Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Koje posude za pohranu hrane i gdje kupiti?

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno Koje posude za pohranu hrane i gdje kupiti?

    Cure,

    S obzirom da znate za sve i svašta, zanima me vaše mišljenje koje bi posude za pohranu hrane bile ok i gdje ih nabaviti.

    Ove sam pronašla surfajući i sviđaju mi se:

    https://www.ikea.com/hr/hr/p/ikea-36...bus-s99276778/(staklo+ bambus)
    https://www.emmezeta.hr/doza-amy-vis...ja-g3amy4.html(posude za pohranu od stakla)
    https://www.emmezeta.hr/doza-za-brasno-603621.html(metalne za brašno. rižu i sl.)
    https://www.emmezeta.hr/doza-baltik-...va-619735.html(kavu)

    Jel mi možete reći koje bi po vašem mišljenju bile bolje u smislu da su od ok materijala, praktične i sl?
    Ove linkane su Ikea i Emmezeta, u Nami su mi jedne slične Ikeinim puno skuplje.

    Ako znate za neke druge, bila bih zahvalna na linku i pokojem savjetu. Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    što bi držala u njima?


    tupperware si zaboravila

    ja imam i plastične neke od prije 20 godina vulgaris, ali s istim poklopcima, imam i tupper... a i staklene
    ove linkane su za mene ukrasne koje si dobro izgedale vani, unutra u ormarićima imam četvrtaste da se mogu slagati jedne na druge
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 15.07.2020. at 17:11

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    bioroot.hr

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Lili, ukrasne posude ti trebaju samo za kuhinju - štajaznam, ovako nešto: https://cdn.emmezeta.hr/media/catalog/category/doze.jpg

    Za špajzu ili ormar, puno je važnije da posuda dobro brtvi, nego kako izgleda. Ja imam za dvije za brašno, jednu za šećer (neki Tefal klon još od prije Krista - oguljene su, ali funkcioniraju... U svaku stane taman 1 kg).

    Ostalo - tjestenina, ječam, zobene pahuljice - pretežno koristim obične staklenke 0,7 litre i davno sam odustala od ideje da mi budu sve iste. Moja svekrva ima sve iste i manje (sama je, tako joj odgovara), ali u mojoj kući funkcija je pretpostavljena izgledu. Dobro rješenje za moju kuću su obične staklenke od krastavaca (budući da radim svoju zimnicu, uvijek ih imam hrpu, a kupim samo poklopce -recimo, ovako nešto - dostupni u raznim bojama: http://www.mpg-halapa.hr/index14.html )

    Imam tri ukrasne posude koje stoje u kuhinji (sol, šećer, vegeta) od kojih druge dvije komotno mogu izbaciti, jer se vegeta i šećer za kavu kod nas rijetko koriste, ali navikli smo da su tamo.

    Pri odabiru posuda za pohranu treba voditi računa da su neke namirnice fotoosjetljive (crvena paprika mljevena, kakao) pa ih je bolje držati u neprozirnim posudama, a za ostalo - godinama sam koristila staklenke od instant kave (ovako nešto https://images-popusti.njuskalo.hr/d...um-8239499.jpg), ali nekako sve manje pijemo kavu. Nešto ih još imam, ali ne opterećujem se.

    Ako te veseli imati namjenske posude - uzmi neke koje ti se sviđaju i samo provjeri da poklopci dobro nasjedaju, da se sadržaj ne lufta.

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni su ovakve praktične
    https://bumbar.hr/hrvatski/detalji-p...do-1000-ml_623

    A i taj Bumbar ima svega vraga

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Znala sam ja tko će meni pomoći curke s foruma

    Nisam bila dovoljno precizna, da trebaju mi posude za kuhinju koja je nova i moderna , pa bih isto tako i neke lijepe posude koje su iste da to sve zajedno ima neku svoju priču.
    U izbu može biti svašta.

    Trebaju mi posude za sve u kuhinji: riža, tjestenina, ribana kašica, brašno, palenta, griz, sezam, chia, zobene, cornflakes i dr.

    Muči me jesu li ove staklene teške odnosno lakše podložne razbijanju a opet čine mi se zdravije od plastike bez obzira što je ona sad bez BPA.
    I prozirne mi se čine praktičnije. OK za brašno i kavu bi mogla imat one na kojima piše naziv šta je unutra.

    Žuta na tvom linku nisam pronašla posude.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.07.2020. at 11:57

  7. #7
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Ne da edit: Htjela bih se zapravo riješiti svih ambalaža, vrećica i sl.i držat u tim posudama/staklenkama.

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja bih uvijek odabrala staklo. A jako bitan je čep. Ja sam hrčak koji skuplja svašta i sve mi je žao baciti, ali su se meni staklenke s plastičnim čepom (nutella i instant kava) pokazale nedobrima

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne da edit: Htjela bih se zapravo riješiti svih ambalaža, vrećica i sl.i držat u tim posudama/staklenkama.
    U tom slučaju trebaš dobro paziti na veličinu, jer koja je svrha imati posudu za štajaznam žitarice u koju stane pol litre ili manje, a ne cijelo pakiranje? U tom bi slučaju u špajzi opet trebala držati načeto pakiranje zatvoreno gumicom ili kvačicom, kao kod mene. Ide mi to na živce, ali nakon 20+ godina braka i skoro 40 godina života izvan roditeljske kuće nisam našla univerzalno i trajno održivo rješenje. Ne znam...

    Osim u Ikei, sličnih posuda imaš i u Lesnini https://www.xxxlesnina.hr/posude-za-cuvanje-hrane-C33C3

    Nisam uspoređivala cijene, jer imam jako malo prostora na radnoj plohi, tako da za to nemam mjesta (osim već spomenute soli i šećera).

    Ako ti se čini da je staklo preteško, imaš i limenih posuda https://m-living.vecernji.hr/media/i...c9472666c.jpeg , ali one su neprozirne. To nije prednost ni mana, nego razlika. Staklene i plastične posude možeš prati u suđerici, drvene poklopce i ove pertlane metalne posude ne možeš, a ako je blizu peć - nahvatat će se masti i prašine, ufff...

    Kako god - prošeći se po Ikei, vidi što se nudi i bujrum, uzmi ono što ti se najviše sviđa. Oni nisu skupi, a ako ti ne bude odgovaralo, prodaš ovdje na burzi i nabaviš nešto novo...

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni je najgore ovo kaj Peterlin veli- nemam skoro niti jednu posudu adekvatne veličine. Adekvatne tako da mogu u posudu ubaciti cijeli sadržaj vrećice

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ni kod mene...
    Kupila sam visoke i uske u Ikei, ali niti u njih ne stane npr.cijela vrećica cronflakesa, stane 1kg brašna itd. I onda stalno imam ostatke negdje s gumicom zatvorene...

  12. #12
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja koristim tegle od krastavaca, cikle i slično. U njih presipam sve iz vrećica.
    Ako šta ostane u vrećici (a ponekad ostane) imam jednu kutiju za te ostatke, pa kad se tegla malo isprazni onda dospem do kraja.

  13. #13
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Po meni su najbolje plastične posude- staklene su teške i skliske, pa kad se napune znaju mi skliznuti iz ruke i razbiti se, a metalne počnu hrđati nakon nekog vremena.
    Ima dobrih plastičnih posuda po raznim centrima, ima i u ikea-i, momaxu, ima čak i u pepco-u.
    Oku ugodne, ne skupe i solidne.
    Ja imam naviku da sve presipam iz originalne ambalaže u posude.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  14. #14
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Najbolje su mi se pokazale ovakve staklenke: https://www.ikea.com/hr/hr/p/korken-...aklo-50213546/ odlično dihtaju, poklopac je također stakleni. Mana je da u staklenku od litre ne stane kila brašna/šećera... Kad sam kupovala, zeznula sam se i uzela najviše tih od litre.
    Ove s bambus poklopcem - mislim da kombinacija bambus - brtva s vremenom popusti.
    Za u frižider su mi odlične https://www.ikea.com/hr/hr/p/ikea-36...aklo-70359199/ za njih imaju plastične poklopce s gumenom brtvom koja se lako vadi i pere. Posude su vatrostalne, pa često u njima pripremam hranu, ostatak zatvorim i spremim u frižider.

  15. #15
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Meni su baš te od ikea-e staklene iscurile iz ruke, primiš sa jednom rukom nezgodno, i samo padnu.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Joj cure puno ste mi pomogle, hvala.
    Imam ideju što ću, neku mix kombinaciju. Moje posude neće bit vidljive na radnoj površini al svejedno želim da mi budu lijepe i praktične

    Hvalaaaa

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Ja koristim tegle od krastavaca, cikle i slično. U njih presipam sve iz vrećica.
    Ako šta ostane u vrećici (a ponekad ostane) imam jednu kutiju za te ostatke, pa kad se tegla malo isprazni onda dospem do kraja.
    Ovako je i kod mene. Ostatke držim u jednoj staroj košari za kruh, unutra je kaos. Imam još jednu sličnu za slatki rasuti teret, vanili šećer, pecilni prašak, suhi kvasac i takve stvari.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja sam jako davno odustala od svih tih posuda iz gore navedenih razloga (premale, polomim ih). Sad imam jedan kuhinjski ormar u kojem sve stoji u originalnoj ambalaži. Ne gomilam (osim sad u koroni ) i nekim čudom ne skupljaju mi se beštije.

  19. #19
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja sam jako zadovoljna sa staklenim od podravkine cikle, one srednje velike. Etiketa se ljepo skine u masini, poklopac je zelen, jedva se vidi logo, a stane dosta u njih. Drzim brasno, cokolino, cedevitu, rižu, masnistru....
    Ako bi baš se lickala, ukrasi poklopce s nečim.

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    VeraM, nemam vremena za ukrašavanje, trebam odmah lijepo i ukrasno
    U fazi sam života gdje nema sekunde viška vremena.

  21. #21
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam odustala od svih silnih posuda jer, kao sto je vec napisano, najcesce ne odgovaraju velicinom. Jedino sto pretresam u posudu je brasno, i to samo zbog toga sto mi se inace rasipa po ormaru. Imam posudu za brasno u koju stane cijela vreca (od nemam pojma koliko grama; velika je).

    Probala sam drzati secer i jos ponesto u posudama iz Ikee, a onda sam ga vise puta bacila jer se stvrdnuo.

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Imam posude za hranu. Za kavu, za šećer, brašno, mrvice, griz, ma za puno toga. I staklene i metalne i Tupperware. Meni dobro dođu.
    Kad mi dojade, kupim nove.
    Ili kad ugledam neke nove.
    Bar malo zabave. Ionako imam viška vremena, pa presipavam. Hahahaha.

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Beti zavidim na zadnjoj rečenici
    Ja planiram kupiti posude raznih veličina tako da imam za svašta.

  24. #24
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja pretresam sve ovako kao Beti, plus još palentu, žitarice, sjemenke...Stoje na vidljivom mjestu pa volim da izgledaju, mada imam i ove od cikle i krastavaca. Najviše sam ukrasnih kupila u Emmezeti, Lesnini, a bome zna se naći lijepih i po China shopovima tipa My home (ne znam imate li taj u ZG, ali sigurno imate drugih). Većinom su staklene s fora poklopcem.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Evo da se povratno javim.
    Oduševljena sam kako mi sad sve to zajedno izgleda pregledno u kuhinji sa staklenkama.

    Na kraju sam ih najviše kupila u Pepcu, slatke su, a puno povoljnije. Uzela sam neke i u Emmezeti. Do Ikee me nije put nanio, al vjerujem da ću i tamo uzet one fora uske duboke s bambus poklopcem. Stavila sam i naljepnice, ma divotica
    Hvala vam svima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.07.2020. at 22:35

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sebi sam uzela staklenke na hermetičko zatvaranje u šumoopskrbi. Tu stavljam namirnice podložne leticama koje bi ih ucrvile. Leća, ječam, sl. Šećer, kako, to stavim u limenke. A tjesteninu i pahuljice kanim stavit u velike plastične posude od munchmallowa koje prodaju u Sparu. Ne stavljam staklenke iznad na police od straha da u potresu ne padne nekom na vugla.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Onda to u kutiju od mečmelova staviš u originalnoj vrećici,žuta koliko kužim to je ć ono kaj Lili ne želi.

    Ja imam one spajalice kojima se zatvori plastična ambalaža,i Ali moje je većinom sve u originalnom pakiranju u ormaru. Osim šećera koji je u plastičnoj kockastoj kutiji u koju stane kilu istog,par kutija u kojima su stvari za kolače dugo,pp,kakao u prahu,to je na dijelu pored tog velikog ormara recimo na polici ,a zapravo u dijelu ispred dimnjaka.
    Sve idts
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.07.2020. at 05:08

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Vidim da Lili uživa u svom novom pogledu na zslihe

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Daaaa
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.07.2020. at 07:22

  30. #30
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni sve stoji u originalnoj ambalaži. Prednost je da vidim rok trajanja (da zaključim usudim li se još ili ne konzumirati )
    Staklenih bi se bojala iz već opisanih razloga praktičnosti (težina, klisko, razbijanje i sl) plus kutije se bolje slažu i ne moram čitati/gledati što piše, odmah prepoznam pakiranje.
    Vani na otvorenom nemam ništa, to bi značilo da povremeno moram prati još nešto a ne samo radnu površinu, fronte i pločice
    Posljednje uređivanje od sillyme : 24.07.2020. at 10:06

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sve stoji u originalnoj ambalaži. Prednost je da vidim rok trajanja (da zaključim usudim li se još ili ne konzumirati )
    Staklenih bi se bojala iz već opisanih razloga praktičnosti (težina, klisko, razbijanje i sl) plus kutije se bolje slažu i ne moram čitati/gledati što piše, odmah prepoznam pakiranje.
    Vani na otvorenom nemam ništa, to bi značilo da povremeno moram prati još nešto a ne samo radnu površinu, fronte i pločice
    Da, za zalihe to je ok.

    Ali čim je ambalaža jednom načeta, bolje je presipati u posudu. Ne mogu izbjeći krš u špajzi - načete vrećice tjestenine i slično - jer mi ne stane u kuhinju na radnu plohu, a police nemam. Ovo u špajzi mi je grozno, neuredno i svakakvo, ali to je ionako prostorija koja nije izložena javnosti.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Imaš te spajalice za vrećice to je super rješenje

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    meni je to sve neuredno ako nije posloženo u nekim posudama. i što je najgore zaboravim da to nešto imam ako mi padne iza nečega i tad mi uredno prodje rok.
    U staklenkama imam količine koje nema šanse da im prodje rok jer će se prije potrošiti. Ovo sad mi je preporod. I bolje vidim kad mi je nešto pred kraj i da treba obnovit zalihu.

    U izbi ćemo stavit stalaže za zalihe, njih ću držat u ambalažama.

  34. #34
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Sjetila sam se da imam u stvari jednu staklenu, za secer. To je jedina koja mi se činila ok jer ima neku ukrasnu silikonsku traku preko sredine pa ne isklizne dok je držim a poklopac je stakleni ali isto ima neku silikonsku kao “haljinicu” oko sebe (ne znam kako to opisati) pa je skoro hermetički zatvoreno (nikad mi se nije šećer zgrudao) a nema ni navoja ni onih kopči za zatvaranje kao za dunstflase nego se jako lagano vadi i stavlja. I staklo je dosta tanko pa nije teška.
    razlog zašto imam samo jednu je sto je kupljena jos u Kiki i tad je bila dosta skupa, kad sam izračunala koliko bi koštalo jos par sličnih i vecih odustala sam od kupovine... a kasnije vise nisam vidjela taj sistem po dućanima.

  35. #35
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ma ne, jelena, moja ideja je bila da tu plastičnu posudu napunim direktno sa zobenim i sa tjesteninom. Al, ono, plastika, jel, ne volim kad mi hrana preuzme smrad plastike. A opet, tjestenina je suha, pa ne bi trebalo.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    kutiju od koliko je to tri litre staviti pahuljice?
    Znači stane cca kila i pol.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nemam pojma, ali to je ona okrugla piksa iz spara stvarno velika, više od kile pahuljica stane.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Znam koja je kutija i da puno stane originalnog kaj ide u to,nikad je nisam kupila

  39. #39
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jer moraš i mančmalove, a meni se ne jede toliko tog. Ok, imala sam faze, u trudnoći, al sad nemrem. A deci tog nebum davala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •