Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Godišnji kod odlaska u mirovinu

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Godišnji kod odlaska u mirovinu

    možda sam na krivom pdf, nisam znala gdje drugdje

    osoba ide u mirovinu s 15.08.2020.
    zadnji radni dan bi bio 14.08.2020.
    rečeno mu je u kadrovskoj da nema pravo na cijeli go u 2020.
    već razmjerni dio
    što nije da to vrijedi za one koji će u mirovinu DO 30.06., a nakon 01.07. imaju pravo na cijeli GO?
    zna li tko?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Naši daju cijeli go
    Baš je kolega neki dan išo u penziju i sve je iskoristio,sad po kojem je to zakonu nemam pojma

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Naši daju cijeli go
    Baš je kolega neki dan išo u penziju i sve je iskoristio,sad po kojem je to zakonu nemam pojma
    Isto je i kod nas, ali mi imamo isti kolektivni ugovor kao jelena.O.

    Mislim da nema više jedinstvenih kriterija, tako da to možda ovisi i o načinju odlaska u mirovinu (za punu bi trebalo biti ovako kako je aleksandra napisala, a za prijevremenu možda vrijede neke druge regule).

    Pitat ću još kolegicu iz kadrovske službe, ako ona zna više za konkretan slučaj. Tih par dana ne znači poslodavcu ništa, a radniku dobro dođe, ali ne znam kakva je praksa u drugim firmama. Osnova je Zakon o radu, ali mislim da unutra ne pišu takvi detalji (proporcionalni dio godišnjeg) nego se to regulira kolektivnim ugovorom. Ne znam kako ide ako kolektivni ugovor ne postoji.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Moj muž je otišao u mirovinu u studenom 2013. na njegov 65. rođendan mu je prestao radni odnos, a prije toga je iskoristio cijeli godišnji za tu godinu.
    Kad je meni u travnju 2006. prestao radni odnos kao tehnološkom višku, dobila sam samo 6 dana godišnjeg za tu godinu što je ispalo po dva dana za svaki odrađeni mjesec.
    Po kojim je to zakonima i zašto tako, ne znam.
    Ja sam to shvatila da treba odraditi pola godine da bi se ostvarilo pravo na cijeli godišnji.
    Ali Alex spominje odlazak u mirovinu u kolovozu pa onda moja teorija ne stoji.
    Moguće da je do poslodavca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sad prošle godine je išo kolega u mirovinu s 14.5. značajnog li datuma i dobio je prije cijeli go prije mirovine

    Ja sam za porodiljne koje sam počimala u ljeto ,onih 28 dana pred porod dobila isto cijeli go,ok bili je to davno ali jesam
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.07.2020. at 10:55

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nisam pravnik ali u ZOR samo piše da u slučaju prestanka radnog odnosa radnik ima pravo na razmjerni dio GO. Nisam vidjela da bi mirovina bila neki poseban razlog s drugačijim pravilima. No isto tako piše da ako je realizirao više od razmjernog dijela tokom godine da poslodavac nema pravo povrata naknade plaće.
    Ukratko - ako se uspije dogovoriti da iskoristi cijeli GO prije odlaska u mirovinu, biti će mu plaćen. Ako se ne dogovori po zakonu mislim da ima pravo samo na razmjerni dio. Isto kao i da je npr dao ili dobio otkaz. Neko vrijeme je bilo da si morao iskoristiti sav go kod pretohdnog poslodavca ako si prekidao ugovor nakon 30.6. ali to izgleda više nije slučaj (ja se sjećam kad sam mijenjala posao 2010. da je tad vrijedilo to pravilo)

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nisu li ti rokovi vezani uz početak radnog odnosa, a ne uz početak kalendarske godine?

  8. #8
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    kod mene se ne daje cijeli godišnji nego razmjerni. znaš di radim.
    kolegia koja j otišla 15.11. nije dobila cijeli godišnji nego su joj smanjili za 3 dana.

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    možda sam na krivom pdf, nisam znala gdje drugdje

    osoba ide u mirovinu s 15.08.2020.
    zadnji radni dan bi bio 14.08.2020.
    rečeno mu je u kadrovskoj da nema pravo na cijeli go u 2020.
    već razmjerni dio
    što nije da to vrijedi za one koji će u mirovinu DO 30.06., a nakon 01.07. imaju pravo na cijeli GO?
    zna li tko?
    Posljednje uređivanje od rossa : 08.07.2020. at 15:16

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •