Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Pravilno držanje pribora za jelo

  1. #1
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno Pravilno držanje pribora za jelo

    Moj šestogodišnjak nikako ne može savladati pravilno držanje žlice i pribora za jelo.
    Dvogodišnjakinja je neki dan iz čista mira pravilno uzela žlicu,bez učenja, pa me to dodatno potaknulo na veću akciju.

    On i dalje drži cijelom šakom, palac dolje. Već sam probala na xy načina, njemu stalno klizi, il ne zna. Ne znam više jel mu što s prstićima ne valja ili ja više ne znam kako mu pristupiti.

    Olovku drži normalno, pravilno. Probala sam i googlati savjete, ali ništa ne nalazim.

    Znam da će možda biti razmišljanja što smo toliko čekali. On je loš jedač, sad barem traži i želi jesti, do toga smo došli. Prije mi bilo "glavno da pojede, nevažno kako"

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ma ni sad nije važno kako nego da jede

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Možda mu je prevelik pribor. Probaj sa desertnom vilicom za početak.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moj šestogodišnjak nikako ne može savladati pravilno držanje žlice i pribora za jelo.
    Dvogodišnjakinja je neki dan iz čista mira pravilno uzela žlicu,bez učenja, pa me to dodatno potaknulo na veću akciju.

    On i dalje drži cijelom šakom, palac dolje. Već sam probala na xy načina, njemu stalno klizi, il ne zna. Ne znam više jel mu što s prstićima ne valja ili ja više ne znam kako mu pristupiti.

    Olovku drži normalno, pravilno. Probala sam i googlati savjete, ali ništa ne nalazim.

    Znam da će možda biti razmišljanja što smo toliko čekali. On je loš jedač, sad barem traži i želi jesti, do toga smo došli. Prije mi bilo "glavno da pojede, nevažno kako"
    Pravilan hvat olovke i žlice je ista stvar - mora biti uprta u tri točke, da se osigura kontrola finih pokreta.

    Na tvom mjestu, ja bih djetetu nabavila olovke i bojice trokutastog presjeka, koje osiguravaju pravilan hvat. Kad ih nauči koristiti, brzo će i žlicu uhvatiti na isti način.

    Evo malo tuđe pameti: http://www.vrtic-remetinec.zagreb.hr...vat_olovke.pdf

    Moj stariji sin ima problematičnu finu motoriku, a mlađi je ljevak - taj pribor spasio nam je glavu, a mogu reći da je kod starijega i poboljšao hvat pribora za jelo. On je imao problema s priborom za jelo do pete godine, odnosno pravilan hvat žlice kod njega se poklapa s početkom korištenja specijalnog pribora za pisanje - ovog: https://www.igrackeshop.hr/upload_fi...jilom-crni.jpg ili ovog: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...Q8TCs&usqp=CAU

    Ne mora biti baš ta marka - bitno je da je presjek olovke trokutast. Počneš sa debljim promjerom, a onda ide standardni.

    Što se žlice tiče, slažem se sa Cathy - probaj naći pribor za djecu, a možda i neki sa debljom drškom - ovakvu: https://www.mall.cz/i/43665938/235/240
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.05.2020. at 16:09

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ali s olovkom nema problema, drži pravilno. I u vrtiću nam to potvrdili. Imali smo i nastavak za olovku, ima i trokutaste bojice.

    Zato ne kužim u čemu je problem sa žlicom. Već se ja osjećam glupom i da ne znam pojasniti :brukica:

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Kod mog sina isto. Olovku drži dobro a jedaći pribor kao lopatu. S druge strane brat drži žlicu i vilicu dobro a olovku katastrofa. Nekako mi je važnija olovka. Upozoravam, ali nakon 2 minute opet isto. Moji su stariji. U nekom trenutku prođe, do tada se crvenim

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Jooj ja sam znala sjedit s odraslim osobama koje tako drze pribor (u inozemstvu, manje bitno), fakat sam bila u cudu kako je moguce da odrasla osoba tako jede. Nikad prije to nisam u zivotu vidjela kod odrasle osobe i vjerujem da sam malo nepristojno buljila, al bilo je jace od mene.i pripisala sam to kulturoloskim razlikama, iako se radilo o nama susjednoj drzavi.

    Vrci, pa jel ne moze logopedica pomoci kao i s drzanjem olovke? Da zamolis?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •