Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: kud s jednokratnim maskicama?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno kud s jednokratnim maskicama?

    idu li u koju od reciklažnih vreća (ZG)?

    ili stvarno moram bacit u smeće?

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja ih odlažem u plastiku.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Buduci da sluze sprecavanju sirenja virusa, trebale bi se tretirati kao medicinski otpad, ali bih rekla da je taj nacin odlaganja neizvediv pa idu u obicno smece.

    Ne znam kakve maske se sve nude, ali jednokratne koje mi imamo su napravljene od papira, zice i gumice i nemaju plastike u sebi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Isla sam gledati kaj pisu na ZJZJ-ima ...ufff

    "zbrinjavanje - 72 sata u karantenu pa onda u smece u duploj cvrsto zavezanoj vrecici...ajoooj (

    moj zakljucak: koristit cu platnene kolko max mozemo

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Buduci da sluze sprecavanju sirenja virusa, trebale bi se tretirati kao medicinski otpad, ali bih rekla da je taj nacin odlaganja neizvediv pa idu u obicno smece.

    Ne znam kakve maske se sve nude, ali jednokratne koje mi imamo su napravljene od papira, zice i gumice i nemaju plastike u sebi.
    Onaj obojeni dio kod troslojnih nije papir,znači vanjski

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja bacim u smeće
    do sad su to bile samo dvije, jer uglavnom koristim platnene

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Lokacija
    Trogir
    Postovi
    10

    Početno

    Maske obavezno tretirati kao medicinski otpad, jer inace sirite sve bakterije (i ne samo te od Covid-a) po privatnom smecu. (Tako kazu, a sad, vecina nas negleda na to, po meni onda nema smisla niti nositi masku )

  8. #8
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Prije nego bacite/reciklirate maske bi bilo dobro da prerezete ili odrezete gumicu. U slucaju da maske zavrse u prirodi gumice se mogu omotati pticama oko nogu...

  9. #9
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj bubi99 prvotno napisa Vidi poruku
    Maske obavezno tretirati kao medicinski otpad, jer inace sirite sve bakterije (i ne samo te od Covid-a) po privatnom smecu. (Tako kazu, a sad, vecina nas negleda na to, po meni onda nema smisla niti nositi masku )
    Covid je virus, a ne bakterija. Ovo je potpuno besmisleno. Je l smijem nagriženi krumpir baciti u smeće, ili i njega u medicinski otpad? A papirnate maramice kad nos obrišem?

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Covid je virus, a ne bakterija. Ovo je potpuno besmisleno. Je l smijem nagriženi krumpir baciti u smeće, ili i njega u medicinski otpad? A papirnate maramice kad nos obrišem?
    Ovo sam baš ja htjela pitati... Čovječe, neki dan nosim biološki otpad u kantu (otpatke od jabuka koje sam čistila za štrudlu), a kanta smrdi baš užasno.... pravo leglo bakterija i koječega. Strava... Ili kamo baciti riblje iznutrice? Bacim u obični komunalni otpad, a pitam se je li to ispravno, jer to je baš lako pokvarljivo i raj za bakterije. Vjerojatno i viruse.

  11. #11
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam baš ja htjela pitati... Čovječe, neki dan nosim biološki otpad u kantu (otpatke od jabuka koje sam čistila za štrudlu), a kanta smrdi baš užasno.... pravo leglo bakterija i koječega. Strava... Ili kamo baciti riblje iznutrice? Bacim u obični komunalni otpad, a pitam se je li to ispravno, jer to je baš lako pokvarljivo i raj za bakterije. Vjerojatno i viruse.
    Pa naravno da je raj za bakterije. Zato i peremo ruke kad bacimo smeće
    Al tih je bakterija uvijek bilo i biti će. I nije se mali broj ljudi doma zarazio salmonelom.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Onaj obojeni dio kod troslojnih nije papir,znači vanjski
    Ja oprala maskicu zabunom u mašini (kiruršku) ništa joj nije osim što je manje učinkovita, sad je valjda u rangu robene višekratne. Al, da je baš papir za reciklažu, računam da bi se raspala, a ona se drži u formi u kojoj je. BTW, ne znam jeste li pokušavali onaj test s gašenjem upaljača puhanjem kroz maskicu i jel test uopće smislen. Ali, npr., pušeš kroz robenu netroslojnu - gasi se odmah. Pušeš kroz kiruršku troslojnu, bome, treba se dobro namučit. Pušeš kroz troslojnu krirušku nakon višesatnog nošenja, ona ovlažena - gasiš plamen jednostavnim puhom.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja oprala maskicu zabunom u mašini (kiruršku) ništa joj nije osim što je manje učinkovita, sad je valjda u rangu robene višekratne. Al, da je baš papir za reciklažu, računam da bi se raspala, a ona se drži u formi u kojoj je. BTW, ne znam jeste li pokušavali onaj test s gašenjem upaljača puhanjem kroz maskicu i jel test uopće smislen. Ali, npr., pušeš kroz robenu netroslojnu - gasi se odmah. Pušeš kroz kiruršku troslojnu, bome, treba se dobro namučit. Pušeš kroz troslojnu krirušku nakon višesatnog nošenja, ona ovlažena - gasiš plamen jednostavnim puhom.
    I ja sam tako oprala jednokratnu masku koju je sin imao u džepu hlača. Nije imala vidljivih oštećenja niti se raspala, ali nisam to prala na visokoj temperaturi. Baš sam se pitala možemo li ih povremeno tako koristiti npr. za odlazak u trgovinu, kao i platnene...

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Tashunica je rekla da se može

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Di je rekla? citiraj post. A i jel Tashunica neka osoba s autoritetom u vezi maski? mislim ne mojte pisati mara kaze moze, osim ako mara nije neko ko ima neku referencu.
    ina je napisala ovo
    BTW, ne znam jeste li pokušavali onaj test s gašenjem upaljača puhanjem kroz maskicu i jel test uopće smislen. Ali, npr., pušeš kroz robenu netroslojnu - gasi se odmah. Pušeš kroz kiruršku troslojnu, bome, treba se dobro namučit. Pušeš kroz troslojnu krirušku nakon višesatnog nošenja, ona ovlažena - gasiš plamen jednostavnim puhom.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    U AT kažu u obično smeće, isto kao i plastične rukavice (ako to još tko koristi).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •