Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Problemi sa uspavljivanjem

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno Problemi sa uspavljivanjem

    Može li koji savjet, ideja oko uspavljivanja bebe. Mali ce sada 4 mj i uspavljujem ga na rukama. Do prije nekih tjedan i pol je funkcioniralo iako je trajalo, a sada je poceo plakati, ritati se, odbijat spavanje iako mu se spava (zijeva, trlja okice). Ako ne zaspe unutar sat i pol do dva nastane kaos. Znam da je bebama tesko se umiriti i vjerojatno je to razlog zajedno sa vecim interesom za svijet ali mozda netko ima slicno iskustvo pa zna koji savjet kako pristupiti uspavljivanju, promjenuti nacin uspsvljivanja. Također je jako živa i zahtjevna beba, ne moze biti sam i lezati ni 5 min tako da stalno skacem oko njega, a on gubi interes za igrom u roku odmah pa moram traziti druge nacine zabave.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Cica li?
    Jesi li probala ga položiti na dekicu, jastuk ili možda ampendrkl ako cica ? A da prije legneš s njim u krevet?

  3. #3
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da, ja moje obe uspavljzjem tako da s njima lezim dok ne zaspu. I ja tako pola puta zaspem s njima.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Kako s kojim djetetom
    Mog velikog je bilo lako uspavati,klinku ne.klinca osrednje jer je klinka bila nemoguća.

  5. #5
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja ću samo reći da suosjećam. Moj će sad 5 mjeseci i od početka jako loše spava. Odnosno baš i ne spava.

    Kombiniramo nosanje i sisanje pa ga već nekako uspavamo. Nekad kad ništa ne djeluje se odemo vozati autom dok on ne zaspe. To su nam očajnički potezi.
    Savjeti koje sam ja dobila su white noise, rutina pred spavanje i masiranje bebe pred spavanje. Možda ti pomogne nešto od toga ako nisi isprobala. Sretno

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ću samo reći da suosjećam. Moj će sad 5 mjeseci i od početka jako loše spava. Odnosno baš i ne spava.

    Kombiniramo nosanje i sisanje pa ga već nekako uspavamo. Nekad kad ništa ne djeluje se odemo vozati autom dok on ne zaspe. To su nam očajnički potezi.
    Savjeti koje sam ja dobila su white noise, rutina pred spavanje i masiranje bebe pred spavanje. Možda ti pomogne nešto od toga ako nisi isprobala. Sretno
    Ne samo rutina pred spavanje nego rutina cijeli dan, sa što manje odstupanja.

    Osim toga pomicanje vremena večernjeg polaska u krevet na ranije, recimo pola sata. Loše spavanje noću znak je da je beba premorena. Osim toga, malo skratiti popodnevno spavanje.

  7. #7
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne samo rutina pred spavanje nego rutina cijeli dan, sa što manje odstupanja.
    Da, istina.. Nama je to malo nemoguće. Nekad mu je seka tu, nekad nije (ovisno o danima kad je kod nas, a kad kod mame). Pa kad je tu onda je dan življi, kad nije onda je mirniji. Pa neke dane ide na vježbe, neke ne ide. Kad ide onda je cijeli dan užasno jer ne daju više roditeljima da ulaze pa se on naplače još s kamatama. Pa nova trudnoća sad, nekad mi je teže oko njega stalno skakati jer mi bude muka, nekad lakše.. I tako. U biti sve to utječe na rutinu, teško nam je izvediva. Ali dobro, da ne uzimam Nataši temu sad dalje.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Smanjiti dnevno spavanje? U dobi od 4-6 mjeseci ,to nikako. Djeca još tad spavaju dva do tri put dnevno .

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Smanjiti dnevno spavanje? U dobi od 4-6 mjeseci ,to nikako. Djeca još tad spavaju dva do tri put dnevno .
    Da, ali treba voditi računa da ne spava od šest popodne jer nakon toga nema šanse da spava navečer. Bome, isplati se uložiti u rutinu. Alternativa je poznata i ovdje opisana. Samo hoću reći da rješenje postoji, ali za to treba biti discipline kod roditelja. I bez brige, znam kako izgleda, jer imala sam i lošeg spavača i dobrog, ali nitko me ne može uvjeriti da se tu ništa ne može. Isto kao sto mislim da mnoge mlade mame prekrasno krenu s odvikavanjem od pelene. Brate, ako želiš provesti godine nespavanja, pa dobro, nekom i to odgovara.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Smanjiti dnevno spavanje? U dobi od 4-6 mjeseci ,to nikako. Djeca još tad spavaju dva do tri put dnevno .
    Da, ali treba voditi računa da ne spava od šest popodne jer nakon toga nema šanse da spava navečer. Bome, isplati se uložiti u rutinu. Alternativa je poznata i ovdje opisana. Samo hoću reći da rješenje postoji, ali za to treba biti discipline kod roditelja. I bez brige, znam kako izgleda, jer imala sam i lošeg spavača i dobrog, ali nitko me ne može uvjeriti da se tu ništa ne može. Isto kao sto mislim da mnoge mlade mame prekrasno krenu s odvikavanjem od pelene. Brate, ako želiš provesti godine nespavanja, pa dobro, nekom i to odgovara. Znam da zvučim ko cangrizava baba, a to i jesam

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Peterlin čangrizava babo u načelu si u pravu.
    Kod moje djece san se pogoršao kad su krenuli zubi, nije tu bilo neke pomoći osim mazati onim za zube. Kad su im izbili zubi bilo mi je i jasno zašto, oboje imaju ogromne zube.

    Uz to j asam izuzetno laganog sna, budi me svaki njamanji zvuk tako da često nisam spavala ni kad su djeca spavala. Naježim se kad se sjetim tog nespavanja, kad ne spavam ja sam neuračunljiva.

    Mi smo uveli osim sisanja, nosanje tako da je i MM često mogao uspavati djecu umjesto mene. Takodjer sam ih navikavala da mogu spavat i u kolicima, autu (dok su bili manji) tako da ako smo negdje zgibali ne moram doma u točno vrijeme radi spavanca. ALI držala sam se manje više istog rasporeda i rutine svaki dan, pratila djecu pa im tako polako ukidala dnevna spavanja.


    Oboje su s godinu dana imali jedno dnevno spavanje,a prestali su s 3 god spavat po danu. Meni bi odgovaralo da jesu nastavili i nakon 3 god al eto nisu više imali potrebu ni jedno ni drugo za dnevnim snom.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.08.2020. at 09:23

  12. #12
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mozda sad ne moze zaspat jer mu je prevruce... posebno na rukama. Vjerojatno ce bit bolje na jesen.

    Ja bi rekla da je vazna smirenost roditelja. Koja ce mozda pomoc da dijete zaspe, a mozda nece... al ce pomoc roditelju. Al nekoj djeci je jednostavno teze zaspat. S najstarijim smo imali najvise rutine i najpravilnije je spavao, svakih dva sata po dva sata (uz nadosupavljivanje sisanjem)... al ga je bilo najteze uspavat, posebno navecer... nikako... s ovim najmladjim najmanje rutine i najmanje je spavao po danu. U usporedbi s dvojicom starijih ja bi rekla nista! Al je svejedno bio najbolje volje i to sto je bio budan nije bio nikakav problem ni napor Srednji se pak probudio tek s 4-5 mjeseci... dotad je non stop spavao. U svakoj prilici. Al bez pravila.

    Probaj voznju kolicima... al moras ga stavit u pravom trenutku kad jos nije preumoran.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 19.08.2020. at 10:35

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Mali nocu dobro spava vecinom, budi se 2 puta za jesti i lako nastavii spavati. To mi je ok za sada

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Po danu ga je tesko uspavati, kolica, auto, tata, baka... 0 bodova. Samo ja i nosanje, a i to nece. Vruce mu je sigurno ali bilo je i svjezijih dana. Ne sisa, a i fok je sisao rijetko bi zaspao na siki. Rutinu forsiram, ali tko mene pita. Kazu kupaj ga, spavat ce... Ne i on

  15. #15
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Nataša16, možda je preumoran? Probaj pratiti znakove, pa čim vidiš da je umoran, počinje biti kenjkav, onda ga probati uspavati.
    Jersi probala neke druga načine, osim na rukama? Vožnja u kolicima vani npr?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Poruka mi se stalno briše, tj objavi se samo pola. Ugl, i kad sam smirena teško ide. Probala sam i leći pokraj njega ali samo digne glavu i zverla okolo dok mu ne dojadi i ne počne vrištati jer mu se spava, a ne može zaspati. Evo sad spava nakon velike borbe i mrmljanja svih slova abecede, Letećih medvjedića i šuštanja...Imam osjećaj da mu rutina ne odgovara, zna da kreće uspavljivanje i podivlja, a inaće uspije 3 puta odspavati po sat, sat i pol, nekad 2 i to sve do nekih 17, sati i onda ne spava do navecer tipa 20h. U zadnje vrijeme zaspe oko 19, a to mi ne odgovara jer jede oko 5 i onda poremeti noćni san i poveća broj buđenja jer ne pojede dovoljno. Jede kao svatovski gost, sa pauzama , 20 mil po 20 mil i jede manje od nekog prosjeka za njegovu dob

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Baš pretim znakove, i čim zjevne, počne se meškoljiti krenem u akciju Obično nakon nekih sat, sat i pol budnosti ali kažem, mali se neda. Kolica neće ni pod razno...opcenito vodoravni položaj. U spavljujem ga u pozi za podrigivanje, hahaha

  18. #18
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Nataša bi li ti onda bilo lakše u nekoj nosiljci, lakše je za ruke i leđa a oni dobiju taj svoj okomiti položaj
    u toj dobi je moj stariji stalno bio u mei tai, izvještila sam se izvadit ga kad zaspe bez da se probudi

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    I da, izdajam se i primjetila sam kako manje uspijem izdojiti zbog njegove budnosti, a baš sam se nadala da ću izdržati do 6 mjeseca sa svojim mlijekom

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    evo baš čekam da mi stigne nosiljka pa ću vidjeti hoce li htjet biti u njoj... do sada je odbio sve što smo nabavili za njega Baš je biser

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Nataša16 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš pretim znakove, i čim zjevne, počne se meškoljiti krenem u akciju Obično nakon nekih sat, sat i pol budnosti ali kažem, mali se neda. Kolica neće ni pod razno...opcenito vodoravni položaj. U spavljujem ga u pozi za podrigivanje, hahaha
    Anu sjedalicu? AK hoće tak,onda nakosi kolica malko,pa kad zaspi lako ga baciš u horizontalu

  22. #22
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Nataša16 prvotno napisa Vidi poruku
    Poruka mi se stalno briše, tj objavi se samo pola. Ugl, i kad sam smirena teško ide. Probala sam i leći pokraj njega ali samo digne glavu i zverla okolo dok mu ne dojadi i ne počne vrištati jer mu se spava, a ne može zaspati. Evo sad spava nakon velike borbe i mrmljanja svih slova abecede, Letećih medvjedića i šuštanja...Imam osjećaj da mu rutina ne odgovara, zna da kreće uspavljivanje i podivlja, a inaće uspije 3 puta odspavati po sat, sat i pol, nekad 2 i to sve do nekih 17, sati i onda ne spava do navecer tipa 20h. U zadnje vrijeme zaspe oko 19, a to mi ne odgovara jer jede oko 5 i onda poremeti noćni san i poveća broj buđenja jer ne pojede dovoljno. Jede kao svatovski gost, sa pauzama , 20 mil po 20 mil i jede manje od nekog prosjeka za njegovu dob
    Procitaj bolje sto si sama napisala i vidi je li stvarno tako kako pises: ne odgovara ti da zaspi oko 19h, poremetit ce nocno hranjenje.... Mozda uopce nije problem u njemu, vec u ocekivanjima.

    To naravno ne znaci da nam nije tesko s bebama i da bebe opcenito dobro spavaju, ali kad prihvatimo da su bebe bebe i da imaju svoje zelje i potrebe (i da ne razumiju sto je nama zgodno, a sto nije), nekako nam bude lakse pregrmiti te prve tjedne, a zatim mjesece i godine. Jedna od najbitnijih stvari je da kod beba nista nije trajno. Znaci taman kad beba nauci nesto super (sto zapravo znaci da smo se privikli na bebin ritam i ne smeta nam sto se cesto budi, puno place, trazi nesto ovako ili onako...), odmah nastupaju nove potrebe i navike. I beba opet sve radi krivo, odnosno nama je opet potreban period navikavanja na bebu i njene potrebe.

    Probaj na to gledati iz tog kuta. Vidi odgovara li vam rutina, ali ako ne, nema smisla tjerati mak na konac. I bebe su ljudi, sto znaci da nekima ne odgovara jedno te isto, u isto vrijeme.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Ma nisam tako mislila, htjela sam reći kako je fino spavao po noći pa je sada i to poremetio Moja očekivanja su pala u vodu nakon prvih mjesec dana,odmah se vidjelo da nece biti jedna od onih beba što jedu i spavaju, vole šetnje itd tako da sam se sa time pomirila Ja bi samo da ga mogu lakše uspavati po danu i na mozda neki drugaciji nacin, a ne znam kako da tome pristupim A možda ni ne mogu, kao što kažete beba je beba i ima svoje želje i potrebe

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa da. Proci ce.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Jooj Ardjo, sad si me sjetila da je sin skoro prespavao prvih 6mj, al kad su krenuli zubi onda je nadoknadio s budjenjima

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jooj Ardjo, sad si me sjetila da je sin skoro prespavao prvih 6mj, al kad su krenuli zubi onda je nadoknadio s budjenjima
    Joj svi spominju te zube i nespavanje, počinje me biti strah tih zuba..i ovako se borimo Vidim ja da gura sve i svašta u usta i baš pošteno zagrize moj prst recimo, ali mislim da još nisu krenuli

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Slinjenje ,guranje u usta i izbijanje zubiju nema veze s vezom

  28. #28
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Nataša16 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj svi spominju te zube i nespavanje, počinje me biti strah tih zuba..i ovako se borimo Vidim ja da gura sve i svašta u usta i baš pošteno zagrize moj prst recimo, ali mislim da još nisu krenuli
    Meni se cini da oni dosta brzo izbiju... par dana ili tjedan i smire se... a uglavnom ih ide vise odjednom. Ja isto mislim da ce mu bit lakse zaspat kad jos malo zahladi... I ja sam se najstarijeg nanasala u uspravnom polozaju dok sam ga uspavljivala. A bit ce i da ga sad malo vise zanima svijet oko njega pa ga i to ometa u uspavljivanju.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 20.08.2020. at 13:11

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    Moj decko od pocetka nocu fino spava. Odrapi po 4 sata u komadu. Sada mu je devet mjeseci,uspavljuje se uglavnom na cici.ALI bilo je faza kada je jako lose spavao. Znao se buditi nocu svakih 10 minuta, znao je danju uopce ne odspavati. To su bile faze,znala sam da jesu i bila sam strpljiva. Svaki put su prosle i spavanje se vratilo. Nisam sigurna sto je bilo posrijedi - skokovi, regresije spavanja ili zubici kojih ima vec sest. Ali bile su faze nekad i po mjesec dana. Nisam se uznemiravala jer sam znala proci ce. Ono sto mojeg uvijek uspava je lagana muzika,pjevam mu i plesem s njim. Uuu to ga hipnotizira. Znaci ako nece zaspi na cici radim to,i kad vidim da mu se oci sklapaju na cicu i gotov je. Mozda pomogne.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Mojima je pomagalo i masiranje iznad očiju u smjeru nosa
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.08.2020. at 16:05

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Evo mene opet.... Stanje kao da se pogoršava... Sad je zaspao nakon sat vremena vrištanja. Imam osjecaj da nešto radim krivo.
    Znači zadnje spavanje je završilo u pola 4 i od tada je budan. Prvo bude veseo, igramo se, idemo setati, onda se sav unervozi pa ga pokušam uspavati a ne ide, onda ga okupam, dam papati i ponovno pokušam uspavati. Ne znam jel postane preumoran ili ga pre rano pokušavam uspavati.... Znam samo da sam vec umorna od svega ☹️ a tek je 4 mj napunio

  32. #32
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Nataša16 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam samo da sam vec umorna od svega ☹️ a tek je 4 mj napunio
    Je li ti to prvo dijete, Natasa? Pitam jer zvucis kao ja kad je moja kci bila beba. Kunem se, ona je sa dva mjeseca znala biti budna po 12 sati i bojala sam se da ce imati kakve neuroloske posljedice od toga.
    Danas joj je 6 godina, velika je, pametna i draga. Neka djeca su jednostavno takva. Ako se brines, nadji pedijatra kojem vjerujes i pitaj sve njega/nju, ne forum i ne bake i ne poznanike.. I odmori se kad mozes. Ako imas muza/partnera, angaziraj ga pod hitno, neka nosa i seta, a ti odspavaj.. Bit ce bolje, izdrzi.

  33. #33
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Zaboravih reci da ju je i danas problem otpraviti u krevet. Ne voli spavati i kvit. Samo gubim vrijeme, kaze, zijevajuci.

  34. #34
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja sam apsolutno poklonik rutine. Nekad je lakše, nekad je teže. Nekad je praktično, nekad je nepraktično. Nepraktično je što si prilično nefleksibilan. Mi smo stalno problem obitelji jer se neuklapamo u vrijeme obiteljskih ručaka. I sad kad je veći držimo se i kad ne ide u vrtić vrtićkog rasporeda. Kad se vrati u vrtić nakon godišnjih, njemu je taj ritam i dalje ok, dok ima djece kojoj je to onda dodatni problem (neki se prilagode).

    Pa kad bi nas netko i zvao na ručak u vrijeme kad on ruča, poslije ručka dijete spava. Ali smo prilično tvrdoglavi bili i ostali kod toga. Svakim odstupanjem, a bilo ih je iz raznoraznih razloga (npr. termin kod pedijatra i sl.), znala sam da će doći do komplikacija u smislu cendranja, nespavanja i sl. I uvijek je bilo. Budući da je 360 od 365 dana bez odstupanja, mislim da je rutina super stvar. Nisam se upuštala u rasprave s mamama oko toga, ali sam se naslušala svačega od njih.

    Evo tu je bila tema o knjizi Gine Ford i očito su jako podijeljena mišljenja, tako da svatko bira po svome. I ovaj pristup zahtijeva priličnu disciplinu koja mi se ne da uvijek. Ali dugoročno mislim da se isplati.

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Jelena i mi smo se dosta držali rutine,ali meni to nije značilo da neću otići na taj ručak npr kod bake, samo će dijete odspavati tamo u sobi.

    Doduše, moji su prestali po danu spavat s 3 god i normalno su navečer lijegali bez cendranja, njima nije bio potreban dnevni san, iako bi meni odgovarao.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.08.2020. at 13:24

  36. #36
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Usput, ja sam stalno bila u panici da dijete ne zamijeni dan i noć i bila sam jako sretna što razlikuje dan i noć.

  37. #37
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    No mišljenja sam da nakon neke dobi dijete treba naučiti i fleksibilnosti (u godini pred školu). Ne mora ručak biti točno na minutu, nema dnev. spavanja u predškol.godini u vrtiću (jer se u školi tad neće spavat nego učit i sl.), a kreću polako i višednevni izleti u Grad mladih, pa Škola u prirodi na Sljemenu, Novi Vinodolski...sve po 5 rad.dana.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.08.2020. at 13:29

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Što se tiče noćnog sna, apsolutno je poželjno lijeganje i ustajanje u isto doba.

    Ipak većina odraslih se ne diže vikendom kad i rad. danom, pa tako ni djeca ne ustaju kao da idu u vrtić/školu

    Ja se trudim ranije dizat čak i na GO, budim i djecu, ali ne rano kao za školu
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.08.2020. at 13:32

  39. #39
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena i mi smo se dosta držali rutine,ali meni to nije značilo da neću otići na taj ručak npr kod bake, samo će dijete odspavati tamo u sobi.

    Doduše, moji su prestali po danu spavat s 3 god i normalno su navečer lijegali bez cendranja, njima nije bio potreban dnevni san poslije iako bi meni odgovarao
    Pa da, svatko radi kako mu paše. I naš je nekad spavao kod baka, ali mora dobiti ručak do 12 sati, jer je inače nepristojan za stolom. A nepristojan je jer mu se spava i ne da mu se više ni jesti. A i nije najmirnije dijete u svemiru, dapače - rekla bih da je prilično živo dijete. Ali ako jede navrijeme, normalno se ponaša za stolom.

    Kao starijoj mami, nije se meni dalo često s tim komplicirati. Lakše mi je skuhat taj ručak, pa otići popodne na čaj. Ovako ili dođeš ranije da baka vidi unuče, al onda nije baš kuharici optimalno, ili jedan od nas uspavljuje dijete 20tak minuta poslije ručka, i onda mali spava i ne vidi baku.

    Meni se doduše činilo da ne valja kako god okreneš. Ako dođeš ranije smetaš, ako tražiš da ručak bude kasnije, poslije spavanja (već si mu smrdao ritam, najčešće bih mu ja i skuhala nešto jednostavno, al ajde neka). Tako da su meni ti obiteljski ručkovi bili samo teret. Puno mi je draže bilo doći na čaj popodne. Najlakše sam se sa sestrom oko svega dogovarala, tu nikad nije bilo problema.

  40. #40
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    dobro ali ovjde pričamo o 4-mjesečnoj bebi
    nataša, ne znam, ja mislim da postoji neko ograničenje dokle su stvari pod tvojom kontrolom
    možeš eksperimentirati sa ovim i onim ponašanjima i ritualima i tražiti nešto što malo pomaže, ali i dalje ostaje činjenica da su male bebe, a pogotovo neke male bebe, naprosto takve, i nekad imaju takve dane ili periode, kad puno plaču i grintaju
    računaj da bebe imaju neurološki sustav koji nije još sasvim zreo, da su totalni početnici sa svojim tijelom i svijetom i ne znaju kako reagirati kad osjete da im se spava
    pokušaj raditi sve i dalje kako radiš dosad, i prihvatiti da će biti jedan period dana kad će biti okej i jedan period dana kad će biti grintav
    i da će to s vremenom ići na bolje, nervozni dijelovi dana postajat će sve manji

  41. #41
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče noćnog sna, apsolutno je poželjno lijeganje i ustajanje u isto doba.

    Ipak većina odraslih se ne diže vikendom kad i rad. danom, pa tako ni djeca ne ustaju kao da idu u vrtić/školu

    Ja se trudim ranije dizat čak i na GO, budim i djecu, ali ne rano kao za školu
    Evo još jedan nedostatak - mi se uvijek ustajemo do 7. I na godišnjem. Prednost - mali je u krevetu navečer u 21 h.
    Izbacit će se i kod nas to dnevno spavanje. Već ide opako prema tome. Ali mi je to tako super kad spava poslije ručka, a mi pijemo kavu

    Zapravo - ide onako kako je predviđeno - za neku dob više spavanja, za neku manje. Gina Ford recimo najavi da se treba prijeći na jedno spavanje manje. Ali to se već i vidi da je djetetu tako OK, samo te malo probudi i podsjeti da je vrijeme za to.

    Sinoć smo imali epizodu s mravima doma. Mali se sav uzbudio oko toga i otišao kasnije spavati. Jutros se kasnije ustao, a i nije se naspavao, onda sam imala njurgavo dijete, koje sam naganjala da se spremi u vrtić. Obično se doma i pokaka prije vrtića. Danas nije. Meni bi bilo draže da je. Nije to ništa strašno, ali eto nekih sitnica ne naniže.

  42. #42
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    dobro ali ovjde pričamo o 4-mjesečnoj bebi
    Istina, ja samo pišem kako se to dalje onda razvija. I sa 4 mjeseca je isto bilo. Samo prilagođeno toj dobi.

  43. #43
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Natasa, suosjecam. Moj najstariji je cesto neutjesno plakao pred vecernje spavanje. Koliki mi je to bio stres shvatila sam tek s mladjima koji uopce nisu tako plakali. A zasto je najstariji plakao... nemam pojma, vjerojatno kombinacija toga sto je sam po sebi osjetljiv (i danas je osjetljiviji i burnije reagira od mladjih), ali i sto mi kao roditelji nismo tako dobro prepoznavali sto mu treba, mir, igra, klopa... drzi se

  44. #44
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pusti si pjesmu od Vojka V Umoran pa malo se smiji i plači, al olakšanje je kad vidiš da su i drugi (bili) u tim cipelama

    plače beba, plače žena, plače punica

  45. #45
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Kakva rutina, kakav raspored, nista nije vrijedilo. Na kraju smo dosli do toga da smo sve podredili i organizirali oko hranjenja (to kasnije kad je bila veca) i spavanja i sto smo vise inzistirali, ona nije bila nista ornija ni za jedno, ni za drugo, a mi lijepo ispalili na zivce. Kad smo olabavili, i ona je.. malo.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Jeste, prvo djete... Kazu mi to je najteže jer ne znaš Ništa, drugo ces lakše svladati. A malo i je osjetljiv, živ je strašno i još bik u horoskopu
    Posljednje uređivanje od Nataša16 : 26.08.2020. at 15:59

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    Držim se rutine koliko mogu, jednog dana se možda i smiri, a mozda i ne
    Posljednje uređivanje od Nataša16 : 26.08.2020. at 16:03

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    21

    Početno

    A da, kad se sjetim mamine priče e da ja nisam spavala ništa trebala bih biti sretna što bar nešto odspava. A ništa, pomalo, dan za danom

  49. #49
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Natasa, isto mi je, ali bas. S time da su duplici, no cura je top. Ali mali, ajme meni pa taj otkako je skuzio svijet oko sebe samo trazi najvisu osobu koja bi ga setala da on istrazuje. Tom je spavanje gubitak vremena cini mi se. Tata ga jedino navecer uspava, a preko dana ja pjevam, setam, nosam. Primijetila sam da u klokanici zaspi u roku od 15 min, pa sam i to pocela prakticirati. Lakse je za ledja. Mantram si da ce to sve proci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •