Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Prvi dan u jaslicama, vrtiću

  1. #1
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno Prvi dan u jaslicama, vrtiću

    Evo nas, 1.9.2020. Počinje nova pedagoška godina. Moja cure mirno spavaju tu pored mene, čekam da se probude. Danas starija nastavlja vrtić nakon više od pola godine. Mlađa tek kreće u jaslice. A vani "vlada" korona. S nestrpljenjem čekam današnji dan, pogotovo jer ne znam hoću li moć biti s malom bar 15 min ovog prvog dana. Kako je vama prošao ovaj dan?

  2. #2
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Moja ide u vrtić od kada je ukinut lock down i sve je bilo u najboljem redu. Više su bili vani nego inače, svako jutro i svako popodne, jedino ako je kiša padala ne.
    Držim fige za jaslice, ne mogu zamisliti kako će u ovim uvjetima izgledati privikavanje.

    Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Evo mi prosli jednu adaptaciju u 06.mjesecu i danas ponovno ispocetka u drugom vrticu.
    Kad smo krenuli 01.06, ulazili smo jedan po jedan sa djetetom svatko u odredjeno vrijeme(tada je mogao biti samo jedan roditelj u sobi), a danas nas 6 u isto vrijeme, nekih 25 min.
    Sutra smo opet isti u isto vrijeme.
    Tako da mi se danas cinila puno opustenija atmosfera , nego prije 3 mjeseca.....
    A na hodniku samog vrtica, pa jedno 15 roditelja...t

  4. #4
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Kod velike bez adaptacije, ista grupa iste tete. Cura je tako bila vesela, ajme.
    Mala je bila sat i 15 min po rasporedu. Danas isto tako. Nisam smjela s njom u boravak, u garderobi sam joj obula papuče, dala dudu i oprostila se. Teta ju je preuzela. Kaže da je kratko plakala, onda se krenila igrat, da je bilo super.
    Maske obavezne, dezinfekcija ruku i obuće, djecu predajemo u garderobi tetama. Tekica s temp, datumom i tko kupi djete. Dvorište su podijelili u 5,6 segmenata s trakom, da se ne miješaju dok su vani. I ne idu svi vani u isto vrijeme

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Naš vrtić ima standard adaptaciju kao i prije, samo su tražili da isti roditelj ako je moguće bude s djetetom taj prvi tjedan

    Što se tiče nas "starih", ulazak u vrtić je s maskom. Ako se zaboravi, zvonimo i tete dođu po dijete ili ga dovedu. Moramo im u bilježnice bilježiti temperaturu. Vani se igraju normalno na cijelom igralištu. Ne znam kako funkcioniraju dežurstva ujutro i popodne, ali ne piše ništa posebno :ne zna: Dovođenje djece do 9, odlazak ne prije 14:30 radi dezinfekcije podova.
    Posteljina je išla na pranje prije svaka 2 tj, sad ide svaki tjedan. I nema nošenja od doma igračaka (pogotovo ne plišanih) - iako sam vidjela danas u našoj sobi jednog Zumića, možda je netko bio na adaptaciji (dobili smo par nove djece)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •