Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Gledaju li filmove ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno Gledaju li filmove ?

    Naslov sve govori :D
    Moj filozof se unazad pola godine poceo zanimati za gledanje filmova. Ne gleda cesto (jer playstation i youtuberi) ali voli pogledati dobar film. Lista odgledanih filmova je sljedeca :
    - Kronike iz Narnije
    - Gospodar prstenova trilogija
    - Hobit trilogija
    - Sam u kuci 1 i 2
    - Pasija
    - Greben spasenih
    - Kum 2
    - Gladijator
    Koje filmove preporucujete i na sto pazite pri izboru filmova ?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    U ovoj dobi moj E.je imao značajne teškoće čitanja, a obožavao je StarWars serijal. Doslovce je naučio slušati engleski i kasnije polako čitati titlove uz to. I danas više voli filmove od knjiga. Brinula sam u početku zbog količine nasilja u Star Wars, ali ti filmovi imaju moralnu pouku, za razliku od mnogih računalnih igara koje su čisto nasilje bez svrhe.
    Od ostalih filmova mogu spomenuti Pink Panthera, staru i novu verziju, pa onda Posljednju legiju, a bilo je tu i raznih gluposti tipa O mačka ma i psima... Ne mogu se sjetiti. Od domaćih dakako Tko pjeva zlo ne misli.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ah, nasilje. I moj je sinoc, gledajuci bitku za Germaniju, zakljucio da ga jako lose odgajam jer mu dopustam da to gleda :D
    Ali cini mi se jako tesko pronaci film koji ne sadrzava takve scene a pitanje je do kada ima smisla stititi ih od takvih prizora..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Moj će za par dana 9 i spisak pogledanih filmova je sigurno daleko veći .
    Sa tim što imaju zajedničku listu filmova koje vole i on i sestra, pa onda listu strogo njoj omiljenih filmova, i listu samo njegovih favorita.
    Većinu stvari sa gornjeg spiska je pogledao više puta, Pasiju nije, niti će skoro, ali Hobita i LOTR gleda valjda peti put...
    Obožava ceo serijal Star wars, isto tako i Avatar, Gravity, Marsovac, Men in black, Transformers ceo serijal...
    Od starijih The last starfighter, Enemy mine, Day after tommorow, Vulkan, Independence day... Uskočio je i na neke odabrane scene iz Ridikovih hronika i Alien-a...
    (mi smo fanovi SF-a i apokaliptičnih scenarija )

    Od više istorijskih favoriti su Master and commander, pomenuti Gladijator, pogledao je ponešto iz Apokalipto-a ali bome ne sve, i naravno Funny side of history .
    Pogledao je i 300 na preskok. Nešto od filmskog nasilja podnosi bez da trepne, a od nekih scena mu se diže želudac (uostalom i meni), tako da neke filmove gledamo uz prethodna upozorenja šta sledi, i eventualno preskačemo.
    U poslednje vreme gledamo i poneki western, od novijih pogledali smo Wild wild west, što je najuvrnutija steam punk sprdnja na žanr ali klincu se sviđa.
    Put oko sveta sa Džeki Čenom, i generalno još poneki film sa njim - Karate Kid valjda. Poneku scenu iz onih kineskih skupih produkcija - Kuću letećih bodeža i još ponešto, ali ne mogu trenutno da se setim.
    Gremline naravno...Ali to nije edukativno
    Na TV-u je pogledao Indijanu Džonsa i Džejms Bonda, rekao je da može da prođe...
    Od ruskih filmova T34, tenkovi naravno...Ne znam u kom momentu se moja deca oblikuju tako rodno stereotipno, ali trenutno je sav 100% u tehnici, oružju, bitkama, istraživanju, avanturama...
    (Osim što smo juče pogledali staru rusku produkciju Bajke o caru Saltanu...)

    Kad vidim spisak, ispada da samo sedimo i gledamo filmove .
    Posljednje uređivanje od pulinka : 01.08.2020. at 10:45

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ajme, ja SF ne podnosim. Hajde, nisu mi losi ovi neki noviji, Gravitacija, Interstelar, Marsovac... Ali opcenito, nije moj zanr a volimo zajedno gledati filmove :/ Dala si mi nekoliko dobrih ideja za westerne

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Winnetou, cijeli serijal. Morali smo jednog ljeta obići cijelu Zrmanju i muzej Winnetou u Starigrad Paklenici.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    pulinka, bajka o caru Saltanu me podsjeća na djetinjstvo...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Od domaćih još Duh iz močvare. Ima toga...

    Potpis za Ljude u crnom i druge sf filmove. Enemy Mine također.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Winnetou, cijeli serijal. Morali smo jednog ljeta obići cijelu Zrmanju i muzej Winnetou u Starigrad Paklenici.
    Nisam imala pojma da ovako nešto postoji, baš moram naći nešto više na netu .

    Bajku o caru Saltanu sam našla slučajno među starim knjigama, pa smo se setili i filma.

    Kako ja ne znam ni za knjigu ni za film Duh u močvari? Da li je i sniman zaista u Kopačkom ritu? To bi vredelo pogledati.

    Rehab, onda ne vredi ni da pominjem Peti element ?

    Kod nas je tata puno veći filmofil od mene, što sam starija imam manje strpljenja da sedim i gledam, radije čitam. Inače je proletos išla na TV repriza Alo, alo i to smo obavezno gledali zajedno da se malo nasmejemo.

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Bilo koji Koko isto je ok

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    hvala Pulinka na idejama, sjetila si me na dosta toga što bi se svidilo mome
    Donedavno je bio jako u otporu oko gledanja filmova, tek od ove zime je pokazao neki interes. Pogledali smo cijelu Star Wars seriju, trenutno je u Harry Potteru, al jako mu se svidjela serija Povratka u budućnost

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Moj od serija trenutno prati Malcom u sredini i Princ iz Bel Aira. Znao je pogledati i koju epizodu Poirota s nama.

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Moj voli Marvela, Star wars-e, Lotr, DC filmove.

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pulinka, muzej Winnetou je odmah iza hotela Alan u Starigrad Paklenici. Taj hotel je i sagrađen za potrebe snimanja, a sadašnji muzej je bilo skladište rekvizita, ako sam dobro zapamtila. Nije velik prostor, ali desetogodišnjaku je taman po mjeri da sve pogleda i izjuri van
    Nude se i ture obilaska filmskih lokacija, ali za prevelike pare, pa smo si mi to sami organizirali. U okviru nacionalnog parka ima dosta označenih lokacija i baš nam je bilo zabavno. Dolazili smo više puta, a interes se s Winnetou muzeja brzo preselio na planinarske puteve, ali to nije tema.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Peti element sam izostavila,jer mi se čini da je deset godina prerano za taj film, ali moram ovdje napisati ponešto o svrsi SF literature i filmova. Vrlo često je to kritika društva koju nije lako iskazati na drugačiji način.

    Ima još jedan SF film za djecu koji je, kao i knjiga, omiljen u našoj kući : The Giver
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.08.2020. at 23:35

  16. #16
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moji su isto pogledali vec brdo filmova, sve Harry Pottere, Star Wars, sve komedije s Benom Stillerom (tu zna biti škakljivih tema ), romanticnih komedija (sve s H. Grantom, Sandrom Bullock) itd... Pa u zadnje vrijeme Terminatore, Bourne trilogiju (stariju je to jako fasciniralo), mislim i par James Bond filmova (novije, stari su joj mislim previse staromodni) i sl... Mislim da je Matrix probala ali nije jos za njega, mozda za godinu-dvije.

    Serije Big BangTheory, Friends....(to sve gleda na engleskom i s engleskim subtitlom, pa joj je engleski naglo napredovao, ali zato kad nas pita što neka fraza znaci - a bolje da mi objašnjavamo nego da nagadja)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 02.08.2020. at 00:17

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Peti element sam izostavila,jer mi se čini da je deset godina prerano za taj film, ali moram ovdje napisati ponešto o svrsi SF literature i filmova. Vrlo često je to kritika društva koju nije lako iskazati na drugačiji način.

    Ima još jedan SF film za djecu koji je, kao i knjiga, omiljen u našoj kući : The Giver
    Ovo ljudi obično ne uzimaju u obzir, da SF uopšte nije samo tehnika ili budućnost ili maštarija, nego su najbolji primerci tog žanra baš to što si napisala - kritika društva ili misaoni eksperiment- šta bi bilo kad bi bilo...

    The Giver nisam gledala, onako sa Wikipedije siže mi zvuči puno ozbiljnije nego Peti element, koji su moja deca pogledala bez neke drame, starijoj se naravno dopala romantika a mlađem akcija, generalno u filmu više vredi čisto vizuelni efekat nego bilo šta drugo. The Giver je sličan ponečem iz opusa Ursule Le Guin, ali njene priče se teško ekranizuju i ne dopadaju mi se filmske verzije...

    Povratak u budućnost smo zaboravili, eto nove ideje za gledanje. Hari Poter im nije toliko zanimljiv, nekako ih nije sasvim uvukla priča.

    Terminatore su rado pogledali i moji. I Brzinu, prvi deo, to je isto favorit. Uzbunu na Zelenom vrhu smo uhvatili slučajno na RTL-u, dopala im se, ali nisam znala da ima više filmova u serijalu, možda bih mogla naći.

    Juče su pogledali Ostrvo sa blagom iz `90. Ima i tu nasilja, ali nisu se nešto potresli, naprotiv, rekli su da je odličan.
    Od jako starih klasika pogledali su Čarobnjaka iz Oza, ali jako im je staromodno, i Moje pesme, moji snovi (The sound of music)- za to su ideju dale pesme sa solfeđa . Za Merry Popins su rekli da je jeziva .

    Od serija gledali smo rusku Kuhinju prve tri sezone, posle nam je grupno dop......, nismo više mogli da pohvatamo ko s kim šta gde, malo previše sapunice za naše kapacitete.
    Generalno, za toliko filmofilsko oduševljenje možemo da zahvalimo policijskom času proletos, ni moji ranije nisu bili toliko zainteresovani za film :/. Bar smo izvukli i neke lepe uspomene iz svega...
    Posljednje uređivanje od pulinka : 02.08.2020. at 12:38

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ljudi obično ne uzimaju u obzir, da SF uopšte nije samo tehnika ili budućnost ili maštarija, nego su najbolji primerci tog žanra baš to što si napisala - kritika društva ili misaoni eksperiment- šta bi bilo kad bi bilo...

    The Giver nisam gledala, onako sa Wikipedije siže mi zvuči puno ozbiljnije nego Peti element, koji su moja deca pogledala bez neke drame, starijoj se naravno dopala romantika a mlađem akcija, generalno u filmu više vredi čisto vizuelni efekat nego bilo šta drugo. The Giver je sličan ponečem iz opusa Ursule Le Guin, ali njene priče se teško ekranizuju i ne dopadaju mi se filmske verzije...

    Povratak u budućnost smo zaboravili, eto nove ideje za gledanje. Hari Poter im nije toliko zanimljiv, nekako ih nije sasvim uvukla priča.

    Terminatore su rado pogledali i moji. I Brzinu, prvi deo, to je isto favorit. Uzbunu na Zelenom vrhu smo uhvatili slučajno na RTL-u, dopala im se, ali nisam znala da ima više filmova u serijalu, možda bih mogla naći.

    Juče su pogledali Ostrvo sa blagom iz `90. Ima i tu nasilja, ali nisu se nešto potresli, naprotiv, rekli su da je odličan.
    Od jako starih klasika pogledali su Čarobnjaka iz Oza, ali jako im je staromodno, i Moje pesme, moji snovi (The sound of music)- za to su ideju dale pesme sa solfeđa . Za Merry Popins su rekli da je jeziva .

    Od serija gledali smo rusku Kuhinju prve tri sezone, posle nam je grupno dop......, nismo više mogli da pohvatamo ko s kim šta gde, malo previše sapunice za naše kapacitete.
    Generalno, za toliko filmofilsko oduševljenje možemo da zahvalimo policijskom času proletos, ni moji ranije nisu bili toliko zainteresovani za film :/. Bar smo izvukli i neke lepe uspomene iz svega...
    U pravu si, The Giver je iz 2014, pa su moji bili stariji od deset godina kad su ga pogledali, ali knjigu je moj stariji pročitao i ranije. Offt. Lois Lowry ima i drugih knjiga, nisu sve SF, ali su sjajne za mlade koji tek počinju čitati na engleskom.

    Da se odmaknem od znanstvene fantastike, od serija nisam spomenula Darling Buds of May. Moji znaju gdje tko od glumaca uzima zrak, a i knjigu je stariji čitao u originalu negdje u srednjoj školi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.08.2020. at 13:27

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Offt. Ursula LeGuin mi je sjajna, a nisam ni znala da postoji ekranizacija njenih priča. Razmišljam vrijedi li to uopće tražiti...da ne pokvarim dojam knjiga.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Još filmova za desetogodišnjake: Ivanhoe, Robin Hood, Legenda o kralju Arthuru, takve teme su dobro prolazile kod mojih.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Offt. Ursula LeGuin mi je sjajna, a nisam ni znala da postoji ekranizacija njenih priča. Razmišljam vrijedi li to uopće tražiti...da ne pokvarim dojam knjiga.
    Ne vredi... ciklus Earthsea je ekranizovan više puta, nisu me trejleri nimalo zainteresovali. I Lathe of Heaven, možda još ponešto. Možda nešto i zaslužuje šansu, ali i ja ne bih da kvarim utiske.
    Ali sam se setila nečeg što je mojima bilo OK, Kostnerov Waterworld. I od klasičnog E.T. SF-a: Arrival. (I Kontakt i Prvi kontakt ... )

    Sećam se Darling Buds of May. Da li bi se to našlo online...
    I dve meni jako dobre serije: australijske Always Greener koja bi verovatno bila i za desetogodišnjake, možda radije devojčice, i My so called life koju ću možda predložiti ovoj mojoj romantičnoj dušici za koju godinu. Ali tim ne nalazim kompletne serijale pa mi je bezveze da gledaju napreskok :/.Ne znam ništa novije sličnih tema, a sigurno ima.

    Moji su pogledali prvu epizodu Sherlock-a sa Jeremy Brett-om, mlađem se sviđa, starijoj ne, ona bi radije Agatinog Poaroa. Ali joj se dopao novi Inspektor Maigret sa Rowanom Atkinsonom, i film Mr. Holmes sa Ian McKellen-om.

    Kralj Artur, da, to ću morati da im predložim, kad su već pogledali manje-više ceo Kingdom of Heaven, sigurno bi i ovo hteli.

  22. #22
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Moj devetogodišnjak je pokraj vaših kao beba
    Uopce ga (još) ne mogu zamisliti da gleda tako "ozbiljne" serije i filmove


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Moj devetogodišnjak je pokraj vaših kao beba
    Uopce ga (još) ne mogu zamisliti da gleda tako "ozbiljne" serije i filmove


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da, da... za godinu ili najviše dvije uslijedit će "kvantni skok". Rijetko kojeg roditelja to ne iznenadi.

    S druge strane, ovisi i o osobi - moj stariji sin nikad nije bio pretjerano zainteresiran za to (kao ni ja), za razliku od mlađega koji zna sve glumce tri generacije unatrag (kao mm i njegova mama), hehehe...

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pitala sam sinove da me podsjete na ostale omiljene filmove.

    Daklem - filmovi o psima:
    - Lassie serijal
    - Hachiko
    - Marley
    - Beethoven
    - Turner & Hooch
    - Crveni pas (ja se uopće ne sjećam filma, pamtim samo knjigu i bila mi je odlična: http://www.najboljeknjige.com/conten...px?BookID=1111 )

    Ostalo - lakše mi se prisjetiti po glumcima:
    - Chevy Chase - razne komedije tipa Najluđi Božić, Tri amigosa, Izgubljeni u Europi... ima ih cijelo brdo
    - Johnny Depp - Pirati s Kariba, cijela serija
    - Tom Hanks - osim Turnera & Hoocha, još dolazi u obzir Brodolom života, za Forresta Gumpa je vjerojatno prerano prije 12.godine...
    - Robin Williams - Noć u muzeju
    - Harrison Ford - osim StarWars, moram spomenuti Indiana Jones serijal, to su isto gutali i znaju napamet

    Nadrobili su još toga, ali nisam zapamtila puno...
    Jedna od boljih komedija koje smo se sjetili je Ledena staza, film o jamajkanskoj ekipina zimskoj olimpijadi: https://mojtv.hr/film/1669/ledena-staza.aspx

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •