Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Ima li netko iskustva sa BHV education?

  1. #1
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno Ima li netko iskustva sa BHV education?

    Ima li netko iskustva sa BHV education?
    https://bhvedu.com/
    Može preporuka i neke druge opcije?

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Kaj ničije dijete nije otišlo ili razmišljalo da ode van studirati?

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Hehe, moj stariji je u miocu uzeo A smjer da bi naučio njemački, jer mu je bila zanimljiva ideja da ode u Graz na njihov Tehnički univerzitet, aliiii kako je srednja škola išla kraju, malo se curiknul... Kako je sazrijevao, shvatio je da mu je lakše ostati doma kod tate i mame, upisati najbolje što se može u Zagrebu i gotovo.

    Inače, znam roditelje djevojke koja studira turistički management u Danskoj. Sad je već blizu kraja. Sama je to ishodila, upis i stipendiju, aliiii nije to lako ni badava. Bila je zadovoljna studijem. Ne mogu o detaljima, jer je to samo informacija koju znam od njezine mame, pa nemam neki jasan stav... Da su moji sinovi bili zainteresirani, vjerojatno bih znala više. Obojica su rekli da ne bi odmah nakon srednje škole nego eventualno iduću štufu, ako se ne predomisle.

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Hehe, moj stariji je u miocu uzeo A smjer da bi naučio njemački, jer mu je bila zanimljiva ideja da ode u Graz na njihov Tehnički univerzitet, aliiii kako je srednja škola išla kraju, malo se curiknul... Kako je sazrijevao, shvatio je da mu je lakše ostati doma kod tate i mame, upisati najbolje što se može u Zagrebu i gotovo.

    Inače, znam roditelje djevojke koja studira turistički management u Danskoj. Sad je već blizu kraja. Sama je to ishodila, upis i stipendiju, aliiii nije to lako ni badava. Bila je zadovoljna studijem. Ne mogu o detaljima, jer je to samo informacija koju znam od njezine mame, pa nemam neki jasan stav... Da su moji sinovi bili zainteresirani, vjerojatno bih znala više. Obojica su rekli da ne bi odmah nakon srednje škole nego eventualno iduću štufu, ako se ne predomisle.
    Moja tvrdi da je u Danskoj studiranje besplatno, i zato je zapela. Pa prikupljam informacije.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je jedno vrijeme pričala o studiranju vani. No kako treba po tom pitanju nesto i poduzeti sve je stalo na tome
    Posljednje uređivanje od larmama : 03.09.2020. at 10:11

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je jedno vrijeme pričala o studiranju vani. No kako treba po tom pitanju nesto i poduzeti sve je stalo na tome
    Ovaj gore link, oni sve srede. Do puta.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj gore link, oni sve srede. Do puta.
    Da znamo. No mislila sam na konkretno poduzimanje s njene strane .

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Da znamo. No mislila sam na konkretno poduzimanje s njene strane .
    Kaj? Misliš da traži linkove, ili kako?
    Da vidim kaj moja treba raditi.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja tvrdi da je u Danskoj studiranje besplatno, i zato je zapela. Pa prikupljam informacije.
    Pa vjerojatno je u pravu, ali ako ne plaća školarinu, to još uvijek ne znači da je besplatno. Ako i dobije stipendiju, treba vidjeti je li dovoljna za smještaj (dom ili privatno) i ostale troškove. Razumijem zašto si otvorila topic, vjerojatno upravo radi tih informacija, pogotovo ako netko ima iskustva...

    Ja sam sad na brzinu našla ovo: https://bhvedu.com/besplatan-studij-...xoCRksQAvD_BwE

    Iskustva - našla sam nešto ovdje: http://www.forum.hr/showthread.php?t=892215

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj gore link, oni sve srede. Do puta.
    Ali mislim da to i košta ... i to poprilično ...

    Moje najstarije je kao Peterlinovo... Prvo je bilo da će vani "jer svi idu", a sad je: "ti mene želiš otjerati?!? ja ostajem u HR!!! "

    Iako znam jedno dijete koje želi isto u Dansku (i za jedno sam čula da studira)... Nisam se raspitivala zašto, mislila sam da je samo zbog specifičnosti studija kojeg ovdje nema, ali očito ih još nešto privlači.

  11. #11
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjerojatno je u pravu, ali ako ne plaća školarinu, to još uvijek ne znači da je besplatno. Ako i dobije stipendiju, treba vidjeti je li dovoljna za smještaj (dom ili privatno) i ostale troškove. Razumijem zašto si otvorila topic, vjerojatno upravo radi tih informacija, pogotovo ako netko ima iskustva...

    Ja sam sad na brzinu našla ovo: https://bhvedu.com/besplatan-studij-...xoCRksQAvD_BwE

    Iskustva - našla sam nešto ovdje: http://www.forum.hr/showthread.php?t=892215
    To sam vidjela, ali nadala sam se da ima netko i ovdje sa iskustvom iz prve ruke.
    Taj vic dosta košta.
    Peterlin a da li imaš preporuku za neki test da se vidi što dijete ustvari zanima?
    Posljednje uređivanje od Cathy : 03.09.2020. at 11:36

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj? Misliš da traži linkove, ili kako?
    Da vidim kaj moja treba raditi.
    Treba sama malo zagrijati stolicu ako je zaista zainteresirana . To ne govorim za tvoju jer ona mozda je.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Je li u Austriji još uvijek besplatno studiranje za nas potomke carstva?
    Ili je isteklo 100 godina...

    U Grazu je dijete jedne poznanice studiralo, nakon godine dana se vratilo. Kod njega je bio problem što se nije uklopilo, nije pronašlo društvo. Austrijanci su se pokazali prilično zatvorenima, ne prihvaćaju strance... (Takvo sam i ja imala iskustvo prije 30 godina u Beču... je li problem jezik ili što, ne znam, ali znam da nas nisu niti u domu pretjerano pozdravljali; na kraju smo se družili mi stranci međusobno, i to posebno istočni blok - Poljska, Rusija, Češka ...)

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Je li u Austriji još uvijek besplatno studiranje za nas potomke carstva?
    Ili je isteklo 100 godina...

    U Grazu je dijete jedne poznanice studiralo, nakon godine dana se vratilo. Kod njega je bio problem što se nije uklopilo, nije pronašlo društvo. Austrijanci su se pokazali prilično zatvorenima, ne prihvaćaju strance... (Takvo sam i ja imala iskustvo prije 30 godina u Beču... je li problem jezik ili što, ne znam, ali znam da nas nisu niti u domu pretjerano pozdravljali; na kraju smo se družili mi stranci međusobno, i to posebno istočni blok - Poljska, Rusija, Češka ...)
    Moja mrzi njemački pa Austrija nije opcija.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    To sam vidjela, ali nadala sam se da ima netko i ovdje sa iskustvom iz prve ruke.
    Taj vic dosta košta.
    Peterlin a da li imaš preporuku za neki test da se vidi što dijete ustvari zanima?
    Sad sam se sjetila da je kćer jednog mog poznanika isto upisala studij u Danskoj, ali tek prošle školske godine. Nemam pojma kako joj je bilo, obzirom na koronu...

    Našla sam ovu web stranicu na kojoj piše isto što sam ja zaključila - ako se školarina ne plaća, to još uvijek ne znači da je studij besplatan: https://zona-znanja.hr/besplatan-studij-u-eu/

    Što se tiče testova profesionalne orijentacije - ne mogu se sjetiti ničega osim Mrava. Evo linka http://mrav.ffzg.hr/zanimanja/upitnik/upitnik.htm
    Osim toga, HZZ ima testiranja, ali nemam iskustva s tim: https://e-usmjeravanje.hzz.hr/Predanketa

  16. #16
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Hvala cure.
    Da Vrijeska, ono iz linka dođe između 5000-7000 kn.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    1

    Početno

    cao

    Mi cemo pokusati sa ovom agencijom ) https://scandinavianstudy-hrvatska.c...skoj-bachelor/

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure.
    Da Vrijeska, ono iz linka dođe između 5000-7000 kn.
    Jeste li vec kontaktirali nekoga iz BHV?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 07.12.2020. at 06:17

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •