Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Kućna knjižnica i kako ju 'digitalizirati'...

  1. #1
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno Kućna knjižnica i kako ju 'digitalizirati'...

    Ako sam fulala PDF, molim moderatore da temu stave kam' spada...
    Također, ako slična tema već postoji, brišite, ali me prethodno uputite gdje je naći, meni nije uspjelo.

    Dakle, nemam više kamo s knjigama, police pucaju pod težinom, sve slobodne kutke sam zatrpala, na kantunalima su već prave taložine knjiga...
    No, na stranu problem sa smještajem, voljela bih te knjige nekako popisati, 'digitalizirati' (naravno, samo osnovne podatke), a da to ne bude u običnom Excelu...
    Imate li prijedlog za neki sofisticiraniji programčić, aplikaciju, nešto, gdje bi se to moglo fino odraditi, pa da napokon znam što imam doma i gdje mi što stoji ?
    Bilo bi zgodno i da sadrži neku rubriku tipa "posudba", jer sam masu knjiga posudila i nikad se nisu vratile doma, a sada, naravno, više ne znam ni kome sam, ni što posudila...

    Zahvaljujem unaprijed i preferiram osobna iskustva .

  2. #2
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Imaš na playstoru dosta tih aplikacija pa vidi koja ti je najpraktičnija.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,396

    Početno

    Ja bih trebala uz aplikaciju i jednog dobrovoljca koji bi odradio unos podataka

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imam word popis, a procitane beletristike se rjesavam, al to mozda nije odg koji si trazila . Kaze muz jedne moje slicne, sa stogovima knjiga, da bi mozda prvi korak bio - staticar . Ja ne bih iz alergo razloga podnijela vise knjiga nego sto stane u jednog staklenog billyja. Ostatak/sve sto od tamo prekipi/ se emitira po ljubiteljina beletristike.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.08.2020. at 16:08

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Prije nego sto sve lijepo popises (i bude ti jos teze redicirat), vidi treba li to to sve i moze li stat kod tebe . Ja sam npr znala ostavljat donacije po otockim knjiznicama, imas osjecaj neke svrhe.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.08.2020. at 16:17

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih trebala uz aplikaciju i jednog dobrovoljca koji bi odradio unos podataka
    Misliš da bi jedan bio dosta?

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih trebala uz aplikaciju i jednog dobrovoljca koji bi odradio unos podataka
    Aj', bar ti imaš mladih oko sebe !

  8. #8
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš na playstoru dosta tih aplikacija pa vidi koja ti je najpraktičnija.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    To znam, tražila sam nešto provjereno i isprobano .

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam word popis, a procitane beletristike se rjesavam, al to mozda nije odg koji si trazila . Kaze muz jedne moje slicne, sa stogovima knjiga, da bi mozda prvi korak bio - staticar . Ja ne bih iz alergo razloga podnijela vise knjiga nego sto stane u jednog staklenog billyja. Ostatak/sve sto od tamo prekipi/ se emitira po ljubiteljina beletristike.
    Što se statičara tiče, ne znam bi li pomogao, ali istina je da su mi se za vrijeme THE potresa, većinom knjige sasule i napravile džumbus po kući .

    Što se tiče beletristike, toga fkt imam najmanje, samo ono što mi je nekako priraslo srcu.
    Ali imam puno enciklopedija, priručnika, kuharica, peljara, rječnika, umjetničkih monografija i stručnih knjiga.
    I ne bih se rješavala ničega .

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ali imam puno enciklopedija, priručnika, kuharica, peljara, rječnika, umjetničkih monografija i stručnih knjiga.
    I ne bih se rješavala ničega .
    Ti ko rusko plemstvo . Ma, di mi je zapela ona monografija, kome sam je posudila ? Digitalizacija i umjetničke monografije su meni oksimoron . Imam i ja rječnike, oni su mi 50% Billyja, poluraspadnuti i nikad ih ne okrećem i ne znam zašto ih ne maknem, jer sve tražim na netu, tako da - ko sam ja da sudim. Ma, uživaj, meni je lijepo vidjeti knjige, ali iza stakla moraju sve bit, inače.... a pćihaaaaaaaa!

  11. #11
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja nemam (još!) toliko knjiga, pa mi je baš lijepo čitati da ih netko ima toliko da ih mora popisati.

    Jel mora biti baš aplikacija?
    Ako ne mora, imaš na Pinterestu dosta primjera tih popisa, pa si možeš to srediti u Wordu ili recimo u Canvi ako si više za neki dizajnerski pristup.

  12. #12
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ti ko rusko plemstvo . Ma, di mi je zapela ona monografija, kome sam je posudila? Digitalizacija i umjetničke monografije su meni oksimoron . Imam i ja rječnike, oni su mi 50% Billyja, poluraspadnuti i nikad ih ne okrećem i ne znam zašto ih ne maknem, jer sve tražim na netu, tako da - ko sam ja da sudim. Ma, uživaj, meni je lijepo vidjeti knjige, ali iza stakla moraju sve bit, inače.... a pćihaaaaaaaa!

    (smijem se na rusko plemstvo )

    Nisam mislila na digitalizaciju u pravom smislu riječi, samo na suvisli popis u digitalnom obliku, mislim da sam to objasnila u prvom postu ...

    Eto, vidiš, i ti imaš isti sindrom kao i ja... ni sama više ne otvaram rječnike, a opet mi je drago da su mi tu negdje...

    Srećom, nisam (još) alergična na prašinu (sam s ambrozijom imam issue), al' mm zato stalno navaljuje da nabavimo te staklene Billyje, a meni je puno ljepše vidjeti knjige na otvorenim policama .

  13. #13
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam (još!) toliko knjiga, pa mi je baš lijepo čitati da ih netko ima toliko da ih mora popisati.

    Jel mora biti baš aplikacija?
    Ako ne mora, imaš na Pinterestu dosta primjera tih popisa, pa si možeš to srediti u Wordu ili recimo u Canvi ako si više za neki dizajnerski pristup.
    Ima općenito dosta toga na netu, a ja nemam živaca pretraživati i isprobavati ...

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima općenito dosta toga na netu, a ja nemam živaca pretraživati i isprobavati ...
    Je li uvjet da prepozna naša slova s kvačicama?
    Ako nije, ima ovo https://www.collectorz.com/book
    Nadam se da link valja, teško mi je s mobitela. Nisam isprobala, ali sam razmišljala o tome, jer imamo kojekakvu literaturu na više lokacija. Na kraju mi se nije dalo upravo zbog mukotrpnog unosa podataka, ali to je neizbježno.Osim toga, radije bih nesto besplatno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.08.2020. at 22:59

  15. #15
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj dida je pred puno godina popisao abecednim redom sve svoje i bakine knjige u velikim debelim biljeznicama za knjigovodstvo. Sve je imao, redni broj, autora, ime, izdavaca i godinu izdavanja, broj stranica, lokaciju (u kojem je ormaru) i prostor za zabiljeske (tu bi zapisivao kad bi nekome posudili neku knjigu). Meni je bilo fascinantno listat te njegove biljeznice, a i knjige. A dobri moj dida

  16. #16
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Moj dida je pred puno godina popisao abecednim redom sve svoje i bakine knjige u velikim debelim biljeznicama za knjigovodstvo. Sve je imao, redni broj, autora, ime, izdavaca i godinu izdavanja, broj stranica, lokaciju (u kojem je ormaru) i prostor za zabiljeske (tu bi zapisivao kad bi nekome posudili neku knjigu). Meni je bilo fascinantno listat te njegove biljeznice, a i knjige. A dobri moj dida
    Vjerujem da ti je to bilo divno otkriće!

    I ja sam svojevremeno imala slične bilježnice, ali sad se toga namnožilo , a i htjela bih nekako to imati na kompu ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •