Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Farbanje parketa

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Farbanje parketa

    Znaci osvježili bi stari parket...treba ga preurediti ...brusiti i lakirati. Ali moja je zelja da ga i posvjetlim dakle neki bijeli ton. E sad moje pitanje ako ima netko iskustva sa tim dali se to opce moze?
    I dali je to puno skuplje?
    I znate li kakvog majstora za preporuku?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Brusenje i lakiranje je jednostavna radnja. Ali bijeljenje bas i nije i mavodno ne uspije bas uvijek.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Ovisi o parketu, vrsti, debljini nakon brušenja, o majstoru itd.
    Nama je ispalo katastrofa, nije bilo novaca za stavljanje novog parketa... zažmirila sam, stavila namještaj i nakon skoro deset godina sanjam trenutak kad ću opet imati 10000kn za novi parket....
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 07.06.2020. at 16:26

  4. #4
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nemam iskustva ali nekako mi logika kaže da ako će netko ići to raditi treba jako dobrog majstora i obavezno staviti PU lak (ne vodeni) u par slojeva, Jer ako se izliže lak na nekim mjestima otići će i boja i tek to će izgledati katastrofa.

    Viđala sam parkete obojene u tamnije, i to pomaže da parket izgleda manje istrošeno, ne znam za bijeljenje. I pitanje kakav je parket. Pravi ili lamel parket? Lamel parket je često od vrlo neujednačenog drva pa možda i boja "hvata" neujednačneno, za razliku od npr pravog parketa koji bi trebao biti dosta ujednačeno drvo...

  5. #5
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Vjerojatno mislis na bijeli bajc?

    Bit cu kratka: nemoj to raditi.

    Dobit ces vrlo neugledan, neujednacen izgled jer ce na nekim mjestima izbijati tamni, a negdje žuti ton.

    Ako mislis bas farbati parket, bojom za drvo pa na to.lak-nemam iskustva, nisam cula da se to radi.
    Pitanje kako bi ta boja izgledala na prijelazu između letvica parketa..ne znam.

    Svakako, za takve poslove nije svaki parketar, to ide iskljucivo na debelu preporuku.

    Edit: nisam bila kratka..
    Posljednje uređivanje od rosa : 07.06.2020. at 17:35

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Jer ako se izliže lak na nekim mjestima otići će i boja i tek to će izgledati katastrofa.
    .
    na mom hrastovom parketu je uz radne stolove izguljeno... nije tako strašno (meni, jer sam prihvatila situaciju takav kakva je... vjerojatno bi netko drugi šizio i već popravio...)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku

    Svakako, za takve poslove nije svaki parketar, to ide iskljucivo na debelu preporuku.

    .
    da , ne znaju to raditi svi
    nama su postavili parket i letvic eoko zidova i onda farbali, i sva ta boja s letvica se slila po parketu... ne moram ni govoriti kako je izgledalo... i onda su to išli brusiti...
    imam i otisak cipele na jednom mjestu
    i točkice od brušenja i prašine
    ...
    ma svašta...

    a opet, vidjela sam i lijepo napravljeno...

  8. #8
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa da na netu dam gledala da se posvijetljuje parket tim postupkom bajcanja...da i na netu pise da nije sto posto sigurno da ce dobro ispasti. A paket je bukov parket 3 klase.
    Ne znam jel mi onda bolje i jeftinije staviti samo laminat na parket i kupim koju boju hocu.....nisam pametna

  9. #9
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Nikad ne bih dala prednost laminatu naspram pravog drveta.
    A da das urediti taj postojeci parket? Nama su na poslu prebrusili i polakirali parkete koji su izgledali za baciti, prljavi i totalno bez laka zadnjih par godina su bili. Eno ih sada, predivni, ne mozes vjerovati kak dobro izgledaju!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    bukva je svjetliji parket
    3. klasa, znači da je šaren (ima godove, neravnomjerna boja i sl.)
    dakle bajc će se primiti drugačije na dijelovima

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nemoj bajcat 3. klasu bukve, samo daj da ti ga obruse i prelakiraju ponovo.

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    To s preporukom za brusenje i lakiranje je pomalo uvjetno rekla bih. Hoce iseliti dok se to radi ili su im radovi u paraleli dok žive u stanu/kuci?
    Mi smo jednom prozivjeli horor pricu sa "samo brusenje i lakiranje", umjesto 3 dana potrajalo 4 tjedna kad smo bili iseljeni, kao "kruna" višemjesečne renovacije u stanu dok smo živjeli u njemu, i nakon toga kad smo useljavali u novu kuću smo tamo gdje smo mijenjali stari parket stavljali laminat. Gotovo u 1 danu, nema prašine, nema gubljenja živaca s majstorima (radili sami), izgleda točno kao na slici - ma preporod... OK, malo je čudan zvuk kad nešto padne na pod - ali sve u svemu nisam nimalo požalila laminat.

    Doduše, kasnije su nam jedni majstori pobrusili i polakirali parket u jednoj sobi točno u skladu s dogovorom, na vrijeme i bez problema, gotovo u 2 dana, ali to je kocka...

  13. #13
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Ok a jel istina da je laminat toliko osjetljiv...da se brzo unisti...tipa ostruze i da ak ti padne nesto ostane rupa....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    ovisi o laminatu
    ima jeftinijih i skupljih

    onaj koji sam ja vidjela je odličan, ali ima nedostatak - majstor je brzo htio biti gotovo i nije stavljena mrežica ispod pa je jako šuplje...ne znam to opisati...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    a
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 15.06.2020. at 11:59

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Ok a jel istina da je laminat toliko osjetljiv...da se brzo unisti...tipa ostruze i da ak ti padne nesto ostane rupa....
    nije istina

    naravno, ovisi i o laminatu, a jos vise o tome sto radis po kuci, imas li tepihe ili ne, jesu ti djeca mala ili velika itd


    imamo laminat 13 godina, bez ijednog tepiha, nigdje rupe niti ostecenja niti ogrebotina, o tome da je unisten nema ni govora
    a nismo nesto posebno pazljivi

  17. #17
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Laminat ima stupnjeva habanja i debljinu kao karakteristike, treba birati deblji i s višim stupnjem, nikako najjeftiniji. Nas je u spavacim sobama, nakon 3g nigdje oštećenja (ali tamo se općenito manje haba, na hodnicima i u boravku sigurno vise). Plus ne štedjeti na podlozi (spuzvica) i biti će ok. Mnogi ducani stavljaju laminat bas zato sto je izdrzljiv a lako se promijeni kad poželiš, samo onda bude taj super-izdrzljivi i dosta skuplji. No prednost je i taj nacin montaže bez ljepljenja brusenja lakirana itd...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 16.06.2020. at 07:43

  18. #18
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja sam stavila laminat preko parketa jer mi se nije dalo zezat s brušenjem, bajcanjem...i gorko požalila.

    OK, nije bio top kvalitete, ali to škripi pri svakom koraku, brzo se na nekim mjestima počeo razdvajati, kad nešto padne na pod (a djeca su mala pa je to stalno) zvoni cijela kuća, hladniji je nego parket. A ne daj Bože da imam psa pa onaj zveket kandži po tome. Laminat - nikad više!

  19. #19
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Inače, nije se nimalo ostrugao i nigdje nije ostala nikakva rupa. Samo je dozlaboga bučan i pod guzicom hladan.

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A sad sam se sjetila da u prostoriji gdje je išao preko pločica ne škripi i ne razdvaja se. Znači da je do podloge.

  21. #21
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mi smo isto u stanu stavili laminat preko parketa prije nekih 9 godina. Uzeli smo visoku srednju kvalitetu, vodootporan i nema niti jedne ogrebotine.
    U kuci koju unajmljujemo je neka jeftinjara puna ogrebotina i cim se malo jace smoci se rubovi mrvu napuhnu
    Ali zvuk psecih noktiju kad se otrese probudi cijelu kucu, kao sto rece Argente. I ono sto je me najvise ikad iritira je sto nakon pranja ostaju "oblaci" pa ti nakon pranja ne gine i brisanje. Obicno MM radimo u duetu da ide brze.
    Meni su buka i oblaci dovoljan razlog da ga ni pod razno vise nigdje ne bih stavila.

  22. #22
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj laminat je postavljen na glazuru jer je prethodno skinut parket (ti nije bio klasičan lijepljeni nego nekakve daske koje se slažu a s gornje strane izgledaju kao parket i mogu se brusiti, mislim da je nešto slično današnjim troalojnim gotovim paketima). Ne škripi nimalo...

    Nemamo kućnih ljubimaca a pere se normalno.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 16.06.2020. at 10:49

  23. #23
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Laminat je hladan i bučan.
    Točno ovako kako Munkica i Argente pišu.
    Moj pas spava u fotelji i kad se po noći probudi i baci na pod i otapka u huhinju piti vode, to toliko zaronda da ja završim na stropu i još se pola sata poslije tresem.
    Posebni “ gušt” je kad šeta sim-tam, sim- tam, a noktići lupkaju po laminatu.
    Prvom prilikom čupam laminat van i stavljam bilo što drugo, makar i novinski papir.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ma poslu imamo laminat meni to jako škripi i.često mi strujice prođu kroz tijelo

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma poslu imamo laminat meni to jako škripi i.često mi strujice prođu kroz tijelo
    I kod nas je ušljivi laminat na poslu, ali kad se sjetim onog odurnog tapisona koji je bio prije - za posao je ovo raj.

    Za doma - ne bih uzela laminat nikada, pa ni tada.

  26. #26
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj, tapison.
    I ja sam to imala na poslu.
    Fuj.
    Kad se sjetim, počnem se gušiti.
    Prašnjavo, flekavo, očajno pa dođe servis to oprat i natopi s vodom i nekim šamponom pa smrdi sve ko mokri pes pa se to suši danima i kad se napokon osuši osvane flekavo ko prije.
    Užas


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma poslu imamo laminat meni to jako škripi i.često mi strujice prođu kroz tijelo
    aha

    trebalo je pisati još jedna riječ

    SADA

    ne daj bože da zakačiš nekog na hodniku , stresu se svi

  28. #28
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci osvježili bi stari parket...treba ga preurediti ...brusiti i lakirati. Ali moja je zelja da ga i posvjetlim dakle neki bijeli ton. E sad moje pitanje ako ima netko iskustva sa tim dali se to opce moze?
    Ono šta bih ja probala je pobrusiti parket i onda ga pouljiti. Ne znam dal se smije navesti naziv ulja da ne bi ispalo da nekog reklamiram. Imaš ta ulja u puno nijansa boja, i možeš ga čak i sama nanositi po uputama proizvođača. Na taj način jednim potezom ga prefarbaš (ali na način da se godovi od drva i dalje vide, i izgleda jako prirodno) i zaštitiš, a kasnije ga treba povremeno održavati uljima za održavanje.
    Znači to onda više ne bi bio lakiran, već nauljen parket. Samo da napomenem da je kod mene parket od početka nauljen, i ne znam dal se to može na već lakirani parket. Ali ja nekako mislim da bi se moglo nakon što se dobro pobrusi. Možeš nekog pitati, ili možda i sama probati u nekom kutku pa da vidiš kako bi ispalo...

    Iako ni ta ulja nisu baš tako jeftina, ali mislim da bi ipak bilo dosta jeftinije nego da mjenjaš cijeli parket.

    Ili ga jednostavno iznova prelakiraj...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Molim preporuku za parketara. Zagreb, zapadni dio grada. Potrebno je brušenje, lakiranje i eventualno sitni popravci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •