Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Krv u stolici

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    1

    Početno Krv u stolici

    Pozdrav svima. Da li je neko imao iskustvo kod djeteta sa pojavom krvi i sluzi u stolici. Dijete 2 godine ,javilo se prije 10 mjeseci nakon antibiotika. Ne javlja se svaki dan , čak jedan period nije bilo mjesec i po nikako krvi. Radjena rektoskopija ,irigografija,ultrazvuk, alergeni nutritivni, stolica na crijevne parazite i gliste svi nalazi uredni. Krv i dalje prisutna. Lp

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    O koliko krvi i sluzi govoriš? Je li to onako jedna točkica veličine makova zrna (kod mog djeteta jednom kad je imalo eksplozivnu stolicu kao dojenče) ili onako veličine nokta, ili ne znam, čajna žličica?

    Još testova radite. Morate znat uzrok. To što je nečije tuđe dijete imalo krv u stolici iz ovog ili onog razloga vama apsolutno ništa ne znači.

  3. #3
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Kod mog je bila zbog bakterije. Pretpostavljam da ste pretrage na bakterije radili? Mozu biti i virus.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 24.07.2020. at 22:04

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Može biti i analna fisura, napuknuće analnog sfinktera. To se može dogoditi ako je dijete imalo tvrdu stolicu.

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Može i neka kapilarica puknuti pa se pojavi krv.
    To dođe od tvrđe stolice i nije opasno.
    Mene užasava količina pretraga koja je napravljena djetetu.
    Zašto? Pogotovo jer je sve ok i događa se i dalje.
    Bitno pitanje je; kakva je krv?
    Ako je svježa, crvena, to može biti ovo što sam napisala , a ako je crna, onda dolazi iz crijeva i to je ozbiljniji problem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Slazem se s Tanci, cak sto vise imam iskustva s dvoje od mojih cetvoro. Jedan je imao osetljiv anus i puckalo mu je neko vreme cak i bez tvrdje stolice. Nista ga nije bolelo. drugi slucaj je posle malo tvdje stolice nakon sto je dete preskocilo jedan odlazak na wc. nju je malo boleo stomak zbog tog odlaganja. svaki put sveza krv.

  7. #7
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Moje sve cetiri su imale krv i sluz...mislim da ako je i sluz uz krv da nije bas fisura u pitanju
    kod mojih se radilo o nutritivnim alergijama, a sva alergoloska ispitivanja su bila negativna...tek eliminacijom namirnica iz prehrane smo skuzili o cemu se radi.
    Ali kod nas je to bilo pocelo sa nekih dva mjeseca, iako je moguce da je antibiotik iziritirao jace crijeva, tako je kod moje trece nakon antb doslo do pogorsanja

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Je kod alergija je to pretraga koja ide u tom smjeru,i ne mora pokazivati okultno krvarenje,s opet je alergičan

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •