Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: bolovanje- privatni liječnički pregledi u vezi potpomognute oplodnje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    6

    Početno bolovanje- privatni liječnički pregledi u vezi potpomognute oplodnje

    Pozdrav, imala bih pitanje ukoliko neka od vas na forumu zna- postoji li mogućnost dobivanja bolovanja od strane ginekologa za privatne liječničke preglede
    kod subspecijalista humane reprodukcije (1 dan za odlazak na pregled)?


    Dogovor sa poslodavcem mi otpada- koristimo kolektivne godišnje odmore
    Drugih dijagnoza nemam, pa da odem bolovanje pod nekom drugom dijagnozom.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Možeš dobiti bolovanje kad kod doktora opće prakse doneseš povijest bolesti

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Zašto kod doktora opće prakse ako za sve ginekološke dijagnoze bolovanje daje ginekolog, a ne liječnik opće prakse?

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Meni je uvijek bolovanje otvarao opći doktor i u svezi zubara i gin problema i očnih
    Ako misliš da nije tako pitaj onoga za kojeg misliš da treba otvoriti ali u svakom slučaju trebaš imati i papir,neki privatnici ga ne daju ,tako da u svakom slučaju tražiš papir

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Moja opce prakse ne da. Kaze da sve vezano uz ginekologiju ne smije ona davati.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ko ti onda da?

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moja opce prakse ne da. Kaze da sve vezano uz ginekologiju ne smije ona davati.
    Upravo tako.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Pitanje onda ko daje?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Imala sam ginekoloških problema prije 6 mjeseci i usmenu preporuku lokalnog ginekologa da odem u Zagreb. Međutim, rečeno mi je da mogu bolovanje za pregled dobiti samo ako idem u državnu instituciju na uputnicu, ali ako kod istog liječnika idem privatno- ne mogu dobiti bolovanje radi pregleda što je po meni apsurd.

    Pisala sam na HZZO već dvaput, nisam ni jednom dobila odgovor. Kakva je zakonska osnova za nešto takvo? Jel itko imao takva iskustva?

  10. #10
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Ginekologica za sve ginekolosko, sve za MPO mi ona davala.
    Zubarka za sve dentalno.
    Opca praksa sve ostalo.

    Kad sam krenula u MPO morala sam provjeriti stitnjacu. Kako je bilo dio MPO, uputnicu dala ginekologica. Kad je ispalo da imam autoimunu bolest koja nije vezana uz trudnocu i postupke, preuzela je opca praksa

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ginekologica za sve ginekolosko, sve za MPO mi ona davala.
    Zubarka za sve dentalno.
    Opca praksa sve ostalo.
    X, upravo tako.

    Izabrani državni ginekolog daje. Osim ako se nešto nije promijenilo jako u ovih 15 god, pripremi se na mogućnost jezikove juhe što se liječiš privatno MPO, ali to ti je prva šansa da očvrsneš, na MPO putu će ti ta čvrstoća dobro doći. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.04.2020. at 23:15

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ja sam samo u svezi gin imala bolovanje kad sam bila trudna i uvijek mi je to opća praksa otvarala,možda je problem jer sam išla otvarati porodiljni a ne komplikacije,ali velim sve mi je otvarala opća zadnji put pred 10 godina,na preporuku gin
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.05.2020. at 09:48

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    meni moj lijecnik je jednom dao uputnicu za ginekološki probelm i naglasio mi je da sljedeci put moram ici kod izabranog ginekologa.

  14. #14
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Od prije 10 god se svasta promijenilo. Moja je prije 7 god vec bila da ipak idem kod gin, a prije 3 ful stroza. Kaze da imaju puno kontrola bolovanja i svega

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    X, upravo tako.

    Izabrani državni ginekolog daje. Osim ako se nešto nije promijenilo jako u ovih 15 god, pripremi se na mogućnost jezikove juhe što se liječiš privatno MPO, ali to ti je prva šansa da očvrsneš, na MPO putu će ti ta čvrstoća dobro doći. Sretno!
    Da, da...........da sa svojih 35 godina čekam na preglede radi neplodnosti u zdravstvenom sustavu, mogu odmah potpisat kapitulaciju.

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    meni moj lijecnik je jednom dao uputnicu za ginekološki probelm i naglasio mi je da sljedeci put moram ici kod izabranog ginekologa.
    Meni moj LOM nije mogao lijekove prepisati, a koje je ordinirao bolnički ginekolog.
    Jednostavno to ne mogu. Sustav im ne da.
    Sve mi piše ginekologica.

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ginekološka bolovanja vodi ginekolog (osim kada se radi o malignim bolestima, po nekoj hzzo logici ginekološke malignitete bolovanje vodi obiteljska)
    stomatolška bolovanja vodi obiteljski uz pisanu preporuku stomatologa
    što se tiče lijekova stomatološke piše stomatolog, ginekološke ginekolog...
    ali većina privatnih stomatologa i ginekologa (ginekolozi i bolnički) upućuju pacijente, kao i jelena, kod obiteljskog

    i onda je obiteljski ispadne govno jer ne da
    "a meni je ginekolog rekao da idem kod vas"
    i onda su situacije kada pacijent(ica) to prihvati i ode primarnom ginekologu/stomatologu
    ali i situacije kad ne želi jer ga je sram da ide mimo njih kod privatnika
    ili su situacije kad je taj radio ujutro i neće raditi do sutra popodne
    a pacijentu treba hitno lijek
    pa se onda s nekim možeš dogovoriti da uzmu na kauciju u ljekarni
    a neki rade takve pritiske i budu neugodni da napišeš da pacijent ima grlobolju i prepišeš recept za klavocin koji mu je dao privatni stomatolog, jer ne želiš riskirati da se upala proširi

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Očito nisam koristila puno bolovanje ili sam ih koristila jaaaako davno

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, ali to je tako godinama, desetljećima.
    Nije to ništa nova.
    Ja sam vodila trudnoću, prije 20 godina, kod privatnika i morala sam otvoriti karton kod socijalnog ginekologa i onda sam s nalazima od privatnika otišla kod socijalnog, on je to sve prepisao na svoju povijest bolesti i napisao mi uputnice i lijekove ako sam trebala, nakon toga sam tek išla k LOMu da mi napiše doznake, ali s povijesti bolesti od socijalnog ginekologa. Imala sam sreću što mi je socijalni bio uistinu ok dr i nije dramio oko ničeg. Samo bi pogledao što je privatni kolega napisao i toga se držao.
    Ali, on je, tada, bio jedan od rijetkih. Znam po pričanjima drugih žena da su im socijalni odbijali pisati uputnice i lijekove na temelju nalaza privatnika.
    Danas je baš ovako kako Alex piše.
    Antibiotik koji prepiše privatnik bi pacijent trebao kupiti u apoteci uz privatni recept, a ne maltretirati LOMa da mu piše recept bez osnove.
    Dok ginekološke lijekove i uputnice LOM uopće ne može pisati jer ih ni nema u sustavu. To radi socijalni ginekolog.
    Znači da neovisno o liječenju neplodnosti ili zuba kod privatnika, obavezno treba imati otvoreni karton kod socijalnog zubara ili ginekologa i njih tražiti ono što spada pod njihov djelokrug.
    Edit- odgovarala sam iza Alex
    Posljednje uređivanje od Tanči : 02.05.2020. at 19:22

  20. #20
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj snjeguljica85 prvotno napisa Vidi poruku

    Pisala sam na HZZO već dvaput, nisam ni jednom dobila odgovor. Kakva je zakonska osnova za nešto takvo? Jel itko imao takva iskustva?
    Snjeguljice, ovakvo ti je moje iskustvo za mailove sa HZZOom, ja sam upit za bolovanje poslala ministarstvu zdravstva (navela da proslijede nadležnoj sluzbi ako oni nisu nadležni).
    Vrlo brzo sam dobila odgovor da je proslijedeno HZZOu.
    Kad nakon cca tjedan dana nisam dobila HZZOa taj prvi odgovor (ministarstva zdravstva) sam proslijedila HZZOu uz pozurnicu i u cc stavila ministarstvo zdravstva. Nakon toga je ubrzo stigao odgovor HZZOa.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Odgovor od HZZO uz požurnicu opet HZZO????.

  22. #22
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Ovako:
    1.poslan mail min.zdravstba
    2.min zdravstva mi odgovara da je mail proslijedilo HZZOu
    3.nakon tjedan dana šaljem pozurnicu HZZOu uz privitak odgovora min.zdravstva (t.2.). U taj mail pozurnice sam stavila u "cc" ministarstvo zdravstva (da HZZO vidi da je i min zdravstva upućeni u pozurnicu a da min zdravstva vidi da HZZO ne odgovara)..

    4.brzo stigao odgovor HZZOa
    Posljednje uređivanje od ERA : 04.05.2020. at 14:43

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Stigao odgovor od HZZO. Dakle, sve ovisi o medicinskim indikacijama i smjernicama koje su dobili liječnici (to su valjda nekakve interne upute, tako ja to čitam).
    Javiti se ginekologu.

  24. #24
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Imam pitanje koje nije vezano uz bolovanje ali je uz privatne postupke i lijekove preko HZZOa.
    Naime, prema preporuci mpo doktorice (iz Austrije) trebala bih, prije samog postupka i tijekom trudnoće uzimati Eutyrox 50mcg 1*1 jer mi je TSH 2,66.

    Sad se dvoumim, uzimati to ili probati još jednom iskontorlirati TSH (prije koju godinu je bio 1,95) i koga traziti te lijekove-moju dr.opće prakse ili moju ginekologinju? Ima li tko takvih iskustava i jesu li voljni tako propisati lijekove?

  25. #25
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Era, prije MPO postupka, privatni gin mi je prepisao Eutiroks 25 zbog TSH koji je bio 3. S tim nalazom sam isla kod dr opće prakse po recept za lijek, jer lijek nije vezan za ginekološke bolesti i liječenja.

  26. #26
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Hvala ti puno. Sutra vadim TSH pa ću pokušati i ja na tvoj način.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •