Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: Znate li odbrusiti?

  1. #1
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno Znate li odbrusiti?

    Evo, malo i da skrenem pažnju s ovih teških tema koje se redaju...

    Znate li odbrusiti na licu mjesta kada vam netko uleti sa do kosti sirovim komentarom ili pitanjem? Sirovim toliko da vam zadire u intimu i gura nos doslovce u spavaću sobu i krevet, seksualni život?

    Ili se ne spuštate na tu razinu i ne uzvraćate u tom tonu i ne odvodite razgovor u smjeru daljnje sirovosti, pa i vulgarnosti? Nemam neki konkretan primjer na pameti. Ne tiče se flertanja nego onako ponižavanja i bezobrazne znatiželje pod krinkom šaljenja.

    Možete li razmjenjivati takve slane šale u serijama da se ne uvrijedite? Je li vam to normalni razgovor? Normalan humor?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako sam dobre volje, onda mirno objasnim koju razinu nepristonosti, nekulture i neodgoja je osoba postigla. Ako nisam, uzvratim zlo i naopako.

  3. #3
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobre volje, onda mirno objasnim koju razinu nepristonosti, nekulture i neodgoja je osoba postigla. Ako nisam, uzvratim zlo i naopako.
    Isto. Bas mi dobro dodje praznjenje psihe na bezobraznicima.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne znam odbrusiti.
    Uglavnom ostanem posve osupnuta. Vjerujem da im moj izraz lica jasno pokaže što mislim o njima.

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Nisam bas vicna odbrusivanju, ali sam skuzila kad netko kaze nesto pretjerano ili bezobrazno, sutnja nekoliko sekundi zna biti dosta ucinkovita. Ljudi valjda onda ponovo u glavi cuju svoje rijeci i kako one zvuce, i cesto nakon toga se krenu opravdavat ili omeksavat. Ako su normalni.

    Inace ne mislim da je odbrusit jednako bezobrazno neka posebna pobjeda.
    Bolje mi je onda rec "necu tako razgovarat"

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ne znam.
    Ni odbrusiti ni odgovoriti niti išta drugo. Izdresirana sam do krajnosti da ne smijem nikoga uvrijediti ni u primislima i ne mogu se toga riješiti.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Prije možda zauzeti se za sebe i svoja prava

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam.
    Ni odbrusiti ni odgovoriti niti išta drugo. Izdresirana sam do krajnosti da ne smijem nikoga uvrijediti ni u primislima i ne mogu se toga riješiti.
    Ja sam se resetirala iz toga moda pred par godina, i sada mi je puno bolje.
    Ok, koji puta me netko zaskoči sa nečim totalno, ali to je sve rjeđe i rjeđe...

  9. #9
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Meni najteze pada "naknadna pamet", kada se kuci sjetim kako sam mogla biti ucinkovitija u odbrusavanju

    Da ne bi bilo zabune, rijetko sam bas toliko nabrijana i licem u lice sa bezobrazlukom, ali kada jesam... uf.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nemam problema sa tim.
    Imam problema da NE odbrusim.

  11. #11
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ljudi mi uglavnom ne daju povoda da im odbrusim, citaj: pristojni su.
    Ovi nepristojni, to mi je familija. (Njih ne ubrajam medju ljude. S mojom stranom, nemam problema odbrusiti. S muzevom, nema smisla odbrusiti, njih vidjam vrlo rijetko, radije se suzdrzim i fizicki uklonim od osobe jer si ne zelim dizati zivce... Iako sam i s mojima sada u puno boljem odnosu... otkad smo se odselili daleko od njih.

  12. #12
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Meni najteze pada "naknadna pamet", kada se kuci sjetim kako sam mogla biti ucinkovitija u odbrusavanju
    Dan dva još vrtim e mogla sam reći...
    Obično ostanem šokirana pa ne odbrusim, ne odgovorim, rijetko odreagiram na prvu. Sporija malo bit će

  13. #13
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Odbrusim ako je netko bezobrazan i zločest prema meni. Ne spustim se na istu razinu, ne vrijeđam (barem veliku većinu puta dok me ne prebace preko ruba), ali odbrusim. Isto mi se nekad dogodi to da se tek naknadno sjetim da sam mogla nešto bolje reći, ali to tako ide, pametniji smo na drugu i treću nego na prvu.

  14. #14
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Da ako netko zabada nos u moj privatni zivot, sto, kako, i zasto radim, puno puta mi se dogodi, da jednostavno odbrusim.

  15. #15
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, malo i da skrenem pažnju s ovih teških tema koje se redaju...

    Znate li odbrusiti na licu mjesta kada vam netko uleti sa do kosti sirovim komentarom ili pitanjem? Sirovim toliko da vam zadire u intimu i gura nos doslovce u spavaću sobu i krevet, seksualni život?

    Ili se ne spuštate na tu razinu i ne uzvraćate u tom tonu i ne odvodite razgovor u smjeru daljnje sirovosti, pa i vulgarnosti? Nemam neki konkretan primjer na pameti. Ne tiče se flertanja nego onako ponižavanja i bezobrazne znatiželje pod krinkom šaljenja.

    Možete li razmjenjivati takve slane šale u serijama da se ne uvrijedite? Je li vam to normalni razgovor? Normalan humor?
    Nisam doživjela u zadnje vrijeme da mi itko zadire u intimu pa makar samo i sa šalama.
    Zezat se mogu uvijek, a kako će to izgledati ovisi s kime se zezam.
    Granice sam strogo postavila na poslu, sa mlađima od sebe i sl.
    Onako kako se s mužem zezam i razgovaram, tako se neću zezati s prijateljicom.
    Jedino se zapravo s mužem zezam bez granica. I to je ok jer se s njim apsolutno kužim.
    Što se tiče pitanja: znam li odbrusiti? Naravno da znam i odbrusim uvijek i svakome. Pogotovo ako je netko bezobrazan.
    Vulgarna i sirova nisam. Znam jako lijepo i pristojno spustiti kad to treba.
    A ti se Žuta, ne daj nikome zafrkavati.
    Zapravo me čudiš jer kad se sjetim tvojih početaka na ovom forumu, tada nisi imala problema reći sve i svašta.
    Što ti se u međuvremenu dogodilo?

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Vulgarna i sirova nisam.
    A kako onda uzvratiš na totalnu sirovost?
    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo me čudiš jer kad se sjetim tvojih početaka na ovom forumu, tada nisi imala problema reći sve i svašta.
    Što ti se u međuvremenu dogodilo?
    Bila sam trudna, a i na netu imam vremena smisliti repliku. Uživo sam spora.
    Evo, u ovom slučaju koji me potaknuo na post tek sam mjesec dana poslije smislila odgovor, i to isto sirovinu, ništa profinjeno u rukavici.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.03.2020. at 15:01

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zuta, mjesec dana? Pa *****u. Ne treba o tome mjesec dana misliti.
    Prije nego su nas stavili u karantenu, a vec je u Kini bilo sranje, Sofi se jako brinula hoce li ta bolest doci kod nas, hoce li ljudi umirati, hocemo li mi umrijeti ili mozda baka i dida. Istovremeno smo rjesavale ortodonta, odnosno trebao nam je ortopan. I tako mi u ambulantu, nigdje nikoga osim nas i nekog lika izmedju 50 i 60 godina zivota ( po meni su ti najgori, valjda iz kriza pere). Izlazi sestra po uputnice, mlada i zgodna. Tip se momentalno izravna, isprsi i zagldi frizuru. U tom trenutku Sofija za zagrcne i nakaslje. Lik nabaci smjesak i kaze maloj, A sto je, da nemas mozda ono od ceg se u Kini izvrcu?
    Pitala sam ga jel uvijek prica pizdarije i plasi nepoznatu djecu smrtonosnim bolestima il mu se to dogadja samo u prisustvu mladje i zgodne zenske osobe. Sto sam pri tome mislila u sebi, stvarno nije za javnost. Sestra je uvela S u ambulantu, a on je pokusao meni reci da kao nisam pristojna. Vi se rugate djetetu da ima bolest od koje ljudi umiru, a ja nisam pristojna? Malo sam nastavila piljit u njega. Stopio se sa stolicom.

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da je on na iti jedan moguci nacin u svemiru, bio iti malo duhovit, ja bih se prikljucila. Al ovo je bilo cisto izdrk.... da prostite.

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    E, pa to, da... šala koja nije šala nego vrijeđanje, ali bih se ja trebala praviti glupa i prihvatiti kao šalu. Kako se to zove? Zahodski humor?

  20. #20
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    S tim uistinu nemam problema.
    Valjda sam prestara i nisam više zgodna pa mi nitko ne dobacuje
    A da mi netko dirne u dijete, e taj se ne bi dobro proveo.
    Imala sam jednu situaciju prije par godina gdje sam stajala na autobusnoj stanici koja je ujedno i nogostup i s leđa mi je naišao stariji par.
    cca 60 godina stari. I on počne bezobrazno srat nek se maknem uz salvu psovki. Ja mu lijepo velim da je mogao to pristojno reći jer ja nemam oči na leđima, a on meni neka zašutim jer će me pljusnuti.
    Kaaaj? Rekoh mu, ajde, pljusni me, ajde, što čekaš. Baš sam ga provocirala da krene na mene da mu mogu jedan high kick odvalit drito u bulju.
    Žena ga je vukla za ruku da odu, a on ništa. Samo verbalo i dalje vrijeđa. Nije se usudio prići mi jer je vidio da bu naježil.
    Žao mi je njegove žene jer se vidjelo da je lik baš pravi zlostavljač.
    Na kraju su zbrisali, a što drugo.
    Ali ovo je baš ekstrem.
    Inače ne naliječem na takve ljude.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Imam problema s tim i ne znam odbrusiti.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zuta, mjesec dana? Pa *****u. Ne treba o tome mjesec dana misliti.
    Prije nego su nas stavili u karantenu, a vec je u Kini bilo sranje, Sofi se jako brinula hoce li ta bolest doci kod nas, hoce li ljudi umirati, hocemo li mi umrijeti ili mozda baka i dida. Istovremeno smo rjesavale ortodonta, odnosno trebao nam je ortopan. I tako mi u ambulantu, nigdje nikoga osim nas i nekog lika izmedju 50 i 60 godina zivota ( po meni su ti najgori, valjda iz kriza pere). Izlazi sestra po uputnice, mlada i zgodna. Tip se momentalno izravna, isprsi i zagldi frizuru. U tom trenutku Sofija za zagrcne i nakaslje. Lik nabaci smjesak i kaze maloj, A sto je, da nemas mozda ono od ceg se u Kini izvrcu?
    Pitala sam ga jel uvijek prica pizdarije i plasi nepoznatu djecu smrtonosnim bolestima il mu se to dogadja samo u prisustvu mladje i zgodne zenske osobe. Sto sam pri tome mislila u sebi, stvarno nije za javnost. Sestra je uvela S u ambulantu, a on je pokusao meni reci da kao nisam pristojna. Vi se rugate djetetu da ima bolest od koje ljudi umiru, a ja nisam pristojna? Malo sam nastavila piljit u njega. Stopio se sa stolicom.
    Marta

  23. #23
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Odrasla sam u muškom društvu i imam izuzetno visok prag tolerancije na prostačke i uvredljive duhovitosti dokle god ima humora u njima, i nije mi problem uzvratiti istom mjerom.
    Mada se relativno često nađem u situaciji naknadne pameti, joooj, živa se izjedem ako se sjetim naknadno zauvijek propuštenog sjajnog bekenda.

    Problem mi je kad ne nađem u tome ni zrno duhovitosti. Onda stvarno ne znam što odgovoriti jazavcu pa se samo okrenem uz pridruženi okret očima i cokot jezikom.
    Ostajanje na višem nivou mi nije opcija.

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam problema sa tim.
    Imam problema da NE odbrusim.
    Ovako i ja.

    Ali uglavnom nemam prilike za takve situacije tu gdje jesam. Minnesotanci su prilicno fin narod pa uglavnom ne pitaju nista, a kamoli da guraju nos gdje im nije mjesto. Medjusobno se zale da se vrijedjaju ili da ih drugi pitaju neugodne stvari, ali moram priznati da se ne slazem. (Uglavnom su porijeklom iz Skandinavije i Njemacke; uzasno su distancirani i hladni u usporedbi s nama.)

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne
    šutim
    voljela bih da znam, ali mi nije ni urođeno ni odgojem usađeno

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Dok sam bila dijete nisam znala, onda me mater odgojem naučila da ne dam na sebe.

    S tim da najčešće nema potrebe odbrusit nego se na fin i pristojan način nekom bezobraznom i nekulturnom može uzvratit da se posrami.

    Sad sam u fazi kad ću ja trebat učit svoju djecu kako da se da se snadju i brzo odgovore bezobraznima i zločestima . Kod nas to nije urodjeno nego učimo kroz odgoj.

    Nema mi goreg nego poslije danima mozgat mogla sam reć ovo-ono tom nekom tko me povrijedio, "napao", verbalno maltretirao i sl. S godinama općenito neki prag da me se može uzdrmat i povrijedit se jako povisio i nije mi uopće važno što kaže nego tko kaže. Znam do čijeg mišljenja mi je stalo, a sve ostalo me zapravo ne dira.
    #blažene 40-te.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.03.2020. at 08:56

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Moram priznat da su takve situacije vrlo rijetke u RL a i rijetko se spuštam na takvu razinu nego pristojno odgovorim da osobi bude neugodno, ne volim se spuštat na razine nekulture, ironije i bezobrazluka, nije moj cup of tea.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.03.2020. at 09:01

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nekad nisam znala (budi pristojna, poštuj starije, ne govori ako te se ne pita i sl. gluposti).
    Danas znam, iako i dalje osjećam izvjesnu nelagodu dok "smještam nekoga na mjesto".
    Ono što mi je teško je odgovarati osobi koja je u poziciji moći kojom me direktno može ugroziti (liječnik, šef). Tu mi preostaje samo smješak i fina ironija s kojom se, srećom, ipak malo osoba zna nositi.

    Zato sad vježbam s djecom kako, kome, kojim tonom, kada i zašto odgovoriti.
    Ispravak: vježbam s velikom jer je ova mala rođena s XL jezičinom.

    Inače, Žuta, ako te neprikladnim pitanjima "ugnjetava" nepoznata osoba ili ona s kojom si "na vi", čarobna fraza za začepljivanje usta glasi "A zašto vas to zanima?".

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Koje ja imam sreće s šefovima i dišama
    Mojima se sve može reći ili ja mogu reć
    Sjećam se nedavno mi je kolega Reko kako sam mogla nešto reći diši koji mi je davno bio šef
    Ali ja sam i orivatno ok sa obojicom
    Ok par puta sam i odgovorila pedijatrici i moram priznati da nimalo nije bila u pravu

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nisam nikad imala problema s tim. Naprotiv, morala sam naučiti držati jezik na lajni, s promjenjivim uspjehom... Puno puta sam se zaštihala dugim jezikom. Sad je bolje, ali povremeno i danas imam napade kad sam u stanju kojesta izgovoriti.

  31. #31
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    znam odbrusiti, ali ne osjećam se dobro poslije toga koliko god to nafinjaka bilo. zaplete se situacija, dignu se tenzije, a bezveze. bolje biti ljubazan nego biti u pravu i to mi se pokazuje ispravnim (za moj želudac i moju narav) kako starim. sasvim druga je stvar zauzeti se za sebe, to mogu i to dobro znam i želim da mi i djeca to znaju na prihvatljiv način.

  32. #32
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    znam odbrusiti, ali ne osjećam se dobro poslije toga koliko god to nafinjaka bilo. zaplete se situacija, dignu se tenzije, a bezveze. bolje biti ljubazan nego biti u pravu i to mi se pokazuje ispravnim (za moj želudac i moju narav) kako starim. sasvim druga je stvar zauzeti se za sebe, to mogu i to dobro znam i želim da mi i djeca to znaju na prihvatljiv način.
    Ti kao MM, zato ga svi vole
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 30.03.2020. at 09:45

  33. #33
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ovisi, kad mogu znam. Kad ne smijem, naučila sam se šutit. To je u pravilu u školi, ova današnja djeca su babe tracare, sve redom. Ali imam tu recept, sarkazam odlicno pali kod gimnazijalaca. Kad na svojoj koži dožive kako je to kad je neko kroz šalu neugodan, smire se. Obrusim poznanicima i prijateljima, u pravilu kroz sarkazam ili crni humor.
    Npr.,nako 1.bebe ide odmah pitanje kad će drugo. Onda ja njih ( redovito babe iz sela) pitam, a kod će kod njih novo unuče. Jednom sam jednoj rekla da evo idem taman u dućan po dite.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 30.03.2020. at 16:48

  34. #34
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

    Znate li odbrusiti na licu mjesta kada vam netko uleti sa do kosti sirovim komentarom ili pitanjem? Sirovim toliko da vam zadire u intimu i gura nos doslovce u spavaću sobu i krevet, seksualni život?

    Ili se ne spuštate na tu razinu i ne uzvraćate u tom tonu i ne odvodite razgovor u smjeru daljnje sirovosti, pa i vulgarnosti? Nemam neki konkretan primjer na pameti. Ne tiče se flertanja nego onako ponižavanja i bezobrazne znatiželje pod krinkom šaljenja.

    Možete li razmjenjivati takve slane šale u serijama da se ne uvrijedite? Je li vam to normalni razgovor? Normalan humor?
    imala sam takvih situacija (zavirivanje u postelju, uvrede umotane u šalu itd)
    jednom su bili u pitanju prijatelji koji su sa svojom znatiželjom otišli predaleko
    mislim da je u svemu tome najvažnije očuvati vlastiti integritet, odnosno ne reći nešto što ćeš kasnije požaliti, bilo da se radi o uzvraćanju ili da se prepustiš smjeru kuda taj brod plovi...u svakom slučaju, ja sam se zaustavila i ozbiljnim glasom rekla da mi je taj razgovor neugodan i da ne želim prostituirati svoj brak da bih njih sada malo nasmijala
    povukli su se, promijenila se tema
    ako procijenim da sugovornik nema kapaciteta shvatiti takvu poruku (to je najčešći slučaj, ljudi su strašno potkapacitirani za takve jednostavne poruke) onda jednostavno ignoriram
    šutim i odražvam eye contact (ne spuštam pogled)
    ne smijem se, samo čekam da prestanu
    dok čekam da prestanu podsjećam se da njihove riječi govore o njima a ne o meni
    uvijek prestanu i uvijek ih je sram

    znati odbrusiti nije ni upola toliko važno kao znati ignorirati

  35. #35
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni se cini da je najvaznije je ono s cime je osoba u miru. Najgore grist se...zasto sam rekla, zasto nisam rekla, zasto je on rekao itd. Ako je nekom mir ignore - go for ignore. Ako je nekom mir odbrus (pristojan, a sad dal ironican, dal leden, dal s eye contactom, bez itd. bitno da je poruka emitirana, shvacanje je pak u domeni primatelja), go for odbrus. Nema the najboljeg.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.03.2020. at 19:55

  36. #36
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    znam ali se kontroliram
    jer se na kraju dugoročno ne osjećam ok s tim
    zato nastojim da ne konzumiram nepristojnu, lošu, primitivnu energiju u sebe
    ili okrenem na šalu ako nije strašno, ili se nasmiješim i udaljim
    nije moj problem

    a bome mi je duuuugo trebalo da dođem do toga, isto mi je jezik razvijena alatka
    Posljednje uređivanje od flopica : 30.03.2020. at 22:38

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Razvijena alatka

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, malo i da skrenem pažnju s ovih teških tema koje se redaju...

    Znate li odbrusiti na licu mjesta kada vam netko uleti sa do kosti sirovim komentarom ili pitanjem? Sirovim toliko da vam zadire u intimu i gura nos doslovce u spavaću sobu i krevet, seksualni život?
    Nije skroz na temu, ali nije ni daleko.
    Nekad žalim što nemam mozak i jezik MM-a.
    Pošaljem ga danas između ostalog po 3 paketa uložaka, s obzirom, jel, na situaciju, i da nas je odnedavno dve u kući kojima trebaju, i prokomentariše mu u radnji skroz nepoznata žena:"Sad ste se opremili ulošcima za godinu dana!" (fucking 3 duo paketa, ukupno 46 komada na dve ženske osobe ).
    On je pogleda i svojim najozbiljnijim glasom i izrazom lica kaže: "Znate gospođo, ja kad ih dobro rasporedim i razvučem, obično mi potraju puno, puno duže od godinu dana", plati i izađe iz radnje...
    I sad ja nešto mislim... a bolje da ne mislim... koliko često menjaju uloške neke žene ako je ovo moje za godinu dana

    Elem, ja ili odbrusim, ili se totalno blokiram. Ali bi volela da mogu ovako kao MM, u trenutku da nekog ufino odhebem.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Što reći išla sam vidjeti čiji to muž išo po uloške

    Haha
    Dobro je Reko

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    On je pogleda i svojim najozbiljnijim glasom i izrazom lica kaže: "Znate gospođo, ja kad ih dobro rasporedim i razvučem, obično mi potraju puno, puno duže od godinu dana", plati i izađe iz radnje...
    Hahahahahahha umirem

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Super ju je otkantal.
    Tri paketa pa i više su nekad meni bili taman za jedan menzes.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #42
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Otkako sam trudna sklonija sam odbrusiti bez pardona. Prije sam znala presutiti, ili baciti na salu.
    Zadnja mi je situacija bila na ctg-u kad me sestra pitali jesu li blizanci prirodni jer da ih je puno umjetnih. Ni pet ni sest, odbrusila sam joj da su origami. Zasutila je i nije joj bilo bas jasno. Kad se sabrala rekla mi je da sam bezobrazna a ja sam joj se samo nasmijala i rekla "takvi smo vam mi umjetni" ....sad se nadam da ju necu opet u petak sresti...jer ne da mi se s takvim osobama imati posla.

  43. #43
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Rominka, bravo!
    Glupaca obicna, mozda da ti pokusas pogoditi sto je na njoj prirodno, a sto umjetno. Mozda bi joj bila jasnija razlika. A mozda i ne.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Odbrusim rijetko, ali što sam starija nekako vjerujem u onu da za neke ljude koji stalno provociraju, ponižavaju nema drugog rješenja nego istim oružjem. Moram priznati dobar je osjećaj vidjeti kako ostanu zatečeni i bez teksta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •