Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: Nedokučivi putevi prekomorske pošte

  1. #1
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno Nedokučivi putevi prekomorske pošte

    Molim nekoga ko se razumije u navedene poštanske puteve da mi objasni kojim putem stiže pošta iz bijelog svijeta u naš zakutak balkanski.
    Naime, ima već mjesec dana kako sam poručila nešto iz Amerike. Uredno plaćeno i uredno poslano. Prije je dolazilo za max 15 dana. Sad, evo mjesec (skoro mjesec ipo) ni traga ni glasa. Isto mi se desilo i ljetos, kada je paketu trebalo ravno mjesec dana da stigne. To sam pravdala godišnjim odmorima, malo osoblja u pošti i carini, i mnogo drugih vrsta pošiljki sezonskog tipa - razglednice sa odmora i slično.
    Elem, sad nemam takvu vrstu opravdanja. Ali moj poštar veli, kad sam ga pitala, da su tamo negdje u Engleskoj poštari štrajkovali, te da je moguće da pošta zbog toga kasni.

    Dakle, da li sva pošta iz Amerike završava negdje na "ostrvu" pa se odatle distribuira na "kopno"?
    Čisto da još malo odgodim oplakivanje nekih 100 US$

  2. #2
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Meni je vrijedan paket iz Amerike dolazio Fedexom, a u Italiji smo ga preuzimali. Put je bio direktno iz Amerike do Pariza, zatim iz Pariza u Italiju.
    Čisto sumnjam da neki paket ide preko Britanije...nema mi logike niti malo :/ Prije da je poštar onako ispalio pa tko živ, a tko mrtav

  3. #3
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Meni isto neki paketi već debelo kasne i isto sam se pokušavala utješiti štrajkom u Britaniji, ali mislim da to ne ide preko njih i da mi je netko ukrao te pakete.

  4. #4
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    I meni kasne paketi, neki su na putu već skoro mjesec dana. Iz Velike Britanije mi je sve unatoč štrajku stiglo na vrijeme. Nemoguće je da su svima ukrali pakete Teddy, doći će

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    vještičice, meni se jednom zagubio paket.

    Stigao je nakon 4 mjeseca totalno raskupusan, ali je bilo sve unutra!

    A na paketu - žigovaaaaa.... iz Amerike, preko Indije, Turske... uf!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Meni iz VB kasni skoro 4 tjedna :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Ako mogu nekog utješiti, meni pošiljke iz Zagreba ne stižu u Zagreb i po dva tjedna, a neke ljetos uopće nisu ni stigle

    (kad smo se požalili na pošti, rekli su nam da je naš poštar bio na bolovanju, a zamjena očito nije obavljala svoj posao kako treba )

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Jedan iz Amerike čekala čak 5 dana ako i toliko, drugi stigao nakon više od dva mjeseca... a tko će ga znati kako to ide...

  9. #9
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    I meni jedan paket iz UK nikad nije došao Poslan prije par mjeseci, u vrijeme štrajka. U isto vrijeme poslano mi je i stiglo par drugih paketa, sve iz UK.
    Osim ovog...

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ajd' sad mi je malo lakše kad vidim da ne čekam samo ja paketiće od preko mora...
    Poštar mi je skroz OK, mislim da nije bubnuo tu priču tek onako, a sasvim sam sigurna da nije ni maznuo paket(e)
    (baš me interesuje šta bi on sa bambus flisom i plastičnim drikerima šarenijeh boja )

    Zasad još neću plakati za pošiljkama. Sačekaću još malo, da bude puna dva mjeseca.Onda ću pisati mejlove tetama preko bare, da vidimo da li se šta učiniti po tom pitanju

    Međutim, svejedno bi voljela znati kojim putem putuje pošta od preko vode do ovde (curiosity killed the cat... )

  11. #11
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Međutim, svejedno bi voljela znati kojim putem putuje pošta od preko vode do ovde (curiosity killed the cat... )
    Pa slijedeći put neka ti pošalju s opcijom tracking i prati svoj paketić online.

  12. #12
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    I ja čekam paket već više od mjesec dana, inače mi stigne za 10-ak dana.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Joooj cure ajde malo mi je lakse kada vidim da nisam jedina jer ako stvarno svima kasni nadam se da su ipak negdje na putu. Ja često naručujem iz Amerike a prije više od mjesec dana sam naručila nešto što mi još uvijek nije stiglo, točnije 12.10.

    U međuvremenu su mi dva kasnije naručena paketa stigla no od ovog još ni traga ni glasa.

  14. #14
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Meni 2 stigla jučer i danas, a jednog još uvijek nema. :/

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije pravilo, ali vecina poslanih paketa u Americi automatski dobivaju tracking number, koji je skriven na racunu. Ovdje svi religiozno uzimaju racun tako da je tesko moguce da ga posiljatelj nije pokupio iz postanskog ureda (sto je poslije s njim napravio... lako moguce da ga je, opet, sacuvao, jer je to jedna od prvih lekcija koje su me naucili - ako ne cuvas racune, nema reklamacije, a ovdje su reklamacije jedna od najbitnijih stvari ).

    Enivej, posiljatelj vjerojatno ima kod, a preko koda se sve i svasta moze saznati, a i naci izgubljeni paket. Jedan od mojih je cekao u Branimirovoj tjednima, a mene nitko nije obavjestavao, niti su kontrolori imali pojma da je tamo. Nasli smo ga kad sam provjerila tracking information i rekla da znam da je zaprimljen kod nas. Tek onda se netko potrudio.

  16. #16
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    I meni se dogodilo da sam jedan paket čekala mjesecima. Kad je stigao, bilo je tamo svakojakih žigova, uključujući Rumunjsku i ine istočne zemlje.

  17. #17
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Kaae, koliko sam skontala iz UK se ta tracking opcija dodatno plaća. Meni prodavač s ebay-a nije dao tracking number za izgubljeni paket jer ga nije imao. Ponudio mi je vraćanje novaca (ali ja još želim i čekam svoj paket )

  18. #18
    Djenka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    311

    Početno

    Sve što sam naručila u zadnja dva mjeseca iz USA je putovalo ravno mjesec dana, osim stvari s taylorshoesa. Oni su nevjerojatno brzi iako sam uzimala najjeftiniju poštarinu.

  19. #19
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    I meni jedan paket iz UK nikad nije došao Poslan prije par mjeseci, u vrijeme štrajka. U isto vrijeme poslano mi je i stiglo par drugih paketa, sve iz UK.
    Osim ovog...
    Isto ovako i meni...

  20. #20
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Evo da se prijavim da i ja čekam, knjige, meni važne No ne čekam ih predugo, ali kako vidim načekatću se.

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Meni 2 stigla jučer i danas, a jednog još uvijek nema. :/
    Opeta 2 poziva na carinu, ja cu

  22. #22
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Opeta 2 poziva na carinu, ja cu
    :shock: Hoće račun? :/

  23. #23
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    znam da ljudi putuju iz ny preko uk, ne vidim zašto ne bi i pošta

  24. #24
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Opeta 2 poziva na carinu, ja cu
    :shock: Hoće račun? :/
    Da. Onaj poziv da doneses/dostavis racun.

  25. #25
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    još uvijek ništa od paketića

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Ni kod mene

  27. #27
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    I ja još čekam.

    Vještičice, sa koje stranice si ti naručila?

  28. #28
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Etsy i snapstore
    dosad je sve besprijekorno stizalo

  29. #29
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    poslala mejlove
    teta sa Etsy-ja šalje novi paketić (nudila je i full refund, al ja 'oću robu!)
    odgovor sa snapstore čekam

  30. #30
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Meni sa Amazona došlo kad su i rekli da očekuju.

  31. #31
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    bio juče čika-poštar i donio dva paketića poručena dobrano nakon ona prva dva...
    ajd' bar je nešto stiglo...
    al' i dalje cvilkam za svojim drikerimaaaa :vodopad:

  32. #32
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Strpi se malo za pakete. Predbožićno je vrijeme i pošte (a bome i carinarnice) su pretrpane, nije čudo, od početka studenog je koma.

    Iz US pošta obično do Hr ide preko zračne luke Frankfurt, no to ovisi o dostavljaču.

  33. #33
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Odgovor od tete od drikera je da, s obzirom da je paket bio osiguran, trebam poslati pismo da bi ona pokrenula "claim for the lost package"
    Da li je iko pisao takvo pismo?
    Ako jeste, molim da se javi, ili ovdje ili meni na pp.
    Voljela bi znati šta tačno ne smijem zaboraviti da napišem.

  34. #34
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Open a dispute u Paypalu.

    U izborniku itema na eBayu imaš opciju za to.
    Ne trebaš ništa posebno napisati, oni vide sve što im treba, samo pazi da izabereš Didn't receive item ili tak nekaj.

  35. #35
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ne, nisi me razumjela.
    Prvo sam pisala teti na radnju.
    Pa je teta napisala da treba da pošaljem (pravo, papirnato) pismo njoj, da može da dobije povrat novca. I da to učinim što prije jer je rok 90 dana od slanja. Paket je poslan 7. oktobra.
    I noticed that we happened to have insured this package for you when we s(kršitelj koda)ed it. So we can start to file claim for lost package. You need to mail us a letter providing the following information:

    A signed letter from the consignee stating the following

    1. Date the package was mailed.

    2. Invoice or auction number.

    3. Description of product.

    4. If loss, state parcel never received; if damage, state description of damage and if repairable.

    5. Signature and date.
    Pa me, sljedstveno, interesovalo, da li je neko pisao takvo pismo, i kakva je forma (ne bi o stilu )

  36. #36
    Danči29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    umirem na uzbrdici
    Postovi
    2,157

    Početno

    Sad sam naletila na ovu temu nakon što sam se izjadala na temi o ebay-u kako mi nije stiglo 10 paketića u zadnjih mjesec dana i kako me u pošti niko ne doživljava

    Sad vidim da nas je još, al na svu sreću niste srećkovići kao ja s količinom izgubljenih...

  37. #37
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Strpi se malo za pakete. Predbožićno je vrijeme i pošte (a bome i carinarnice) su pretrpane, nije čudo, od početka studenog je koma.

    Iz US pošta obično do Hr ide preko zračne luke Frankfurt, no to ovisi o dostavljaču.
    Američanska pošta (od USPS-a) ide preko Francuske i najčešće tamo zaglavi. Svakako toplo preporučam tražiti od pošiljatelja tracking number (dobiju broj na potvrdi) i u pravilu se pošiljke mogu pratiti preko tog broja. Većinu pošiljaka na web stranici www.posta.hr, Pratite put vaše pošiljke online, možete vidjeti od kad pošiljka uđe u Hr. Do tada na web stranici zemlje iz koje je poslano. Ako zemlja podržava praćenje (Britanija mislim da nema opciju). Neke pošiljke se mogu pratiti čitavim putem i na gore navedenoj stranici. Broj po kojem se prati ima prvo 2 slova pa 9 brojeva pa opet 2 slova (npr. AA123456789US). Ako vam pošiljka ne stigne, a nemate originalnu potvrdu da je pošiljka poslana ne možete ništa osim obratiti se onome tko vam je pošiljku poslao.

  38. #38
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Ja čekam čizme iz USA i od 22.11 stoje na njihovoj pošti ...ali stigli su mi odgovori i od USPO i HP da je došlo do nekog zastoja u Francuskoj, da je danas stigao veliki broj pošiljaka u Zg zračnu luku i da bi se sve trebalo normalizirati kroz par radnih dana....nadam se da su sljedeći tjedan kod mene

  39. #39
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    a samo za usporedbu iz Australije poslane prošli tjedan u ponedjeljak u petak su bile u mojim rukama (obična pošta + pregled na carini) :/

  40. #40
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja sam na kraju ponovo naručila ono što mi treba i izabrala brži (i skuplji) šiping
    pismo napisala i trebam otići do pošte da ga predam
    i sad opet
    btw ne vjerujem da će stići, mislim da je paket definitivno izgubljen

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Evo da javim kako se moja zavrzlama raspetljava. Kako sam bas jucer malo citala ovaj topic i vidjela da je netko napisao da na www.posta.hr mozes upisati tracking number isla ja to napraviti.....kako sam robu platila jos 12.10. i od tada cekam paket upisem ja broj i vidim da je posiljka stigla na nasu carinu 22.10!!!!!
    Naravno, ja nikakvu obavijest niti nista nisam dobila. Danas odem sa tim isprintanim i računom na poštu i nikom nije jasno gdje je paket ali vide da nije vračen pošiljatelju......
    Čekam čekam i oni ga ne mogu naći pa sam ostavila broj i otisla....
    Sada me zovu da su ga pronašli u nekom kutu spremljen za povrat al nikad nije otišao na povrat i tako je moj paketić ostao sam napušten u čošku
    Sada ide na carinu pa cemo vidjeti dalje.....

    Receno mi je da ako paket kasni cca.mjesec dana da treba obavezno doći na poštu pitati i vidjeti gdje je.....

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja čekam već mjesec dana paketić iz Hong Konga. Svako malo odlazim na poštu i nemaju ga još u sistemu da je došao u naš grad. Obzirom da paketi najprije idu u Ri na carinu, možda je tamo zastoj, neznam. Baš ću probati preko tog portala od pošte da mu uđem u trag

  43. #43
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa
    Ja čekam čizme iz USA i od 22.11 stoje na njihovoj pošti ...ali stigli su mi odgovori i od USPO i HP da je došlo do nekog zastoja u Francuskoj, da je danas stigao veliki broj pošiljaka u Zg zračnu luku i da bi se sve trebalo normalizirati kroz par radnih dana....nadam se da su sljedeći tjedan kod mene
    ajd ima nade...

  44. #44
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Meni je paket iz Australije stigao za 10 dana.

  45. #45
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Najveća je nevolja to što ja nisam u Hr nego u BiH, pa ta fora sa praćenjem paketa (sve i da imam tracking number, koji nemam) ne pije vode

  46. #46
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    i ja čekam paket već skoro mjesec dana, pa sam išla provjeriti status pošiljke i evo što mi je izbacilo

    Label/Receipt Number: LN00 6036 825U S
    Class: First-Class Mail International
    Service(s): International Letter
    Status: Electronic S(kršitelj koda)ing Info Received

    The U.S. Postal Service was electronically notified by the s(kršitelj koda)er on November 13, 2009 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

    znači li to da oni taj paket još nisu ni poslali??

  47. #47
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    Engleski (UK) Royal Mail (obična pošta) ima mogućnost praćenja paketa http://www.royalmail.com/portal/rm/p...diaId=83900761 samo što se dodatno plaća.

    A paketi iz Hong Konga to pak varira od 2 tjedna do mjesec dana. Tako da nema mjerila. Zadnji paket koji sam kupila iz Hong Konga je putovao cca 3 tjedna.

  48. #48
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Meni je danas stigao paketić poslan iz Amerike 3.12. :shock: Mislim da mi nikad nijedan paket nije stigao tako brzo! :shock:

  49. #49
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Ja sam svoj paket otpisala .

  50. #50
    Leeeaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    252

    Početno

    Citiraj Leeeaaa prvotno napisa
    Ja čekam čizme iz USA i od 22.11 stoje na njihovoj pošti ...ali stigli su mi odgovori i od USPO i HP da je došlo do nekog zastoja u Francuskoj, da je danas stigao veliki broj pošiljaka u Zg zračnu luku i da bi se sve trebalo normalizirati kroz par radnih dana....nadam se da su sljedeći tjedan kod mene
    Stigle su i ove, i ovaj put bez carine :D

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •