Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Mučnine, zgaravica i ostali zelucani problemi.. ??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    2

    Početno Mučnine, zgaravica i ostali zelucani problemi.. ??

    Evo ovako.. u 11 sam tjednu.. negdje od 7 tj moj zeludac kao sa nije moj.. prvo je pocelo sa uzasnim mucninama i to kroz noc pa nisam mogla spavat, pa jutarnje mucnine, pa popodnevna tezina i zgaravica.. uglavnom shvatila sam da moram skroz pazit sta cu jest, previse zacinjena i teska hrana nikako.. sta vi jedete i jel imate probleme? Ja nakon svakog obroka ubacim zvaku ona me spasava od kiseline..najvise mi pase bijeli meso, riza, tjestenina npr bolonjez, jabuka.. morsko mi nista ne pase i slatko .. a inace sam fan slatkog oduvijek.. od pica sama voda..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    7

    Početno

    I u prvoj i sada u drugoj trudnoci patila sam od hiperemeze od 5 tt do 16 tt. Nazalost nista mi nije pomagalo osim Torecan cepica koje bi dobila kada bi zavrsila u bolnici na infuziji. Povracala bih od bilo cega. Najmanje zlo bila su nazalost peciva i to ona prava pekarska, nista kukuruzno ili sa sjemenkama. Sjecam se samo da sam zudila za tekucinom a vodu sam mogla piti kap po kap.
    Sada u 32 tt pojavi se zgaravica ali to mi je puno podnosljivije.

  3. #3
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Većina trudnica ima nekih želučanih problema.

    Za mučnine ne znam što bih ti rekla jer nisam našla nešto što bi ih ublažilo, morala sam pustiti da prođu. Za žgaravicu, moraš paziti što jedeš kako si i sama rekla. Ja sam u trudnoći pokušavala jesti male obroke količinski, a više njih brojčano. I meni su žvake znale pomoći. Pomogne i ležanje na lijevoj strani, ali ne bi trebala ići leći nekih sat vremena od obroka.

    Pomagala mi je i čaša hladnog mlijeka, to bi mi barem nakratko ublažilo žgaravicu, iako kažu da dugoročno uopće ne pomaže. To je meni bila jedina stvar koja djeluje odmah, s obzirom da sam za sodu bikarbonu, koja je valjda neki univerzalni lijek, čitala da može nepovoljno utjecati na bebu.

    Nije baš neka utjeha jer si tek na početku, ali smanjuje se to kako se bliži kraj trudnoće, a kad rodiš prođe skroz.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni je bolonjez i bilo što sa rajčica sosom bilo smrt. Kava isto. Pred kraj sam žderala sirovu rižu i iz apoteke nekaj kaj kao napravi film preko želučane kiseline. Nije puno pomoglo.
    Drži se.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Prosla sam sve sto si navela s tim da je meni od 5tt to sve krenulo. Sad sam u 15tt i jos imam ponekad mucnine. Npr sinoc sam sve povratila.
    Da ti kazem da nestonpomaze - nije. Jednostavno mora proci. Meni su kiselinu znale kokice slane ublaziti, mlijeko, zvake al iskreno kad vratim film ne znamnjel to bilo placebo ili stvarno...
    Ne jedem slatko od pocetka trudnoće, ne tesko meso jedem jer mi se gadi, ne pijem kavu jer mi se gadi.
    Ugl mi odg lešo bilo šta bez ikakvih začina...
    Drzi se. Proci ce.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od character : 09.04.2020. at 10:35

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •