Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: krhki i lomljivi nokti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno krhki i lomljivi nokti

    Oduvijek sam imala krhke nokte, ali sad su bas jos slabiji
    gornji sloj se odljusti cim malo narastu
    kaze internet fali nekih minerala

    ima neko da ste uspjele izlijeciti nokte koji se "listaju"?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Šumeće tablete: kalcij + D vitamin. Ne moraju šumeće, ovisi o ukusu.

  3. #3
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    B kompleks
    Namakanje i masiranje u ricinusovom ulju

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Ricinusovo? Probat cemo!
    ja dosad mazala s bademovim uljem i masirala extra s limunom , bez rezultata..

  5. #5
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pogledaj si Eveline lakove za oporavak. Ima više vrsta, svaki je za nešto drugo. Iz njih si onda možeš izvući sastojke u biti. Recimo, Eveline ulje za lomljive nokte ti ima avokado, badem i.. još nešto, pa si onda to nabaviš. Eveline SOS se temelji na kalciju, Eveline za rast se temelji na proteinima svile i slično. Hoću reći, po njima si možeš uzeti te sastojke koji su za određeni problem.

    Sami lakovi odlično djeluju, ali sadrže i neke štetne sastojke. Ja sam imala jako oštećene nokte nakon jednog očigledno neprofesionalnog geliranja i sa Eveline 8u1 sam skroz riješila problem kroz manje od dva mjeseca. Ali kasnije sam čitala da imaju neke stvari u sebi koje su kancerogene i koje mogu izazvati jake alergijske reakcije. Drugi put sam imala problem s noktima zbog anemije, pa sam išla na taj način, po njima sam si izvukla sastojke koji valjaju, a izbjegla ove štetne. Djelovalo je.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Čitala nedavno to je znak predmenopauze

  7. #7
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I meni se to pojavilo nakon što sam jednom stavila trajni lak, a moguće je da je i zbog predmenopauze

    Postoje razna ulja koja se mažu četkicom, kao i ti lakovi za oporavak, i sve to pomogne ali dugo traje. Međutim, nikad mi se više nije vratila ona čvrstoća nokta od nekada, jedno generalno čišćenje doma i opet ode sve kvragu

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj si Eveline lakove za oporavak. Ima više vrsta, svaki je za nešto drugo. Iz njih si onda možeš izvući sastojke u biti. Recimo, Eveline ulje za lomljive nokte ti ima avokado, badem i.. još nešto, pa si onda to nabaviš. Eveline SOS se temelji na kalciju, Eveline za rast se temelji na proteinima svile i slično. Hoću reći, po njima si možeš uzeti te sastojke koji su za određeni problem.

    Sami lakovi odlično djeluju, ali sadrže i neke štetne sastojke. Ja sam imala jako oštećene nokte nakon jednog očigledno neprofesionalnog geliranja i sa Eveline 8u1 sam skroz riješila problem kroz manje od dva mjeseca. Ali kasnije sam čitala da imaju neke stvari u sebi koje su kancerogene i koje mogu izazvati jake alergijske reakcije. Drugi put sam imala problem s noktima zbog anemije, pa sam išla na taj način, po njima sam si izvukla sastojke koji valjaju, a izbjegla ove štetne. Djelovalo je.
    Ja isto koristim te lakove i dobri su mi. Krhke i lomljive nokte imam od ulaska u menopauzu - to je istina, ali nitko ne izbjegne starenje

    Meni je isto dobar ovaj lak Eveline 8 u 1, ali sam nedavno otkrila nešto još bolje: Essence Peel Off lak za nokte - ovaj https://bazzar.hr/p/M5JXDAE-essence-...i-lak-za-nokte

    Kupila sam to u Muelleru slučajno, nisam ni shvatila što je u pitanju. Daklem, odlična stvar. To je bazni lak, preko kojeg se može staviti bilo kakav lak u boji ili šljokičasti, a kad se skida, samo se zadere na jednom mjestu i može se oguliti - ovako izgleda http://3.bp.blogspot.com/-WNt0lfvqQr...ase-coat-4.jpg

    Otkad to koristim, ne moram upotrebljavati aceton/skidač laka za nokte, a rezultati su savršeni. Još mi se nisu oporavili do kraja (jer je vrijeme korištenja kraće od vremena da nokti to prerastu) ali mi se na samim noktima točno vidi kako raste zdravi dio, a suhi i isupcani vrhovi mi se još listaju, iako manje nego prije. Vidjet ćemo za par tjedana, ali vjerujem da će biti ok.

    Još jedna prednost - uvijek mi je bilo teško skinuti šljokice acetonom, a sad je to puno jednostavnije. Jedina mana - ne traje mi lak dulje od nekih 5 dana, ali za radni tjedan to je taman dovoljno !

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    peterlin fala!!!
    odem do milera!

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    mama ptičice ja imam totalno suprotno iskustvo s tim 8 u 1. Isto sam pročitala da je dobar. Možda baš od Peterlin.
    Ja sam se strogo držala uputa koje dolaze s proizvodom. I fakat su mi beko kratko vrijeme nojti bili ok. No nakon toga - nikad gori. Užas kaj se dogodilo kasnije. Ja cijeli život imam slabe nokte ali tada.

    Ne znam kaj bih rekla. Mislim da u uputama piše da se smihe kiristiti dva tjedna pa onda pauza ili tako nešto. Uglavnom , meni se pokazalo očajno. Možda zato kaj sam se držala uputa. Kokegica veli da ona tim namaže tu i tamo

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    fala ti!
    izgleda da je jedino sigurno rjesenje da izađemo iz menopauze

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ima sad još jedna nezgodna okolnost... Zbog stalnog ribanja ruku i korištenja rukavica i silnih dezinfekcijskih sredstava na bazi alkohola stradavaju i nokti i kožica oko njih.

    Nema tu pomoći, osim redovitog mazanja masnim kremama.

    Meni je problem i kad koristim škare za nokte, jer mi ih dodatno rascufaju, a turpija mi je bolja, iako ne valja svaka... Nema druge nego isprobati. Zapravo, isprobavati, jer taj proces traje.

    Mama ptičica, nadam se da si našla peel off lak i da će ti biti ok. Ja namažem 2 sloja, jer se tada lakše guli, ali funkcionira i s jednim ako je malo deblji.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Stvarno vam dizificient dođe do noktiju,možda kod onih koji imaju kraće ne dolazi. Za rukavice kužim stvar. Možda bi trebalo posle rukavica koristit neku jaču kremu recimo gavez ili baby puder

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    a kako tebi ne dodju do noktiju i do kozice oko nje? ne kuzim. mozda ja krivo nanosim dezificijens?

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ma nema šanse da dezinficijens ne dođe do noktiju. Ne znam kako bih to izbjegla, bez obzira da li je u pitanju tekućina ili gel ili sprej, svejedno...

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ni meni nije jasno. Zato i pitam, kako joj ne dodje? Zbilja imam kratke nokte, mozda cak i prekratke.

    da se vratim na temu. imam lomljive, listave nokte cijeli zivot. odlucila sam se na trajni lak i to me spasava. sad u ovoj krizi, sam skinula ga i odlucila ih pustiti da sve izraste sto je bilo pod trajnim. ali mogu odmah reci i dalje su nikakvi.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 13.05.2020. at 09:10

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Da, trajni lak koristi i moja mama, jer isto ima problema s kvalitetom noktiju,ali ona je stara gospođa od 80+ godina. Ne vidi kako treba, pa ne može sama uređivati nokte i to joj je spas, 1x mjesecno. Ja ss još nisam odlučila, ali mislim da to nije loše rješenje. Trajni lak daje krhkim noktima zaštitni sloj,ali mora biti dobro napravljeno.

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Evelin lak ima u sastavu formaldehid koji je otrovan i kancerogen i slažem se s Nano da je lak katastrofa.
    Trajni lak je, kaže mi kolegica, dobro rješenje. Iskustva vlastitog nemam.
    Cijeli život imam duge nokte.
    Nikad na njima gel ili trajni lak.
    I skužila sam da su najbolji kad ih ne maltretiram rašpicom. Meni se od rašpanja hoće listati. Skraćujem ih grickalicom i to je ok.
    Isto tako im smeta pranje suđa na ruke.
    Na moru nemam suđericu i tamo mi uvijek nokti nadrapaju.
    Da, treba nositi zaštitne rukavice kod čišćenja. To je najbolje za nokte i ruke. Uistinu štiti.
    Za dezinficijense nisam primjetila da mi smetaju noktima.
    I mišljenja sam da su nokti kao i kosa. Kakve imaš- imaš.
    Ne da se tu baš puno napraviti.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni nije jasno. Zato i pitam, kako joj ne dodje? Zbilja imam kratke nokte, mozda cak i prekratke.

    da se vratim na temu. imam lomljive, listave nokte cijeli zivot. odlucila sam se na trajni lak i to me spasava. sad u ovoj krizi, sam skinula ga i odlucila ih pustiti da sve izraste sto je bilo pod trajnim. ali mogu odmah reci i dalje su nikakvi.
    Dosjetila sam se ja zašto je nejasno - ja sam krivo napisala. U istu rečenicu utrpala sam i rukavice i dezinficijens...

    Daklem, ako imaš rukavice, naravno da ne može dezinficijens doći do noktiju. Ali da se vratim na temu: rukavice mi negativno utječu na nokte na jedan način, a dezinficijensi na golu ruku na drugi.

    Kad nosim rukavice dugo vremena, ruke mi se "skuhaju" u njima i poslije mi je koža osjetljiva, a nokti mekani i lako se zaderu. A ako stavljam gel za dezinfekciju na gole ruke, vidljivo mi isuši kožu i nokte. Sad je valjda jasno.

    Ont. Tanči je u pravu - nemamo puno utjecaja na to kakve nokte/kosu/kožu imamo. Nešto se može napraviti vitaminskim pripravcima i njegom, ali ne baš puno.

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Dermabiane tbl s d vitaminom koje se kupuju u apoteci, kura od 14 dana. Kazu da je d vitamin dobar za anti-coronu, pa je to 2u1. Imam uzasno osjetljivu probavu, bilo sto sumece iziritiralo bi zeludac, ove ok konzumiram. Nakon tih 14 dana listanje se svaki put zaustavi. Sretno!

  21. #21
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ni meni nije jasno. Zato i pitam, kako joj ne dodje? Zbilja imam kratke nokte, mozda cak i prekratke.

    da se vratim na temu. imam lomljive, listave nokte cijeli zivot. odlucila sam se na trajni lak i to me spasava. sad u ovoj krizi, sam skinula ga i odlucila ih pustiti da sve izraste sto je bilo pod trajnim. ali mogu odmah reci i dalje su nikakvi.
    Isti su i kod mene, uvijek mekši, koje sam dodatno uništila držeći jednu štetnu dijetu, nekad davno davno.

    Ko je ono napisao ricinusovo ulje? Stvarno pomaže? Više nekako vjerujem onom što popijem u obliku tablete nekgo mazanjem noktiju.

    Osjetljiva sam na neki sastojak laka za nokte, moguće formaldehid, pa ako taj trajni nema formaldehida, rado bih, bar jednom u životu imala lijepe nokte

  22. #22
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    J-la, neki imaju, neki nemaju. Najbolje da pitaš s kojim rade tamo u salonu gdje bi ga stavila. Ono što znam za sigurno je da saloni koji se žele pohvaliti sa lakovima bez štetnih sastojaka, koriste OPI lakove.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ne znam za vaša iskustva, moje iskustvo je bilo hm...
    Stavila OPI nokte prije..15-ak godina (hahaha vrijeme leti!)
    platila nevjerojatnu cifru za tadašnje pojmove...i...otpala 2!!! u roku par dana
    izgledala sam ko krampus...
    zena bila u šoku, a ja umrla kak me boljelo dok je skidala/rašpala preostale
    to mi je bilo prvo i dosad zadnje iskustvo s trajnim lakom

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    OPI lakovi koje imam jako osciliraju u kvaliteti. Baš jako.
    Neki su odlični, a neki toliko loši i nepostojani da je to bilo za nevjerovat.
    Da ih nisam kupila u Mulleru, mislila bih da su lažnjaci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #25
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Mp, ti si stavila onda baš nokte, ne samo trajni lak? Jer ako ti je samo trajni lak rašpala sa tvojih noktiju do kraja, onda je to užas, ali nije do OPI laka nego do nje. Trajni lak se skida tako da se rašpa samo gornji sloj (zaštitni, treći ili četvrti koji se nanosi), a dalje se skine sa odstranjivačem za trajni lak, odnosno stavi ga se, pa se omota aluminijskom folijom i nakon toga se guli sam. Postupak ne smije biti bolan jer ako boli, ne radi dobro.

  26. #26
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Jao Riri, daješ mi nadu da ću možda i moći imati lijepe nokte
    Raspitat ću se, vidjeti radi li ko s tim lakovima!
    Hvala!

  27. #27
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Jao Riri, daješ mi nadu da ću možda i moći imati lijepe nokte
    Raspitat ću se, vidjeti radi li ko s tim lakovima!
    Hvala!
    Ma nema na čemu!

    Ne moraju nužno biti OPI, za njih samo znam da su bez tih sastojaka, a sigurna sam da ima i drugih. Možda je najbolje reći da si alergična na to pa da znaš za sigurno da te neće zezniti.

    Za kvalitetu OPI lakova nisam sigurna jer imam samo dva (obična, ne trajne) i isti su mi. Za trajni je puno bitnije da su bazni i zaštitni sloj kvalitetni i da se dovoljno dugo suše pod lampom. Ovo što ide u boji između slojeva nije toliko važno jer ako je bolje kvalitete stavit će jedan sloj, ako je lošije stavit će dva i opet jednako na to staviti zaštitni, isti je rezultat.

    I ono što bih ja još gledala, pogotovo za slabije nokte, da ne matira blokom nokat na početku kad skida masnoće, nego odstranjivačem trajnog laka. Nema utjecaja na konačni cilj, ali ako jače krene s tim blokom, već slabi nokti bi se mogli još stanjiti. I da ne izvodi ovaj sadizam nad noktima kao kod mp, sad sam se ponovo naježila kad sam pročitala.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    cuj to je bilo 2004. ...
    zena je tad skidala kak je skidala, mozda je mogla drukcije, mozda nije, ja ne znam
    sjecam se da me boljelo
    I ona sama bila u šoku kak su nokti otpali, navodni da se takav (moj) slucaj dogodi 1 na 1000..

    moja sestra kod iste te zene preko 15 godina i nikad ju nije boljelo raspanje, ali ja imam bas tanke nokte koje sam oduvjek mogla i mogu presavinuti kak god hocu..

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dermabiane tbl s d vitaminom koje se kupuju u apoteci, kura od 14 dana. Kazu da je d vitamin dobar za anti-coronu, pa je to 2u1. Imam uzasno osjetljivu probavu, bilo sto sumece iziritiralo bi zeludac, ove ok konzumiram. Nakon tih 14 dana listanje se svaki put zaustavi. Sretno!
    I ja šumeće kupujem u ljekarni. Dietfarm: kalcij citrat +D3.
    Nikako ne volim piti tablete, padnu mi na želudac kao kamen.
    Kad pijem šumeće nemam onaj osjećaj bolesti Moram ih piti nakon loma noge, ali napravile su čudo i za moje nokte, dulji su mi nego da su umjetni. I čvrsti.
    A popijem oko dva puta tjedno, kad se sjetim.

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ulje nima. Nije finog mirisa al ga hvale da pomaže. Ima ga u Bio&Bio.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.05.2020. at 23:27

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Sad ste me podsjetile - ulje konoplje (zna ga biti u Lidlu za ne prevelike pare) ili maslinovo ulje s kantarionom (to mi kolegica napravi).

  32. #32
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    evo moje iskustvo, što se tice noktiju. Zbog problema sa okom (imam neki "ječmenac" vec 2 mjeseca), koristim ricinusovo ulje. Kad namažem oko, ostatkom što mi ostane na prstima namažem nokte. Nikad ljepši, zdraviji. OK..ne koristim rašpicu, i ne lakiram ih non stop.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •