Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Trudnoca, antidepresivi i dijagnoze

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    15

    Početno Trudnoca, antidepresivi i dijagnoze

    Pozdrav svim clanicama! Evo nakon nekoliko godina cekanja, saznajem iznenadno da trudna sam 6 tjedana, medjutim na terapiji sam Duloxetinom i Seroxatom (antidepresivi). Uz sve, imam hashimoto radi kojeg je prepisan Letrox 25, a tu su i problemi sa srcem u vidu perikardijalnog izljeva i aortne regurgitacije te deficit faktora XIII zgrusavanja krvi. Bila sam odmah nakon pozitivnog testa kod svog ginekologa koji je potvrdio trudnocu, ali je rekao da nista dalje ne moze prije 8. tjedna te da za pocetak obavim kontrolu kod psihijatra. Ono sto me zanima jesu iskustva mama i zena u vidu terapije antidepresivima i trudnoce. Nisam procitala nista dobroga, a bez terapije nazalost ne ide. Provela sam doslovno zadnjih tjedan dana spavajuci, nocne more su nenormalne te doslovno ne funkcioniram. Kao da se sve zivo poremetilo.


    Unaprijed hvala!

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Rainbow ima već neka ovakva tema i tamo su cure pisale što su uzimale tijekom T.ako drugačije ne ide. Drž se!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala na odgovoru Lili! Trudila sam se pronaci kombinaciju lijekova koje pijem, ali nema iskustava medju curkama. Uglavnom se navode lijekovi koje sam vec pila i izbaceni su iz terapije. Sutra idem na pregled kod psihijatra pa javljam novosti. U svakom slucaju, nemam dobar osjecaj... Na neki nacin sutra psihijatar daje svoje misljenje treba li nastaviti trudnocu ili ne obzirom na lijekove koje sam uzimala i koje uzimam. Jedino sto mi je ginekolog rekao jos na pregledu je da ako psihijatar smatra da je potreban prekid trudnoce, da to donesem napismeno i da ce me slati na ab.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ajme držim fige da postoji neka terapija da ne trebaš na ab
    Drži se!

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Rainbow19 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru Lili! Trudila sam se pronaci kombinaciju lijekova koje pijem, ali nema iskustava medju curkama. Uglavnom se navode lijekovi koje sam vec pila i izbaceni su iz terapije. Sutra idem na pregled kod psihijatra pa javljam novosti. U svakom slucaju, nemam dobar osjecaj... Na neki nacin sutra psihijatar daje svoje misljenje treba li nastaviti trudnocu ili ne obzirom na lijekove koje sam uzimala i koje uzimam. Jedino sto mi je ginekolog rekao jos na pregledu je da ako psihijatar smatra da je potreban prekid trudnoce, da to donesem napismeno i da ce me slati na ab.
    Sretno... Nadam se da će se sve odigrati onako kako je najbolje za tvoje zdravlje.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Vjerovatno ima zamjenskih lijekova
    U svakom slučaju treba tražiti i farmakološko savjetovanje na Rebru
    Sretno
    Inače bila je jedna tema u svezi te priče

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala drage cure na podrsci. Evo nas 8+6, srceko kuca i to je sve u principu sto znam. Skinuta sam sa svih lijekova osim Duloxetina, ali obzirom na to da psihijatar nije htio ulaziti u domenu ginekologije, moj gin me poslao na Sv. Duh u amb. za fetalnu medicinu da konzilij da svoje misljenje o nastavku trudnoce (obzirom da sam zavrsila na njihovoj hitnoj zbog hiperemeze). Cekam termin za pregled pa cemo vidjeti valjda napokon na cemu smo. Ono oko cega se slazu doktori jest da nikako nije bilo dobro uci u trudnocu s tolikom kolicinom psihofarmaka.... No pokusavam sto manje razmisljati negativno, uzivam u umoru, mucninama i svim popratnim sadrzajima i nadam se da ce sve proci u najboljem redu.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Traži svakako i farmakološko savjetovanje
    Moja prva trudnoća je počela kad sam bila trudna skoro četiri mjeseca ,jest zvuči čudno,ali ginekolog koji očito nije gledao sve je treba davao je lijekova i lijekova ,sad Ivek sad onak
    Na kraju trudnoća je ispala ok,djete ima jednu manu koja se može pripisati lijekovima ali i krvarenjima koji su bili baš u vrijeme eventualne menge.
    Sretno i drži se

  9. #9
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Bilo je više sličnih tema, ali ova je najopširnija: http://forum.roda.hr/threads/8807-Xa...-sl-u-trudnoci

    Na njoj je puno iskustava i savjeta.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    15

    Početno

    Hvala na savjetima i na linku Jurana, iako sam vec procitala do kraja sve.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •