Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Aneks uz stalni ugovor

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno Aneks uz stalni ugovor

    Imam stalni ugovor i zbog covid situacije ce nam izgleda biti ponudjeni aneksi uz manju placu. Zanima me ako odbijem potpisati aneks, da li mi onda oni mogu dati otkaz? Da li stakvim otkazom imam pravo na naknadu s berze?
    Na zalost stanje u firmi je tako lose da bih najradije otisla
    Hvala na pouzdanim odgovorima

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam već dva potpisala
    pitala sam u polušali što ako radnik odbije potpisati, odgovor je bio ahahahahaha
    Pretpostavljam da mogu dati poslovno uvjetovani otkaz, a s njime bi trebala imati pravo na otpremninu i naknadu s burze

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Ma da je ok raditi potpisala bi skoro pa svaki aneks... ali uzas je postalo. Nema ni smjeha vise tako da ce meni takav odgovor sigurno izostat.
    Hvala ti svakako na odgovoru, jos i otpremnina bi bila super ali preskrti su za to haha

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Mislim da u tom slučaju nema otpremnine,ali imaš pravo na burzu

  5. #5
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    u slucaju poslovno uvjetovanog otkaza, imas pravo i na otpremninu prema uvjetima zakona o radu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Dobro zvuci al nevjerujem da ce mi dat otpremninu jer se stedi svaka kuna. Bar da mogu primat s burze meni dosta

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    A ako ja odbijem aneks, a oni ne zele dati otkaz? Koje su onda opcije jeli itko zna?

  8. #8
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    s mojposao.net - pravnik odgovara: Na pitanje što ukoliko radnik ne pristaje na smanjenje plaće odnosno ne želi potpisati novi ugovor, pravnik odgovara da postoje dvije opcije – radnik ne potpisuje aneks o smanjenju plaće i poslodavac ostavlja radnika na istoj plaći, odnosno prema prethodnom ugovoru, a druga solucija je da poslodavac otkaže postojeći ugovor o radu, a radniku dostavi prijedlog novog ugovora. Ako radnik odbije ponuđeni ugovor onda se to smatra otkazom ugovora o radu.


    sto se otpremnine tice, nije to zeli li poslodavac ili ne zeli, vec je to tvoje zakonsko pravo ako ispunjavas uvjete


    Posljednje uređivanje od summer : 01.09.2020. at 19:21

  9. #9
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kako je summer napisala - ako ne potpišeš aneks mogu ti ili dati poslovno uvjetovani otkaz ili opciju otkaza ugovora o radu s ponudom novog ugovora, ako ne potpišeš novi ugovor onda je to praktično isto kao poslovno uvjetovani otkaz - u oba slučaja imaš pravo na zakonsku otpremninu (pazi to je 1/3 prosječne bruto plaže zadnja 3 ili 6 mjeseca, ne sjećam se više, po godini radnog odnosa), neoporezivo do 6.500kn po godini, i imaš pravo na naknadu na burzi. I još na kraju godine obično dobiješ povrat poreza (ako ne nađeš odmah novi posao).

    Pazi da ti ne probaju dati da potpišeš SPORAZUMNI prekid radnog odnosa (jer ste se "dogovorili" da odeš ili neka slična formulacija kojom znaju nagovoriti ljude da potpišu) jer u tom slučaju nemaš pravo ni na naknadu s burze ni na otpremninu. Ukratko - ne potpisuj ništa dok ne provjeriš što piše, najbolje bi bilo da se posavjetuješ s nekim odvjetnikom prije potpisivanja ičeg. Ako ti ne daju papir u ruke - ti ga fino slikaj i kaži da ćeš provjeriti pa im se javiti... nema žurbe

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Hvala summer i sillyme, znaci ako mi ponude aneks mogu ih se rijesiti uz naknadu s berze, to mi je bitno. Znam da nikako nesmije biti sporazumni. Nece me zafrknut, dosta je bilo...
    Svakako cu dati nekom da mi vidi sto budu nudili

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •