Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 274

Tema: Toksična pozitivnost

  1. #51
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ok, ja sam očito neka čudna biljka. kad se negdje ili nekome požalim, rijetko, to baš je da mi da svoje mišljenje i da si pokušam riješiti problem. nisam tip koji se žali što mu se žali. baš mi je to sad neobično. ali kužim ovo da kad je čovjek 'izvan sebe' najmanje što mu treba da mu netko kaže bilo što osim da ga razumije ako može, ako ne da samo šuti.

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Joj flopi, da motika je najbolji lijek, to je i moja baka govorila. Zezam se, no ima nešto u fizičkom radu.
    No ova toksična pozitivnost, s društvenim mrežama je postala, ne znam kako bi rekla , neuhvatljiva.
    To s društvenim mrežama je stvar izbora. Mm je obrisao sve svoje profile. Ja ih nisam ni imala. Ali meni je to kao dosadna reklama na tv. Uvijek mogu to ugasiti. Sve češće ni ne uključim. Nekako mi se čini da je i ovaj forum tu negdje, na redu za rezanje. Ili barem neka teme.

  3. #53
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Čini mi se da u ovim zadnjim primjerima nije problem u pozitivnosti, nego u lošoj komunikaciji.

    Kad mi netko nešto govori, slušam ga. Provjerim jesam li dobro razumjela. Ako sam razumjela, vjerojatno ću i suosjećati. Ako sama ne mislim isto o toj situaciji, ili ne osjećam, podsjetim se da je OK osjećati se različito. Nekad ispričam svoje slično iskustvo (to osobito djeci, jer oni misle da nikad nitko nije doživio nešto slično njima).
    Mišljenja i savjete dajem samo ako se od mene traže.

    Ono što osobito pazim je da ne iznosim svoja iskustva koja su suprotna, a pozitivna, iskustvu osobe s kojom razgovaram. Ništa neće bolje sasjeći razgovor, nego kad netko tvrdi da mu ide odlično nešto s čim se osoba muči, i žali se na to.

    Npr., da mi se prijateljica požali kako joj dijete ništa ne čita, iako bi ona to voljela, a ja na to odgovorim: a vidiš, moj se skriva s knjigom da bi čitao više.
    Iz tišine koja tada nastane se svašta nauči.

    Imala sam ja takvih bisera pa se sad bolje koncentriram da više slušam.

  4. #54
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Petrlin, i ovo je društvena mreža . Ne puno različita od svih ostalih .

  5. #55
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku


    Npr., da mi se prijateljica požali kako joj dijete ništa ne čita, iako bi ona to voljela, a ja na to odgovorim: a vidiš, moj se skriva s knjigom da bi čitao više.
    Iz tišine koja tada nastane se svašta nauči.
    Joj da, obožavam kad mi pametuju da djeca čitača također čitaju
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 11.04.2020. at 12:11

  6. #56
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj EmaG. prvotno napisa Vidi poruku
    Baš mi je blesav ovaj naziv ´toksična´ pozitivnost. Ajde da je umjetna, forsirana, ali toksična?
    i meni je bezveze. lažna, forsirana pozitivnost može biti iritantna kao i česta/stalna narogušenost, ali ovo 'toksično' je pretjerano

  7. #57
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Naziv je valjda došao od toga što je ona štetna da sugovornika.

  8. #58
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Meni je naziv potpuno prikladan. Toksicna je ta pozitivnost jer izaziva ucinak koji je suprotan icemu pozitivnom.
    I osoba koja siri takvu "pozitivu" je najcesce gluha na apele onih koji ju slusaju.

    Ovo sto sasa kaze, nekad jednostavno treba samo slusati. I nema svaka "podrska" podrskasti ucinak.

  9. #59
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Naziv je valjda došao od toga što je ona štetna da sugovornika.
    kužim, ali ne znam u čemu je razlika u odnosu na sve ostale osobine ljudi koje nam odgovaraju ili ne - pa s koliko se različitih ljudi, situacija, neugodnosti susrećemo, ne bih ih nazvala toksičnima, to mi je riječ za nešto puno gore od hinjene ili isforsirane pozitivnosti koju ne moram otrpjeti ili prihvaćati ako ne želim.

  10. #60
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    U RL i ne znam bas puno takvih osoba, onih par koje "tako zrače" su toliko očito sušta suprotnost... tj. ta pozitiva im je takva opterećujuća maska da često od težine spadne. I onda su svi u šoku

    Virtualno me takvi likovi iritiraju.. iritira me tapšanje, pljeskanje i serviranje svog rješenja, koje najčešće i nije rješenje jer osoba ni nema taj problem. Nego svoje stanje servira kao rješenje.
    A i kad ti "spusti" pa ti stavi Obožavam

    Pozitivne misli i citate izbjegavam u širokom luku.

    A osobno se trudim primijeniti neke od postavki budizma, kroz život je tako puno lakše.
    MMa to izluđuje, veli da bar može biti kao ja, da ga boli ona stvar
    Nije to baš tako. Al nastojim se ne uzrujavati. Ljepše je i lakše.
    U suprotnom bi me možda ova korona pojela.

  11. #61
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Ono što osobito pazim je da ne iznosim svoja iskustva koja su suprotna, a pozitivna, iskustvu osobe s kojom razgovaram. Ništa neće bolje sasjeći razgovor, nego kad netko tvrdi da mu ide odlično nešto s čim se osoba muči, i žali se na to.

    Npr., da mi se prijateljica požali kako joj dijete ništa ne čita, iako bi ona to voljela, a ja na to odgovorim: a vidiš, moj se skriva s knjigom da bi čitao više.
    Iz tišine koja tada nastane se svašta nauči.
    .

    ili mame jedača koje se hvale očajnim mamama nejedača kako njihovo tako lijepo jede, doji, spava.....

    (mada nisam sigurna da ni ja nisam nekad tako nešto napravila )


    nije baš čista tema
    ali mene recimo nervira
    kad je netko bolestan
    ozbiljno
    a drugi mu kaže
    bit će dobro, vidjet ćeš bit će sve dobro
    ja na to popi....
    ne mislim pri tom na dr. koji liječi osobu, neko na prijatelja, susjeda....
    otkud ti znaš da će biti dobro
    jesi vidoviti milan?
    kužim ljudsku potrebu da nekog utješi
    da kaže nešto lijepo, utješno, ohrabrujuće
    ali onako tvrditi bit će dobro
    mene to iz cipela izbaci
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 11.04.2020. at 14:46

  12. #62
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Aleks looool!
    Pa šta ćeš drugo reći čovjeku, pobogu?!
    Ne ti, kao liječnik, nego ja kao npr.susjeda.
    Neću sigurno reći - da, da, eto šteta što ćete najvjerojatnije uskoro umrijeti
    A ne možeš ni šutiti ako već razgovarate, jel...
    Meni je najprikladnije reći nešto utješno
    Pa bilo to i "bit će sve dobro".
    Posljednje uređivanje od flopica : 11.04.2020. at 15:00

  13. #63
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ne usudim se reći teško bolesnom čovjeku da će sve biti dobro, radije kažem držite se, želim vam brz oporavak ili slično

  14. #64
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Aleks looool!
    Pa šta ćeš drugo reći čovjeku, pobogu?!
    Ne ti, kao liječnik, nego ja kao npr.susjeda.
    Neću sigurno reći - da, da, eto šteta što ćete najvjerojatnije uskoro umrijeti
    A ne možeš ni šutiti ako već razgovarate, jel...
    Meni je najprikladnije reći nešto utješno
    Pa bilo to i "bit će sve dobro".


    naravno da ćeš probat pružit podršku
    al što ja znam
    ono vjerujem da će Vam liječenje pomoći
    da će doktori sve napraviti
    danas je medicina napredovala
    sve će se poduzeti da Vam se pomogne
    jer to je sve istina


    ali ono, "znam da će biti sve dobro"
    **** te, otkud znaš?
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 11.04.2020. at 15:06

  15. #65
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja kažem da se nadam da će biti sve dobro i/ili da se nadam da će brzo proći. Iako se i to može protumačiti krivo. Zapravo mi se to čini kao najbolje u takvim trenutcima, pa onda kasnije mislim jel bilo najbolje ili je moglo biti i nešto prikladnije.

    Neću reći ni da mi je žao što neće biti dobro, a ni da će sigurno biti dobro. Ne mogu znati ni da hoće ni da neće, a svakako se nadam da hoće, pa to tako onda i kažem.

  16. #66
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Aleks looool!
    Pa šta ćeš drugo reći čovjeku, pobogu?!
    Ne ti, kao liječnik, nego ja kao npr.susjeda.
    Neću sigurno reći - da, da, eto šteta što ćete najvjerojatnije uskoro umrijeti
    A ne možeš ni šutiti ako već razgovarate, jel...
    Meni je najprikladnije reći nešto utješno
    Pa bilo to i "bit će sve dobro".
    Ja kazem: zao mi je, ako ima bilo sto mogu uciniti, nemoj se ustrucavati pitati, drzi se, tu sam ako me trebas...
    Eto sve sam to bas kao susjeda rekla susjedi. Jer ne znam dal ce sve biti dobro.

  17. #67
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Lol
    Jedino ja ZNAM da će biti dobro
    Naravno da ne znam, i naravno da se podrška može iskazati na razne načine
    Sad ja zamišljam svoju prvu susjedu od 83 g., vrlo skromnog znanja i recimo tako, mogućnosti razumijevanja- meni je njoj najlakše reći nek se drži, nek me zove i da će sve biti dobro..

  18. #68
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku



    ali ono, "znam da će biti sve dobro"
    **** te, otkud znaš?
    e sad sam se sjetila

    Bili smo prije nekih 6 godina na dalekom putovanju, posjetili šogora

    Sin je zadnji dan na putu popio koji gutljaj vode iz Atlantika, a nije trebao, pa mu je već na aerodromu počelo biti muka.

    Prvih je sat vremena u avionu siroti povraćao, a na cijeloj vrećici za povraćanje je pisalo "alles wird gut"

    I stvarno je kasnije bilo

  19. #69
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Inače, više naginjem pozitivi, znaju mi reći da imam roza naočale (valjda nekad imam), a znam i da nekad imam sklonost nuditi rješenja kad me ne traže, uistinu u najboljoj namjeri.

    Ali nije mi još ni 50, pa se nadam da ću se korigirati s godinama

  20. #70
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ok, ja sam očito neka čudna biljka. kad se negdje ili nekome požalim, rijetko, to baš je da mi da svoje mišljenje i da si pokušam riješiti problem. nisam tip koji se žali što mu se žali. baš mi je to sad neobično. ali kužim ovo da kad je čovjek 'izvan sebe' najmanje što mu treba da mu netko kaže bilo što osim da ga razumije ako može, ako ne da samo šuti.
    ovako i ja
    a i moj poriv je da problem rijesim, pa cu vjj savjetovati nesto u najboljoj namjeri, ali nadam se obzirno, bez uvjeravanja, nagovaranja, ponavljanja
    ali ustvari zelim biti podrska, tu sam za tebe, ma sto ti treba

    sto se bolesti tice, maksimalno se odvazim na - drzi se, valjda ce sve biti dobro

    i mene iritira - bit ce ili mora bit dobro, jer itekako ne mora, vidimo to svugdje oko sebe
    ili ono - bog svakome da koliko moze podnijeti - paaaa, sad bas...

  21. #71
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    "Biti sheban je apsolutno legitimno" kaze na ovom kosjenskinom linku i ja se slazem.

    Jedan od najsavrsenijih filmova koje sam gledala je Inside out, koji govori upravo to, da je ok biti tuzan i da je tuga legitimna emocija. Ne moze sreca stalno upravljati i nije normalno da smo stalno sretni. Tko nije, nek pogleda, genijalan crtic.
    Ma to se njima nesto pobrkalo u tom crticu. Otisli su iz Minnesote u SF Bay Area... gdje ces bit' tuzan.

    Ok, mozda u ovakvoj COVID situaciji. Sad nam je super u velikoj kuci sa sumom.

  22. #72
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kazem: zao mi je, ako ima bilo sto mogu uciniti, nemoj se ustrucavati pitati, drzi se, tu sam ako me trebas...
    Eto sve sam to bas kao susjeda rekla susjedi. Jer ne znam dal ce sve biti dobro.
    Ovako i ja, osim sto se trudim za ovo zadnje primjenjivati sto su me ucili na treninzima--umjesto "tu sam, reci ako sto trebas, pitaj, trazi..." govore nam da je bolje ponuditi konkretno nesto sto mozemo i zelimo uciniti. Npr. zelis li da ti sutra donesem rucak? Hoces li da ti pricuvam djecu kad ides na pregled? Mogu, a ti reci kad ti treba taj dan. Itd. Razlog je da ovo prvo nije lako prevaliti preko usana, pogotovo kad si u nekoj stresnoj situaciji, da ljudi nece samo tako sjesti na telefon ili pozvoniti i reci - eee, sjecas se kad s rekla da ces pomoci, sad bi mi bilo dobro.

    I stvarno mi se cini da nece; ja znam da ne bih.

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    [QUOTE=Marija;3156074]
    Ali nije mi još ni 50, pa se nadam da ću se korigirati s godinama[/QUOTE

    Lol i pusa!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.04.2020. at 18:52

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    A dobro, ne treba sad ni pretjerivat i sve što nam ne legne trpat u koš toksične pozitivnosti.
    Ovo kad ti netko na neku bolest kaže, ajde bit će dobro, mora biti dobro - mi je neka prirodna reakcija da čovjek kaže. Možemo shvatiti i ono kad izlaneš nešto i ostaneš živ, ali reći da je toksična pozitivnost, malo je previše.

    Meni je recimo više primjer toga recimo kad je prije nekih godinu dana daljnja rođakinja izgubila bebu u 39.tjednu, na što su neki komentari bili ˝a dobro, ako je moralo biti bolje da je sad nego recimo da je sa 2 godine. Zamisli kako bi joj onda bilo teško.˝ E na taj komentar se moram koncentrirat i kontrolirat da te ne zveknem.
    To je ko da nekome kome je umrlo dijete od 2 godine kažeš ˝pa čuj Vesna, zamisli da je umrlo sa 12 godina, više bi se do onda vezala˝.

    To je meni ta forsirana, ako baš želite toksična pozitivnost. Ali ovo kad se čovjek nespretno izrazi ili slično, to je stvar takta.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Evo friški primjer, da ne može biti friškiji.
    Upravo provjerim službeni mail i dolazi čestitka voditelja projekta za Uskrs. Završava s nadom da će valjda brzo sve ovo proći i biti bolje.
    To je recimo malo netaktično s obzirom da nam je kolega s projekta umro od korone prije nekih tjedan dana. Nema tu loše namjere niti je to čovjek koji je toksično pozitivan, ali je malo... nespretno napisano.

  26. #76
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Svašta zanimljivogavste napisale na temi.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene više nerviraju ljudi koji imaju problem za svako rješenje. Pozitivu podnosim puno bolje. Čak i ako je pretjerana.
    Ova tvoja izjava Peterlin mi je baš sjela.

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ...čak i ako je samo i isključivo pozitivna
    ne znam, ne vjerujem da je moguće da nikad nisi ni zabrinut ni tužan
    samo vjerujem da neki ljudi imaju veću sposbnost da se nose s tim negativnim emocijama
    i da na neki način ne dozvole da ih sažvakaju u životu

    najvažnije da se emocije ne negiraju
    znači kad sam loše reći ću sebi da jesam loše
    dopustit ću da se tako osjećam i da ne znam, plačem ili vičem

    ali neću tako živjeti, iz dana u dan!
    ali neću leći i pokriti se poplunom (iako se tako osjećam) danima i okružiti se takvim ljudima i razgovorima
    odbolovat ću svoje a onda pokret
    izaći van i uzeti ne znam, motiku/vrtne škare/zavezati tenisice/ sjesti na bicikl
    ostati kući i pogledati neki dobar film
    malo si ugoditi, malo izmeditirati/moliti/što god...

    evo, to sam jučer učinila nakon što sam se osjećala kao najveći jado na kugli zemaljskoj
    nakon što sam provela ležeći 2 sata buljeći u prazno
    motika i kopaj, sad gledam to posijano i jučerašnji dan mi se čini totalno nebitan
    danas je novi dan
    Predivno sročeno, ma bravo flopice, tako i ja. Doduše nemam motiku, al onda sadim cvijeće po balkonu ili odem trčat, šetat whatever.

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da se ne može naći ništa pozitivno u nekim pojavama i situacijama, i da ih treba odbolovati, ali činjenica je i da je nekim ljudima čaša uvijek poluprazna, čak i kad realno nemaju nekih problema i razloga za namrgođenost. Uostalom, karakter i temperament su više maje nešto sa čim se rodiš. Mislim da će u nama će uvijek pobijediti ona emocija koju više hraniš...
    Meni osobno su najgori ljudi koji se ne mogu veseliti tuđoj sreći
    Angie kako si lijepo napisala. Zapravo meni se čini danas vrlo ozbiljan problem ovo zadnje, da se neki ljudi ne mogu/ne znaju veseliti tuđoj sreći i uspjehu, kao da će će tuđi uspjeh i zadovoljstvo umanjiti ničija vlastita postignuća i osjećaj sreće. Dapače.

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Aleks looool!
    Pa šta ćeš drugo reći čovjeku, pobogu?!
    Ne ti, kao liječnik, nego ja kao npr.susjeda.
    Neću sigurno reći - da, da, eto šteta što ćete najvjerojatnije uskoro umrijeti


    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ovako i ja
    a i moj poriv je da problem rijesim, pa cu vjj savjetovati nesto u najboljoj namjeri, ali nadam se obzirno, bez uvjeravanja, nagovaranja, ponavljanja
    ali ustvari zelim biti podrska, tu sam za tebe, ma sto ti treba
    i ja kao summer i AdioMare, kao što volim kad ja nekome iznesem svoj problem da mi bude podrška i predloži neko rješenje (a na meni je hoću li se odlučit za njega ili ne) tako ga i ja u najboljoj namjeri predložim drugome. Mislim da su to različiti tipovi ljudi. Meni se puno prijateljica često obrati za pomoć ili neko rješenje.A opet ako se nekome jadam i taj mi samo sažaljivo kima glavom i pri tome još kaže joj da stvarno imaš veliki problem,...ma bjež ća odmah mi se problem čini većim i to me iritira

    A mamino "bit će sve ok" kroz život mi je uvijek značilo puno i na mene djeluje smirujuće.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.04.2020. at 09:02

  27. #77
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    ali mene recimo nervira
    kad je netko bolestan
    ozbiljno
    a drugi mu kaže
    bit će dobro, vidjet ćeš bit će sve dobro
    ja na to popi....
    ne mislim pri tom na dr. koji liječi osobu, neko na prijatelja, susjeda....
    otkud ti znaš da će biti dobro
    jesi vidoviti milan?
    kužim ljudsku potrebu da nekog utješi
    da kaže nešto lijepo, utješno, ohrabrujuće
    ali onako tvrditi bit će dobro
    mene to iz cipela izbaci
    Baš smo se odmakli od teme . Mene ovo, sada kada se suočavamo sa bolešću recimo ne nervira, više me nervira kada mi ljudi kažu znam kako ti je ...
    No dobro. Ljudi u najboljoj namjeri znaju biti nespretni.
    Usput dok sam pokušavala napisati post sam odgovorila barem na deset poruka sa čestitkama i bit će dobro, čak mi nekako i odgovara ta pozitivna energija.
    No to mi nema veze toliko s tom toksičnošću.
    Nekako mi toksićnost najviše dolazi do izražaja sada sa društvenim mrežama, viberima i ostalima.
    Istina možemo se izolirati i maknuti s društvenih mreža (ok meni društvene mreže trebaju pa neke ljude stavim na ignore). No to ne znači da oni ne postoje i da netko uporno pokušava objasniti da treba visiti s lustera i da je covid zapravo dar dan nam da spoznamo što nam je bitno u životu.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 12.04.2020. at 09:10

  28. #78
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mene ne nervira, ali me čudi kad me ljudi, dosta njih, pita, kako sam, a ja kažem dobro.
    Onda pitaju, a kako je kći, opet kažem dobro, a oni, već prilično začuđeni, piatju, a muž, kako je on ap ja opet kažem dobro.
    A oni na to, zbilja?!?!? Pa kak? Pa tak. Dobro je. Pa oni nastavljaju, ali on ima metastaze. Da, ima, i kaj? Dobro je.
    Liječi se. Kontrolira. NIšta ga ne boli. Živi....
    Ljudi kao da očekuju kukanje, jadanje, žaljenje, neki sočni detalj nečije patnje, muke, boli...
    Ne kužm, a uistinu mi se to često događa.
    Evo maloprije dobijem čestitku za Uskrs i u njoj između ostalog piše- nadam se da ste svi dobro jer se svi morate jako čuvati zbog bolesnog muža.
    Onak, ne kužim. Čemu to?

  29. #79
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene više nerviraju ljudi koji imaju problem za svako rješenje. Pozitivu podnosim puno bolje. Čak i ako je pretjerana.
    Nisam prije primijetila ovu izjavu, tek sad kad se Lili složila s njom.

    Mene je posjetila na odnos s osobom koju poznajem 20 godina i s kojom sam nekad bila vrlo bliska, i koja je jedna od rijetkih koje znaju puno svega iz mog života... I gotovo smo svakodnevno u kontaktu, vidimo se vrlo često. Ali ja sam se zadnjih godina jako ohladila na način da se toj osobi više ne povjeravam s najdubljim osjećajima. Upravo zato što mi je za svaki moj problem uvijek pronalazila rješenje. A kad bismo došle do kraja i ne bismo imale više rješenja, a problem je još bio tu, rekla bi samo nešto tipa “ma nije to ništa, nemoj to tako doživljavati”.

    Ali upravo se o tome radi, ja imam potrebu to tako doživljavati, ja moram to odraditi tako na svoj način, dok ne prođe. Nikad mi nije dala da se osjećam us.ano, a to je upravo ono što mi je tada trebalo. Da samo zaključimo da je situacija us.ana, i da se ja osjećam isto tako. I točka. Nema dalje. Nema njezinih neadekvatnih (iz njenih cipela) rješenja za moje probleme. Treba mi samo da situaciju izvrtimo sa svih strana, i da ju pustimo da sama prođe... ne trebaju mi rješenja.

    Nisam ja to kužila prije 7 ili 10 godina, ali sam s vremenom skužila da mi je jako teško postalo s njom dijeliti misli, i kad sam skužila i zašto, više ne razgovaram s njoj na toj razini. U kontaktu smo gotovo svakodnevno, ali ja se ne osjećam više tako prisno s njom.

  30. #80
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Kosjenka i Tanči,
    Šaljem vam jedan ogromni virtualni zagrljaj :grouphug: i iskreno iz dubine svoga srca šaljem pozitivne misli za vaše supružnike!

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    BB
    Rekla bih da je "krivica" obostrana, ona je u dobroj namjeri predlagala rješenja, ne uvidjajući da tebi to ne odgovara,a ti joj iako ste jako bliske nikad nisi otvoreno rekla da želiš samo slušanje a ne da ti proba pomoć sa savjetima whatever.

    Šteta ako ste bile tako dobre prijateljice d ane možete otvoreno i iskreno porazgovarat na tu temu. Možda probati. Ja bih probala. Mene bi iritirala kako rekoh upravo suprotna situacija da me samo sluša i sliježe ramenima.Različiti smo
    Al tebi ako tako paše, reci joj. Prava prijateljica će to razumjet i prihvatit.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.04.2020. at 12:10

  32. #82
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Bubilo ali Peterlin je napisala problem za rješenje, a ne rješenje za problem.
    Ima stvarno ljudi koji jednostavno ne mogu živjeti bez drame, uvijek mora biti neka drama oko svega u njihovom životu.
    Ali zato si sami i biramo ljude kojima se okružujemo. I ovdje postoji opcija ignore, i na društvenim mrežama također.

    ili si osvjestiti točno što te muči i reći drugoj osobi što od nje u tom trenutku želiš - upravo kako je sasa rekla mužu, i sve ok.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 12.04.2020. at 12:13

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Tanči,
    I mene kad pitaju i kažem da smo dobro (što pak nije uopće usporedivo s nekim tko ima nekog bolesnog u obitelji) ljudi kao da se čude. Očekuju kukanje, jadanje. A ja se zbog drugih neću prilagodjavat nekog trenutkom "konceptu", kažem iskreno kako mi je bilo dobro ili loše.

  34. #84
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Pa imaš legitimno pravo osjećati se usrano. Ako to ima neki svoj početak i kraj, ako je konstantna usranost, vjerujem da bi se onda nešto trebalo mijenjati ili prihvatiti. Zavisi zbog čega je usrano.
    Moja mama se trideset godina osjećala usrano u usranom braku. Kao ima ona spiku da je to prihvatila ali nije, skroz je ta sjebanost bila u zraku. Deset godina nakon razvoda ona za neke propuste krivi loš brak i dalje.

  35. #85
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Angie, dobro sam ja razumjela sto je Peterlin napisala.

    Ne radi se o tome da je netko drama queen (mozda ja i jesam, ali ne pisemo sad o necijem dozivljaju mene)... nego su doslovce upravo situacije kao što je saša opisala, da ti 20 godina netko niti jedan put ne dopusti da se osjesas usrano zadnji dan u new yorku nego ti svaki put kaze da se ne osjecas tako, i još pri tome doda, vidiš kako ja mogu.

    Karikiram malo, ali je teško 20 godina utrpati u forumsku raspravu.

    Meni su drama queen usputni ljudi koje sretnem pa me odmah udave životnom dramom iako se vidimo 2x godisnje u djecjem parku.

  36. #86
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ovaj forum je nevjerojatno edukativan.
    Evo, Bubilo, danas si naucila kako razgovarati sa prijateljima. Ali samo ako su pravi!

    A osim sto je edukativan, izrazito je i terapeutskog djelovanja. Dobijes i savjet za situaciju koju imas. I to sve bez da si to trazio. Cak i unatoc tome sto je problem bas u toj situaciji da ti se daju savjeti koje ne trazis.

    Pa to je cudo jedno!

  37. #87
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zhang

  38. #88
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Stvarno je edukativan!
    Saznaš kako ljudi mogu pisati zločesto, a da ne bi to pomislila da nisi pročitala. Što li onda tek misle, a ne napišu ?

  39. #89
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Beti samo ignore :cool:

    BB u pravu si ako je to trajalo 20 god zaista se čovjek zapita jel to ono pravo životno prijateljstvo. A tebi veliki

    Sjetila sam se te se danas jer sam ti bila u blizini

    Lijep i ugodan vikend svim ljudima dobre volje ! Uživajmo s obiteljima u ova luda vremena !
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.04.2020. at 14:36

  40. #90
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kosjenka i Tanči,
    Šaljem vam jedan ogromni virtualni zagrljaj :grouphug: i iskreno iz dubine svoga srca šaljem pozitivne misli za vaše supružnike!
    Hvala

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanči,
    I mene kad pitaju i kažem da smo dobro (što pak nije uopće usporedivo s nekim tko ima nekog bolesnog u obitelji) ljudi kao da se čude. Očekuju kukanje, jadanje. A ja se zbog drugih neću prilagodjavat nekog trenutkom "konceptu", kažem iskreno kako mi je bilo dobro ili loše.
    Da, puno ljudi vole drame i sočne detalje.
    Moj životni , ajmo reći, moto bi bio- samo smrt je konačna, a sve drugo se da popraviti (ispraviti, liječiti/izliječiti...)
    I tako i živim.

  41. #91
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala Lili!
    Tanči, da, baš tako...

  42. #92
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Kosjenka

    Ovaj tvoj životni moto:to je tooo !!( dijelim ga). Svaka čast za stav, hrabrost, uz cijelu situaciju, ma
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.04.2020. at 14:45

  43. #93
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    zhang u sridu


  44. #94
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Meni je super zanimljivo vidjeti u sta se ova tema pretvorila
    U rekordno kratko vrijeme
    Vidi sta su ti uradili od pesme, Bubilo promenili je, okrenuli je...

  45. #95
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Wow, pa stvarno je edukativan! Danas učimo kako govoriti u rukavicama.

  46. #96
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Wow, pa stvarno je edukativan! Danas učimo kako govoriti u rukavicama.

  47. #97
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je super zanimljivo vidjeti u sta se ova tema pretvorila
    U rekordno kratko vrijeme
    Vidi sta su ti uradili od pesme, Bubilo promenili je, okrenuli je...
    Po mom sad tek i ide u pravom smjeru

    Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

  48. #98
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    Po mom sad tek i ide u pravom smjeru

    Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
    Mislis, u pozitivnom

  49. #99
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    aaa, a trebao je biti podrškasti topic za njurganje , pa što ne kaže!
    (malo sporo kopčam )

  50. #100
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Otvorila sam pandorinu kutiju.
    Bit ce ovo zakljucano do kraja dana .

    Dobra je ona meni prijateljica. Nju sam prvu nazvala kad sam saznala da mi dijete mora na transplataciju.

    Ali je jednostavno iritantna nekad. Ide mi na živce. I kažem joj to. I ona kaže da zna da me živcira, ali da me neće pustiti. Zato joj ja kad sam "loše" volje u 6 od 7 puta lažem kad me pita kako sam i samo kažem sve ok. Jer mi se ne da slušati njezino "što moram i što bi bilo dobro".

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •