Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Dojenje,spavanje i sitost bebe?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno Dojenje,spavanje i sitost bebe?

    Pozdrav,pretrazivala sam po postovima,ali mi opet treba pomoc,naime; beba stara 27 dana,vec 5. dan nije kakila,a mokre pelene su redovne,tj često ih ima tijekom dana, pomoc mi treba oko dojenja,
    1. beba trazi da dodji svakih pol sata,nekad i ranije,kad je stavim da doji,doji nekih 5-7 min i onda zaspe i ne znam da li i dalje uspjesno doji ili samo cucla kao dudu,a kad je spustim da nastavi spavati,odmah se budi i trazi jos
    2.da li je moguce da se ne zasiti tijekom takvog dojenja,pa zato cesto i trazi da doji i slabo spava
    3.babca mi je preporucila da npr navecer ju podojim i nakon toga dam dohranu,da bi mogla spavati duze malo po noci,pa da li to da radim,jer zeljela bih ju iskljucivo dojiti ako je moguce
    Hvala i nadam se da ce te mi uspjeti pomoci

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,183

    Početno

    Promijeni babicu ili nazovi roda sos telefon. Beba ne mora kakati svaki dan. Mora imati popišane pelene i mora tražiti dojenje svako malo. Tako navlači mlijeko. Mislim da sve dobro radiš. Pročitaj tekstove s rodinog portala.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj DaisyLove prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,pretrazivala sam po postovima,ali mi opet treba pomoc,naime; beba stara 27 dana,vec 5. dan nije kakila,a mokre pelene su redovne,tj često ih ima tijekom dana, pomoc mi treba oko dojenja,
    1. beba trazi da dodji svakih pol sata,nekad i ranije,kad je stavim da doji,doji nekih 5-7 min i onda zaspe i ne znam da li i dalje uspjesno doji ili samo cucla kao dudu,a kad je spustim da nastavi spavati,odmah se budi i trazi jos
    2.da li je moguce da se ne zasiti tijekom takvog dojenja,pa zato cesto i trazi da doji i slabo spava
    3.babca mi je preporucila da npr navecer ju podojim i nakon toga dam dohranu,da bi mogla spavati duze malo po noci,pa da li to da radim,jer zeljela bih ju iskljucivo dojiti ako je moguce
    Hvala i nadam se da ce te mi uspjeti pomoci
    Bilo bi odlicno da se javis u Rodinu SOS grupu za dojenje na Facebooku ili da nazoves Rodin telefon. Beba je jos jako mala i problem moze biti viseslojan pa ce komunikacija svakako biti brza telefonom ili na Facebooku.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Pokusat cu se javiti na Facebook,a nisam trenutno u mogucnosti nazvati jer nisam u RH, a kako mislite problem,mislite da nesto ne radimo dobro u vezi dojenja ili

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tesko je reci, a na temelju informacija koje imamo. Beba stara 27 dana bi trebala imati stolicu svaki dan. Ako je nema, uglavnom nesto nije u redu, odnosno trebalo bi poboljsati ili popraviti. Trebalo bi biti 3-4 ili vise stolica, odnosno 5-6 ili vise mokrih pelena u 24h. Tolerira se izostanak stolice u pravilu nakon 6-8 tjedana starosti, kod beba koje redovito mokre, pustaju plinove, dobro dobivaju na tezini i opcenito su dobrog stanja.

    Za dojenje, beba od mjesec dana treba 10-12 ili vise podoja u 24h. Prosjecan uspjecan podoj ukljucuje 10-15 (ili vise) minuta aktivnog sisanja, uz gutanje. Dobro je izmjenjivati dojke unutar podoja i raditi kompresije ako/kad beba izgubi interes za sisanjem.

    Babica je preporucila nebuloze, nazalost. Nadam se da je nisi poslusala. Nije cilj uspavati bebu sto duze, vec dojiti na zahtjev kako bi se osigurala proizvodnja mlijeka koja ce zadovoljiti bebine potrebe (a i naravno kako bi beba jela kad god treba).

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    K
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 30.08.2020. at 10:23

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    19

    Početno

    Samo da javim da sam se javila na rodin SOS telefon,uspjela sam ipak kontaktirati,iako nisam u HR,tako da samo zahvalim na savjetima i pomoci,i nadam se da cemo uspjeti u dojenju

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Pozdrav, dižem temu.
    Beba rođena 29.9.2020., tocno na dan termina. 3100gr, 53cm. Donijeta na prsa nakon kupanja i sl al da doji samo iz jedne dojke. Kasnije nakon 2h od poroda krenuli smo dojiti. Beba zeli vuci, ja sad cujem njene gutljaje ali je meni sestra koja je inace savjetnica za dojenje rekla da "imam veliku volju uspjeti i spektakularno malo mlijeka" i pitala me zelim li dati malo dohrane u uvecer kako bi se odmorila. Ja zelim isključivo dojiti. Iz bolnice smo izasli 2.10. Sa tezinom 3060gr. Danas ima 3010gr. U bolnici su bez moga znanja davali dohranu iako sam ja njega svakodnevno po 6-7 puta stavljala na prsa i imao je strahovite grčeve. Kad pritisnem dojku, mlijeka ima. On se budi od prilike na 1,5h-2h nakon pocetka podoja koji traje 30-45min. Forsiram uvijek jednu dojku al sad razmisljam da kombiniram obje?
    On ima dovoljno mokrih pelena al evo proslo je 24h da nije imao stolicu. Dakle zadnja stolica je bila petak negdje oko ponoći.
    On rijetko kad sam ispusti dojku, a rukice zna gurat u usta i nakon što sam ga podojila. Uglavnom aktivno sisa ali savjetnica koja ga je gledala kaze da mu gornja usna nije razvraćena i kao jednostavno ima tako djece, a mene strah ragada radi toga. Problem je sto meni dojke nisu jos uvijek tvrde. Ja osjecam mozda neku tezinu al su mekane na dodir. Mi smo nor u 24h imali cca 8h dojenja (pratim aplikacijom). Smatrate li da i dalje imam sansu samo dojiti? Ako netko ima da se javi u privatne poruke mogu slike poslati da vidimo polozaj i vremena dojenja...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zao mi je sto pocinjem post ovim rijecima, ali ne mogu ih ne izreci: nadam se da ta sestra s odjela nije savjetnica za dojenje jer to sto ti je rekla s dojenjem veze nema. Super sto ste izasli iz bolnice, a nadam se da tu zenu vise nikad neces vidjeti.

    Zbog cega forsiras jednu dojku? Slobodno ponudi obje, a mozes ih i izmijeniti vise puta unutar podoja. Broji podoje, do daljnjeg i pazi da ih bude 10-12 ili vise u 24h i da ga ne pustas da spava dulje od 3 sata u komadu. Prati svaki podoj i pripazi na aktivno sisanje, kojeg bi trebalo biti 10-15 minuta (moze i uz male prekide). Pusti bebu da sisa nakon toga.

    Dajes li ikakvu formulu sad ili je samo rijec o dojenju?
    Ako ima dudu, odmah je izbaci. Nemoj davati ni vodu ili caj, za slucaj da to netko savjetuje.

    Koliko ima pelena u 24h, brojem? U ovoj dobi bi trebalo biti 5-6 ili vise mokrih i 3-4 ili vise pokakanih (ili jedna jako velika).

    Gornju usnu zarolaj prstom prema van, nakon sto beba prihvati dojku. Ako ti se cini da je hvat stvarno los i da usna nikako ne izgleda dobro, vidi mozes li nekome odnijeti bebu da provjeri frenulum usne (a i jezika).

    Sigurno imas sansu dojiti. Prvo i osnovno je da se odmaknes od losih savjeta.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    391

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je sto pocinjem post ovim rijecima, ali ne mogu ih ne izreci: nadam se da ta sestra s odjela nije savjetnica za dojenje jer to sto ti je rekla s dojenjem veze nema. Super sto ste izasli iz bolnice, a nadam se da tu zenu vise nikad neces vidjeti.

    Zbog cega forsiras jednu dojku? Slobodno ponudi obje, a mozes ih i izmijeniti vise puta unutar podoja. Broji podoje, do daljnjeg i pazi da ih bude 10-12 ili vise u 24h i da ga ne pustas da spava dulje od 3 sata u komadu. Prati svaki podoj i pripazi na aktivno sisanje, kojeg bi trebalo biti 10-15 minuta (moze i uz male prekide). Pusti bebu da sisa nakon toga.

    Dajes li ikakvu formulu sad ili je samo rijec o dojenju?
    Ako ima dudu, odmah je izbaci. Nemoj davati ni vodu ili caj, za slucaj da to netko savjetuje.

    Koliko ima pelena u 24h, brojem? U ovoj dobi bi trebalo biti 5-6 ili vise mokrih i 3-4 ili vise pokakanih (ili jedna jako velika).

    Gornju usnu zarolaj prstom prema van, nakon sto beba prihvati dojku. Ako ti se cini da je hvat stvarno los i da usna nikako ne izgleda dobro, vidi mozes li nekome odnijeti bebu da provjeri frenulum usne (a i jezika).

    Sigurno imas sansu dojiti. Prvo i osnovno je da se odmaknes od losih savjeta.
    Pozdrav, stigli smo doma. Da, radi se o savjetima savjetnice za dojenje koja je glavna na podrucju cijele regije i koja mi ke usput, dosla doma za novac da probamo otkriti problem. Dakle danas smo imali 5 mokrih pelena i 3 prljave. Dala sam mu dudu prvi put maloprije samo da vidim kakav mu je položaj dok ju ima u ustima. Sisao je jedno satak. Nakon nje sam ga odmah stavila na dojku, mogu reci da je bilo nekakvih aktivnih 10ak min. Tu gornju usnicu sam ja jos u rodilistu skuzila da ne drzi kako bi trebalo i lako sam gledala u filmu Mlijecna staza. Zakljucila sam to i kod dude, drzi ju isto kao i moji dojku. To je sad njegova usvojena tehnika. Ja dijete stavljam na prsa i pišem vremena. Jucer sam imala 6h i 49min dojenja.. Usput sam maloprije vidjela da moja beba ima gornji frenulom skracen. Moje dojke takoder nisu cvrste...ne znam sto da radim. Idem kod pedijatra koji takoder nije na nekom glasu da ga upitam za frenulom. Recite mi moglu li Vam se gdje javiti privatno da Vam posaljem video i slike?
    Takoder uzela sam caj od piskavice pa cu probati da pojaca laktaciju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko je to podoja u danu, brojem?

    Nemoj uvoditi dudu, lako bi mogla dodatno zakomplicirati stvar. Ne znam kome da se javis za frenulum, sve ovisi o tome gdje si i kakav izbor ti je na raspolaganju. Probaj s pedijatrom, a mozda bi bilo dobro da pogleda i stomatolog za djecu ili otorinolaringolog.

    Javi se u Rodinu SOS grupu za dojenje na Facebooku sa snimkama i videom.

  12. #12
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Meni je maloj ped donji frenelum vidila na sistematskom, s 6.mjeseci smo u St na ambulanti uho,grlo,nos to riješili za 5 min.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •