Stranica 5 od 13 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 639

Tema: Rad nedjeljom

  1. #201
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se navikla jer sam vrlo često u inozemstvu po Europi bilo službeno, bilo privatno.
    Bila mi je čudno u Hagu recimo kad zatvaraju sve dućane u 18h (osim mislim čet malo duže radetipa do 19h haha) a mi na seminaru svaki dan do 17h dok dodjwš u hotel ostavit stvari i presvuć se, ništa od shoppinga. Doslovce nisam znala kada kupit neku sitnicu svojima a uvijek kupim i nosim s puta. Da ne spominjem sub i ned i (ne)radno vrijeme.

    Mi smo bili svi u čudu pa kako to, a Nizozemci su nas gledali u još većem čudu šta je s nama.
    Puno je do kulture i navika, a Nizozemci definitivno nisu vezani uz crkvu kao ni Skandinavija.
    Pa njihov je način života potpuno drugačiji od našeg. Uglavnom svi rade do 17 ili 18 h i dolaze doma na jedini zajednički kuhani obrok.

    Tijekom radnog vremena po kafićima i dućanima hodaju samo penzići, turisti i nezaposleni (uglavnom turske žene).
    No, to se odnosi samo na centar grada. Shopping centri tipa Lidl, Spar, Ikea....po gradovima rade uvijek 7 dana u tjednu.

  2. #202
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa svaka odluka vlade i jeste političko pitanje, jel nije?

    I nije stvar Lili da netko ne može funkcionirati tako. Navikne se čovjek na sve. Ali činjenica je da većina ljudi ne funkcionira tako da ode u trgovinu planirano po jednu stvar koja im treba, nego da impulzivno kupe još štošta. Pa cijela svrha šoping centra je upravo to - da uđeš i u druge trgovine jer ti je sve blizu i dostupno. Zašto butici nisu ostali u centrima gradova? Ja to seljenje butika u šoping centre itekako pamtim jer sam rođena u malom gradu gdje toga nije bilo otkad znam za sebe nego od nekad kad sam već bila u srednjoj školi. Normalno da su se preselili kad su tako svi na jednom mjestu pa će većina ljudi ući unutra ako je već došla, a nitko ga se ne bi sjetio da je ostao u centru grada.

    I nemam neki dokaz za svoju tvrdnju, ali logično mi je da oni zarađuju veći dio novca od impulzivnih kupovina. Zamisli da svako kupuje organizirano samo što mu treba, pa pola trgovina bi se pozatvaralo odmah. Tako da uopće nije stvar u organizaciji vlastitog vremena (donekle), nego u tome da oni sad gube jedan dan kad je dosta ljudi kupovalo "bezveze", odnosno bez neke velike potrebe. Dakle gube i zaradu, a posljedično će vjerojatno netko od radnika dobiti i otkaz.

    Pa izašao je nekidan članak da su trgovine na malo imale 8 i nešto milijuna eura prometa manje u odnosu na prethodnu radnu nedjelju u lipnju. Ovdje se spominje kako stvari funkcioniraju u EU, ajme pa gdje je Hrvatska od EU prosjeka, da funkcionira i tu što funkcionira u EU, valjda ne bi bilo toliko Hrvata u Njemačkoj i Irskoj.

  3. #203
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja ne poznajem živuću osobu koja ne bi voljela bit slobodna u sub i ned? Sve je to povezano.
    A to mislim da vjerodostojno mogu potvrdit samo oni koji su nekada radili sub ili ned. Jedna sam od tih. Nema tih novaca koje mogu platit radni vikend.

    Oni koji u životu nisu radili subotama i nedjeljama (ne priznam povremene radne vikende ) uz dužno poštovanje nemaju vlastito iskustvo i teško im je to uopće pojmit.

    Općenito smatram da se u našem društvu jako izrabljuje radna snaga bilo da si inženjer ili šljaker u skladištu trgov.centra.
    Tako da moje tumačenje i doživljaj navedene problematike ide u tom smjeru.

    Pa onda znači podržavaš zakon radi radničkih prava, a ne radi nekih filozofskih promišljanja. To se zove politika.

    A inače taj zakon je šupalj na sto mjesta pa između ostalog i na tome da čak uopće ne zabranjuje rad trgovaca nedjeljom nego samo rad trgovina. I tako dalje. Sigurna sam i da ima jako puno živućih ljudi koji bi rado radili nedjeljom da im se to posebno plati.

  4. #204
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, ali tko ne voli takav miran seoski život tamo ne živi. Vole oni svoj Srijem, sigurna sam, kakav je takav je, ali njihov i ne bi se odselili.

    S druge strane znam jako puno obitelji koje su se preselili iz užurbanih gradova upravo u manje sredine jer žele mirniji život. Ne treba njima kombi da bi na ćupriji razgovarali, oni se ionako češće i više viđaju nego ljudi po gradovima.
    Evo gledam svoje susjede koji su se odselili na otok. Ima raznih fluktuacija u oba smjera.

    Svakom njegovo veselje. Srećom pa smo različiti
    Nije istina, tvoj pojam sela na otoku je potpuno nešto drugačije od ovoga o čemu ja pričam. Ja ti govorim o srpskim selima (jel postoje uopće na otocima srpska sela?), na koja se ciljano nakon rata zaboravljalo. Po meni normalna odluka s obzirom na zaraćene strane, nije valjda nitko ni očekivao da će se u njih ulagati, ali tamo su sad stasale nove generacije koje bi, sigurna sam, barem većinski, htjele bolji život ali žive u teškom siromaštvu i nedostupnosti svega. Pa ti tamo kad se voziš autom navečer moraš duga svjetla paliti jer ništa ne vidiš. Brate ulična rasvjeta im je nedostupna, kamoli nešto drugo, pa na njih je i bog zaboravio.

    Nebitno, neću sad o srpskim selima jer nije uopće tema, samo sam s tim htjela reći da ne podržavam nedostupnost.

  5. #205
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa njihov je način života potpuno drugačiji od našeg. Uglavnom svi rade do 17 ili 18 h i dolaze doma na jedini zajednički kuhani obrok.

    Tijekom radnog vremena po kafićima i dućanima hodaju samo penzići, turisti i nezaposleni (uglavnom turske žene).
    No, to se odnosi samo na centar grada. Shopping centri tipa Lidl, Spar, Ikea....po gradovima rade uvijek 7 dana u tjednu.
    Tak otprilike. gdje god sam bila, nikad nisam imala problema s tim da nema otvorenog dućana.

    jedino nas je znala zeznut pauza između ručka i večere po restoranima u nekim zemljama

  6. #206
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A znači te zabrane su za dobrobit nas a ne radnika u dućanima... Znači treba nas educirati kako trebamo živjeti svoj život, što je dobro za nas a što ne... nekako mi se čini da u Hrvatskoj ima malo većih prioriteta za preodgoj stanovništva od običaja jednog dijela da ode u shopping centar nedjeljom, ili vozi djecu popodne na aktivnosti, dapače jako mi je upitno uopće postojanje takve potrebe. No moguće da drugi misle drugačije.
    Bravo! Upravo tako i ja razmišljam. Posve si u pravu.

  7. #207
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    [QUOTE=Lili75;3258770]

    Oni koji u životu nisu radili subotama i nedjeljama (ne priznam povremene radne vikende ) uz dužno poštovanje nemaju vlastito iskustvo i teško im je to uopće pojmit.
    /QUOTE]

    Radila sam kao studentica i subote i nedjelje. Da mi je netko tad ukinuo to pravo, sigurno ne bih završila faks jer ne bih imala od čega platiti sve što treba jednom studentu. Sad ne bih više nikad pristala na radne subote i nedjelje, ali sad nemam takvu financijsku potrebu. Samo što ima puno ljudi koji ju imaju i kojima se sad ograničila mogućnost veće zarade.

    Da država može garantirati da će ti radnici imati iste novce na plaći uz neradnu nedjelju, normalno da bi svi pristali, samo eto, naravno da ne može jer nije tako.

  8. #208
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Potpuno se slažem sa summer, Riri, silly i općenito svakime kome je ova zabrana promašena.

    U državi koja je, da, članica EU, ali koja je iz raznih razloga koji su nam svima znani, ali i o njima se mišljenja razilaze (ovisno o političkom opredijeljenju mislioca), sustavno, desetljećima, devastirana ekonomski i demografski, nametati takve zabrane je suludo.
    A usporedbe s drugim europskim državama, u kojima je životni standard nemjerljivo bolji, jednako su tako promašene.
    Kad se već toliko o Nizozemskoj govori, znate li da je tamo novi minimalac 1995 eura? Da je dječji doplatak 375?

  9. #209
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Smiješna mi je ova nova teza koja se počela provlačiti među ljudima koji podržavaju odluku vlade, kao ma nije dobro za nas da nam je sve dostupno. vidim i po portalima hrpa takvih komentara.
    I s ovim se slažem, hilarious, posebno kad to isto misle oni koji su se pjenili protiv covid potvrda i zazivali slobodu, ali im sad odgovara da Veliki Brat odlučuje o tome što je ili nije dobro za njih.

  10. #210
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    I s ovim se slažem, hilarious, posebno kad to isto misle oni koji su se pjenili protiv covid potvrda i zazivali slobodu, ali im sad odgovara da Veliki Brat odlučuje o tome što je ili nije dobro za njih.
    Da, upravo tako.
    Bila sam i protiv kovid potvrda I to poprilično protiv.
    Uopće mi ne smeta rad vikendom i praznicima, ako je pošteno plaćen i ako se ima dovoljno slobodnih dana.
    U mojoj obitelji svi imamo zanimanja kod kojih nije bitno koji je dan u tjednu, a nekima ni je li noć ili dan. I normalno funkcioniramo od kad znam za sebe. Sve se može uskladiti.

  11. #211
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Evo, guglam random dućane namještaja po većim NL gradovima. Gotovo svi rade i subotom i nedjeljom.
    Da ne govorim kako baš ti dućani s namještajem rade i 26.12. koji je kod njih neradni dan.

  12. #212
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Čoksa nisam hodala po dućanima namještaja u okolici gradova haha
    Proguglaj Hag i dućane u centru i njihovo radno vrijeme. Nisu radili ni dućani s odjećom ni s prehramb. namirnicama. Pa nisam valjda luda da ne znam da je sve bilo zatvoreno rad danom iza 18h a i vrlo ograničeno u sub. bila sam glavni buntovnik tamo da ne mogu ni uspomenu kupiti haha

    Svašta zborite i zapravo i s dosta toga se slažem al sad ne stignem sve pojedinačno komentirat.
    Sestra mi živi u Stuttgartu pa takodjer znam kako to izgleda u Njem iz prve ruke i koliko toga im ne radi ili ograničeno vikendom.

    odgovorno tvrdim da puno Nijemaca sada s on line oocijom radi manje sati na dan nego mi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.07.2023. at 14:44

  13. #213
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, guglam random dućane namještaja po većim NL gradovima. Gotovo svi rade i subotom i nedjeljom.
    Da ne govorim kako baš ti dućani s namještajem rade i 26.12. koji je kod njih neradni dan.
    Pa to sam ti odmah napisala. Uopće se ne sjećam da nešto nije radilo.

  14. #214

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    U Austriji sasvim dobro preživljavamo uz radno vrijeme koje sam tri strane ranije napisala: radnim danom do 19.30h prehrana (ostalo do 18.30/19h), subotom do 18h (ostalo često do 17h). Nedjelja zatvorena.
    Namirnice ne propadnu u većem postotku nego inače , stave se na 25% il 50% popusta pred kraj radnog vremena, kupuje se povoljno preko Too Good To Go aplikacije...

    Ako stvarno nekom nešto tako hitno treba, može do dućana na glavnom kolodvoru ili benzinsku...u našem naselju se pita susjede ako nešto baš zafali, ali to je rijetko i uvijek se nađe netko tko ima to što fali
    Potpisujem Lili <3

  15. #215

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Meni se od tekovina EU / zapada za početak ne sviđa EU / zapadno radno vrijeme.

    Jer zbog takvog radnog vremene ne stižem u dućane u normalna vremena, nego moram ići navečer ili vikendom.

    Nije niti u Europi sve baš tako bajno.

    A sad idem čitati ostatak postova.

  16. #216
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Annie, e vaš model je meni ideal
    Bravoo za Austriju

    Po mjeri čovjeka i radnika.

    Edit: i ovo sa sniženjem namirnica lajkam.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.07.2023. at 15:06

  17. #217

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Al puno je toga i do mentaliteta, što je, je...

    Ja ne poznajem niti jednu obitelj koja razvaža djecu do 21.30h.
    Kao prvo, večera se i ide spavat dosta ranije nego što većina ljudi u RH ide spavati, kao drugo djeca idu samostalno na sport javnim prijevozom ili biciklom/romobilom (vrlo rijetko u tim kasnim satima o kojima pišete).

    Nisam upoznala niti jednu osobu u zadnjih 14 godina, koja mi se požalila na radno vrijeme dućana u Austriji.

  18. #218
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Čoksa nisam hodala po dućanima namještaja u okolici gradova haha
    Proguglaj Hag i dućane u centru i njihovo radno vrijeme. Nisu radili ni dućani s odjećom ni s prehramb. namirnicama. Pa nisam valjda luda da ne znam da je sve bilo zatvoreno rad danom iza 18h a i vrlo ograničeno u sub. bila sam glavni buntovnik tamo da ne mogu ni uspomenu kupiti haha

    Svašta zborite i zapravo i s dosta toga se slažem al sad ne stignem sve pojedinačno komentirat.
    Sestra mi živi u Stuttgartu pa takodjer znam kako to izgleda u Njem iz prve ruke i koliko toga im ne radi ili ograničeno vikendom.

    odgovorno tvrdim da puno Nijemaca sada s on line oocijom radi manje sati na dan nego mi.
    Ali radnicima u Njemačkoj ne fali neradna nedjelja. Oni imaju odlične plaće i za 5 dana tjedno. Kad već spominjemo njemačka iskustva iz prve ruke, meni je tata godinama tamo. I zna da nedjeljom ne može ništa jer ništa ne radi. Ali oni imaju tolike plaće da ako uspiješ upasti u neku dobru npr. tvornicu (da te direktno zaposli, a ne preko agencije), od 5 dana rada tjedno platiš tamo stan, režije, hranu i još redovno šalješ novac obitelji. Pa mislim, jel Balkanci idu raditi u Njemačku već desetljećima ili je obrnuto, opet neusporedivo.

    S tim da mi tata uvijek radi nedjelje jer mu se isplati taj novac, ali radi u tvornici, jel. Plati mu se puno više za sat, a dobije neki drugi dan slobodno. Eto, zašto ne težiti takvom modelu, da se na taj način regulira, a ne na to odmahnuti rukom kao ma nemamo dovoljno inspektora da bi nadgledali sve. Isto nije tako, poznata balkanska priča je da inspektori u neke neće, a u neke hoće, da uzimaju pare, najmanji problem je njihovo brojčano stanje.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja sam mislila da pričamo o vlastitim iskustvima nas kao kupaca, a ne kao radnika/zaposlenih...ako ćemo o plaći, dječjim doplacima, državim instrumentima i ostalim ....bome onda smo proširili temu u puuuuuno različitih smjerova
    Posljednje uređivanje od annie84 : 06.07.2023. at 15:18

  20. #220
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Riri zbog našeg mentaliteta je neizvediv taj model, a ista ta Njem ima ned skoro sve zatvoreno, sama si napisala.

    Annie, bit ću iskrena nemam ni ja oko sebe ljude koji razvoze svakodnevno djecu od 18:30 do 21:30h radnim danima po aktivnostima. I to se da riješit.

    Puno toga je rješivo a namećemo si sami ili nam nameće društvo/sustav.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.07.2023. at 15:37

  21. #221
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Kad ti dijete ide na sport koji ima jedno i pol mjesto u zagrebu za trening i 4 kluba koji rade raspored kako znaju i umiju da svi dodju na red (od vrticaraca do juniora) onda je rješenje samo jedno - uskratiti djetetu sport koji voli i ide mu i rec sorry ja ne vozim navečer. Ili voziti. Mi smo vozili, šest godina skoro svaki dan.

    Meni je rad dućana u AT bio sasvim ok, došli smo navečer u 20:30 u hotel u Becu i kupili sve što nam je trebalo u obližnjem dućanu u sklopu podzemne. Cijene su mi se malo manje sviđale

  22. #222
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno


  23. #223
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Po većini zemalja koje spominjete egzistiraju dućani "istočnih" vlasnika. Ne da ne rade nedjeljom, neg inaju radno vrijeme 0-24, svaki dan.

  24. #224
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Riri zbog našeg mentaliteta je neizvediv taj model, a ista ta Njem ima ned skoro sve zatvoreno, sama si napisala.

    Annie, bit ću iskrena nemam ni ja oko sebe ljude koji razvoze svakodnevno djecu od 18:30 do 21:30h radnim danima po aktivnostima. I to se da riješit.

    Puno toga je rješivo a namećemo si sami ili nam nameće društvo/sustav.
    Da ti dijete ide u muzičku, dežurala bi autom u 21.30 kad završava zbor ili orkestar

  25. #225

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Po većini zemalja koje spominjete egzistiraju dućani "istočnih" vlasnika. Ne da ne rade nedjeljom, neg inaju radno vrijeme 0-24, svaki dan.
    U Austriji ne smiju ni "etnički" dućani radit kako žele, nego isto kao i svi ostali.
    Od 0-24 ne znam stvarno što radi u AT- možda bordeli...hoteli...ja pričam o prehrani i obući/odjeći/normalnim dućanima

  26. #226
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ne živim u Austriji. Pišem o svom iskustvu turističkog putnika.
    Znači, imate zakon koji određuje radno vrijeme dućana?
    Postoji razlika između npr Beča i nekog manjeg mjesta?

  27. #227

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    U Austriji ne smiju ni "etnički" dućani radit kako žele, nego isto kao i svi ostali.
    Od 0-24 ne znam stvarno što radi u AT- možda bordeli...hoteli...ja pričam o prehrani i obući/odjeći/normalnim dućanima
    Rade dućani s prehranom u Austriji nedjeljom za vrijeme ljetne sezone, a ima i dućana koji rade 24h.

  28. #228

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ne živim u Austriji. Pišem o svom iskustvu turističkog putnika.
    Znači, imate zakon koji određuje radno vrijeme dućana?
    Postoji razlika između npr Beča i nekog manjeg mjesta?
    U ponekalim turističkim mjestima ljeti (ja ću sad navest primjer Koruške) smiju manji dućani s prehranom (Billa, Spar) radit nedjeljom, ali ne cijeli dan, to je obično pola dana.

    Ja osobno nisam naišla na niti jedan koji radi od 0-24, a prešla sam Austriju uzduž i poprijeko, kako ljeti tako i zimi.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 06.07.2023. at 22:26

  29. #229
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    U Njemackoj banke rade od 8.30 do 17 ili 18 sati. Prakticki moras s posla izaci ako trebas nesto u banci. Manje zeljeznicke stanice ne rade nedjeljom ni praznikom.
    Ja zbilja ne vidim zasto bi kafici, restorani, kina, kazalista, galerije, muzeji i sl radili nedjeljom, a ducani ne. Mozda bi bilo najbolje da se apsolutno sve osim hitnih intervencija zatvori u subotu u 14h. Prilagodili bismo se.

    Mislim da je skroz drugacija perspektiva onih kojima su kvartovi puni manjih kojekakvih ducancica i srednjih s prehranom. Kod mene ih nema ni doma ni na poslu. Ni muzu. Ni usput ni jednom od nas. Cudna nas neka trasa kači.

  30. #230
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    i ja sam za priblizavanje europi, neman nista protiv, ali jesmo li se prvo mogli izjednačit sa plaćama

    lili, sta se tice vozenja na aktivnosti, kako bi to rijesila da ne zivis u zg? znas da je prometna povezanost javnim prijevozom izvan zg jednaka nuli?

  31. #231
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Malena,

    Ne mogu vjerovat da netko u 5 odnosno 6 dana u tjednu ne može kupit hranu, odjeću šta god pa makar i dok čeka dijete sat i pol dok trenira.
    Jedno vrijeme dok smo razvozili, svašta bismo u to vrijeme muž ili ja obavili.

    Btw prometna povezanost u Zg je toliko loša da bih se usudila reć da čak u manjim sredinama brže stigneš s autom nego u Zg (ako se već mora djeca razvozit iz nekog razloga).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.07.2023. at 12:21

  32. #232
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    pa moramo ih razvozit ili neka se vrate pjehe 12 km do kuce jer zadnji bus ide prije nego trening zavrsi. nije poanta da ovde brze stignes autom, stignes sigurno brze tih 12 km ovde nego u zg, poanta je da nemas izbora nego moras razvozit djecu jer nema drugog načina da stignu na trening/doma.
    mozes obavit ducan ostalih 6 dana u tjednu naravno, odjecu i namjestaj ne stignem preko tjedna jer moram vozit do shoping centra 50 km ali to me nije ni briga, narucit cu online, brige me. i dalje mislim da bi trgovci radije da ih posteno plate taj dan nego da bas u nedjelju moraju bit slobodni. mozda bi i oni nesto drugo obavili sta ne mogu jer su slobodni bas u nedjelju pa ce morat trazit slobodan dan, koristit godisnji ili se drugacije snalazit da npr. odu u policiju i produze dokumente ili odu na banku ili neku drugu instituciju koja takodjer ne radi nedjeljom.

  33. #233
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    E kako bi bilo zanimljivo da se napravi anketa medju trgovcima jel bi radije imali slob.ned ili extra zaradili tu ned.

    Uopće ne sumnjam što bi ogromna većina odabrala.

    Malena, meni je koma to razvoženje stalno godinama, šta nema nikakvo drugo rješenje? Da se mijenjaju roditelji jednog djeteta,pa drugi put drugog djeteta? Da se promijeni sport? Da se nadje klub koji ima raniji termin sport.aktivnosti pa se dijete može vratit busom? Bilo šta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.07.2023. at 13:13

  34. #234
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Malena,

    Ne mogu vjerovat da netko u 5 odnosno 6 dana u tjednu ne može kupit hranu, odjeću šta god pa makar i dok čeka dijete sat i pol dok trenira.
    Jedno vrijeme dok smo razvozili, svašta bismo u to vrijeme muž ili ja obavili.
    Lili, čini mi se da nekako previđaš da ne živimo svi na isti način, da smo svi puni energije i zdravi i da nam nije nikakav problem skoknuti autom u drugi kvart kad se konačno u tjednu skupimo poslije napornog posla i škole svi doma i družimo se tih budnih 2 sata dnevno. Mi npr. imamo 4 od 5 radnih dana obaveze od 18 ili 19 sati, a mali ostaje petkom u školi do 17 sati. Dijete ide spavati u 21 sat. Eto, meni je žao izgubiti jedan sat tog dragocjenog vremena, a i premorena sam. Usput nam stvarno nije nikad skoknuti u normalan dućan (veći od 10m2), bilo mesnicu, bilo špeceraj, odnosno samo slučajno može biti u izvanrednim okolnostima.
    Ali nije da bi zbog mene i ostalih roditelja s malom djecom koji niti žive, niti rade u živahnim kvartovima, a nedajbože imaju bolesnog roditelja kojeg trebaju obilaziti ili sami imaju nekih poteškoća trebalo otvarati opciju da si riješimo neke stvari nedjeljom.

    Nego stvarno ne znam zašto samo dućani, zašto ne i sve kulturne institucije i restorani i oni žele biti doma nedjeljom, sigurna sam, pa i djelatnici televizije isto, možda par dežurnih ostaviti. Zašto je država prema njima tako maćehinski nastrojena. Hoću reći, nije mi to uvjerljiv argument da je država zabrinuta samo za blagajnicu iz konzuma, a da netko drugi procjenjuje hoće li meni biti lakše ako poslije posla oko 19h krepana sjedam u auto i obilazim dućane dok moja obitelj večera ili se igra.

  35. #235
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    lili, ni ja ne sumnjam sta bi odabrali al mislim da ne mislimo da bi odabrali isto

    a ovo drugo, a sta ces, naviknes se... a klub postoji samo jedan, tako je to u selima
    Posljednje uređivanje od malena beba : 07.07.2023. at 13:17

  36. #236
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Meni se čini da Lili previše putuje po Europi, pa povremeno zaboravi da ne piše o Haagu ili Berlinu, nego o Hrvatskoj

  37. #237
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    evo ja prvi put sam dobila plaćen blagdan jer sam radina. U mojih xy godina rada. prvi put. i mogu vam samo reci da mi nije bilo muka raditi na njega, a sad kad sam vidjela na plaći rado bi to ponovila bar 1 mjesečno.
    Dakle ako su ljudi plaćeni mogu vam reci sigurno se i njim sviđa vidjeti na plaći tu nedjelju.

  38. #238
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da Lili previše putuje po Europi, pa povremeno zaboravi da ne piše o Haagu ili Berlinu, nego o Hrvatskoj

  39. #239
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    mogu vam samo reci da mi nije bilo muka raditi na njega, a sad kad sam vidjela na plaći rado bi to ponovila bar 1 mjesečno.
    Dakle ako su ljudi plaćeni mogu vam reci sigurno se i njim sviđa vidjeti na plaći tu nedjelju.
    Imate priliku i u kolovozu praznik raditi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.07.2023. at 15:20

  40. #240
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Hvala Jelena.

  41. #241
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja prvi put sam dobila plaćen blagdan jer sam radina. U mojih xy godina rada. prvi put. i mogu vam samo reci da mi nije bilo muka raditi na njega, a sad kad sam vidjela na plaći rado bi to ponovila bar 1 mjesečno.
    Eh jednom mjesečno i svaku nedjelju nije baš isto, pogotovo ako nema previše zainteresiranih zaposlenika da ih se može rotirati, pa se može birat samo jednu, dvije ili tri nedjelje.

  42. #242
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Pa tko kaže da rade svaku nedjelju. Ja imam dvije lidlovke, nedjelje su pravilno raspoređene.
    Novi zakon o radu je previdio rad blagdanom, ostavilo se slobodno poslodavcu odrediti plaću, nedjelju se obavezno računa 1.5.
    Ponavljam ove moje se ne bune a i komentiraju da se nitko u njihovoj poslovnici baš ne buni. S time da uvijek imaju prostora dogovoriti se kad kome koji dan slobodno treba.
    Iskreno češće mi govori prijateljica liječnica da joj je muka od rada nedjeljom/blagdanima nego ove prodavačice.

  43. #243
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Niti svi kvartovi izgledaju isto… ja moje i u školu vozim i kupimo ih autom… starijeg sad više ne, ali kad ima trening kupim ga, jer ne stigne pješke poslije zadnjeg sata doći doma i spremiti se za trening… mislim da trećina ili sigurno četvrtima djece kod nas dolazi u školu autom jer je takva “konstitucija kvarta”… kuće razbacane po brdu, 2,3,4 km od škole, autobus vozi samo jednom ulicom.

    Na trening ih isto vozim na “brdo, u šumu”, u blizini je samo benzinska… ali veći mi je problem što im se treninzi preklapaju pa najčešće ostavim jedno, pa se vratim po drugo, i tako kružim… mogu usput negdje nešto kupiti za 10-15 minuta, ali ne stignem obaviti nikakav veći shoping.

    Vjerojatno sam dovela u zabludu s ovim da smo konstantno svaki dan od 18 do 21.30 sa sve troje u autu, nije tako… ali svaki dan je popunjen i ispisano u kalendaru od koliko do koliko sati je tko i gdje. Realno bi jedan roditelj mogao to s autom, a drugi s najmanjim djetetom pješke po dvije vrećice u shopping .

    I znam još dvije obitelji s troje djece čija djeca nešto treniraju… i imaju treninge skoro svaki dan u tjednu, kako ne poznajete takve ljude? I još više njih koji nemaju troje djece, ali imaju jedan auto i treninge svaki dan…

    Jedino što sam od ove teme osvijestila je ne da im neću više moći kupiti tenisice nedjeljom, nego da ih neću više moći ni ošišati nedjeljom u walk-in frizeraju. I probudio mi se strah da više neću moći telekom nazvati u bilo koje doba dana i noći .

    A je l Konzum online ima i dalje dostavu svih 7 dana u tjednu do 21h?

  44. #244
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    A od koliko do koliko sati djeca u Austriji idu na aktivnosti? Nemaju nikad i nigdje školu popodne pa trening poslije? Nema treninga navečer? Ne idu na aktivnosti?

  45. #245
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Niti svi kvartovi izgledaju isto… ja moje i u školu vozim i kupimo ih autom… starijeg sad više ne, ali kad ima trening kupim ga, jer ne stigne pješke poslije zadnjeg sata doći doma i spremiti se za trening… mislim da trećina ili sigurno četvrtima djece kod nas dolazi u školu autom jer je takva “konstitucija kvarta”… kuće razbacane po brdu, 2,3,4 km od škole, autobus vozi samo jednom ulicom.

    Na trening ih isto vozim na “brdo, u šumu”, u blizini je samo benzinska… ali veći mi je problem što im se treninzi preklapaju pa najčešće ostavim jedno, pa se vratim po drugo, i tako kružim… mogu usput negdje nešto kupiti za 10-15 minuta, ali ne stignem obaviti nikakav veći shoping.

    Vjerojatno sam dovela u zabludu s ovim da smo konstantno svaki dan od 18 do 21.30 sa sve troje u autu, nije tako… ali svaki dan je popunjen i ispisano u kalendaru od koliko do koliko sati je tko i gdje. Realno bi jedan roditelj mogao to s autom, a drugi s najmanjim djetetom pješke po dvije vrećice u shopping .

    I znam još dvije obitelji s troje djece čija djeca nešto treniraju… i imaju treninge skoro svaki dan u tjednu, kako ne poznajete takve ljude? I još više njih koji nemaju troje djece, ali imaju jedan auto i treninge svaki dan…

    Jedino što sam od ove teme osvijestila je ne da im neću više moći kupiti tenisice nedjeljom, nego da ih neću više moći ni ošišati nedjeljom u walk-in frizeraju. I probudio mi se strah da više neću moći telekom nazvati u bilo koje doba dana i noći .

    A je l Konzum online ima i dalje dostavu svih 7 dana u tjednu do 21h?
    Nema nedjeljom

  46. #246

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Svima nam je nezamislivo da trgovine na moru u sezoni ne rade nedjeljom, a pola ostvarenih noćenja u sezoni nije na moru nego u Zagrebu. Ono kad dođeš avionom s minimalnom prtljagom pa nemaš gdje kupiti nešto za pojesti.

  47. #247
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tko kaže da rade svaku nedjelju. Ja imam dvije lidlovke, nedjelje su pravilno raspoređene.
    Novi zakon o radu je previdio rad blagdanom, ostavilo se slobodno poslodavcu odrediti plaću, nedjelju se obavezno računa 1.5.
    Ponavljam ove moje se ne bune a i komentiraju da se nitko u njihovoj poslovnici baš ne buni. S time da uvijek imaju prostora dogovoriti se kad kome koji dan slobodno treba.
    Iskreno češće mi govori prijateljica liječnica da joj je muka od rada nedjeljom/blagdanima nego ove prodavačice.
    Točno tako.
    Ne vidim gdje je problem kad je 40 satni radni tjedan. Sigurno ne radi svaki dan i svaku nedjelju jer ima i obavezu po ZOR da je min 1 dan tjedno slobodan. Onda možda treba priznati da institucije ne rade svoj posao i da se ne poštuje Zakon o radu, da Državni inspektorat ne kontrolira ništa. Možda je to problem. Ali onda imamo problem i u ugostiteljstvu, turizmu, industriji,...

    Meni je neradna nedjelja čisti populizam. A i dobra je tema da se ne bi pričalo o plinskim aferama i sl.

  48. #248

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Možda su mogli staviti u zakon da svatko može odbiti rad nedjeljom (nešto kao priziv savjesti). Tada bi na poslodavcima ostalo ili da rade sami (u malim trgovinama) ili da rad nedjeljom plate pa i više od x1,5 ako treba.
    Ako poslodavci žele smanjiti gužve nedjeljom (zato što ne mogu naći dovoljno ljudi koji bi radili ali ipak žele biti otvoreni i mogu se pokriti s manje ljudi) mogu npr. staviti da akcijske cijene ne vrijede nedjeljom, a da nove akcije ne počinju ponedjeljkom (pa da se ne moraju police puniti nedjeljom).

  49. #249
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Ninaxy, super ideja i prijedlozi

  50. #250
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Da ti dijete ide u muzičku, dežurala bi autom u 21.30 kad završava zbor ili orkestar
    Meni se cini da pretjerujemo s tim muzickima i sportovima i djecjim aktivnostima opcenito :/. Mislim, i ja sam isto. Ali, gledajuci unazad, cini mi se suludo to jurcanje i iskreno mi je zao sto sam mislila da je to neki mus i za dobrobit djeteta.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 08.07.2023. at 16:34

Stranica 5 od 13 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •