Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Dječji doplatak

  1. #1
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno Dječji doplatak

    Što se dešava sa isplatama dječijeg doplatka? zašto majke koje su na PP nisu dobile dječiji?

  2. #2

  3. #3
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    da to vrijedi za DD koji su vezani uz prihode i koji se moraju svake godine predati do 28.02. ali ne na doplatke za djecu koja ostvaruju pravo na DD zbog poteškoća. odnosno za djecu za koju roditelji koriste produženi porodiljni. Oni su imali automatsko pravo na DD ako su dobili riješenje o produženom bolovoanju. a sad nisu dobili. i rečeno im je da su morali predati isto papire do kraja drugog mjeseca i sad su svi izgubili pravo.

    ajde neka neko malo ovo ispita... Hvala

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne krivo, svatko ko misli da ima pravo i u novom razdoblju treba predati papire, nema tu nikakve automatike.

    nek predaju ćim prije papire da bi ostvarili od dana predaje.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    evo ja sam na pp i dobila sam pare 18.4. inače sam papire predala sredinom 1. mjeseca ( taman sam prije toga i dobila ponovno pp)

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    da to vrijedi za DD koji su vezani uz prihode i koji se moraju svake godine predati do 28.02. ali ne na doplatke za djecu koja ostvaruju pravo na DD zbog poteškoća. odnosno za djecu za koju roditelji koriste produženi porodiljni. Oni su imali automatsko pravo na DD ako su dobili riješenje o produženom bolovoanju. a sad nisu dobili. i rečeno im je da su morali predati isto papire do kraja drugog mjeseca i sad su svi izgubili pravo.

    ajde neka neko malo ovo ispita... Hvala
    Pa ako se koristi DD zbog njege djeteta isto se do kraja veljace mora predati zahtjev.

  7. #7
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Jeste sigurni? A kaj ako vam nastavak porodiljnog daju nakon roka za predaju? Kako do aad u tri godine nikada nisi morao dodatno predavati papire i za djwcijisad odjednom moras. Znaci govorimo iskljucivo o djecijem na temelju zdrastvenog stanja...

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Kako to mislis da nisi predavala nikad?
    mi imamo produzetak dopusta za njegu u 11 mj. , i u veljaci sam uvijek morala predavati zahtjev , rjesenje od 11 mj. ( koje sam im dostavila i u 11 mj.) , te izjavu da se odricem dd po imovinskom cenzusu .
    Idi odmah na mirovinsko i predaj zahtjev sa papirima.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    I prilicno sam sigurna, vec 4 godine tako radim .

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja to radim uz manje više prekide već 12 godina i uvijek je išlo da moraš obnoviti u veljači. A ako nastavak dobiješ posle veljače u veljači moraš dat papir koji je tad važeći.

    a da si ti provjeriš možda i te silne mjesece nisi ni dobivala dd.

    požuri u mirovinsko i složi ćim prije
    ja ne pišem nikad izjavu za odrican je po cenzusu, samo su me jednom tražili kad nisam dobila produženje za klinku, ali sam to prek telefona rješila.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.04.2014. at 10:20

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    si složila kaj'

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    147

    Početno

    Dakle... dal mi moze netko pomoci.... ili je u istoj situaciji...

    Rodila sam 15.7. , 7.8. Predala zahtjev za doplatak za djecu.. prihode nikakve nisam imala u prosloj godini a niti u ovoj... od djetetovog oca prihodi su takoder 0 kuna jer ne radi u hr pa oni to ne vide no kad su mi rekli da mora i on biti prisutan kad se zahtjev podnosi isla sam sve ispocetka i stavila da sama zivim sa djetetom jer on nije u hr.. i danas mi je doslo postom rjesenje da cu dobivati samo 300 kn mjesecno...

    Da i neznam dal gledaju.. nisam ni u zavodu za zaposljavanje jrr sam jos ovu godinu isla u vecernju (nastavak na srednju skolu)
    Posljednje uređivanje od Lee Loo : 16.09.2014. at 14:44

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lee Loo prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle... dal mi moze netko pomoci.... ili je u istoj situaciji...

    Rodila sam 15.7. , 7.8. Predala zahtjev za doplatak za djecu.. prihode nikakve nisam imala u prosloj godini a niti u ovoj... od djetetovog oca prihodi su takoder 0 kuna jer ne radi u hr pa oni to ne vide no kad su mi rekli da mora i on biti prisutan kad se zahtjev podnosi isla sam sve ispocetka i stavila da sama zivim sa djetetom jer on nije u hr.. i danas mi je doslo postom rjesenje da cu dobivati samo 300 kn mjesecno...

    Da i neznam dal gledaju.. nisam ni u zavodu za zaposljavanje jrr sam jos ovu godinu isla u vecernju (nastavak na srednju skolu)
    To je koliko znam maksimalni mjesecni iznos DD u Hrvatskoj.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ja sam danas dobila novo rješenje o njezi djeteta, obično ga šaljem faksom ali danas faks nikako ne prolazi...zna li itko mogu li ga poštom poslati preporučeno u Žajinu?

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Naravno.

  16. #16
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Dali možda netko zna neki broj (ne onaj na njihovoj web stranic, tu se nitko ne javlja) na koji se mogu dobiti informacije vezane uz dječji doplatak? Naime, mi čekamo rješenje od 2mj!!. Iz Rijeke su nam javili da je prosljeđeno u Zagreb (jer sam ja stranac), dobili smo krajem 8mj koje dokumente još trebamo dostaviti, dostavili jih i od tada od njih ni glasa ni traga, ni pošte! Sad sam već pomalo iznervirana jer nam je uz to rješenje vezano i plačanje vrtića, marende, produženog itd...(dok ne dodje sve po punoj cijeni).

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    probaj 01/ 4595 – 011, 01/ 4595 – 022

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jel možda kome sjelo u zabi danas http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=4275

    trebala bi dobiti neke zaostatke pa da mogu reagirati na vrijeme

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sjelo u zabi, dali i zaostatke

  20. #20
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Pravo na djecji doplatak ovdje u Bosni je uzas. Pravo imas ako ti po clanu primanje ne prelazi 75km. I to je za dvoje djece. Zanima me tko to mjesecno radi (cak i individualno!) za 600kn. Ili radis ili ne radis!

  21. #21
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Znam da su uvijeti za dječji doplatak poznati ali meni nikako nisu logicni.
    1.Zašto se gledaju prihodi od prošle godine ako ja za ovu godinu tražim DD?
    2.Zašto se ne gleda jel netko ima kredit za stan u kojem živi?
    3.Zašto ljudi zbog prelaska cenzusa od 1660 kn po članu obitelji npr.za par kuna ili čak 1 kn nemaju pravo na doplatak?

    Konkretno.
    Ne znam točan iznos muževe plaće pošto su je smanjivali ali je negdje oko 4500 možda i manja od toga sigurno 3000 idu na kredit za stan plus režije ,hrana itd. živimo od minusa i ako sam ja bila ne zaposlena i nisam posljednjih godina dobivala naknadu s burze rada zbog nekih par kuna nismo imali pravo na dječji na to jedno djete.

    Prošle sam godine radila za 1600 kn odrađivala sam pripravnički staž i taj novac i ako u sustavu oporezivanja nigdje nije naveden da se gleda kod dječjeg doplatka..no dobro neka to bude kao naknada s burze.

    Prije 2 mjeseca smo dobili drugo dijete i ja sam nezaposlena no mi nemamo pravo na dječiji jer se gledaju prihodi od prošle godine kada sam ja imala jedno dijete i 1600 kn danas ih imam 2 i nemam 1600kn osim ako i porodiljni ne spada a vjerovatno da kao prihod.

    Kako može biti normalno i logično da se gleda prošla godina a za ovu ti treba dječiji doplatak u ovoj godini nemam prihoda u ovoj godini imam dvoje djece...kaj ću ja iduće godine tražiti dječji doplatak možda ga i dobiti s obzirom na prihode a onda se npr.zaposlim i to prešutim ,mislim tko to provjerava!

    Molim Vas savjet i objašnjenje. Hvala.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    si sigurna da nemaš pravo sad taj cijeli zbir ( prošlogodišnji) trebaš podijeliti s 4, provjeri još jednom.

  23. #23
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    kad se najranije može podnijeti zahtjev za ovu godinu?jer ako gledamo 2013. onda nemam pravo, ali u 2014 imam.
    i isto kao i ivana se već duže vrijeme pitam koji je smisao tog dječjeg ako ja cijelu ovu godinu imam 1660 kn, i dd mi treba sad, a iduće godine se možda vraćam na posao, a dobivat ću dd na konto 2014.godine...

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mozes podnjeti odmah , ako je doslo do promjena u financijama. Ne treba se cekati veljaca.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je to priznaju samo u slučaju gubitka posla

  26. #26
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ali kad da ja podnesem zahtjev?

  27. #27
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    na kraju podnijela zahtjev 02.03., ali do sad još nisam dobila nikakvo rješenje, jel to normalno ili da zovem ?

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    možda ga i ne buš dobila, lovu si dobila?

    ako ti slučajno treba potvrda za klopu, vrtić iostalo imaš pravo tražiti rješenje, i sad kad se ja prisjetim prošle godine nisam dobila rješenje, a ni ove još.

  29. #29
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Po novom, koliko znam, ne izdaju rjesenja ako nije doslo do promjene u statusu

  30. #30
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    Po novom, koliko znam, ne izdaju rjesenja ako nije doslo do promjene u statusu
    x

    samo ako dolazi do promjene salju rjesenje. ali izdaju potvrde na zahtjev, ako je roditeljima potrebno.

  31. #31
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Ali ja sam tek sad prvi puta trazila dd na temelju imovinskog cenzusa,
    A lova mi isto jos nije sjela

  32. #32
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    http://www.mfin.hr/hr/izvrsenje-proracuna


    vidim ovdje da je dječji danas išao. Obično kad puste već oko podneva bude na računu.
    Ja sam imala produženje ali sam kasno slala pa u 4. mjesecu nisam dobila. Na E-građanin sam vidjela da mi je zahtjev obrađen...pa eto-tko ima pass za to može tamo provjeriti.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Nije mi jasna jedna stvar, MM ostvaruje pravo na uvećani dječji doplatak za jednog malca. Taj nam je već u isplati, odnosno nije bilo prekida u odnosu na ostvareno pravo u 2014. godini.
    Za drugog sina smo tražili redovni dječji jer smo bili ispod cenzusa s prihodima u 2014. godini (zahtjev predan 02.03.2015. da bi se uzeli u obzir prihodi iz 2014. godine)
    Nismo dobili Rješenje za redovan dječji, nismo dobili ni isplatu. Zar je moguće da im tako dugo treba da obrade zahtjev?
    Napominjem da sam slala dokaze o prihodima koje smo ostvarili tijekom 2014. godine i da prijave poreza na dohodak iz 2014. porezna još nije obradila (pa od njih ne mogu dobiti odgovore).
    Koliko ćemo čekati na Rješenje, onako, po vašem iskustvu?

  34. #34
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Sumskovoce, zovi jih! Mi smo prosle goine cekali rješenje od 2mj do 12mj, koma! A zvala sam jih non stop, rekli su da je zapelo jer su se selili ...da ce biti..I opet ništa. Tek u 11mj sam dobila ženu koja je sve riješila u par dana i bilo joj je neugodno koliko dugo smo čekali - kod nas je to povuklo sa sobom i vece racune za vrtic, za marendu, produzeni...

  35. #35
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    ...da ne govorim o tome da je i ove godine identično. Ništa još, a uredno sam predala u 2mj

  36. #36
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ja sam u 3. mjesecu trazila povecanje i isto jos do sad nisam dobila ni povecanje, ni rjesenje. to kod njih traje.........

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    In love bas ista prica, selili su, imaju guzvu tra la la la la. Hvala na savijetu, gnjavim ih opet sutra

  38. #38
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj dodagoda prvotno napisa Vidi poruku

    Na E-građanin sam vidjela da mi je zahtjev obrađen...pa eto-tko ima pass za to može tamo provjeriti.
    moze poblize di se to vidi? ja imam pass, ali nisam znala da se to moze tamo vidjeti.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ideš na stranicu od mirovinskog (lana, čini mi se) i u gornjem izborniku imaš provjeri status link

  40. #40
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    hvala, nasla sam. ali opet nisam bas skuzila. pise da mi je spis rjesen. e sad neznam da li se to odnosi na produzenje koje sam dala u 2. mjesecu ili na izmjenu za koju sam dala zahtjev u 3. mjesecu.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    valjda ovisi kad je rješen

  42. #42
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ove godine sam prvi put predala papire za dd. Poslani su u 2mj. Do sada nisam dobila ni kune,ni rješenje,ništa. Koliko to trebam čekat i na koji način bi ovo od pocetka godine trebalo biti isplaćeno? Sve odjednom ili? Neznam jeli to uobičajeno da se ovoliko čeka?

  43. #43
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Carmina uobicajeno je, na zalost. Ja sam pr.god dobila u 6.mj . Kad dobijes
    dobit ces i zaostatke - za treci i cetvrti i peti mj ako dobijes ovaj misec

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    riješenje dobiješ jedino ako te odbiju, inače ne dobivaš rješenje. Barem ja nisam. Nazovi i pitaj ih.

  45. #45
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    dobit ce ako je prvi put, jedino ako je produzetak i nista se nije prominilo, onda nema rjesenja

  46. #46
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    i okd mene je ista situacija, niti rješenja, niti novaca.
    zvala sam i napokon prekjučer dobila nekoga na telefon, rekli mi da je referentica kojoj je bio dodijeljen moj spis otišla i da su sad dodijelili nekome drugome pa da imaju gužvu, ali da bude

  47. #47
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    Carmina uobicajeno je, na zalost. Ja sam pr.god dobila u 6.mj . Kad dobijes
    dobit ces i zaostatke - za treci i cetvrti i peti mj ako dobijes ovaj misec


    Da dobijem i u 8mj dobro je,samo da stigne A 1. i 2.mj??? To ništa

    Ja bi pare nestrpljiva sam

  48. #48
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    1. i 2. mj nista, jer se predaje u 2.mj pa se racuna od 3mj, zato ces dobiti dogodine 1. i 2. mj

  49. #49
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Ok. To može. Bitno da se dobije.

    A kada je najkasnije da krene taj dd. 7-8-10mj

    Ako itko zna to uopće

    Hvala na svim info

  50. #50
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dječji doplatak se isplaćuje oko 19. dana u mjesecu.
    Točan datum objave na stranicama mirovinskog pa tamo možeš pročitati.
    Isplatu ćeš dobiti kad ti obrade zahtjev, a zahtjeva je jako puno i ovisi kada si predala i je li sve ok. Mada, da i nije, već bi te kontaktirali da dođeš i nadopuniš zahtjev.
    Ako si predala podkraj veljače, zahtjev će ti biti obrađen među zadnjima i zato je pametno ubuduće predavati zahtjev odmah iza nove godine.
    Inače, ja mislim da budeš dobila novce ovaj mjesec.
    Strpi se do 19. pa ćeš vidjeti.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •