Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Kontaktna krvarenja i još nešto...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno Kontaktna krvarenja i još nešto...

    Obraćam se vama ovdje jer sam luda od svega a najviše od šarlatanskih ginekologa. Obišla sam toliko ordinacija da mi još jedino preostaje povjeriti se vama i, možda, dobiti savjet.
    Unazad par mjeseci imam kontaktna dugotrajna krvarenja. Počelo je s uzimanjem pape u rujnu prošle godine - nakon toga sam krvarila mjesec i pol. U tih mjesec i pol završila sam na kiretaži, nalaz uredan kao i papa, pa opet nastavila krvariti nakon kiretaže. Zaustavilo se tek kad sam popila ibubrofen u velikoj dozi. Ni na jedne hormone nisam reagirala.
    Unazad dva mjeseca ista priča. Prvo sam kratko krvarila nakon odnosa. Uplašena zbog toga odlazim na papu(druga u devet mjeseci) i zatim nakon pape slijedi dugo krvarenje. Onda se malo primirilo da bih, prije šest dana, imala odnos i od tad do sad ponovo ide smeđi iscjedak/sukrvica.
    Do te sam mjere očajna da sumnjam i u dvije pape koje sam radila, i u ultrazvuk. Najviše su me razočarali ginekolozi koji,ne znajući što mi je, samo odmahuju rukom i nije ih briga. Ne znam što učiniti, seks mi se, iskreno, nakon svega gadi, osjećam se jadno, uplašeno i disfunkcionalno.
    Eh, da. Menstruacije već tri godine dobijam uz pomoć Duphastona. Od kad mi se ovo događa, kada dobijem mengu ona NE STAJE, nego nakon završetka nastavlja lagano krvarenje koje je do sad reagiralo samo na ibubrofen.
    Čini mi se da ću se ubiti od očaja.

    Oprostite na dužem postu.

  2. #2
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Probaj malo zguglati stranice na eng.
    https://www.healthline.com/health/wo...friable-cervix

    Da li ti je radio i briseve ili samo papu?

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Samo papu. Veli da brisevi nisu potrebni ako je papa u redu. To mi je čudno.

  4. #4
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja bi tražila i briseve za svaki slučaj.
    Ako si iz Zg možda da odeš negdje privatno.
    Dr. Ulla Marton je divna doktorica..
    Možda bi ti ona mogla pomoći.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Na žalost nisam, iz Sibenika sam...ono što sigurno znam je da se nakon današnjeg posjeta ginekologu osjećam ponižena, i ne znam što dalje..

  6. #6
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa što kažu od kud krv? Cerviks ili maternica? Kakav je endometrij?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Na sve su im odgovor -hormoni. Ja to ne mogu prihvatiti.

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    To je prema meni glup odgovor i ja bih išla na drugo mišljenje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Zanima me - je li moguće da netko ima godinama uredne pape i boleštinu koja je neotkrivena?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Update: jučer mi je novi gin. otkrio eritroplakiju koja krvari i tešku upalu. Bilo mu je čudno kako ginekolog kod kojeg sam radila papu prije mjesec dana to nije vidio i on sumnja u valjanost pape. Uzeo mi briseve i htio napraviti opet papu ali ja sam odbila jer me strah, jer svi ovi simptomi ukazuju na nešto grozno, i rekla mu da bih došla nakon terapije koju mi je dao da je napravim jer do tad ćemi proći i menga. Tako sam uplašena, razočarana, radila sam papu svake godine, dvije u zadnjih devet mjeseci, i sad se pitam jesu li svi ti nalazi bili laž. I dalje lagano krvarim i to je ono što me užasava.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Konizaciju sam već imala prije 11 godina...

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ver prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me - je li moguće da netko ima godinama uredne pape i boleštinu koja je neotkrivena?
    Je li moguće, ne znam.
    Znam da je meni onkolog rekao da je točnost papa testa oko 70%.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj ver prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me - je li moguće da netko ima godinama uredne pape i boleštinu koja je neotkrivena?
    Možda je samo upala.
    Ako je nešto na jajniku/jajovodu, Papa može biti savršen.
    Napravi Papu, briseve, markere i traži nekog iskusnog za color doppler.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Drage žene ja sam izbezumljena. Dr je ponovio papu na tom dijelu gdje je vidio promjenu i od tad dolje obilno krvarim. On bi nakon pape radio i biopsiju.

    E sad, ja 15-tog imam dogovor za gama nož u zg radi zračenja tumora hipofize koji mi raste u glavi, ne smijem propustiti termin jer sam zbog korone izgubila pet mjeseci... S druge strane ovo dolje mi sliči na nešto jako loše, a sve pretrage idu sporo, da i ne govorim što ako su pape bile netočne svih godina...ja nemam pojma kome da se obratim, iz Šibenika sam, ja sam u očajnom stanju

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Jesi radila neke MR ili CT cijelog tijela. Je li taj tumor u glavi tipa da može metastazirati? Jesi li možda radila biopsiju tog tumora? Jesi li u kontaktu s onkologom?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Ne to je dobrocudni adenom ali na opasnom mjestu...dva puta sam ga operirala do sad i sad trebam na gama nož...ali ovo dolje, ljudi moji to je bistra krv, otkad je uzeo papu lipti... Zvala sam dr, čupam kosu, kad god uguglam krvarenje iz cerviksa dobijem samo jednu stvar kao rezultat...

  17. #17
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A koliko ti ver imaš godina? Napisala si da zadnje 3 godine dobivaš menstruaciju samo uz pomoć duphastona, je li moguće da su ta krvarenja neuredna zbog perimenopauze i da su se samo slučajno vremenski poklopila s papom? U kojoj fazi ciklusa si išla na papu?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    28

    Početno

    To su kontaktna krvarenja. Ne, nemaju veze s hormonima, imam promjenu na grliću koja krvari, doktor mi je vidio.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ver, kontaktno krvarenje moze nastati i od samog ciklusa. Cerviks se kroz ciklus pomice. Pises da si imala konzaciju, znaci uklonjenti je dio cerviksa. Pri tome se moze dogoditi da neke krvne zilice ostanu na povrsini sluznice i prilikom normalnog pomicanja cerviksa u ciklusu, prokrvare.
    Ja imam sve moguce nalaze normalne, krvna slika bolja nego ikad, hormoni, sve, pa 4-5 dana prije mentruacije prokrvarim i iscuri neka kolicina svjeze krvi. Ponekad malo manje, ponekad malo vise. Zasad mi ne smeta, a ne znam ni koje su mi opcije zapravo, samo ti zelim reci da to ne mora biti nikakav dublji problem, nego cisto mehanicki i mozda se moze rijesiti nekakvih spaljivanjem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •