Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 53

Tema: Dijete bez prstica

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno Dijete bez prstica

    Dobar dan svima.. kako ste svi? Ja bih htjela da postavim pitanje da li se neka mama susrela na porodjaju da joj kazu da njena beba nema prstice? Nas beban se rodio bez prstica, obzirom da smo radili sve pretrage, kako u trudnoci svih 9mj tako i kad se rodio, kariotip uredan sve je kako treb osim ovoga sto mu se sa Sakicom desilo. Ja kao majka sam onako dolje gore sa raspolozenjem i razmisljam sta dalje. Kako? Ako neka mama ima iskustva neka mi pise, molim vas. Pisanje bi mi vkv pomoglo kao i savjeti. Hvala unaprijed!

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Dobro došla, Bekani, na forum. Nadam se da će se javiti netko sa sličnim slučajem.
    Je li sin bez prstića na objema rukama?
    Ima li dio šake?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 13.05.2020. at 18:09

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Kod moje dvije prijateljice djeca su se rodila s manjim brojem prstića.
    Vjerujem da će ti se javiti netko sa sličnim slučajem.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dobrodošla nam.
    Nemam iskustva nikakvih za podijeliti, no poznajem gospođu koja je rođena bez obje šake.
    Ona je godinama radila kao sutkinja, a sada je odvjetnica.
    Najnormalnije se služi rukama i ima prekrasan rukopis.
    Iznimno je sposobna, vrijedna i uspješna.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala cure, zene, majke... divne ste! Hvala pa i ako nemate iskustva. Moj bebac se rodio bez prstica na desnoj saci, tj krenuli su da se razvijaju ali nesto im je valjda kako su mi rekli zaustavilo rast i cirkulaciju. Amnionaka brida, to je pretpostavka. Jer je beba potpuno zdrava, radjen mu je Kariotip.. najgore sto ja nisam znala za taj defoemitet dok se nisam porodila i dozivjela najveci sok...

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    I jos nesto, saka mu je malko manja ali bas malo od druge lijeve... ne znam ni sta je moglo da se desi sa njegovim prsticima, zasto, kako... hiljadu pitanja a ni jedan jedini adekvatan odg...

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Moja prabaka je rodena sa svim deformiranim prstima ( i na rukama i na nogama). Normalno se sluzila rukama, imala je odlicnu finu motoriku , heklala je do svoje duboke starosti 90+ godina.
    Vjerujem da je roditi dijete koje ima odredenu vrstu invaliditeta prilicno sokantno, treba se na to naviknuti.
    I pomiriti s cinjenicom da dijete nije "savrseno" kako smo zamisljali da ce biti.
    Nakon toga sve sjedne na svoje mjesto.
    Imate mozda u blizini nekog psihologa s kojim bi mogli porazgovarati o situaciji u kojoj se nalazite?

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Bekani, vjerujem da ti je teško i da si u šoku i žao mi je što vas je to dočekalo
    Sjećam se sebe u tim prvim danima i koliko smo osjetljivi na sve vezano za naše bebe
    Ali super što je beba inače zdrava, i vjerujem u današnje vrijeme da postoje načini da se ta teškoća prevlada, evo kako kaže i ovaj primjer od Tanči, a u budućnosti još i više

    Nadam se da će netko od doktora biti voljan sjesti malo s tobom i objasniti ti što detaljnije što te zanima

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Koliko je beban star?

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Pretesko je, bas ne mogu da se povratim od kako mi se ovo desilo. Pa razmisljala sam da podjem kod nekog psihologa, cisto da malo popricam. Sokantno je ali znam da cu se boriti da bebica to ne osjeti, koliko je do nas... MM je u fazonu, da ne placem nad zdravim djetetom da se ne nerviram i prihvatim kao on. Ja prihvatam ali me boli to... bogu hvala zdrav je razvija se lijepo, sve je drugo ok. Nadam se da ce vrijeme ucini svoje... bebac ima 4mj... mali sam... lakse mi je kad pisem o ovom problemu...

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Nasla sam staru temu sa slicnom situacijom, ali ne znam je li pokretacica jos na forumu:
    http://forum.roda.hr/threads/19822-m...ht=#post490188

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gledaj, nema smisla niti potrebe znati za nedostatak prstiju u trudnoci. U teoriji se moda moglo vidjeti , ali to bi ti to donjelo osim jos vise stresa? Dijete je zdravo i srecom ne treba nikakve posebne zahvate i hospitalizacije. Prihvacanje je proces. Mozda bi bilo dobro da razgovaras s nekim i izbacis to iz sebe.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Lili, hvala na odgovoru i tebi i svima koje su pisale. Da li znaju prijateljice razloge zasto se to desilo djeci?

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala Peterlin! Ali nisam u Hrvatskoj, bez ako bih znala da je neko radio tamo uspjesno neku estetsku operaciju sake pa da znam da to moze i mom sinu valjati! Hvala svakako do neba!

  15. #15
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Bekani, to je zaista mali deformitet, naučit će on tom rukom svašta raditi. Tebi treba samo vrijeme da to prihvatiš, da ga odgajaš kao da toga nema i da ga ne sputavaš da nešto ne može. Odrasla sam sa sestrom rođenom bez podlaktice, oduvijek živi i radi bez ikakvog ograničenja.

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Svaka mi rijec pozitive znaci.. znam, svjesna sam da cu se navici vremenom ali trenutno sad je stanje moje psihe malo bzv. Nekako sam u soku i dalje. Treba snage, volje. I svaka cast svim roditeljima ali posebno onima koje odgoje dijete da nikakav problem ne osjeca ni dijete ni oni oko njega...

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Kod ovakvih stvari dijete je bez greške preslika roditelja - kako se roditelj postavi, tako i dijete doživljava.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne treba ti niti snaga niti volja.
    Proces prihvacanja ne ide na silu.
    Isplaci se , razgovaraj s nekim strucnim i preboli to sto nisi dobila dijete kakvo si zamisljala.
    Onda otvori oci i prihvati dijete pored sebe.
    Jer stvar je samo u tvojim neispunjenim ocekivanjima.

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Bekani prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin! Ali nisam u Hrvatskoj, bez ako bih znala da je neko radio tamo uspjesno neku estetsku operaciju sake pa da znam da to moze i mom sinu valjati! Hvala svakako do neba!
    Jasno ti je da tvoja razmisljana o operaciji sluze samo.tome da bi dijete izvana izgledalo kao i drugi?
    I jasno ti je da postoji takva operacija ( a ne postoji) da takva saka ne bi imala funkciju?
    Kao sto su vec i drugi napisali, dijete sebe ovako dozivljava potpuni normalno, bez greske.
    Ono ce se nauciti sluziti s tom sakom potpuno normalno.
    Ono ce se i u zivotu osjecati potpuno normalno ako mu bliza okolina nece govoriti ili se osjecati suprotno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Hocu da Vam objasnim da sam ja dobila SAVRSENO DIJETE. Toliko je milostan, nasmijan, dobrodusan u pogledu se to vidi, beba za pozeljeti... spava, rucka, guguce... sve je kako treba. Daleko od toga da nisam dobila bebu kakvu sam zamisljala. Samo me eto boli sto su mu prstici stali sa rastom, nekako razmisljam sta se desilo pa se odrazilo na sakicu njegovu. Hvala Vam puno za pisanje, mnogo mi znaci! Znam da ce se on navici i da ce jednog dana biti sve kako treba..

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nije vazno sto se desilo. Vjerojatno to nikad neces saznati. Nisi ti kriva. Nitko nije kriv. Dogada se , i to je zivot.

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Bekani prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka mi rijec pozitive znaci.. znam, svjesna sam da cu se navici vremenom ali trenutno sad je stanje moje psihe malo bzv. Nekako sam u soku i dalje. Treba snage, volje. I svaka cast svim roditeljima ali posebno onima koje odgoje dijete da nikakav problem ne osjeca ni dijete ni oni oko njega...
    Život nam donosi razne izazove... Vjerujem da ćeš uspješno prevladati stanje šoka. Daj sebi vremena. Treba se naviknuti na situaciju.

    Raspitaj se postoji li mogućnost da dobiješ psihološku pomoć u mjestu gdje živiš. Često postoje udruge roditelja gdje možeš dobiti podršku ili doći u kontakt s ljudima koji su to već prošli (možda ne baš istu situaciju, ali bilo kakve urođene smetnje, bolesti i oštećenja). Puno znači kad vidiš da nisi jedina koja se suočila sa ovakvom situacijom i kad možeš razgovarati s nekim tko to razumije. Sretno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Zaboravila sam napisati da beba ima palac, a ostala 4 prsta nema.. tj ima zacetak prstica. Jos jednom hvala na odgovorima i pozitivni rijecima! Divne ste!

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Bekani prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam napisati da beba ima palac, a ostala 4 prsta nema.. tj ima zacetak prstica. Jos jednom hvala na odgovorima i pozitivni rijecima! Divne ste!
    To je bitna stvar! Puno je bolje da ima palac (radi hvatanja) nego da ima ostale prste, a palac nedostaje.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kod ovakvih stvari dijete je bez greške preslika roditelja - kako se roditelj postavi, tako i dijete doživljava.
    Bekani, one su se obje kao i cijela uža i šira obitelj postavile ovako kako je navela čoksa. Dakle, ponašaju se prema njima kao potpuno zdravoj djeci koja mogu naprvaiti apsolutno sve. Nit ih štede, nit im rade ustupke.

    Nijedan od njih nema problema sa samopouzdanjem i odnosima s drugima u smislu kad primjete da na obje ruke nemaju sve prstiće. Nisu istraživale kako i zašto, isto su saznale nakon poroda .

    Odlično se služe šakama kao i svako dijete. Ova jedna meni bliža prijateljica znam da je išla kod fizioterapeuta godinama dol je bio maleni. Na jesen kreće u školu i mama kaže da ima skroz ok grafomotoriku.

    Tvoj sinčić koliko kužim ima sve prste i uredan razvoj lijeve šake tako da zaista nemaš brige. Poslušaj savjet od sirius,prihvati situaciju takvom kakva je i sve će sjesti na svoje mjesto
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.05.2020. at 14:10

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Isplači se, porazgovaraj s nekim, šta god tebi odgovara.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala vam do neba sto mi ovo pisete, vjerujte mi znaci mi mnogo! Ima lijevu saku potpuno normalnu, desnu mrvicu manju, palac razvijen skroz u skladu sa sakicom i 4 zacetka prstica. Poslala bih vam i sliku nego uopste ne znam ni kako to uradit. Preko tel sam a i nova sam odje kod vas...

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Pa ni sa kim i ne razgovaram o ovome, imam osjecaj da bi me shvatili pogresno, da sazalijevam sina ili nesto sl. Treba da sam borac i jaka. Svjesna sam da ima majki koje su se susrele sa mnoogo vecim problemima i onda ovaj nas i ne bi bio za ovakvo moje stanje. Ima dana kad i ne mislim o tome a nekad me bas spuca da sam lose. Valjda me jos uvijek i drmaju hormoni, sta znam...

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nema potrebe za sažaljevanjem.
    To nije velik i nepremostiv hendikep.
    Vidjet ćeš i sama kako će maleni najnormalnije koristiti ruku.
    Ima palac i to je jako bitno.
    Bude to sve dobro.
    ( i bez estetskog kirurga, iako sumnjam da bi estetski kirurg tu mogao što pametno napraviti)
    Mnogi od nas imamo djecu s raznim dijagnozama i nedostacima i naučili smo živjeti s tim i pomoći djeci da žive normalno. Tako i ti moraš razmišljati i djelovati.
    Ako ne znaš, ne možeš ili ti je teško, potraži pomoć stručnjaka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #30
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    cure jako pametno pišu i slažem se s njima. tebi i tvom dečku želim sve najbolje!

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Pozdrav Bekani,
    žao mi je zbog prstića. Nemam puno pametnog za dodati i ovo ti možda i neće biti neka utjeha, ali kako pratim razne tehnološke vijesti vidjela sam još prije par godina u časopisu National Geographic da je protetika uzela jak zamah. Čuda su napravili, a još će napredovati. Pogledaj: https://www.youtube.com/watch?v=Cl8ijPGEKO8

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    Tvoja beba je rođena tako i vjerujem kako su i drugi napisali da neće niti osjetiti nedostatak jer će sve učiti s ručicom takva kakva je.
    Pogledaj ovo, mladi rade na razvoju pomagala.. Možda im daš neku ideju i možda uzajamno pronađete kakvo rješenje i za drugu djecu.
    https://www.telegram.hr/price/zbog-k...ma-poput-mene/

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    13

    Početno

    Hvala puno na pruzenoj podrsi... bas onako znaci kad vidim da ima jos pozitivnih zena. Privici cu se i ja vremenom, bitno je da je on meni zdrav... hvala na video klipovima i rijecima podrske!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Posebno majke često imaju potrebu da djetetu bude sve idealno. Srce zaboli na svaku dijagnozu. Ali to je život i ljubav postane još veća.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Mrki je to logično da te srce zaboli na svaku dijagnozu,ali s vremenom se pomiriš s time.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    1

    Početno

    hej ako si jos na forumu evo i meni se dogodilo nesto slicno prije 3 tjedba,cijelu trudnocu sve ok, mislim da ne ispadnem nezahvalna djecak je zdrav i napredan,samo nas je sokiralo ipak taj mali fizički nedostatak.. jeste li vec poduzimali neke korake po pitanju toga?

  37. #37
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Bekani prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam napisati da beba ima palac, a ostala 4 prsta nema.. tj ima zacetak prstica. Jos jednom hvala na odgovorima i pozitivni rijecima! Divne ste!
    Pozdrav. Ja znam za jednog čovjeka, do 40 bi mu dala. Ista stvar, nema prste jedne ruke, drugo sve super. Zgodam lik skroz, žena mu baš isto zgodna, visoka plava. Imaju 2 mala dečkića, preslatki su. Već 3 ljeta ljetuju u našem selu. Ne znam ništa više o njima, al bebač s istim problemom odrastao, i ima krasnu obitelj.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Registrirala sam se na forum samo da odgovorim na Vasu objavu. Ovo je isto dozivjela moja majka kada sam se ja rodila,sada ce mi jos malo biti 23 godine,samo sto se meni radi o lijevoj ruci. Nije uopce bitno da li ruka izgleda jednako kao i ostalim ljudima, bitno je da dijete naucite da o sebi nikada nema misljenje da je invalid, da prihvati sebe onakvo kakvo je. Moja ruka je 100% funkcionalna, nema potrebe za skupim protezama, a estetskim pogotovo jer su samo smetalo. A Vi mama i tata naravno, nemojte biti tuzni i ocajni. Ima toliko invaliditeta na svijetu da mozete samo biti zahvalni Bogu sto je to samo saka. I upamtite, Vase dijete nije invalid, samo ima neuobicajen izgled sake i moze na ovom svijetu sve sto pozeli. Ne, nece imati probleme sa vezanjem cipela, voznjom automobila, bicikla i sl. samo ako se Vi od pocetka budete odnosili prema njemu da je jedna kao i svi drugi. Zelim vam sve najbolje! ❤️

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    2

    Početno

    I jos da se nadovezem uz svoj komentar.. Nemojte ni razmisljati o operacijama nadogradnje sake i slicno.. Ja bih operaciju uradila samo u slucaju da imam spojene prste pa da se lako rijesi, ali ih nemam uopce kao ni dlan.. Samo neka od pocetka vjezba rukicu da ne ostane slabija od druge i to je to. Ja ni dan danas ne znam zasto se to dogodilo, a iskreno niti me ne zanima. Bitno je da sam zdrava i da nemam drugih prepreka u zivotu sa zdravljem.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno


    jako je lijepo i nadasve korisno kad se ljudi uključe (posebno mladi) na forum i prenesu vlastito iskustvo

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj helgi98 prvotno napisa Vidi poruku
    Registrirala sam se na forum samo da odgovorim na Vasu objavu. Ovo je isto dozivjela moja majka kada sam se ja rodila,sada ce mi jos malo biti 23 godine,samo sto se meni radi o lijevoj ruci. Nije uopce bitno da li ruka izgleda jednako kao i ostalim ljudima, bitno je da dijete naucite da o sebi nikada nema misljenje da je invalid, da prihvati sebe onakvo kakvo je. Moja ruka je 100% funkcionalna, nema potrebe za skupim protezama, a estetskim pogotovo jer su samo smetalo. A Vi mama i tata naravno, nemojte biti tuzni i ocajni. Ima toliko invaliditeta na svijetu da mozete samo biti zahvalni Bogu sto je to samo saka. I upamtite, Vase dijete nije invalid, samo ima neuobicajen izgled sake i moze na ovom svijetu sve sto pozeli. Ne, nece imati probleme sa vezanjem cipela, voznjom automobila, bicikla i sl. samo ako se Vi od pocetka budete odnosili prema njemu da je jedna kao i svi drugi. Zelim vam sve najbolje! ❤️
    Hvala na lijepom postu. To sigurno puno znači roditeljima takve djece. Sve najbolje i tebi!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Dragi moji,
    Tražeći utjehu i nekoliko pozitivnih misli naidjoh na ovaj divni forum.
    Ja i moja porodica smo se upravo pronašli u ovoj problematici istoj sa bebicom i malo je reci da smo u šoku i tolikim bolom shrvani da je neopisivo stanje Nana ( moja mama) se jos nikada nije pomirila sa tom situacijom, mene boli i kada me vidjeti mamu ( nanu ) toliko tuznu.
    Naša bebica je rođena bez desne šake sve do kraja trudnoće je bilo u redu, na porodu ŠOK, nama se svijet shrvao za nas je svijet postao tama, nikad se nismo susretali sa tim u porodici. Ne mogu riječima opisati tu bol tih milijardu pitanja u glavi.
    Čitajući ovaj članak daje nadu, divni ste.
    Pred nama je velika emotivna borba i pomirivanje.

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ellySa prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi moji,
    Tražeći utjehu i nekoliko pozitivnih misli naidjoh na ovaj divni forum.
    Ja i moja porodica smo se upravo pronašli u ovoj problematici istoj sa bebicom i malo je reci da smo u šoku i tolikim bolom shrvani da je neopisivo stanje Nana ( moja mama) se jos nikada nije pomirila sa tom situacijom, mene boli i kada me vidjeti mamu ( nanu ) toliko tuznu.
    Naša bebica je rođena bez desne šake sve do kraja trudnoće je bilo u redu, na porodu ŠOK, nama se svijet shrvao za nas je svijet postao tama, nikad se nismo susretali sa tim u porodici. Ne mogu riječima opisati tu bol tih milijardu pitanja u glavi.
    Čitajući ovaj članak daje nadu, divni ste.
    Pred nama je velika emotivna borba i pomirivanje.
    Zao mi je sto se tako osjecate. Tugujte malo , a onda krenite dalje. Doci ce dan kad ce vam biti zao za svakom prolivenim suzom i propustenim danom jer dijete pored vas vec je savrseno.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Bekani prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam napisati da beba ima palac, a ostala 4 prsta nema.. tj ima zacetak prstica. Jos jednom hvala na odgovorima i pozitivni rijecima! Divne ste!
    Evo da se javim, dobili smo princezu s istom situacijom. Zanima me, dali si jos aktivna ovdje, vrlo bih rado stupila s tobom u kontakt.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj ivana11895 prvotno napisa Vidi poruku
    hej ako si jos na forumu evo i meni se dogodilo nesto slicno prije 3 tjedba,cijelu trudnocu sve ok, mislim da ne ispadnem nezahvalna djecak je zdrav i napredan,samo nas je sokiralo ipak taj mali fizički nedostatak.. jeste li vec poduzimali neke korake po pitanju toga?
    Evo, i nama se to dogodilo, curica rodena zdrava, trudnoca zdrava, isti problem. Kako mozemo mi stupiti u kontakt?

  46. #46
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Esta, Ivana11895, ellySa i Bekani ne mogu vam poslati poruku jer ste nove na forumu. Možete mi dati neki mail voljela bih vas kontaktirati? Hvala!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Drage mame, nam ni se rodila jedna divna djevojcica. Neko vremena nakon poroda sam primetila da jedan palac je manji od drug. Rtg snimak je pokazao hipoplazije palca, gdje prvoj metakarpalnu kost je manje velicine. To joj stvara probleme oko hvatanje stvari. Jel netko se susreo sa ovo? Mozete li preporuciti decji hirurg koj se bavi hirirgije shake? Poddrske do svih roditelja, nashe djece su posebne

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, i meni se dete rodilo bez prstiju leva ruka ima mali prst i palac onako skraćen ostalo sve u redu nisu videli tokom pregleda ,želim vam dati podršku teško je i volela bih se upoznati sa vama ako ste za

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    2

    Početno

    Tu smo za poddrsku jedne sa druge. Mi smo iz makedonije. Ovde svaki doktor nekako ignorise nas problem, moram traziti pomoc van. Jer sa vase dete sve ostalo je u redu?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2024
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno Lucky Fin Croatia

    Pozdrav svima!

    Naletjela sam na ovu temu budući da sam i sama mama dječaka rođenog bez šakice. Željela bi pozvati sve koji dijele istu priču da se priključe grupi koju smo kreirali s ciljem povezivanja djece s različitim ekstremitetima (gornjim ili donjim) i njihovih roditelja na području Hrvatske. Ideja je da se skupimo na mjestu na kojem ćemo dijeliti iskustva, stvarati nova prijateljstva i biti si međusobna podrška. Dobrodošli su i stariji uzrasti koji su spremni podijeliti vlastita iskustva i biti podrška našim mališanima.

    Grupu potražite na facebooku pod nazivom: LFP Croatia Chapter
    Evo i direktan ink na grupu, ako smije u forum: bit.ly/luckyfin

    Slobodno shareajte ako nekog znate, puno će značiti. Hvala!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •