Dakle, nakon godina neuspješnih MPO-a odlučila sam promijeniti život i navike.
Dala sam otkaz i u kratkom vremenu ostala trudna, te za vrijeme otkaznog roka otvorila komplikacije i "zaledila" otkazni rok sukladno Zakonu koji štiti trudnice na ovaj način. Kao zaposlenik tvrtke, primam svoju plaću za prvih 6mj, a drugih 6mj definiranu državnu naknadu. 3 mjeseci prije djetetovog rođendana ostajem ponovno trudna. Upoznata sam da je za drugu trudnoću potrebno imati 2 isplate /plaće na račun, da se nova i stara trudnoća ne vežu, no pitanje je primjenjuje li se ova odredba na mene obzirom da po Zakonu se trudnici u otkaznom roku ne smije dirati u uvjete (a temeljem čega sam i zaledila otkazni rok sa prvom trudnoćom i prije nego je istekao porodiljni opet sam zatrudnila ) ili idem na 2.000kn porodiljne naknade cijeli novi porodiljni (jer jasno, ako sam za vrijeme otkaznog roka ostala trudna i ne mogu se vratiti na posao - nemam gdje )
Mislim da ova situacija nije obuhvaćena zakonom i molim vas kako da dobijem ispravan pravni savjet i kome da se obratim.
HZZO poznaje samo situaciju u uvjetima kada se dogodi trudnoća za vrijeme porodiljnog kada postoji redovan rad i ne znaju odgovoriti na moje pitanje.
Također, jeli moguće preko Rode urgirati na nepravednost za naknade od cca 2000kn bez obzira radi li se o stalnom radnom odnosu kada se majka ne može vratiti 3mj na posao iz osobnih razloga ili trudnoćama za vrijeme otkaznog roka kao što je kod mene slučaj?
Hvala