Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Potpomognuta u doba COVID-19

  1. #1
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno Potpomognuta u doba COVID-19

    Drage djevojke, žene, buduće majke i majke otvorila sam ovu temu jer se bojim da bi se situacija s COVID-19 mogla nastaviti kroz neko dulje vrijeme.
    Zato sam mislila da ovdje pišemo sve vezano uz probleme i poteškoće se koje se javljaju u obavljanju postupaka potpomognute zbog ove situacije, probleme i rješenja oko odlaska u mjesta/države za postupak, testove na COVID (vrste, cijene, ustanove koje ih rade) koji se moraju/možda budu morali napraviti za odlazak preko granice i ostale probleme koji se mogu pojaviti.
    Vjerojatno će se pojaviti još 101 problem/nedoumica oko svega ali vjerujem da ćemo doći i do nekih odgovora i rješenja, stoga mislim da bi bilo dobro da sve imamo na jednom mjestu.

    Ja za sada nemam nikakvu konkretnu informaciju. Koliko vidim Austrija ima zabranu ulaska uz neke iznimke a svi koji ulaze trebaju napraviti molekularni test, koji po trenutnim pravilima ne smije biti stariji od 4 dana..

    Utopijski sam u jednom trenutku pomislila da bi možda mogli dopustiti uvoz doniranih spolnih stanica ali s druge strane znam da od toga neće biti ništa...

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Era, tema su otvorila za potpomognutu u inozemstvu? Pitam jer bih onda editirala naslov teme.

  3. #3
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Prvo sam mislila da bude za RH i inozemstvo pa sad ipak vidim da vuče više na inozemstvo.
    Slobodno primijeni naslov kako misliš da bi bilo bolje

  4. #4
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ma, ne neću mijenjati. Imala sam dojam da se želiš folkusirati na stanje s postupcima u inozemnim klinikama.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Isprika što ovako upadam. Ne znam di da pitam. Uglavnom, frendica je za punkciju trebala napraviti test na koronu, star 48h. Radila ga je dan prije punkcije i stiglo je pozitivno i propao cijeli slučaj.
    Radi se o privatnoj poliklinici koja radi preko HZZO-a. Pa me zanima dal to inače tako rade. Rečeno joj je da to nije ništa hitno i po životu važno i da može propasti zbog toga slučaj.
    E sad, jajnici je rasturaju. Nadam se da će puknuti ti folikuli i da neće doć do hiperstimulacije. S druge strane nitko je neće primiti na UZV zbog pozitivnog testa.
    Da li netko ima ikakvog iskustva.
    Ako sam na krivom mjestu postavila pitanje, slobodno mi premjestite di treba.
    Ili cure iz Rode, imate vi kakve info vezano za takve slučajeve? Da li imaju pravo prekinuti cijeli postupak?

  6. #6
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    LF, moram priznti da je situacija vrlo specifična i za ženu jako neugodna.

    Svakako žena ima pravo na hitnu medicinsku pomoć, bila pozitivna na SARS COV 2 ii ne, ako dođe do komplikacija radi neaspiriranih folikula ili hiperstimulacije.

    Ako je išla preko HZZO-a mora inzistirati da joj se taj postupak ne uračuna u onaj opseg prava osiguranica na 4 stimulirana postupka.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Hvala na odgovoru, našle smo na internetu Preporuke hrvatskog društva za ginekologiju i endokrinologiju u IVF-u i društvo embriologa u vrijeme Covida 19 i piše da mogu zaustaviti postupak. Žalosno.
    Ovo što si napisala, tražit će da joj se ne računa u postupak.

  8. #8
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Postupak prekinut radi pozitivnog nalaza nikako se ne bi smio fakturirati HZZO-u.

    Kumulativna 14-dnevna stopa za Republiku Hrvatsku na dan 26. 10. je 405,8 pozitivnih na 100 000 stanovnika.

    Evropsko društvo za humanu reprodukciju i embriologiju (ESHRE) sve iznad 120 slučajeva na 100 000 stanovnika označava kao kritičan utjecaj na rad IVF laboratorija.

    Tko je u postupku svakako bi trebao smanjiti broj kontakata i na sve druge načine djelovati da minimalizira izlede da pokupi virus.

  9. #9
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ESHRE smjernica za postupke od 14.10.2020.
    https://www.eshre.eu/Home/COVID19WG
    Posljednje uređivanje od Inesz : 29.10.2020. at 11:46

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koliko ima folikula?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    749

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ima folikula?
    Možda 4-5 na svakom jajniku.

  12. #12
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Uf, dosta.
    Sjećam se da je pred par godina neka cura s azoo teme išla (negdje van, možda Turska) u stimulaciju “naslijepo”, tj. ona u stimulaciju a muž istovremeno u (valjda) microtese. I nisu mu našli spermije, pa nju nisu ni punktirali...i mislim da je baš imala i dosta jajnih stanica...dakle, nije to sad nešto nečuveno, očito je to prihvatljiv rizik. Mada bih ja radije da mi ih ispunktiraju, ali eto. Prošlo joj je OK, pa se nadajmo da će i tvojoj frendici.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •