Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213
Pokazuje rezultate 601 do 639 od 639

Tema: Rad nedjeljom

  1. #601
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nama je jedino falio kruh. Mi smo jedni od onih koji dosta pekarskih jedemo, pogotovo moj tata i klinci.
    Pekara se registrirala kao fast food pa sad radi i nedjeljom, osim što tad nema kruha, nego sve ostalo


    U centre ne idem, jer mi se kao prvo ne da istraživati koji radi, kao drugo, gužvati se u tom otvorenom

    Nedjeljom odemo u šetnju, u kino/kazaliste kod nas u malom gradu. Cak ni na cugu ne idem

  2. #602
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ni meni ne fale nikakvi dućani, brzo smo se privikli.

  3. #603
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ni meni ne fali nikakvi dućani, ni shopping centri. Naviknuli smo se.

    S obzirom da je subotom na placu nenormalna guzva, obavim voce i povrce u ned ujutro na placu,a meso preko tjedna u mesnici.

    I u djetinjstvu nam nista nije radilo nedjeljama, nije mi to tako neobicno.
    Odjecu odem u nabavku obicno cet ili petak poslije posla,a i to nije neato ato stalno kupujem.

    Jucerasnju nedjelju smo proveli s prijateljima malo planinareci po našoj Medvednici.

    Iako mogu zamislit da je Beti u malom mjestu dosadno nedjeljom jer je sve zatvoreno em ducani,em ljudi u kucama, al opet samo treba perspektivu promijenit i vrijeme utrosit u neku aktivnost koja puni dusu i srce.

  4. #604
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Trosim ja te nedjelje na razne vanjske aktivnosti no to košta, em treba voziti do tamo nekamo, em kad si već došao, nema smisla odmah nazad, pa onda košta jesti vani.
    Ima i jeftina varijanta, setnja uz more, branje šparoga ili cvijeća, ali dosadi to.
    Nedjeljom ne peglam, tj.ne peglam nikada, ne idem u crkvu, rado bih u laganini šoping, jer u tjednu je to tesko izvedivo, nema se vremena popodne, a i kome se da opet u grad kad si već jednom stigla doma.
    Srećom pa u Italiji sve radi nedjeljom, pa se moze spojiti i izlet i soping. Čak i vrtni centri rade

  5. #605
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A je drugacije je to u malom mjestu kad se mora u auto i do kina u grad. Kuzim ja tebe.

    A vidis ja sam cesto u Luksemburgu i tamo ne da ne rade nedjeljama nego im rad.danima ducani zatvaraju u 18h i odjeca i prehrambeni (ostaje samo jedan jedini za prehranu u centru radit kao dezurni).
    E to bi meni bio problem jer ne mozes ni nakon posla kupit namirnice.

    Imaju uslugu koju placaju da ti netko kupi namirnice i donese doma, ja se cudila frendici zasto to placa a ne kupi sama, dok mi nije objasnila problematiku.

    Njihovo rad.vrijeme u EU institucijama i bankama je drugacije i rade u prosjeku minimalno do 17:30-18h.

    Kad to sve sagledam, ma nama je super hahaha iako na sve se covjek navikne, pa bi da zivimo i tamo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.03.2024. at 16:41

  6. #606
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Kad smo kod Luksemburga, veli moje dijete da je jako lijep i jako dosadan.

    Ja ni prije nisam išla u shopping centre, a ne idem ni sad. Do sada nam se još nije dogodilo da nam nekaj u nedjelju zafali.

  7. #607
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    To svi kazu da je lijep i dosadan, a meni je lijep i nije mi uopce dosadan predivan mi je, meni bas pase sto nema tog stalnog muvanja i hekticnosti od jutra do mraka. A parkovi, geo pozicija grada/drzave je top Besplatan uredan i moderan javni prijevoz, ma divota...u tren oka se svugdje dodje.

    Pase bi ta mirnoca grada tamo, no stress barem ne po ulicama. Obiteljima odgovara,mladima bas i ne.

    Meni kao sportsko aktivnoj osobi takodjer odgovara.

    Cak sam na snizenju kupile Geox casual tenke jeftinije nego igdje u Zg, za ne vjerovat s obzirom na skupoću tamo.

  8. #608
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Zapravo ti zatvoreni ducani nakon 18h i pridonose tom miru koji vlada poslije posla, ako idu negdje nakon posla to je kafic, restoran, fitness i sl.
    E sad to ima svoje dvije strane kao i sve ostalo, plus i minus.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.03.2024. at 17:03

  9. #609
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Meni je dobro palo kaj ovaj naš dućan ne radi nedjeljom bar je ujutro tiho, ali dolazi novi u zgradu i kladim se da će raditi napreskokce pa će onda opet biti........

  10. #610
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dobro palo kaj ovaj naš dućan ne radi nedjeljom bar je ujutro tiho, ali dolazi novi u zgradu i kladim se da će raditi napreskokce pa će onda opet biti........
    Gdje nam dolazi ducan? U koju zgradu?

    Tebi bas nezgodno sto imas orijentaciju na nas trgic,centar zbivanja u kvartu.

  11. #611
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Bila u italiji nedavno, ne more, Juzni Tirol. Vrh sezone, smjene sub popodne. Ned ne radi nista od ducana. Eto, moze se. Skroz mi je ok taj nerad. Nakon kuknjave na moru da je to koma, ajme charteri kako ce se itd. ono??? Kako ovi mogu. I nema rasapa civilizacije. Ponavljam, apsolutni vrh sezone.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.03.2024. at 20:17

  12. #612
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Isto zive od turizma. I prezivljuju nerad nedjeljom bez drama i problema. I kod njih dri i helikopteri rade i svako malo nekog prevazaju. Al nema pekare. Nepravda. Nisam vidjela guzve po benzinskima za kupit zericu kruva. Meni je to normalan poredak prioriteta.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.03.2024. at 20:19

  13. #613
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    U moju Lili, u tvoj omiljeni kafić!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.03.2024. at 20:45

  14. #614
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Isto zive od turizma. I prezivljuju nerad nedjeljom bez drama i problema. I kod njih dri i helikopteri rade i svako malo nekog prevazaju. Al nema pekare. Nepravda. Nisam vidjela guzve po benzinskima za kupit zericu kruva. Meni je to normalan poredak prioriteta.
    i ne samo to, ajd probaj ako si gladan naći neki restoran koji radi između 15 i 18 h, nema šanse.

  15. #615
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    i ne samo to, ajd probaj ako si gladan naći neki restoran koji radi između 15 i 18 h, nema šanse.
    Da, to me opc debelo vise kaci u italiji, al sta, pa primis na znanje i vozis dalje odn vodis racuna o tome, uplaniras to. Mi nismp bas ni navecer u vecem gradu gdje amo isli na bankomat nasli nista otvoreno iza 20 h osim skupe restorane s planiranim eventima, event 1 slasticarnica, iz 1 nas tiralo jer je 20 h i chiuso. Desparovi zatvaraju u 19.30, u i 15 pocne tiranje. Ovdje rade do 21, sub rade, i sad onda naricanje zbog 1 dana speceraja sto se mora malo trazit i cirkusi po benzskima jer "a ko doktore pita/turizam". Tesko mi je shvatit tu perspektivu, iskreno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 13.03.2024. at 14:45

  16. #616
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ajme sta me nervira ovo 'naricanje' i 'prezivljavanje'
    ko narice?
    naravno da smo prihvatili da se ne radi kad se ne radi, ali eto, tek par nedjelja je bilo takvih da nista ne radi, srecom su lipo razmjestili ovih 16 pa ce skoro citavu godinu nesto ipak biti otvoreno
    i pokazuju redove, guzvu, i prituzbe malih ducana, imamo cirkuse s fast foodovima umjesto pekara - znaci isti ljudi rade samo ne prodaju kruh, koja smijurija - znaci definitivno prioriteti nisu svima isti

    pa ja ne mogu shvatit perspektivu onih kojima smeta da rade oni koji zele radit i da ih se natira da plate radnike posteno, vec podupiru zabrane, kad ocito potraznje ima

  17. #617
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Pisemo iz razlicitih perspektiva. To smo vec prosli tu na temi. Ne zivimo svi jednako. Neki imaju veliku djecu koja si sama kupe teke i flomastere. Neki imaju iza ugla sve male i velike ducancice pa preko tjedna kupe. Ja nemam gotovo nista od trgovina, ni doma ni na poslu. Između imam samo zakrčenu cestu, McDonalds i benzinsku. Dijete ne ide samo iz kvarta, ne moze si kupiti pisanku kad zafali. Preko tjedna nabavka otpada.

    A onda, kako mrzim guzve u ducanima, otpada i kupovina odjece i obuce za dijete i placanje poreza RH. Kupim mozda 2-3 stvari godisnje u RH djetetu koje svako godisnje doba treba nove cipele i odjecu. Trenutno ima po jedan par tenisica: za skolu, za sport, za vani jedne vodonepropusne "tracking", jedne malo tanje, jedne visoke. To je vec 5 pari. Zatim ima jedne gumene cizme za blato i jedne visoke zimske cipele.

    Sad ce vec lagano sandale i natikace...
    To je samo obuća. Samo jedne tenke sam u Hrvatskoj kupila. Ostalo sve Best secret. Jer ne zelim u subotnje guzve.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 13.03.2024. at 22:23

  18. #618
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ajme sta me nervira ovo 'naricanje' i 'prezivljavanje'
    ko narice?
    naravno da smo prihvatili da se ne radi kad se ne radi, ali eto, tek par nedjelja je bilo takvih da nista ne radi, srecom su lipo razmjestili ovih 16 pa ce skoro citavu godinu nesto ipak biti otvoreno
    i pokazuju redove, guzvu, i prituzbe malih ducana, imamo cirkuse s fast foodovima umjesto pekara - znaci isti ljudi rade samo ne prodaju kruh, koja smijurija - znaci definitivno prioriteti nisu svima isti

    pa ja ne mogu shvatit perspektivu onih kojima smeta da rade oni koji zele radit i da ih se natira da plate radnike posteno, vec podupiru zabrane, kad ocito potraznje ima
    Ako ćemo argument potražnje, ima je i za prostituciju, kupnju oružja, prodaju organa, kupnju i proizvodnju droge itd. Pretjerujem, ofc, igram se đavoljeg odvjetnika da bih pokazala da to što ima potražnje, što ruka tržišta lijepo ukazuje na to da bismo trebali radit 24/7 jer će se uvijek nać neko tko će stalno kupovat ne pokazuje da je sama činjenica da ima potražnje za nešto dokaz da je stvar dobra. I svi koji ubiru vrhnje će tvrdit pa u čemu je problem, ja platim radnika pošteno. Kad pitaš radnika, nijhe baš da su apsolutno svi presretni imat slobodne dane kad svi drugi rade, a radit kad svi drugi ne rade.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.03.2024. at 01:11

  19. #619
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Konkretno sam pitala žene u malom kvartovskom dućanu. Kad su shvatile da sam protiv rada nedjeljom, otvorile su se i rekle - pa jel bi Vama pasalo da ne možete bit doma s djecom nego ste slobodni kad su u školi i da Vas na Badnjak kupci pitaju ajoj, a dokad radite danas? Sutra ste zatvoreni? A za natiravanje ikoga na išta u Hrvatskoj... skeptična sam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.03.2024. at 01:20

  20. #620
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    ina, ja se apsolutno slažem s tim da treba ljudima osloboditi dan za biti s obitelji. Jedino stvarno mislim da nisam jedina koja izbjegava subotnju kupovinu i ne troši novac (i porez) u RH. Moj subjektivni dojam je da je u ovakvim uvjetima značajno bolje živjeti u manjim gradovima za kupovinu sitnica, jer je sve na noge. A ima i tih par kvartova u Zg gdje ima mnoštvo dućana, ti ljudi sigurno ne vjeruju nama koji nemamo dućane. Čim izađem s parkirnog mjesta, ono se popuni, pa nekad moram sjediti u autu dok se nešto ne oslobodi, a na noge ne mogu ništa izvan osnovnog kupiti.

    Plus što mi je zbilja nevjerojatno da kladionice i dalje nedjeljom rade.

  21. #621

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Ali zašto bi te žene morale raditi nedjeljom?
    U zakon je trebalo uvesti da svatko
    može odbiti raditi nedjeljom. I ne samo u trgovinama, nego i u drugim djelatnostima. Ako vlasnik želi, može raditi sam u svom dućanu. Ili neka plati dovoljno koliko treba da bi mu netko radio. Uvijek će se naći netko tko će raditi ako se posao dovoljno plati.
    A badnjak je ionako radni dan ako ne pada u nedjelju

  22. #622
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Baš me zanima koliko njih koji sad ne rade nedjeljom ništa i ne potroše nedjeljom i ne iskoriste nikakvu uslugu nigdje.

  23. #623

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ako vlasnik želi, može raditi sam u svom dućanu.
    Ovako je to riješeno u Sloveniji.
    Kod nas, koliko pratim, zabrana rada nedjeljom nanijet će štetu prvenstveno malim kvartovskim dućanima, dok velikim lancima trgovina to manje smeta, jer uvijek imaju neke poslovnice otvorene, pa samo prebacuju radnike iz jedne poslovnice u drugu. Dakle, i opet radnici ne dobivaju po defaultu slobodan dan.
    Ovo s kladionicama koje smiju raditi nedjeljom, a pekare ne smiju, to mi je van svake pameti.
    Mislim da je taj zakon kod nas jako nespretno formuliran i da je, u ovom obliku kakav je sad, loše rješenje.

  24. #624
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto bi te žene morale raditi nedjeljom?
    U zakon je trebalo uvesti da svatko
    može odbiti raditi nedjeljom. I ne samo u trgovinama, nego i u drugim djelatnostima. Ako vlasnik želi, može raditi sam u svom dućanu. Ili neka plati dovoljno koliko treba da bi mu netko radio. Uvijek će se naći netko tko će raditi ako se posao dovoljno plati.
    A badnjak je ionako radni dan ako ne pada u nedjelju
    Pa da, samo je meni osobno dovoljno nespretno da ne trošim novce u RH. Nema smisla da stotine ljudi radi zato što ja nemam dućana u blizini. Samo manje novca ulazi u proračun ako nas ima desetak tisuća takvih. Kod mene čak i nisu kvartovski problem, nego neprehrambeni u prvom redu.

  25. #625
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto bi te žene morale raditi nedjeljom?
    U zakon je trebalo uvesti da svatko
    može odbiti raditi nedjeljom. I ne samo u trgovinama, nego i u drugim djelatnostima.
    Ako vlasnik želi, može raditi sam u svom dućanu. Ili neka plati dovoljno koliko treba da bi mu netko radio. Uvijek će se naći netko tko će raditi ako se posao dovoljno plati.
    A badnjak je ionako radni dan ako ne pada u nedjelju
    Mislim da to ne bi išlo... Što ako liječnici i medicinske sestre odbiju rad nedjeljom? Ili policija, vatrogasci, transport, hrpa drugih zanimanja... Neš ti logike - rad nedjeljom zabranjuje se samo trgovinama. Ima tanja_b pravo - kladionice rade, a kruh ne možeš kupiti. Koja smo mi država

  26. #626
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, samo je meni osobno dovoljno nespretno da ne trošim novce u RH. Nema smisla da stotine ljudi radi zato što ja nemam dućana u blizini. Samo manje novca ulazi u proračun ako nas ima desetak tisuća takvih. Kod mene čak i nisu kvartovski problem, nego neprehrambeni u prvom redu.
    što nisu brojke pokazale da se promet nije smanjio, već samo preraspodijelio na ostale dane uz tjednu?

  27. #627
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ako sam dobro zapamtila, pisalo je da se malo smanjilo. Ali su radili analizu na proslogodisnjem prometu, a ne ovogodisnjem. Lani je bilo 10 nedjelja neradnih po ducanu. Ove godine je 36 neradnih.

  28. #628
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro zapamtila, pisalo je da se malo smanjilo. Ali su radili analizu na proslogodisnjem prometu, a ne ovogodisnjem. Lani je bilo 10 nedjelja neradnih po ducanu. Ove godine je 36 neradnih.
    pa da. vjerujem da će razlika (promet ranije u odnosu na promet sada) biti još manja, jer će se ljudi bolje prilagoditi i obaviti sve što trebaju od pon do sub.

  29. #629
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali najbolje je što isti dućan može raditi nedjeljom kao fast food, ali ne smije prodavati kruh

    Kod mene u Pan-Peku prodavačice jadne subotom upozoravaju ljude da kupe dosta kruha, kažu mi da ih napadaju jer su nedjeljom otvoreni a kruha nema.

    Ima ona neka bajka kad je car zabranjivao krojaču da radi nedjeljom - ovo kod nas me podsjeća na tu priču.

  30. #630
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    pa da. vjerujem da će razlika (promet ranije u odnosu na promet sada) biti još manja, jer će se ljudi bolje prilagoditi i obaviti sve što trebaju od pon do sub.
    Čisto sumnjam, ljudi troše impulzivno, a ne kupuju što im treba.

  31. #631

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    što nisu brojke pokazale da se promet nije smanjio, već samo preraspodijelio na ostale dane uz tjednu?
    Vjerojatno se ukupni promet nije puno smanjio, ali malim trgovinama, pekarama i sl. se smanjio u velikom postotku, a nekim velikim lancima se možda i povećao. A možda je to i bio cilj?

  32. #632
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Čisto sumnjam, ljudi troše impulzivno, a ne kupuju što im treba.
    Slažem se. Ja optimiram spontano i opet tu i tamo izletim iz balansa.
    Ukupno se nece povecati prodaja, to je sigurno.

  33. #633
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto bi te žene morale raditi nedjeljom?
    U zakon je trebalo uvesti da svatko
    može odbiti raditi nedjeljom. I ne samo u trgovinama, nego i u drugim djelatnostima. Ako vlasnik želi, može raditi sam u svom dućanu. Ili neka plati dovoljno koliko treba da bi mu netko radio. Uvijek će se naći netko tko će raditi ako se posao dovoljno plati.
    A badnjak je ionako radni dan ako ne pada u nedjelju
    Super mi je to "ajmo u zakon uvesti", kao da je u rh neko ucinkovito zakonodavstvo Zasto bi zene - a di je ta horda muskih prodavac? Doduse, vj ce stranci popunit tu rupu u ponudi. Da budemo samo zemlja ua preprodaju kineskih artikala koje ce nedjeljom prodavat stranci ... ne znam.

  34. #634
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Jelena ja sam oduvijek obozavala tvoj kvart jer me vežu uspomene ali zaista da nemate običnu papirnicu, knjižnicu, plac, a kamoli sve ovo drugo što si navela je ludost.

    Eto prilike ljudima za otvorit nešto od navedenoga. Prodaja bi sigurno išla ko luda evo npr. papirnica bi imala pune ruke posla, još kad bi nudila kopiranje ...bingo...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2024. at 17:07

  35. #635
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Evo mene u Luksemburgu, kolegica šopingholičarka se satra da stigne do 18h u dućane s odjećom jer se tad sve zatvara.

    Ja gledam i ne vjerujem, prvenstveno radi ljepote grada smucat se po dućanima,a drugo toliko je skupo za naš standard da vjerojatno neće ništa ni kupit, al bitno da se leta hahaha
    Ja za to vrijeme fino na noge predjem lijepe udaljenosti i razgledam skrivene kutke grada.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2024. at 17:11

  36. #636
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene u Luksemburgu, kolegica šopingholičarka se satra da stigne do 18h u dućane s odjećom jer se tad sve zatvara.

    Ja gledam i ne vjerujem, prvenstveno radi ljepote grada smucat se po dućanima,a drugo toliko je skupo za naš standard da vjerojatno neće ništa ni kupit, al bitno da se leta hahaha
    Ja za to vrijeme fino na noge predjem lijepe udaljenosti i razgledam skrivene kutke grada.
    I meni se svidja Lux. Oni shoppingiraju u Trieru, koliko sam skuzila, barem ljudi koji nisu najvisa klasa.

  37. #637
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni se svidja Lux. Oni shoppingiraju u Trieru, koliko sam skuzila, barem ljudi koji nisu najvisa klasa.
    Da, da oni koji tamo žive i rade idu u svoju njemacku meku Trier jer im je Lux skup za razlku od (dijela) Hrvata kojima nije skup a plaće u Lux i RH neusporedive tako da sve zajedno rikavela hahaha
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.03.2024. at 21:48

  38. #638
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ali najbolje je što isti dućan može raditi nedjeljom kao fast food, ali ne smije prodavati kruh

    Kod mene u Pan-Peku prodavačice jadne subotom upozoravaju ljude da kupe dosta kruha, kažu mi da ih napadaju jer su nedjeljom otvoreni a kruha nema.

    Ima ona neka bajka kad je car zabranjivao krojaču da radi nedjeljom - ovo kod nas me podsjeća na tu priču.
    Meni je posebno odbojno što rade u našoj kvartovskoj pekari. Ne smiju prodavati kruh, a smiju peciva pa onda samo ispeku zeru manje štruce kruha i nazivaju ih pecivima i naplaćuju više jer su peciva i inače skuplja od kruha. Njima još bolje, ne gnjave se s desetak vrsta kruha, samo izbacuju ovu jednu, naplaćuju masno, a ispred pekare red. Trgovkinje ne stignu obrisati znoj s čela.

  39. #639
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Još odbojnije je ovaj "štos" sa fast food-ovima.
    Veća sprdnja nego sajamski dani.
    Iz prakse garantiram da dobar dio pekara narihtava evidencije pa se radnicima ne platee nedjelje kako bi trebalo za razliku od velikih lanaca gdje je to neizvedivo.

Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •