Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Radionice koje pomažu djeci (ponašanje, osjećaji i sl.)

  1. #1
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno Radionice koje pomažu djeci (ponašanje, osjećaji i sl.)

    Znam da neke od vas imaju iskustva s radionicama na koje su išle s klincima u psihološkim centrima...
    Zanimaju me općenitija iskustva, i sa raznim radionicama po raznim centrima, udrugama i sl.

    Jeste li probali? Što mislite o tome? Jesu klinci htjeli ići na to ako ste ih krenuli voditi? Pomažu li djeci? Na što obratiti pažnju ako se razmišlja o tome?

    Ako niste probali, kakav vam je stav o tome?

    Nešto me jako muči u vezi jednog mog djeteta, pa razmatram takve nekakve radionice kao opciju. Dakle, ne samo u nekom psihološkom centru, nego i druge oblike koji se mogu naći po gradu.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja je išla kod Sever-Vlahinsky (sad su to odvojeni psihološki centri), spojili su u grupi nekoliko slične djece, većinom ADHDića od kojih je svatko imao drugačiji dominirajući problem (nemogućnost razumijevanja međuljudskih odnosa, "napasno" ponašanje, nestrpljivost, emocionalni problemi, blaža agresivnost itd.)
    Paralelno su išle i radionice za roditelje.
    U zadnjoj godini radionicu je preuzela njihova tada mlada suradnica Matea Blažević, koja sad, koliko vidim, ima svoj psihol. centar Blažević.

    Javit će se i netko s friškijim iskustvima.

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  4. #4
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala čoksa!
    Više me zanimalo kako to izgleda, kako djeca prihvate te radionice, “što one čine” za dijete iz perspektive roditelja... i sl.?

    Isto tako, ovo su sve psihološki centri. A ima sada po gradu raznih programa, tipa za relax kid mi iskače reklama i takvi primjeri. Ne znam je li netko pokušao tako nešto, možda “manje formalno” od psihološkog centra.

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Moja je u jednoj fazi išla u Tesu, ali ona ne voli komunicirati sa nepoznatima pa je neslavno završilo.
    Ako misliš na individualnu pomoć, možeš od opće dobiti uputnicu za psihologa na Rebru.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala čoksa!
    Više me zanimalo kako to izgleda, kako djeca prihvate te radionice, “što one čine” za dijete iz perspektive roditelja... i sl.?
    Išao je i moj na slične radionice, kod Anamarije Frajman (poslali nas iz tadašnjeg PC Medveščak, ona je tad baš formirala grupu djece iste dobi). Tada je imao pet godina. Prihvatio ih je jako dobro, iznad mojih očekivanja. E sad, što te radionice "čine" za dijete... ne znam kako bi bilo bez njih. Vjerojatno isto ok, ali imam dojam da su mu te radionice dosta pomogle u onoj temeljnoj socijalizaciji u vrtiću i naročito pri polasku u školu (čega je mene bilo prilično strah, a na kraju je sve prošlo glatko i bez ikakvih problema - možda bi tako bilo i bez radionica, a možda i ne bi, to sad ne mogu znati).


    Isto tako, ovo su sve psihološki centri. A ima sada po gradu raznih programa, tipa za relax kid mi iskače reklama i takvi primjeri. Ne znam je li netko pokušao tako nešto, možda “manje formalno” od psihološkog centra.
    Ne znam na što misliš kad kažeš "manje formalno", ali kod takvog izbora uvijek bih davala prednost psihologu s iskustvom, nego bilo čemu što iskače s reklame

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Malo zazujim kad čitam o ovom Relax kidu.. lajfkoučerica za djecu, kvantne metode u spiralama razvoja, trening afirmativnih poruka (s boca Jane) itd.

    Ja sam stara konzerva nepogodna za te spike
    :ina33:

    (tehnike opuštanja su dobra stvar, ali ne volim kad se nazivlje pakira u nekakva čudesa)

  8. #8
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, i ja zazujim, zato i pitam .
    Malo se borim kako pitati, a da sama ne radim ovdje reklamu... ali ima toga još, tipa NLP za djecu / brainnobrain...
    A iskaču mi reklame zato što googlam to .

    Manje formalno sam mislila u smislu da je to samo neka radionica na koju ideš kao što ideš na sport ili ples. Zamišljam da je kod psihologa put malo “formalniji”, prvo prođeš obradu pa dobiješ neku dijagnozu pa onda ideš na radionice... a ovo bez konkretnog psihologa u konkretnom centru je možda opušteniji put. S tim da smo već na nekim obradama kod psihologa i bili kroz godine, nije da zazirem od toga. Samo nešto brijem da bi dijete poštedila nekih koraka, ako je moguće da put do cilja bude jednako ili približno jednako dobar.

    Čini mi se da bi te radionice neformalnijeg tipa djetetu bile lakše za uskočiti u njih, a opet ne razumijem što se krije iza svega toga.

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i ja zazujim, zato i pitam .
    Malo se borim kako pitati, a da sama ne radim ovdje reklamu... ali ima toga još, tipa NLP za djecu / brainnobrain...
    A iskaču mi reklame zato što googlam to .

    Manje formalno sam mislila u smislu da je to samo neka radionica na koju ideš kao što ideš na sport ili ples. Zamišljam da je kod psihologa put malo “formalniji”, prvo prođeš obradu pa dobiješ neku dijagnozu pa onda ideš na radionice... a ovo bez konkretnog psihologa u konkretnom centru je možda opušteniji put. S tim da smo već na nekim obradama kod psihologa i bili kroz godine, nije da zazirem od toga. Samo nešto brijem da bi dijete poštedila nekih koraka, ako je moguće da put do cilja bude jednako ili približno jednako dobar.

    Čini mi se da bi te radionice neformalnijeg tipa djetetu bile lakše za uskočiti u njih, a opet ne razumijem što se krije iza svega toga.
    Brainnobrain ti je čista matematika koliko sam ja pohvatala od frendice.
    Išao je njezin klinac, u školi je bio među boljima, e sada jel do radionica ili matere biča božjeg, ne znam.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i ja zazujim, zato i pitam .
    Malo se borim kako pitati, a da sama ne radim ovdje reklamu... ali ima toga još, tipa NLP za djecu / brainnobrain...
    A iskaču mi reklame zato što googlam to .

    Manje formalno sam mislila u smislu da je to samo neka radionica na koju ideš kao što ideš na sport ili ples. Zamišljam da je kod psihologa put malo “formalniji”, prvo prođeš obradu pa dobiješ neku dijagnozu pa onda ideš na radionice... a ovo bez konkretnog psihologa u konkretnom centru je možda opušteniji put. S tim da smo već na nekim obradama kod psihologa i bili kroz godine, nije da zazirem od toga. Samo nešto brijem da bi dijete poštedila nekih koraka, ako je moguće da put do cilja bude jednako ili približno jednako dobar.

    Čini mi se da bi te radionice neformalnijeg tipa djetetu bile lakše za uskočiti u njih, a opet ne razumijem što se krije iza svega toga.
    Mi smo bili s mlađim sinom i u PCM (Sever/Vlahinsky u ono vrijeme), ali i u Suvagu. Tamo smo došli do psihologa-psihoterapeuta jer se on samoozljeđivao u dobi od desetak godina. Grizao je zglobove prstiju do krvi. Bio je frustriran zbog teškoća čitanja, koje je rješavao kod logopeda, ali to nije bilo dovoljno. Kad su ga uputili na psihoterapiju, to nije bilo samo za njega - bilo je i za nas. Ako se dobro sjećam - od četiri terapije mjesečno on ide psihologu sam tri puta, a četvrti put moram i ja ili mm, tj. netko od roditelja. Bome, iako u tom trenutku nisam vidjela potrebu za tim, žena je odradila odličan posao i za našeg sina i pogotovo za nas. Ana Čović - psiholog-psihoterapeut, Suvag. Nadam se da je još tamo. Terapija je trajala jednu školsku godinu i učinilo je čuda za njegovo samopouzdanje, a istovremeno je pomoglo nama da bolje razumijemo svoje dijete i da naučimo kako se treba nositi s teškoćama. Last but not the least - ta terapija išla je na uputnicu, a ja sam uvjerena da smo dobili više nego bilo gdje drugdje uz plaćanje, uključujući Sever/Vlahinsky.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.06.2020. at 09:55

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Malo zazujim kad čitam o ovom Relax kidu.. lajfkoučerica za djecu, kvantne metode u spiralama razvoja, trening afirmativnih poruka (s boca Jane) itd.

    Ja sam stara konzerva nepogodna za te spike
    :ina33:

    (tehnike opuštanja su dobra stvar, ali ne volim kad se nazivlje pakira u nekakva čudesa)
    . OMG, možda se nudi i Vortex Kids Cruise ove godine, treba provjerit.

    Bubilo, zašto je "manje formalno" važno i promisli kome je važno - tebi ili djetetu? Ja sam prekriva i prestara osoba za neformalne stvari, pogotovo bi se bojala dijete dat u nerformalni ćiribu-ćiriba, kako ja to percipiram. Mi smo bili kod Vlahinsky, ne radionice, nego razgovori. Bili i nedavno, dijete je samo tražilo - ja to nisam doživljavala nikako, samo kao olakšanje (bila na indv. razgovorima, ne znam o čemu su pričali.... možda o kvantnim spiralama razvoja, Tesla healingu, možda mi ćiribu-ćiriba ulazi "sazada" a da ga niam ni svjesna) .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.06.2020. at 10:09

  12. #12
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo razmišljam, i mislim da je to "manje formalno" važnije njemu nego meni .

    Zato što je zadnjih 5 godina stalno na "pikanju, promatranju, mjerenju, testiranju" i sl. Zbog zdravlja, radi se o fizičkim pregledima (uključen je i pregled psihologa, ali to je 1x godišnje).

    Kad kažem stalno, mislim da nema mjeseca bez barem jednog termina za nešto, a često i 2-3 termina mjesečno. I znam da mu je zlo od toga.
    Pa bih htjela nešto što bih mu mogla prezentirati kao "zabavu/slobodno vrijeme/druženje/igru/zanimaciju", a ne "još jedan pregled" i "još jednu obavezu".

    A da to istovremeno nije "Vortex Kids Cruise" .

  13. #13
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Brainnobrain ti je čista matematika koliko sam ja pohvatala od frendice.
    Išao je njezin klinac, u školi je bio među boljima, e sada jel do radionica ili matere biča božjeg, ne znam.
    Zaboravila sam ti odgovoriti. Na uputnicu na Rebru smo već bili .

    Taj brainnobrain reklamiraju i kao "razvoj socijalne emocionalne inteligencije kod djece" i sl.
    Kad budeš imala vremena, možeš li pitati frendicu je l se radilo nešto i iz te domene, ili je stvarno naglasak samo na kognitivnom / matematici?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Evo razmišljam, i mislim da je to "manje formalno" važnije njemu nego meni .

    Zato što je zadnjih 5 godina stalno na "pikanju, promatranju, mjerenju, testiranju" i sl. Zbog zdravlja, radi se o fizičkim pregledima (uključen je i pregled psihologa, ali to je 1x godišnje).

    Kad kažem stalno, mislim da nema mjeseca bez barem jednog termina za nešto, a često i 2-3 termina mjesečno. I znam da mu je zlo od toga.
    Pa bih htjela nešto što bih mu mogla prezentirati kao "zabavu/slobodno vrijeme/druženje/igru/zanimaciju", a ne "još jedan pregled" i "još jednu obavezu".

    A da to istovremeno nije "Vortex Kids Cruise" .
    Po mojem iskustvu, sve radionice u privatnim psihološkim centrima za djecu se predstavljaju na vrlo opušten i neformalan način, ne mora se bojati "pregleda" ili bolničke atmosfere.

    Ovo što opisuješ da ti iskaču reklame, ne znam baš, morao bi me netko jako dobro uvjeriti da je to nešto što ima smisla, a da nije samo izvlačenje para od roditelja koji bi sve napravio za svoje dijete.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Evo razmišljam, i mislim da je to "manje formalno" važnije njemu nego meni .

    Zato što je zadnjih 5 godina stalno na "pikanju, promatranju, mjerenju, testiranju" i sl. Zbog zdravlja, radi se o fizičkim pregledima (uključen je i pregled psihologa, ali to je 1x godišnje).

    Kad kažem stalno, mislim da nema mjeseca bez barem jednog termina za nešto, a često i 2-3 termina mjesečno. I znam da mu je zlo od toga.
    Pa bih htjela nešto što bih mu mogla prezentirati kao "zabavu/slobodno vrijeme/druženje/igru/zanimaciju", a ne "još jedan pregled" i "još jednu obavezu".

    A da to istovremeno nije "Vortex Kids Cruise" .
    Moja je svaki put kad je bila (jedno 4-5 puta u životu), ne u radionicama, nego na razgovoru - to shvatila kao igru, i kao razgovor s nekim tko je njezin saveznik, prostor nije "prijeteći", izgleda igraonski - mislim, sada je, sada (zasad) svaki touchpoint s takvim sustavom zahtijeva nošenje maski i ispunjavanje covid-upitnika i potpis da 14 dana niste ni sa kim bili u kontaktu. Dakle, ovi formalni (s diplomama pružanja psiholoških usluga, a da su završili taj faks, a ne ko Bučevićka, DIF), drže se tih formalnosti. Što rade "Vorteksaši" - ne znam, možda su đira "5G/ovo nas sve čipiraju/usmjerimo naše misli na obranu od korone / odbacimo maske / jakim stavom jačajmo imunitet".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 10.06.2020. at 12:27

  16. #16
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam ti odgovoriti. Na uputnicu na Rebru smo već bili .

    Taj brainnobrain reklamiraju i kao "razvoj socijalne emocionalne inteligencije kod djece" i sl.
    Kad budeš imala vremena, možeš li pitati frendicu je l se radilo nešto i iz te domene, ili je stvarno naglasak samo na kognitivnom / matematici?
    Na žalost ne, razišle smo se u pogledima na život.

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo sam malo proglala Relax Kids Hrvatska - ne kuži se kojeg je zvanja (prijevod: što je završila, koji faks, je li ga završila) ta koja to vodi, ima dosta načičkanih potvrda o tipa 8.-satni tečaj ovoga, pa 33-satni tečaj onoga, većinju toga su izdavali slični treneri, ima jedan na kojem piše da su bili neki psiholozi. Nema CV-a njenog, nego njen "Mission statement" i ti certifikati, onaj voditelj Kvantnog nečeg Danica nešto, dr. med. - taj stvarno teško probavljam, sve nešto okolne zemlje i tako... čini mi se ne pretjerano ozbiljno, ali se načičkala svačim - mindfulness, NLP, itd. To je cijela industrija, znam. Vidim da je taj Relax Kids međunarodna franšiza. Možda ti se javi netko tko je bio - možda da probaš na nekom drugom roditeljskom forumu za iskustva, gdje su žene mlađe .

  18. #18
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Vidjela sam već na jednoj temi o nekakvim sličnim vortexima za odgoj, prirodno roditeljstvo ili nešto slično; jedna je psihoginja napisala komentar.

    Voditelji takvih radionica nisu psiholozi, pa prema tome nisu ni članovi komore. A to znači da za svoj rad i eventualne pogreške i eventualnu štetu koju naprave nestručnim pristupom nikome ne odgovaraju, ne mogu izgubiti licencu, jer je ni nemaju. Ja bih išla na provjerene radionice, kod ekipe koja ima diplomu iz psihologije i sl.

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I ja bih išla psihologu.

    BB ne moraš se bojat testiranja, dijagnoza n atim psihološ. radionicama, sve je to u opuštenoj atmosferi, kao vrsta igraonice. A možeš i posebno upozorit psihologicu na vašu situaciju prije 1.dolaska u centar.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.06.2020. at 23:32

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •