadbe i slično. Moguće da se zato stalno proziva ljude, to što su propisane mjere ne znači da ih se ljudi i pridržavaju u takvim prilikama.

    edit: a da i dodam, ne znači nužno niti da su propisane mjere dovoljne da se mogu održavati takvi događaji
    Posljednje uređivanje od Mima : 23.10.2020. at 10:20

  48. #648
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da malo rasteretim onu temu (koja mi samo potiče napade anksioznosti )... i ventiliram se usput... i izjavim usput... ako bude lock down - ja to neću moći. Nema načina da smislim kako da to izvedem.

    Ne zbog ograničenja slobode kretanja, ne zbog druženja... i sad smo smanjili druženje... ali hendlati posao i školu i vrtić od doma...

    3 dana smo u samoizoalciji, i samo 3 dana manevriram kako majka/učiteljica/teta u vrtiću/kuharica/zaposlenica sve u jednom. I nakon tri dana osjećam svu težinu ožujka i travnja u svakoj pori sebe. Anksioznost mi raste na ne znam koju potenciju i ako bude lock down, ne mogu smisliti način da to izdržim psihički.

    Znam da je to možda sad first world problem, ali iz svojih cipela ne razumijem kako netko može zazivati lock down .

    Nemam ništa za dodati osim ovog:

  49. #649
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Bubilo, podrška.
    Posve te razumijem. Ali...možeš ti to.

  50. #650
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala Beti .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •