Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Beba izbjegava pogled očima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno Beba izbjegava pogled očima

    Pozdrav mame, imam bebu 3 i pol mjeseca, super se razvija, guguce, glasa se, smije, kad sam nad njom, prematam ju, kad ju uzimam iz kimbaća, gleda, smije se, ali ne uspostavlja kontakt očima, ako ju dignem iznad sebe, ispred sebe, samo gleda lijevo, desno, a i ako uhvati pogled brzo ga makne, kod hranjenja isto tako... Jako sam zabrinuta, ne spavam, trga me to, lomi iznutra ima li tko sličnu situaciju ili je možda imao, molim vas, utješite mee

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Pozdrav i tebi!

    Ima više sličnih tema - evo ovu sam prvu našla: http://forum.roda.hr/threads/69512-S...akt+o%C4%8Dima

    Ne da mi se sad provjeravati točnost ovih informacija na internetu, ali imam dva sina s naočalama - pa imam nešto iskustva.

    Mala djeca su prirodno dalekovidna i zbog toga beba ne vidi jasno ako gleda nešto preblizu. Zbog toga skreće pogled na ono što može vidjeti jasno. Kasnije, kako raste glavica, popravlja se i fokus vida pa se popravlja i kontakt očima. Ako dijete okreće glavu prema tebi dok si udaljena metar-dva, mislim da nemaš razloga za brigu. Možeš pitati pedijatra, ali obično ne daju nikakvo mišljenje prije nego dijete napuni šest mjeseci.

    Ponekad se dogodi da dijete ima problem koji se ne preraste, pa se to kasnije korigira. Mom starijem sinu oko je bježalo prema van. Dobio je dijagnozu strabizam i ambliopija (slabovidnost), stvar se riješila vježbama i naočalama. Prve je dobio nakon drugog rođendana, ako se dobro sjećam. Mlađi sin ima astigmatizam i kratkovidnost, nosi naočale od polaska u školu. Nije to ništa neočekivano - muž i ja isto nosimo naočale.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.09.2020. at 11:38

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    mislim da je dijete od 3,5 mjeseca još premaleno za neke dijagnoze takvog tipa (sumnjaš na autistički spektar?)
    porazgovaraj s djetetovim pedijatrom prvo, pa te možda uputi negdje dalje

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ma ne treba u toj dobi uspostavljati kontakt očima. Opusti se i uživaj u djetetu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Haha ja sam mislio da to samo moj patrick radi.... Nekad to jednostavno radi a nekad kad sam mu preblizu pokusaj malo udaljit svoju glavu mozda si mu/ joj pre blizu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Koliko Vaš Patrick ima mjeseci?
    Moja malena od 6 mjeseci radi istu stvar.

    Pozdrav Mmiar. Kakva je sada situacija sa Vašom bebom?
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.03.2021. at 07:24

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Mmiar prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav mame, imam bebu 3 i pol mjeseca, super se razvija, guguce, glasa se, smije, kad sam nad njom, prematam ju, kad ju uzimam iz kimbaća, gleda, smije se, ali ne uspostavlja kontakt očima, ako ju dignem iznad sebe, ispred sebe, samo gleda lijevo, desno, a i ako uhvati pogled brzo ga makne, kod hranjenja isto tako... Jako sam zabrinuta, ne spavam, trga me to, lomi iznutra ima li tko sličnu situaciju ili je možda imao, molim vas, utješite mee
    Mmiar, molim te, javi se! Ima li pomaka i je li sve u redu sa vašom bebom?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav, evo jučer smo napunili 10 mjeseci unazad par tjedana je počela uspostavljati kontakt očima, vjerojatno je vid. Puno sam čitala i istraživala, bebe su dalekovidne i sve sta im je jako blizu, tesko je isfokusirati.,a kako glavica raste tako se i to popravlja. Ja sam bila van sebe, brinula sam jako, ali sve je u redu.Vesela,sretna, nasmijana beba. Ako imate kakvih pitanja, slobodno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Mmiar prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, evo jučer smo napunili 10 mjeseci unazad par tjedana je počela uspostavljati kontakt očima, vjerojatno je vid. Puno sam čitala i istraživala, bebe su dalekovidne i sve sta im je jako blizu, tesko je isfokusirati.,a kako glavica raste tako se i to popravlja. Ja sam bila van sebe, brinula sam jako, ali sve je u redu.Vesela,sretna, nasmijana beba. Ako imate kakvih pitanja, slobodno
    Hvala ti na odgovoru ❤ sretna sam zbog tvoje bebe i tebe same, da si konacno mirna.
    Imam pitanje, odaziva li ti se na ime svaki put?
    Moja ima 7+ mjeseci i ne odazove se svaki put pa me i to muči.

  11. #11
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Matilda ako si otvorila temu, nema razloga da isto pitanje postavljas i na drugom topiku. Hvala.

  12. #12
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Matilda90 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti na odgovoru ❤ sretna sam zbog tvoje bebe i tebe same, da si konacno mirna.
    Imam pitanje, odaziva li ti se na ime svaki put?
    Moja ima 7+ mjeseci i ne odazove se svaki put pa me i to muči.
    mislim da nema nikakvog razloga očekivati da će se sedmomjesečna beba odazivati na svoje ime svaki put, kao ni od starijih
    jednostavno nekad su "u nekom svom filmu"

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Matilda90 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti na odgovoru ❤ sretna sam zbog tvoje bebe i tebe same, da si konacno mirna.
    Imam pitanje, odaziva li ti se na ime svaki put?
    Moja ima 7+ mjeseci i ne odazove se svaki put pa me i to muči.
    Mislim da te to ne treba brinuti, pa ni jedno se dijete ne odaziva bas na svaki zvuk i zov, pogotovo ako je u igri

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Matilda90 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti na odgovoru ❤ sretna sam zbog tvoje bebe i tebe same, da si konacno mirna.
    Imam pitanje, odaziva li ti se na ime svaki put?
    Moja ima 7+ mjeseci i ne odazove se svaki put pa me i to muči.
    Prati li te pogledom izdaleka? Jel gleda kaf izlaziš iz prostorije? Jesi li ga/ju probala staviti ispred ogledala da vidiš da li okreće glavicu ili se približava sebi u ogledalu?
    Što vas točno brine?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Mmiar prvotno napisa Vidi poruku
    Prati li te pogledom izdaleka? Jel gleda kaf izlaziš iz prostorije? Jesi li ga/ju probala staviti ispred ogledala da vidiš da li okreće glavicu ili se približava sebi u ogledalu?
    Što vas točno brine?
    Prati me pogledom izdaleka, ponekad i dopuzi do mene iz dnevnog boravka u kuhinju.
    Ponekad zaplace kad vidi da napuštam prostoriju.
    Gleda sebe i mene u ogledalu, krene prsticima prema sebi.
    Brine me to sto izbjegava pogled u oci dok ga hranim. Takoder se ne odaziva uvijek na ime. Ponekad ni nakon 10 puta, kad se udubi u neku igracku. A npr. pljesnem rukama ili zašuškam necim, reagira gotovo odmah.
    Takoder, nema jos slogovanja "bababa, dadada". Samo ponavlja "aaaaaaaa, eeeeeeee".

    Uzasan strah od nepoznatih je bio u dobi od oko 4 mj. Sada je na tom polju situacija bolja. Ne place kad vidi nekog nepoznatog, nije nesto ni odusevljen, pogleda osobu krace vrijeme, nekome se osmijehne, ali brzo prekida pogled "oči u oči".

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    7

    Početno

    Ma mislim da ti je bebica sasvim u redu. Ako ima interakciju sa roditeljima, mislim da se nemate oko čega brinuti.Znam da je to lako reci, tako su i meni, ali to nesto uvijek visi iznad glave i neda mira. Najvažnije je da uživate u svom djetetu, jer vam to vrijeme više nitko nece moci vratiti. I ako sumnjate na nešto još uvijek je prerano za išta. Opustite se, uživajte sa djetetom, pjevajte plešite, pričajte, probajte napraviti masku za lice sa izrezanim očima i prisloniti na lice da vidite kako reagira,kad ga/ju hranite stavite žlicu u ravninu svojih očiju, ništa nemojte forsirati, malo po malo. Ja sam se brinula užasno i nespavala, ne jela, na kraju je sve ok. Ako vam se vaše dijete smješka, smije glasno ima interakciju sa vama i prati pogledom izdaleka(združena pažnja) ne morate se brinuti. Kako je kada ga/ju prematate? Jek vas gleda? Igrajte se sa nogicama kuku da vidite reakciju..

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure. Neznam dali prerano dižem paniku, ali sam jako zabrinuta. Moja beba će za 5 dana napuniti 2 mjeseca i uopće nema kontakt očima. Pokušavam je animirati da me pogleda ali bezuspješno. Vrti glavom na jednu i na drugu stranu, pokušavam uhvatiti pogled, tj, pokušavam da ona uhvati moj pogled, ali bezuspješno. Moj muž misli da pravim problem tamo gdje ga nema, ali svugdje čitam da beba stvara kontakt oko 6.tjedna.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj mali plavi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure. Neznam dali prerano dižem paniku, ali sam jako zabrinuta. Moja beba će za 5 dana napuniti 2 mjeseca i uopće nema kontakt očima. Pokušavam je animirati da me pogleda ali bezuspješno. Vrti glavom na jednu i na drugu stranu, pokušavam uhvatiti pogled, tj, pokušavam da ona uhvati moj pogled, ali bezuspješno. Moj muž misli da pravim problem tamo gdje ga nema, ali svugdje čitam da beba stvara kontakt oko 6.tjedna.
    Moja beba takoder ima isti problem. Uskoro će napuniti 7 sedmica. Stalno izbjegava moj pogled i gleda pored mene ili iznad mene. Da li se kod vas koji ste imale taj problem sada bolja situacija?

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mefisto prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beba takoder ima isti problem. Uskoro će napuniti 7 sedmica. Stalno izbjegava moj pogled i gleda pored mene ili iznad mene. Da li se kod vas koji ste imale taj problem sada bolja situacija?
    Prerano je... Prije trećeg mjeseca nema šanse. Daj djetetu vremena i probaj se malo udaljiti, pa vidi hoće li uspostaviti kontakt očima dok leži u krevetiću, a ti je gledaš s udaljenosti od metar i pol. Većina tako uspije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •